Támogatás

  • 47 válasz
  • 24653 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Támogatás
« Válasz #30 Dátum: 2019. Október 18. 20:40 »
Üdv.Uraim!
Berci!
Te komolyan gondolod hogy itt normális,elfogadható választ kapsz a klub"meg"vezetőnek hitt,nevezett embertől?
Nem olvastál még eleget a kínos,keserves magyarázkodásaiból?Borzasztó,és finoman fogalmaztam.
Kár vergődni vele,"robog a kampány".

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Támogatás
« Válasz #31 Dátum: 2019. Október 18. 20:53 »
Természetesen. Azt gondolom, hogy Attila tiszteletreméltóan állja a csapásokat. (Néha az az érzésem,hogy szinte igényli, de hát mindenkinek más a "perverziója". :) )
Úgy vélem, hogy Attila meg fogja találni a módját, hogy most is helyt álljon és kimondja a "B"-t!

Re:Támogatás
« Válasz #32 Dátum: 2019. Október 18. 21:34 »
Semmilyen csapást nem érzek.
Mondtam, hogy kemény és edzett vagyok.
Nagyon régen húztam már fel magam.
Azon viszont mosolygok, hogy sokan a Facebookon és itt is lefikázzák, most már az 1.000 Ft-ot is.
Én nem adnék senkinek semmit, aztán lehet azon veszekedni ki kap többet.
Az erdélyi példát pedig egyszerűen nem hiszem el, de megkérdezem a kinti méhészeket.
Annyit tudok, hogy a vegyesért most átszámítva olyan 500 Ft körül kapnak, és egy év múlva fizetik ki.
Ennek is pontosan utána fogok nézni, de rendszeresen olvas bennünket Balázsi József Érmellék polgármestere, így kérem legyen szíves szóljon hozzá!
Köszönöm!
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #33 Dátum: 2019. Október 18. 22:18 »
Ha kérhetem az akác felvásárlási árát is írja meg. Plusz ha valaki tudja mennyiért veszik Ukrajnában az akácot az is érdekes lehet.
Talán megfejthető miért tudja olyan olcsón adni az Aranynektar az akácmézet Németországban.

*

T82

  • **
  • 68
Re:Támogatás
« Válasz #34 Dátum: 2019. Október 23. 11:02 »
Szerbiában az akác 4€, napra 2€, vaddohány2. 5€. Fizetés 0-60 nap, felvásárló függő, de veszik.
Támogatás nálunk 500din (4,1€)-rol indult, de jövőre 800din (6.8€) lesz családonként.
Panther szerinted az elsőosztályú akác?
 Nem véletlen a magyar méz piacvesztése. Már évekkel ezelőtt hallottam előadáson (szlovén előadó) hogy jelentősen romlott a magyar méz minősége. Szerinte nem a méhészek felejtettek el méhészkedni.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 23. 11:43 írta T82 »

Re:Támogatás
« Válasz #35 Dátum: 2020. Június 17. 20:46 »
A tegnapi napon megjött a visszaigazolás az 1000 ft-os támogatásról.
Ezek szerint hamarosan kifizetésre is kerül.

Üdv. jani bátya

Re:Támogatás
« Válasz #36 Dátum: 2020. Június 23. 19:59 »
Szia!

Én is megkaptam a visszaigazolást, viszont az idén 2x 1000Ft lesz a támogatás. A második 1000Ft támogatásra új kérelmet kell beadni.
Már beadható ha jól tudom.

Re:Támogatás
« Válasz #37 Dátum: 2020. Június 24. 08:01 »
Bocs, de ez a támogatásdi valahogy "faramuci", és nem az alábbi hozzászólóknak címzem a magjegyzésemet!
Olvastam régebben más fórumokon is, hogy ez alamizsna meg különböző címkéket kapott a megporzási támogatás!
Ezt soha ne felejtsük el, hogy ezzel a támogatással ismerik el a méhek beporzó munkáját.
Nagy István agrárminiszter is többször hangsúlyozta ezt.
Az, hogy minek hívják, de minimis meg ördög tudja micsoda, ez annak köszönhető, hogy ebbe a jogcímbe tudták a törvényalkotók "beilleszteni".
Sokan lefikázták, meg Bross sebtapaszának egy kávé árának minősítették, és lám mégis milyen népszerű lett.
Változnak az idők.......
Konyabandinak az a válaszom, hogy még az új "Gazdaságélénkítő támogatás" nem adható be.
Ebben a cikkben megtalálhatjátok, hogy mikortól.
http://www.omme.hu/rendelet-az-ujabb-1000-forintrol/
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #38 Dátum: 2020. Június 24. 17:06 »
Csak azért írom, hogy aki még nem kapta meg ne aggódjon. Nekem ma reggel hétkor a számlámon volt a pénz is.

Üdv. jani bátya

Re:Támogatás
« Válasz #39 Dátum: 2020. Szeptember 11. 08:50 »
Megjött a második 1000ft-os támogatásról és a gyógyszer-cukorról is a határozat. Ezek szerint hamarosan a számlán lesz a pénz is.

Üdv. jani bátya

Re:Támogatás
« Válasz #40 Dátum: 2020. Október 15. 13:49 »
Légy szíves minél többen töltsétek ki!
http://www.omme.hu/felmeres-a-leghatekonyabb-meheszeti-tamogatasok-erdekeben/
Köszönöm
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #41 Dátum: 2021. Február 07. 18:38 »
Akit érint , jó ha tudja!


ATisztelt Méhésztárs!

Február 15-én ismét indul a „méhészeti járművekre igénybe vehető mezőgazdasági csekély összegű támogatás”. A korábbi évektől eltérően csak elektronikusan lesz beadható.
A rendelet szerint a méhésznek szükséges lesz csatolni a kérelemhez az OMME által kiállított igazolást amiben leigazoljuk nekik azt, hogy vándoroltatásra használják a járművet.
Ez régebben úgy nézett ki, hogy elküldte az OMME irodába a teljes támogatási kérelmét és az  „OMME igazolás kiadási kérelmét” továbbá az alábbi dokumentumok közül egyet:

állatorvosi igazolás méhcsaládok állat-egészségügyi vizsgálatáról vagy
településre bejelentőlap vagy
településről kijelentőlap
(Fenti bármely dokumentum alapján mi leigazoltuk nekik a vándorlást)
A kérelem beadási időszaka: február 15.- április 15.
Visszaigényelhető a 2020-as évben megfizetett:

gépjármű-felelőségbiztosítás
gépjármű súlyadó
OBU fedélzeti rendszer nettó ára (5évente)
Ki igényelheti?
minimum 80 méhcsalád, ami 2020-ban is be volt jelentve a TIR-be
március 1. és október 31. között bármely időtartamban méhészeti eszközhordozó járművet, illetve vándor méhesházat üzemeltetett
Méhészeti eszközhordó jármű fogalma: minimum 3,5 tonna össztömegű közúti jármű, minimum O3 kategóriás pótkocsi, vagy azokból álló járműszerelvény, amelyet kizárólag kaptárok, méhek, méhészeti termékek és közvetlenül méhészeti tevékenységben használt eszközök szállítására alkalmaznak
Vándor méhesház: olyan különleges felépítményű közúti jármű, amelynek a felépítménye kizárólag méhek, valamint méhészeti felszerelések, technológiai- és védőeszközök elhelyezésére és szállítására szolgál, és fix felépítménye miatt kizárólag méhészeti tevékenységre használható.
Csatoltan küldök egy OMME igazolás nyomtatványt, kérem, hogy töltsétek ki és küldjétek vissza e-mailon (aláírnotok nem kell)  bescennelve a vándorlást igazoló dokumentum egyikével együtt.
Az OMME által aláírt igazolást visszaküldjük a méhészeknek, hogy fel tudják csatolni a támogatási kérelmükhöz, melyet az ügyfélkapuja segítségével tud benyújtani, úgy mint a többi támogatási kérelmet.
Kérem a fenti információt terjesszétek méhész gépjárművekkel rendelkező méhészek körében.kit érint, jó ha tudja!

Egyértelmű, hogy mindenki a saját szaktanácsadójával vegye fel a kapcsolatot.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2021. Február 07. 18:41 írta jani bátya »

Re:Támogatás
« Válasz #42 Dátum: 2021. Február 08. 17:21 »
Tisztelt Méhésztársak!
Sokan kerestek engem is, hogy állítsak ki igazolást az egyesületi tagságukról.
Ezt "E" rendszám igényléstől, a különböző pályázatok beadásáig, (az NP-n kívülikhez) a TÉSZ igazoláshoz stb.
A probléma megoldódott, amit az alábbi linken láthattok!
http://www.omme.hu/omme-tagsag-igazolasa/
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #43 Dátum: 2021. Március 10. 20:09 »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:Támogatás
« Válasz #44 Dátum: 2021. Április 22. 08:34 »
Valaki aki bejáratos a ződre írja má meg szegény csizmaziag kollégának, hogy a bevallás 12-03-as lapján ahol is beírja a bevételét az 50. sorba, ha lejjebb néz 3 sorral az 53.-ba, ott van, hogy "az 50. sor összegéből egyéb jogcímen folyósított támogatás összege", no oda kell beírni a deminimist, plusz még az oldal alján a 80. és 81. sorokba is (mert hogy kétszer is kaptunk). Azaz, a beírt bevétel összegéhez előtte hozzá kell még adni a támogatás összegét is.
Ha ezt elmulasztja és kap egy ellenőrzést akkor nagy büntinek lészen kis gazdája. :-)