Támogatás

• 7 válasz
  • 1060 megtekintés
Támogatás
« Dátum: 2018. Május 19. 19:32 »
Mivel az ilyen nevű témához nem lehetett hozzászólni, így újra nyitottam.

Kérdezem, hogy érdemes-e ezzel a támogatással foglalkozni egyáltalán ?

Ahogy számolgattam, a támogatás igénybevételéhez legalább 1 éves omme tagság kell ami 5000 Ft/hó + 75 Ft/méhcsalád, ilyen szám, olyan tenyér :), amolyan szám, ksh lófitty meg izé bizbasz, stb.

Mondjuk 40 méhcsalád esetének fennforgásával aktivizálva a támogatás iránti kérdés körbejárását :)

Szóval ha az omme díjat összeszámolom 5000*12 + 40*75*12 az bizony 96000 Ft.
Mondjuk lecserélem az összes méhanyát ár/db 3500 Ft akkor kapok 40*1500 Ft-ot akkor káva jól jártam, mert csak 36000 Ft mínuszban vagyok amiért kaptam havonta egy újságot. és kifizettem még plussz 40*2000 Ft-ot.

40 méhcsaládra csak kis értékű támogatás igényelhető, 80 felett már lehet konténer meg ilyen hókuszpókuszok is de ekkor már 80*75*12+12*5000 ez már 132000 Ft/év. Csak számlás szerződött partnertől történő vásárlás esetén vehető igénybe a támogatás, aki persze jó borsos áron ad mindent.

De az ember nem vesz minden évben konténert így a következő évben megint 132000 Ft-ot befizetek, akkor 264000 Ft-nál vagyok.

Vagy hagyjam az egész támogatást a 3.14csába és nem fizetek semmit és nem is kapok semmit, de nem kellett eltartanom egy böhöm nagy apparátust, s amit lehet azt meg elkészítek saját magam a piaci ár töredékéért ?

Ez kb. ugyanolyan mint a sulinet program volt, ahol egy 100e Ft-os számítógépet 260e-ért adtak el amit levonhattál az adóból és káva jól jártál vele...

Vagy rosszul látok/értelmezek valamit ???
Túlélni a fejlődést ... - Nem az a lényeg, hogy mennyit keresel hanem, hogy mennyit költesz !

Re:Támogatás
« Válasz #1 Dátum: 2018. Május 19. 19:46 »
Élelmes Túlélő!
Az OMME tagdíj jelenleg 5.000 Ft/év+75 Ft/méhcsalád.
Tehát nem 5.000 Ft/hóóóóóóóóóóóóóó
Üdv:
Nagyernyei Attila

« Válasz #2 Dátum: 2018. Május 19. 20:05 »
Ahh... akkor egy félreértés került a gépezetbe.
Így már egy kicsit jobban hangzik.
Bár annak ellenére, hogy eddig már két tanácsadó is megígérte, hogy elküldi a jelentkezési lapot eddig ezt egyik sem tette  meg. Ebből az egyik a vezető tanácsadó volt.
Túlélni a fejlődést ... - Nem az a lényeg, hogy mennyit keresel hanem, hogy mennyit költesz !

« Válasz #3 Dátum: 2018. Május 19. 21:12 »
Az atkairtáson is agyaltál már ennyit?

Kicsit rosszmájú a kérdés,de ez fontosabb.  Nemrég, mikor elkezdtük nekem a támogatás eszembe sem jutott.  És azóta sem!
Szerencsére senki sem egy fejjel gondolkodik.
Sok sikert a méhészetedhez. Ezt nem rosszindulatból írtan.

Üdv:Oszkár
« Utoljára szerkesztve: 2018. Május 20. 09:10 írta oszkár »

« Válasz #4 Dátum: 2018. Május 20. 06:27 »
    "így újra nyitottam."  kár volt, e helyett el kellett volna olvasni a támogatásról szóló rendeletet.(vagy mit)
"nem vesz minden évben konténert" méhek vételén már ne is gondolkodj.
  "3.14csába" nagyon jóóóó itt kellett volna kezdeni
 A havi díj ötletét kitől hallottad ???
  Őrösi  könyvben olvastam valamikor, h a méhésznek a jó megfigyelő képessége nagyon nagy előny. Sok mindent összefüggéseiben lát , értelmez.

Albert

« Válasz #5 Dátum: 2018. Május 20. 07:48 »
Támogatom "Értelmes" túlélő javaslatát, igenis legyen 5000/hó azomme tagdíj, sőt inkább heti, vagy napi 5000 még jobb lenne!! Akkor talán kevesebb okos túlélőnk lenne!

*

Bicska

• 368
« Válasz #6 Dátum: 2018. Május 20. 08:25 »
Már megint gonosz vagy. :D
"Black&White Brigade for Change"

« Válasz #7 Dátum: 2018. Május 22. 12:14 »
10 családig ne is gondolkozz támogatásban, mert helyi tagdíj is van. Gyógyszer/cukor támogatással számolhatsz, de 10 család alatt az sem éri meg. Ha totál kezdő vagy, akkor pedig legalább 2 évig ne is gondolkodj támogatásban, mert előbb tanulni kell a szakmát.  Utána elválik, hogy merre tovább...