Támogatás

  • 47 válasz
  • 24641 megtekintés
Re:Támogatás
« Válasz #15 Dátum: 2019. Augusztus 02. 22:53 »
Jani Bátya!

Nem értelmeztél te semmit félre, a rendelet ide vonatkozó passzusát ugyan nem idéztem, de a matekot végigvittem: ha minden méhészet minden méhcsaládja jogosult a támogatásra, akkor lehetne kifizetni a 600 millió Ft-ot. A TIR-ENARBA bejelentett 1,2 millió méhcsalád a támogatható, annál többet viszont nem jelenthetnek be, hiszen a Kincstár egyeztet a nyilvántartó hatósággal. Ha pedig némely büszke "rapsic" vagy a támogatásokra nem fogékony "árja" méhész mégsem igényelné az alamizsnát, akkor akár a fele is bent maradhatna a támogatásnak.

Hozzáteszem, a NAK is "visszaosztásosnak" aposztrofálta ezt a 'de minimis' támogatást, ám én semmilyen visszaosztás lehetőségét nem vélem, ez a támogatás várhatóan nem is lesz kimerítve.

https://www.agroinform.hu/palyazatok/augusztus-vegeig-palyazhatnak-a-meheszek-a-mehegeszsegugyi-tamogatasra-40744-001 linken pedig nem csak a minisztériumi/kincstári álláspont, hanem a NAK szándéka is olvasható...

Re:Támogatás
« Válasz #16 Dátum: 2019. Augusztus 06. 12:22 »
Igen valószínű hogy nem lesz kimerítve,internet,ügyfélkapu,türelem némi rutin.Az OMME tájékoztató sokat segít

Re:Támogatás
« Válasz #17 Dátum: 2019. Szeptember 19. 10:12 »
Ma megérkezett a gyógyszer-cukor támogatási határozat, tegnap be kukkantottam az ügyfélkapun a  de minimis támogatásról még semmit nem írtak az MVH.-s oldalon.

Üdv. jani bátya

Re:Támogatás
« Válasz #18 Dátum: 2019. Szeptember 21. 18:42 »
Én felhívtam őket: azt a választ kaptam ,hogy elbirálás alatt van.


Re:Támogatás
« Válasz #20 Dátum: 2019. Október 11. 14:36 »
A határozat megjőtt az ügyfélkapun az 500Ft-os de minimis támogatásról,vajon mért nem lehet ennek valami jobb magyarabb nevet adni.    szs

Re:Támogatás
« Válasz #21 Dátum: 2019. Október 11. 19:08 »
Most, hogy írtad, én is megnéztem. Nekem is megküldték a határozatot és nem utasítottak el.
Ezzel kapcsolatban szeretném megjegyezni, hogy a legutóbbi információm szerint az 500 forintos összeg jövőre 1000 ft-ra emelkedik . :-X

Van ennek magyarabb neve is mégpedig: mezőgazdasági csekély összegű támogatás ami szerintem elég jól fedi a valóságot.
Mezőgazdaságinak mezőgazdasági, hát mit mondjak bizony nagyon csekély összegű(egyenlőre), azt meg hogy kinek mennyire jelent ez támogatást döntse el mindenki maga.
De, örülünk, hogy van! :D

Üdv. jani bátya

Re:Támogatás
« Válasz #22 Dátum: 2019. Október 18. 07:44 »
Tegnap bejelentette az agrárminiszter, hogy 2020-ban 1.000 Ft/méhcsalád lesz a "deminimisz" az-az a megporzási támogatás.
Amikor az első 500 Ft-nál megjegyeztem, hogy örülni kell ennek is, mi volt a reakció?
Alamizsna, figyelem elterelés, a mérgezések miatti sebtapasz.
Akkor azt válaszoltam, hogy minden kezdet nehéz, azon kell dolgozni, hogy ezt emeljék.
És ha egyszer bekerül a köztudatba, elvenni nem fogják, mert abban már politika van.
Egy kiharcolt juttatáshoz nem mernek hozzányúlni, mert akkor háborognak a termelők, ez meg a politikusoknak nem tetszik.
https://www.kormany.hu/hu/foldmuvelesugyi-miniszterium/hirek/osztonozni-kell-a-meztermelest
Ma reggel hallottam az egyik TV csatornán, hogy Budapest VI. kerületébe megválasztott 33 éves polgármester azzal kezdi az első testületi ülést, hogy a vesztes oldalnak felhívja a figyelmét, itt dolgozni kell nekik is.
Aki gáncsoskodni akar jobb ha még az elején feláll.
Az OMME elnökségében is ezt kellett volna tenni, no de majd a következő választásnál.
Szerintem most egyszerűbb a helyzet....de nem adok taktikai tanácsokat.
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #23 Dátum: 2019. Október 18. 08:49 »
Nálad valami nagyon nem működik.
Eddig ellene voltál minden támogatásnak, most meg örömmel jelented be az legújabb emelésének hírét, és akik alamizsnának, meg sebtapasznak, és figyelem elterelésnek nevezték, azokra utalsz kiérződő ellenszenvvel. Most nem a támogatásról beszélek, hanem a lelkedről. Azt is odaadtad? Tudod Te egyáltalán mi folyik körülötted?


Ma reggel hallottam az egyik TV csatornán, hogy Budapest VI. kerületébe megválasztott 33 éves polgármester azzal kezdi az első testületi ülést, hogy a vesztes oldalnak felhívja a figyelmét, itt dolgozni kell nekik is.
Aki gáncsoskodni akar jobb ha még az elején feláll.
Az OMME elnökségében is ezt kellett volna tenni, no de majd a következő választásnál.
Szerintem most egyszerűbb a helyzet....de nem adok taktikai tanácsokat.
Nagyernyei Attila

Neveket, mert kezd elegünk lenni a mellébeszéléseidből amelyekben azokat véljük lejáratni, akik megvédeni próbálják attól a méhészeket, amibe egyre mélyebben süllyednek.

Re:Támogatás
« Válasz #24 Dátum: 2019. Október 18. 08:55 »
Neveket akarunk !!!!

Re:Támogatás
« Válasz #25 Dátum: 2019. Október 18. 09:09 »

Aki gáncsoskodni akar jobb ha még az elején feláll.
Az OMME elnökségében is ezt kellett volna tenni, no de majd a következő választásnál.


Kiket kell felállítani?

Re:Támogatás
« Válasz #26 Dátum: 2019. Október 18. 09:27 »
"Aki gáncsoskodni akar jobb ha még az elején feláll.
Az OMME elnökségében is ezt kellett volna tenni, no de majd a következő választásnál.
Szerintem most egyszerűbb a helyzet....de nem adok taktikai tanácsokat."

Ha kopasz fejre parókát tesznek, jön egy új év......(vagy név?)

Re:Támogatás
« Válasz #27 Dátum: 2019. Október 18. 19:11 »
Ezt kérdezitek mindannyian?
"Neveket, mert kezd elegünk lenni a mellébeszéléseidből amelyekben azokat véljük lejáratni, akik megvédeni próbálják attól a méhészeket, amibe egyre mélyebben süllyednek."
Akkor mégsem vagytok annyira jártasak a méhészeti közéletben?
Mindenki lebukott, nincs közöttetek egy sem aki tudja a választ?
Dehogyis nincs...csak szeretnétek egy újabb pert varrni a nyakamba.
Kik próbálják megvédeni a méhészeket, amibe egyre mélyebbre süllyedünk?
Neveket kérek.
Nagyernyei Attila

Re:Támogatás
« Válasz #28 Dátum: 2019. Október 18. 19:44 »
Tegnap bejelentette az agrárminiszter, hogy 2020-ban 1.000 Ft/méhcsalád lesz a "deminimisz" az-az a megporzási támogatás.

Hétvégén beszéltem néhány erdélyi méhésszel a fenti támogatásról. Náluk 50 RON azaz cirka 3500 Ft jár a termelő családokra, évente 2x vagyis tavasszal és ősszel összesen 7000FT.

Ja tényleg ott nem a haverok kapják, hanem az átlag méhész...Valaki megkérdezhetné Brosst a gyűlésen. Még sokkal több bicska nyitogató dolgot meséltek, azt ellenőriznem kell mert hihetetlen kategóriába esik. Ha igazak megosztom....a hatás a győri polgármesteréhez/audi telekhez hasonló nagyság rendű!!!!!


*

Berci

  • ***
  • 244
Re:Támogatás
« Válasz #29 Dátum: 2019. Október 18. 20:14 »
Ezt kérdezitek mindannyian?
"Neveket, mert kezd elegünk lenni a mellébeszéléseidből amelyekben azokat véljük lejáratni, akik megvédeni próbálják attól a méhészeket, amibe egyre mélyebben süllyednek."
Akkor mégsem vagytok annyira jártasak a méhészeti közéletben?
Mindenki lebukott, nincs közöttetek egy sem aki tudja a választ?
Dehogyis nincs...csak szeretnétek egy újabb pert varrni a nyakamba.
Kik próbálják megvédeni a méhészeket, amibe egyre mélyebbre süllyedünk?
Neveket kérek.
Nagyernyei Attila


Azért annyi engedtessék meg, hogy azt mondjam,a maszatolást Te kezdted. Nem illik visszadobni a labdát!Ha valaki "A"-t mond mondjon "B"-t is! Szerintem...