Aktuális tennivalók a méhesben

  • 123 válasz
  • 45594 megtekintés
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #15 Dátum: 2018. Március 13. 21:23 »
Laja!
Nagyon örülök hogy indítottad ezt a lapot!
Nekem van mentorom, de komoly segítséget jelentenek azok a segítő írások is (pl fent Attila), amit az évek és tapasztalatok írnak. Az nem szégyen ha valaki kérdez az az akarás jele.
Itt a fórumon szerintem egy olyan ember sincs aki nem volt kezdő. Sajnos egy olyan érzet alakult ki hogy a kezdőség az valami eretnekség, ezt nem kell elhinni. Csak így tovább....
Nekem is egy családom ment el, a te általad leírtak szerint. Jövőre, okulva csak erős családdal szűken.


*

Laja

  • **
  • 55
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #16 Dátum: 2018. Március 14. 17:06 »
Razo !

Örülök a megerősítésnek. :)
Megmondom őszintén hogy egy kicsit megbántam, hogy ilyen nyíltan beszéltem a problémákról, és az sem esett igazán jól ahogy Izso reagált erre. :( Attila dolgai is megosztják a közösséget, de az biztos, hogy Ő jó szándékkal és önzetlenül átadja az általa jónak tartott tudását, segít mindenkinek aki kéri ! Ezzel szemben sokan kritizálják módszerét, ahelyett,hogy ismertetnék a sajátjukat, és majd ki-ki eldönti melyik verzió a kedvére való. 
Valójában, a kudarcokról próbálkozásokról igen  keveset lehet itt olvasni, ami ezek szerint azt jelenti ,hogy csupa tapasztalt, nagy tudású méhésztárs látogatja az oldalt....... a kezdők otthon kuksolnak a sarokba.
Pedig úgy gondolom, hogy az elkövetett hibákból lehet a legtöbbet tanulni, azt még egyszer biztosan nem követi el az ember. (TALÁN?)
Akkor azt javaslom ha tehetek ilyet, ne szégyelljen senki hangosan gondolkodni, kérdezni,tanácsot kérni, mert ez előre viszi a dolgokat !!!
Ez kikívánkozott belőlem.
Szép napot Mindenkinek Laja

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #17 Dátum: 2018. Március 14. 19:30 »
Pp
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:17 írta oszkár »

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #18 Dátum: 2018. Március 14. 19:40 »
Látom tapasztalod a fórumokat.
Tudod minden fórum tartalmaz legalább egy bejegyzést, legalább egy felhasználót és legalább egy f***fejet. A zöldben is van néhány és itt is akad belőle.
Idővel megtanulja az ember, hogy a yutube és gugli tényleg nagyobb barát lesz mint a kedves méhészek !
Persze ez csak ebben az országban van így mert a külföldi fórumokban sokkal kevesebb a f***fej és sokkal többet is meg lehet tudni mint itt. Ez agyarország.

Valójában, a kudarcokról próbálkozásokról igen  keveset lehet itt olvasni, ami ezek szerint azt jelenti ,hogy csupa tapasztalt, nagy tudású méhésztárs látogatja az oldalt....... a kezdők otthon kuksolnak a sarokba.

Ja, persze senki sem szereti kiteregetni a szennyest :) inkább jön oltogatni a másikat, mert azzal elégtételt vehet a másikon a saját hülyesége miatt :)

De azért ne add fel...
Túlélni a fejlődést ... - Nem az a lényeg, hogy mennyit keresel hanem, hogy mennyit költesz !

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #19 Dátum: 2018. Március 14. 20:00 »
Megkérdezhetem melyik külföldi fórumokat olvasod? Ha tényleg olyan jó a közösség, szívesen regisztrálnék.

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #20 Dátum: 2018. Március 14. 20:19 »
Szervusz Laja!
Én is kezdő vagyok és nagyon tetszik, hogy ennyire agilis vagy, hogy az aktuális teendőket elkezdted ezen a fórumon.
Hozzászólásaidat olvasva határozott, érett személyiségnek tartalak.
A méhészkedés egy ugyan olyan szakma, mint bármelyik, az elméleti ismereteknek és a gyakorlati tapasztalatnak ötvöződnie kell és idővel kialakul a tudás. Vagy jó orvos, autószerelő, méhész lesz valakiből vagy kevésbé.
Én most az elején kaptam egy hatalmas pofont/nincs mentorom, nem akarnak elfogadni/, de nem bánom, jobb az elején az embernek saját hülyeségén tanulni, mint hosszú évekig valamit kp csinálni és belekeseredve abbahagyni!

Sok sikert és kitartást mindkettőnknek és az összes kitartó kezdőnek: Csaba

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #21 Dátum: 2018. Március 14. 21:21 »
 

Nehéz kibogarászni az olvasottakból az igazságot,de nem lehetetlen.

Szia oszkár!

Már majdnem a felénél járok az átvizsgálással, csak 2 anyátlanom volt, és egy rosszul petézőt találtam. Vannak gyengébbek, de átlagos évnek megfelelnek. (Egy anyátlant január hetedikén kisepertem.)

Nem voltál Te egy pár percet nálam a haveroddal tavaly? Próbálom kibogarászni... ;D
Mert ha igen, akkor a haverod haverjának egy sem maradt, még százalékosan is nulla.
Bocs ha keverlek valakivel!
( Mindannyian "Amatőrök" vagyunk, olyanok mint a jó pap,...) Jól gondolom? ;)

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #22 Dátum: 2018. Március 14. 22:04 »
P



 
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:18 írta oszkár »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #23 Dátum: 2018. Március 14. 22:11 »
K
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:19 írta oszkár »

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #24 Dátum: 2018. Március 15. 09:47 »
Tavaszi sörözésről...illetve sörélesztőzésről mi a vélemény? Én nem használtam még...legalábbis a másodikat. Az elsőt se nagyon szoktam, de az tudom hogy serkent és tompít... Szóval a sörélesztő?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #25 Dátum: 2018. Március 15. 12:04 »
Tavaszi sörözésről...illetve sörélesztőzésről mi a vélemény? Én nem használtam még...legalábbis a másodikat. Az elsőt se nagyon szoktam, de az tudom hogy serkent és tompít... Szóval a sörélesztő?
Jó, de lepényben. Kinti tálcákról csak virágporhiányos legelőn hordják el. Igy március közepén jó időben van virágpor.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #26 Dátum: 2018. Március 15. 12:55 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:20 írta oszkár »

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #27 Dátum: 2018. Március 15. 13:17 »
Keretek fölött tálcából nem hordjak el?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #28 Dátum: 2018. Március 15. 13:50 »
Többen próbálták már, de sikeres példát nem tudok rá, hogy kaptáron belül sikerrel etettek volna bármilyen port a méhekkel. Azért ennyire nem tanulékony jószágok a méhek.

A kinti tálcáról szívesen elhordják a méhek az élesztő vagy tejport, de arra figyelni kell, hogy még az esti harmat előtt vidd be száraz fedett helyre és csak a hajnali harmat felszáradása után tedd ki. Ha nem így teszed, akkor megkérgesedik a legfelső rétege és a méhek leszoknak róla. A maihoz hasonló nedves időben se érdemes kitenni a tálcát.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Aktuális tennivalók a méhesben
« Válasz #29 Dátum: 2018. Március 15. 21:15 »
A Csuta által forgalmazott zsírtalan szójaliszt ?
üdv.: lali