Zöld gondolatok

  • 525 válasz
  • 140067 megtekintés
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #345 Dátum: 2020. Február 17. 19:38 »
Tisztelt Csányi Antal!

Értjük, Mi, hogy miről írsz. Én a problémát abban látom, hogy a Kőolajipari és egyéb vegyszer, gyógyszer gigacégek diktálnak a kormányoknak és nem engedik a profitjuk elvesztését. A jelenlegi "migráns válság" is a közelkeleti olajlobbi következménye.

Üdv: Csaba

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #346 Dátum: 2020. Február 17. 19:40 »
Háát...pedig azt hittük Soros.
Bocs, ne politizáljunk, de ezt nem tudtam kihagyni.
Nagyernyei Attila

*

T82

  • **
  • 68
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #347 Dátum: 2020. Február 18. 02:46 »
Leirom mért vagyok ennyire pesszimista. Én nagyon máshogy látom a problémát, mindenki azt magyarázza hogy a köolaj meg a szén... Meg hogy az EU 2050 re klimasemleges lehet. SZUPER!!! Csak arról feletkeznek meg hogy a világ fejletlenebb része az az 5 milliárd ember(Dél Amerika, Afrika, Ázsia jelentős része, India csak 1,3 milliárd) aki most szegénységben él ha elkezd egy kicsit jobban élni mennyit fog fogyasztani, mennyi energiát, élelmiszert, és nyersanyagot. Szerinted nem akarnak, kocsit, klímát, húst, csokoládét. És ezek az igények hányszorosára emelik a co2 kibocsátásukat, és mekkora kárt okoznak a bolygónkban. Vagy hogy magyarázod meg nekik, hogy nekik nemlehet. Emellett ameddig a két legnagyobb kibocsátó:USA, Kína, (a világ kibocsátásának kb 50%) érdemben nem csinál semmit, addig semmi nem fog változni. A mostani klimahiszti csak azért van hogy még hátrányosabb helyzetbe hozzák Európát, mikor az USA olaj kitermelése 50 éves csúcson van.
Azzal egyetértek hogy óvjuk és védjük a környezetünket (én is mint természetszerető ember és méhész elültettem szombaton 5 fát) de nem mi fogjuk elhozni a változást.
« Utoljára szerkesztve: 2020. Február 18. 02:50 írta T82 »

*

Bicska

  • *****
  • 601
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #349 Dátum: 2020. Február 24. 21:21 »
https://www.elobolygonk.hu/Klimahirek/Gazdasag/2020_02_17/egyertelmuen_elerte_a_piacokat_a_zold_forradalom

Úgy gondolom minden téren akkor lesz zöld forradalom ha tömegek kényszerítik ki a gazdaságból,vállalkozókból,politikából.
Ha nem vesszük meg a nájlion acskót és a rengeteg műanyagot.
Ha addig nem ülünk repülőre amíg ki nem cserélik hidrogén hajtóműre a cefetül szennyező Sugár hajtóműveket.
És így tovább.

Csányi Antal

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Zöld gondolatok
« Válasz #350 Dátum: 2020. Február 25. 06:31 »
Szia Anti!

Elvileg acskót nem veszünk már jövőre. A hidrogén technológiát sajnos nem hiszem, hogy gyorsan bevezetik :(
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #351 Dátum: 2020. Február 25. 07:56 »
Amit én látok hidrogén hajtást repülőre, az propelleres, és sajnos azzal csak kb. harmad akkora sebességgel lehet repülni, mint a mai gázturbinás sugárhajtóművű repülőkkel. Kontinensek között az meg lassú lenne. Meg asszem a repülésnél a repterek üzemeltetése is egy elég nagy kiadás, nem csak az üzemanyag.
A propelleresre meg lehet, egyszer kifejlesztik a napelemes hajtást, vagy rásegítést.
https://napelemrendszer.info/majdnem-1-honap-folyamatosan-a-levegoben-erre-is-csak-egy-napelemes-repulo-lehet-kepes.html#



Re:Zöld gondolatok
« Válasz #354 Dátum: 2020. Március 03. 23:00 »
https://euranetplus-inside.eu/farm-to-fork-strategy-making-it-palatable-to-farmers/

“Kedves Barátaim!”
Melegszik a pite!

Ezeket a híreket olvasva az biztos,hogy nem javasolnám senkinek sem a ”””növényvédelmi”””diploma megszerzését.

Ha lesz egy kis időm a most belinkelt cikkből idézek egy két “velős” részt.

Röviden a saját véleményem.

A mai mezőgazdaság az emberiség óriási hibája,rettenetes szégyene.
A ma mezőgazdaságát a jövő majdan nagyon elfogja ítélni.
A sötét középkornál is nagyobb a sötétség.

Jani bátya által feltett előző mérce.hu cikk is ezt bizonyítja.
A profit érdekében lefizetik a laborokat,hogy azok hamisítsák meg a glifozát kutatási eredményeket?
Eltitkolni,hogy rákkeltő?
Vajon a többi méregnél-ahogy nagyon helyesen nagyanyámék hívták a “szépszóval“ a peszticideket-mi mindent titkoltak el a gyártók és a kutatók.
Egyre másra derülnek ki a nagyobbnál nagyobb disznóságok.
Vajon miért nem kell az engedélyezés során irányított szabadföldi kísérleteket végezni?

Ilyen gondolatok után így szoktam befejezni írásom
”Szépen vagyunk.
Előre Elvtársak a természetpusztítás útján.”

Viszont most sokkal optimistább vagyok.
Bizok egy kicsit a szebb jövőben.
Sokáig azt hittem,hogy jól elvégzett vegyszerezések mellett lehet élnünk.Ma már tudom,ez nem lehetséges.A szintetikus vegyszerek kora leáldozóban van.
Nincs más út csak az ökológiai gazdálkodás.
Az egészségesebb jövőbe vetett  reményt adja vissza ez az általam feltett cikk.A leírt új gondolkozási mód amit kénytelen képviselni a politika -a társadalmi nyomás hatására,no meg a tapasztalt pusztulás után-hozhat egy tisztább jövőt.
Reménykedjünk!

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 03. 23:05 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #355 Dátum: 2020. Március 07. 23:48 »
https://koponyeg.hu/hireso/1000-szer-gyorsabban-halnak-ki-a-fajok-mint-az-ember-elott-es-ez-a-mi-hibank

Két idézet a cikkből:
Az első.
Nem én írtam,tudósok mondják a következőt:
“ Jelenleg a tudósok szerint a hatodik kihalási hullámot éljük, melynek indikátora nem egy aszteroida, vagy vulkánkitörések sorozata, még csak nem is egy megállíthatatlanul terjedő fertőzés, hanem maga az ember. Az elképesztő területéhség, és a számos vegyi anyag, melyet növényvédelem címszóval a környezetbe juttatunk olyan léptékben csökkenti a fajok számát a bolygón, ami ijesztő.”

NÖVÉNYVÉDELEM CÍMSZÓVAL !!!

A második.
“Azt sem szabad elfelejteni, hogy az emberi tevékenységnek “köszönhetően”, az erdőirtások és vegyszerezések hozományaként ma a rovarvilágban is jelentős kipusztulási hullámokkal lehet találkozni.”

VEGYSZEREZÉSEK HOZOMÁNYAKÉNT !?

A végére egy költői kérdés.
Na vajon mitől gyengülnek a méhcsaládjaink?

Tóth Péter meghallgattam Fehérváron.
Még mindig nem érti miért van több méhcsalád az országban illetve egy-egy méhész tulajdonában.Pedig nagyon egyszerű a válasz az előzőek tükrében.
 Több méhcsaládot tartanak a méhészek mint amennyivel termelnek,összerakják a méheket mert a legyengült családokkal kis termés eredményt,kevés mézet lehet termelni.
(Az is igaz jelentősen romlott a jövedelmezősèg.A rossz mézárak mellé ott vannak az útdíj,átutalási illeték,stb.-k.)
A legkézenfekvőbb bizonyíték az országosan megtermelt mézmennyiség.Hiába van 1.5-szer annyi méhcsalád mint a nyolcvanas években,mégis kb úgyannyi méz van összesen az országban mint akkor.

Mielőtt valaki elkezdené a túlterhelt méhlegelőket mantrázni.
Az áru mézet adó méhlegelők -akác,repce,napraforgó-vetés területe sokkal nagyobb mértékben nőtt 1980-tól mint a családszám.
Az meg biztos,hogy ma a 1,5-szer annyi méhcsaládban kevesebb méh van összesen mint a 80-as években lévőknek volt.
“Kedves Barátaim!”
Van itt baj rendesen.

A lényegi kérdés.
Na vajon miért gyengék a méhek?

Mindig volt rá aktuális válasz.
—Mert nem jó az atka elleni kezelésed.Atkásak a méheid.Akkor miért nem tudok lehozni atkát?
—Mert zárókezelésnek amitrázt használtàl,ezért nosemásak lettek,ezért másznak a méheid repcén.Ja,a generáció váltás után?
—A legújabb.Spiroplazma.Ugyan úgy mint a glutén érzékenység az embereknél?Ja most már kimutatták,hogy ez ügyben mégiscsak a glifozát a hunyó.
A méheknél mikor mutatják ki?
-stb,stb.
Végtelen magyarázat,végtelen sok mellébeszélés,mindez azért,hogy a valós méhmérgezési károkozásról természet pusztítástól elterelje a figyelmet.

A legegyértelműbb bizonyíték,nem kell hozzá diploma.
Sok helyen méhészkedünk,mindenhol azonos technológiával.Mégis óriási a különbség telephely és telephely között.
Aki csak egy helyen méhészkedik az ezt nem tudja.
A különbséget mindig az adja,hogy milyen vegyszerezések vannak(voltak) a méhek járta mezőgazdasági táblákon.


Csányi Antal


« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 22. 11:29 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #356 Dátum: 2020. Március 16. 17:31 »
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 16. 17:34 írta jani bátya »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #357 Dátum: 2020. Március 22. 12:53 »
Talán,talán,talán!

A korona vírus miatt tudom nem olyan fontosak a “zöld gondolatok”.
De,ha lecsengett a vírus vagy megtanultunk együtt élni vele,mert ugye nincs más lehetőségünk.

Talán marad majd energia rendbe tenni a környezetvédelmet,a klímát érintő húsba vágó kérdéseket.

Talán az eddigi szkeptikusok fejüket homokba dugók az életüket komolyan veszélyeztető,megváltoztató vírus után felelősségteljesebben fognak gondolkodni.Pld.a leghíresebb is,az amerikai elnök.

Talán a klímára igazán hatással lévő cégek vezetői,tulajdonosai akik óriási vagyonukat a klímát,környezetet tönkre tevő tevékenységükkel szerezték,a vírus okozta veszély,stressz után változtatnak.

Talán az “egyszerű” emberek is változtatnak a szokásaikon.Talán majd megtesznek mindent a normális,fenntartható élet érdekében.
Talán kikényszeíti a kicsi része az egésznek -az “egyszerű” ember- a nagy,fontos döntéseket a politikától.Azokat a döntéseket amit csak a politika tud elérni.Olyan szabályozókat,törvényeket amelyek normális,környezetkímélő mederbe terelik a gazdaságot.
Talán a nyomásgyakorlás majd segít.

Talán elterjed az ökológiai gazdálkodás és rájönnek a gazdálkodók nem folytathatják a föld mérgezését,a föld kizsigerelését.A mérgezett föld című filmet ajánlom mindenkinek.A yotubon megnézhető.

Talán,talán,talán.

Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2020. Március 22. 21:11 írta Csányi Antal »

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #358 Dátum: 2020. Március 24. 14:01 »
Talán, talán,talán!

Talán folytatnám, de csak röviden.
Talán nagyjaink végre a számtalan, természettől és természet szerető, ismerő, emberektől jövő figyelmeztetés után rájönnek, hogy mennyire is sérülékeny a földünk. Természetesen az emberiséget is beleértve. Ez az ez ideig semminek gondolt kis vírusocska bebizonyítja, hogy csak porszemek vagyunk és azzá is válhatunk. Mit ér a vagyon a gazdagság, ha holnap nem vagyunk? Holnap még leszünk?

                  Balogh  László

Re:Zöld gondolatok
« Válasz #359 Dátum: 2020. Március 24. 18:28 »
"Ott ült a Császár. Dús hajában
hét csillag volt a diadém.
Rabszolganépek térdenállva
imádták, barna köldökén
a Göncöl forgott, válla balján
lámpásnak állt a holdkorong:
de a bohóc sírt trónja alján –:
„Mit sirsz” – rivalt reá – „bolond,
nincs szív, mit kardom át ne járna,
enyém a föld!”… S hogy este lett,
egy csontváz tántorgott eléje,
elfújta, mint a porszemet.
– Kényúrként éltünk mindahányan,
s az évek szálltak, mint a percek,
véred kiontott harmatával
irgalmazz nékünk, Jézus Herceg!"      /Faludy/