A jövő stratégiai lépései

  • 37 válasz
  • 19348 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #15 Dátum: 2019. Május 04. 13:29 »
Geddekas!
Légy szíves tájékoztasd a nagyérdeműt, hogy jelenleg milyen státuszod van Gödöllőn, és az OMME-ban.
Megy a mendemonda, hogy már mindenhonnan kizártak.
Akkor most mi van?
Nagyernyei Attila
Most akkor ezt tekintsem keringőre való felhívásnak és mondjam azt, hogy Bross képes mindenkit tönkretenni, aki nem úgy fütyöl, ahogy Ő kívánja. Merthogy ez a helyzet. Nem Mészáros idejében és nem az ő szándékából lett kizárva az OMME-ból Csuja, hanem Bross Péter szándékából és jutalmul azért, mert Csuja mindent megtett, amit megtehetett Bross segítségére, hogy újra hatalomba kerülhessen. Bár ne tette volna. Meggyőződésem, hogy Mészáros és csapata nem engedte volna megvalósulni a 2 millió hektáros neonokotinoidos mérgezést 2018-ban. dátum javítva

Mészáros és csapata azért bukott meg, mert a növényvédőszerek használata ügyében nem lépett, sőt Tóth Péter és Cserényi Péter a kritikus pillanatban a Greenpeace ellen szavazott. Bross azóta újabb hatalomra kerülése óta ennél sokkal csúnyábbat tett, aminek - ha hihetek Bross saját közlésének - 400ezer méhcsalád pusztulása lett az ára, hiszen a tavalyi brutális területű neonikotinoidos csávázás az 1,2 millió méhcsaládot 800ezerre zsugorította. És Bross tudott a neonikotinoidos minisztériumi akaratról, a veszélyt neki 2017 januárjában jelezték és majdnem egy évig semmi érdekvédelmi lépést nem tett, sőt fékezte azt a néhány embert, aki felismerte időben a veszélyt és lépni akart. Bross nem lázította fel a méhészeket, pedig ez lett volna a dolga, nem szervezett semmit, sőt azt az egyetlen tiltakozó levelet 11 hónapos késéssel akkor küldte el, amikor már minden csávázási engedély ki volt adva, tehát a magyar méhállomány 2018-as sorsa már el volt döntve, és utána is hónapokig hallgatott.

Szóval Attila, nem engem kéne piszkálnod, hanem azt aki a méhészeti ágazatunk mostani zuhanásának legfőbb okozója.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Május 04. 15:15 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #16 Dátum: 2019. Május 04. 13:37 »
Örülök neki!
Az a lényeg hogy Rád soha ne hasonlítsak!
Még véletlenül se!  ;D Leírjam még 111 X,  hogy megértsd?  ;)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pedig sokan szeretnénk Jenőre hasonlítani. Ő évtizedeke óta sikeres jó méhész, aki jól megél a szakmájából, tehát nem másodállás nála a méhészet. Szerintem azokat az eredményeket elérni nem szégyen. Ne tiltakozz, hanem kövesd.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #17 Dátum: 2019. Május 04. 14:52 »
Idézet Geddekas:”Meggyőződésem, hogy Mészáros és csapata nem engedte volna megvalósulni a 2 millió hektáros neonokotinoidos mérgezést 1998-ban.”

Ata67: gondolom 2018- at akartál írni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #18 Dátum: 2019. Május 04. 15:06 »
De jó lenne visszalépni 1998-ba! De tényleg elhibáztam. Köszönöm a javítást. 2018-at szerettem volna írni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #19 Dátum: 2019. Május 04. 16:38 »
Én nem vagyok köztük szerencsémre!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #20 Dátum: 2019. Május 04. 19:51 »
Geddekas teljes mértékben igazad van!!!!Sajnos Nagyernyei Attila olyan mint  Stevie Wonder 😁

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #21 Dátum: 2019. Május 04. 20:42 »
Geddekas!
Én piszkállak?
Azt írtam, hogy megy a mendemonda, légy szíves válaszolj.
Ha te ezt piszkálásnak véled, a te dolgod.
Gyurika meg piszkosul el tudja dönteni kinek is van igaza.
A méhészeti közéletben soha semmit nem csináltál, és ha az elnökség tagjait fel kéne sorolnod, csúnya nagy bajban lennél..
Igen kinyílt a csipád, kivancsi lennék a szellemi tanácsadódra.
Lehet ma is "fániki" zenét hallgattatok közösen, innen a nagy tájékozottságod?
Nagyernyei Attila

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #22 Dátum: 2019. Május 04. 21:04 »
Örülök neki!
Az a lényeg hogy Rád soha ne hasonlítsak!
Még véletlenül se!  ;D

Leírjam még 111 X,  hogy megértsd?  ;)

 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Te csak hasonlíts ahhoz, aki ezt az írásodat "tetszikelte"!

Na de Texas már megbocsáss! Nem rólam van szó, hanem a "legdrágábbról" . Ha egy kicsit visszaemlékeznél, akkor nem irkáltad volna tele azokkal az értelmezhetetlen hozzászólásaiddal a fórumot, amivel Vivaldit próbáltad ellehetetleníteni.
Elő azzal a kemény gerinccel, és megmagyarázni a megmagyarázhatatlant, vagy tessék elnézést kérni, esetleg szépen csendben maradni mint tarajos, aki legalább egy úriemberként kiszállt, vagy mint Geddekas, aki egyedüliként kért elnézést mindenkitől, amiért a setét oldalon harcolt. Na akkor még 1x! Ki is az a legdrágább? ::)

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #23 Dátum: 2019. Május 04. 21:20 »
Örülök neki!
Az a lényeg hogy Rád soha ne hasonlítsak!
Még véletlenül se!  ;D Leírjam még 111 X,  hogy megértsd?  ;)
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Pedig sokan szeretnénk Jenőre hasonlítani. Ő évtizedeke óta sikeres jó méhész, aki jól megél a szakmájából, tehát nem másodállás nála a méhészet. Szerintem azokat az eredményeket elérni nem szégyen. Ne tiltakozz, hanem kövesd.
Á dehogy. Nem ez a szakmám Geddekas. Autóvillamossági szerelő, és tanultam gépjárműtechnikát érettségi után, csak hát ezek a méhek megihlettek. De van aki ezt eddig is tudta, legyen hát még egyszer olvasható, mert ugye szegény embert még az ÁGI is húzza. ;D

Jenő kedves! Ne nyúlkáljon rossz helyen, mert nem illendő. Azzal pedig ne ámítsa magát, hogy a világ közepén üldögél vagy esetleg maga a világ esze! Vegye észre, hogy ebben a hitben nyilatkozik, így csak kinevetik. Maga egy autóvillamossági szerelő, aki méhészkedik. Szép szakmája van, büszke is lehet rá, de a véleménye csak egy a sok közül.

Aszongya  :P ne nyúlkáljak.  ;D Legalább egy fénykép... :-[ :-X

De tudod Geddekas! Ha én elmegyek egy méhészhez vizsgálni ősszel a kötelezőt, és atkát látok a méheken, sőt azokat sunyiban már többen megkukkantják  akkor szólok neki(k), hogy hékás, ennek nem lesz jó vége. Hátha még az az egyesületemé. Arra hivatkozni pedig egyszerűen csúnya dolog, hogy köt a titoktartás. Másokat nem kötött ;D
Tényleg nem hasonlítunk.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #24 Dátum: 2019. Május 04. 23:21 »
Geddekas!
Én piszkállak?
Azt írtam, hogy megy a mendemonda, légy szíves válaszolj.
Ha te ezt piszkálásnak véled, a te dolgod.
Igen. Miért? Mert az.

Idézet
Gyurika meg piszkosul el tudja dönteni kinek is van igaza.
Nem tudom, hogy ki a te Gyurikád, de nálam a papagáj neve Gyurika.

Idézet
A méhészeti közéletben soha semmit nem csináltál, és ha az elnökség tagjait fel kéne sorolnod, csúnya nagy bajban lennél..
Csak ezt ne mondtad volna. Vagy feledékeny vagy vagy sértegetni akarsz másokat. Döntsd el, hogy melyiket.

Ha neked lett volna annyi bátorságod a méhészeti közéletben cselekedni, mint nekem és még néhány méhésznek Tajtinak, Elekesnek, Bercsényinek stb. akkor nem itt tartanánk. A kritikus helyzetekben mindíg megfutamodtál és átadtad a kezdeményezést másnak. A te szerencsédre voltak akik hajlandók voltak átvenni a kezdeményező szerepet. Igaz te is besegítettél, de a frontharcot nagyon ritkán vállaltad.

Idézet
Igen kinyílt a csipád, kiváncsi lennék a szellemi tanácsadódra.
Vajon ki a szellemi tanácsadóm? Hát a józan eszem. Azért tudtam bocsánatot kérni, amiért nem ismertem fel, hogy ugyan Mészárost le kellett mondatni, de Brosst nem szabad lett volna elnöki székbe segíteni.

Idézet
Lehet ma is "fániki" zenét hallgattatok közösen, innen a nagy tájékozottságod?
Az meg micsoda? Szeretem a zenét de ez ismeretlen számomra. Egyébként meg a zenei ízlésembe a klasszikus komoly zene illik a legjobban.

De, ha arra vagy kíváncsi, hogy vajon áll-e mögöttem valaki a józan eszemen kívül, hát nyugodtan mondhatom, hogy az elpusztult 400 000 méhcsalád halotti szelleme és azon méhészek panasza, akik Bross Péter nevére azt válaszolják, hogy "hittem szép szavadnak, de mégis megcsalál".
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #25 Dátum: 2019. Május 05. 08:32 »
Valami gondod támadt a szövegértelmezéssel Geddekas?
Ezt kinek írtam?
"Gyurika meg piszkosul el tudja dönteni kinek is van igaza.
A méhészeti közéletben soha semmit nem csináltál, és ha az elnökség tagjait fel kéne sorolnod, csúnya nagy bajban lennél..
Igen kinyílt a csipád, kivancsi lennék a szellemi tanácsadódra."
Az általad papagájnak nevezett Gyurikának.
Nekem csak Gyurika marad, mert így hallottam mástól mindig.
Tehát amint láthatod nem hozzád szóltam!
Mondjuk érthető abban az éjszakai órában amikor válaszoltál.
Egyébként Geddekas ha visszagondolsz méhészeti közéleti szereplésedre, sokszor már akkor fújoltak a küldöttek amikor szót kértél.
Kicsit nézz magadba is minek köszönheted a jelenlegi helyzetedet.
Sokáig egyet értettem gondolataiddal, mert volt időszak amikor jól láttad.
Aztán amikor mindenkibe beleharaptál, ebbe a saját egyesületedet is beleértve, kezdtelek nem érteni.
Mára pedig teljesen másként látom a történetet.
Egyáltalán született már olyan ember akivel te egyetértesz?
Nagyernyei Attila

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #26 Dátum: 2019. Május 05. 08:40 »
Ezt nem neked írta:
"A méhészeti közéletben soha semmit nem csináltál, és ha az elnökség tagjait fel kéne sorolnod, csúnya nagy bajban lennél.." , csak mivel ugyanabban a hozzászólásában van, ezért félreérthető. Az ilyesmi előfordul néha a sietség és hevület következtében. Tehát ezt a mondatod a WenhardtGY-nek írta. Aztán meg ne gyurikázza  a papagájt senki, mert jön Texas, aztán kap mindenki a pofájára.  ;D
Javaslom tehát a WenhardGY-nek, hogy ha már állítólag semmit sem tett az OMME-ért, akkor a következő küldöttgyűlésre kérje, hogy a gyurika nevű papagáj mellett az attika nevű jómadarat is gondolják át, és vegyék fel a névlistára. A jenőke megmondom őszintén, nekem sem tetszik, a "Kemény kalap, és krumpliorr"-ban is ritka hülyén hangzik. (Na mi ez Jenőke? Cica.)
https://www.youtube.com/watch?v=zEQ23pMPntU

Na de komolyra fordítva. Tényleg számít az elnökségi tagok névsora? Eddig úgy tudtam, hogy a 4 elnökségi tagon kívül mindegyik csak bólogat.  ::) ??? :(

A "szellemi tanácsadót" is félre lehet érteni. Azt sem neked írta, ne bosszankodj! Gyurikának. Talán nem tetszik Attilának, hogy vannak akik igencsak sok mézet termelnek a környezetében, és ezt el is tudják adni a noteszes embernek ;D akár, aki becsületesen ki is fizeti azonnal, nem kell várni a vevőkre, akik akár dupla áron is hajlandóak házhoz menni a termésért, amelyet éppen most akarnak egyesek a minőségiről kommerszszarrá leminősíteni, mert a fészekből kialakított mézkamra miatt nem tudnak jó pollenszázalékot produkálni például akácmézben, ezért van alapja az alacsony cukormézzé minősíteni a hungarikumot.
Na Gyurika meg szeret több lábon állni, és ezért földeket vásárol, amelyen meg növényeket termeszt, sőt azon kevesek egyike, akiknek a saját földjükről is van nektárjuk. Véleménye sem lehet Attila szerint, sőt amint értem, nem egyezik a zenei ízlésük sem.  ;D

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #27 Dátum: 2019. Május 05. 08:46 »
111.

Olyanról nyilatkozni amiről fogalmad sincs.......... ;)

Nagy bátorság, főleg hogy ott se voltál!

Többször fel lett szólítva írásban a kaptárak tartalmával teljesen tisztában levő, abban turkáló egyesületi személyzet..........

Volt fontosabb dolguk.....

Más tulajdonát annak engedélye nélkül kezelni........
gondolom ezt még Te sem vállalod be?  ;)

Ez is tanulság volt, hogy azért a közösségért ingyen dolgozni.........
:o :o :o :o
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #28 Dátum: 2019. Május 05. 09:11 »
Á dehogy van róla fogalmam. Dehogy voltam ott. El kellet volna nekem is mennem kaptártetőt emelgetni, és végighívni a haverokat, hogy ezek mekkora atkagyárak? Ha ott lettem volna, akkor azonnal szólok a tulajdonosnak,- mert ugye arra nem vonatkozik a titoktartási kötelezettség, mivel annak a tulajdonosa jogilag minden OMME tag-, aztán menteni ami még menthető. Habár mint egyesek véleményét figyelembe véve valójában ezek a méhcsaládok kutatási célra kölcsön lettek adva. Ne beszéljünk félre! Amikor tönkrement az egész állomány, akkor mi néhányan nem a pofánkat jártattuk, és jókat röhögtünk, hogy az ostobák lenullázták azt a kísérleti méhest, hanem azonnal felajánlottunk méhcsaládokat ingyen, pedig sok mutyiról is hallottunk.
Na és van azóta valami fejlemény? Ha valaki a saját méhesét nem tudja egyben tartani, akkor miként tudná ellátni a közét?
Nem kezelni kellett volna, nem feladata a felelősnek hanem a  kaptárnyitogató kíváncsiskodók helyett valami értelmesnek szólni, hogy emberek szarrá megy az OMME méhese. Egyébként mintha nagyarányú atkás állományról bejelentést kellene tenni. Nálunk már volt ilyen, és kapott néhány napot a tag az eltakarításra.



Többször fel lett szólítva írásban a kaptárak tartalmával teljesen tisztában levő, abban turkáló egyesületi személyzet..........



Ez titkos, vagy esetleg megoszthatnád, esetleg elkerülte a figyelmemet. Egyébként ha ég a ház, nem kérünk engedélyt a vízvételhez napokon át. Bizonyára mások sem hallottak róla. Na nem mintha most már ez fontos lenne, csak az oldal címéhez amiben írunk éppen jól jönne, mert a jövő stratégiáit a múlt eseményei eléggé befolyásolják. Például jelen állásban egy hereméhet sem adnék oda kutatásra. Nem azért mert schmutzig vagyok , hanem mert sajnálnám.

Re:A jövő stratégiai lépései
« Válasz #29 Dátum: 2019. Május 05. 09:26 »
"Nem kezelni kellett volna, nem feladata a felelősnek hanem a  kaptárnyitogató kíváncsiskodók helyett valami értelmesnek szólni, hogy emberek szarrá megy az OMME méhese."

Az írásban lett felszólítva -nak melyik része nem érthető?
Sőt többször írásban lett felszólítva.....a tulajdonos.

Arról sem kaptam tájékoztatást, hogy ez most egy kísérlet vagy lesz kísérlet és ahhoz kellenek, vagy attól atkásak a méhek..........

A lényeg nem voltak nyúlósak!  :D

Sajnos ameddig a hátsó kerítés szomszédban képzik a vegyi barátainkat és próbálják ki azokat a szereket amit Te is élvezhettél....
tényleg reménytelennek tűnik az itteni méheket egyáltalán életben tartani........

Többször felszólaltunk ellen, már vagy 10-12 éve folyamatosan, de ennek a közösségnek nem kell a kutatás........mint írod Te is.

Hát ez van!  :'(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!