LÉLEKHARANG

  • 54 válasz
  • 28338 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
LÉLEKHARANG
« Dátum: 2017. Március 31. 15:41 »
Dr. Király Endre nyugalmazott egyetemi tanár, gödöllői méhész, az OMME egyik alapító atyja, ma hajnalra meghalt. Temetése április 10-vel kezdődő héten lesz.

A konténeres méhészkedés zászlóvivője és sok méhész tanítómestere volt. Hosszú ideig 300 méhcsaláddal dolgozott konténerben. Nagyon szerette a Duna melletti méhlegelőket a Szigetközi részen.

Nemcsak az OMME, hanem a Gödöllői Méhészegyesületnek is tagja volt. A méhészeti közéletben szívesen részt vett és élete során több választott tisztséget is betöltött. Egyenes ember volt, a véleményét soha nem rejtette véka alá, de azon ritka erénnyel rendelkezett, hogy tévedéseit beismerve bocsánatot is tudott kérni.

Nyugodjon békével!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #1 Dátum: 2017. Április 07. 15:22 »
 :'(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #2 Dátum: 2017. Április 11. 00:14 »
Ma temette el a gyászoló család dr. Király Endrét az OMME egyik alapítóját. A temetésen az OMME nem képviseltette magát semmilyen módon. De ott volt Rádóczki Károly zánkai méhész, aki megemlékező beszédet mondott. Megjelent az OMME elnökség régi tagja, Kollár Imre. A Gödöllő Méhészegyesület több tagja is elbúcsúzott Endrétől.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #3 Dátum: 2017. Október 31. 21:35 »
Hollósy Alajos emlékére.

Nyugger hobbi méhész

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #4 Dátum: 2017. November 12. 11:23 »
A teljesség igénye nélkül:
Simon Béla.
Bocsó János.
Ozsvárt József
Lantos József
Lantos Béla
Erdélyi József
id.Fekete Gáspár
Kökény Vilmos
Gordos Tibor
Gál Gyula
Nagy Árpád
Varga Lajos
Karancskeszi méhészek.

             Béke Poraikra.

Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #5 Dátum: 2017. December 11. 08:24 »
Rendkívül szomorú hír érkezett ma reggel,a legszomorúbb.Rónai Pista bácsi elment örökre.89 éves korában otthonában csendesen elaludt.A döbbenet az,amit most mindannyian érzünk.Gyászba borult családja, barátai,az egész méhésztársadalom.Isten nyugosztaljon drága barátom!

« Utoljára szerkesztve: 2017. December 11. 14:40 írta Illés Sándor »

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #6 Dátum: 2017. December 11. 08:37 »
Drága Pista Bácsi!

Most kaptam a hírt, hogy elmentél. Elmentél, és nagyon sok mindent magaddal vittél. Jókedvet, vidámságot, tudást és szeretetet.
Amikor barátoddá fogadtál, úgy éreztem magam, mint a kiskatona, aki hirtelen megkapja a rangos kitüntetést. Tudod... nem szeretem a telet. Túl sok ember ment el télen mostanában, akit szerettem.
Először édesapám, majd Sanyi bácsi, és most Te.. Nélküled már nem lesz ugyanolyan. Semmi sem.. Sem az őszi kiruccanásaink Illés Sanyival és Vágó Lacival, sem a szakmai kirándulások, amik szervezésében oroszlánrészed volt. Nem tudunk felhívni hogy egy jót beszélgessünk, nem emeled ránk az ujjad, és dorgálsz meg...
Tudom, hogy vigyáztál ránk, és hogy továbbra is vigyázni fogsz. Remélem, ott fent találsz egy jó vándorhelyet, és ha jövünk, ha majd rajtunk a sor, lepakolunk melléd, és jövünk hozzád inni egy jó CSÍKI SÖRT...
Pista bácsi! Sok van a rovásunkon! Egy időre búcsúzom tőled...
Tűzre-vízre vigyázunk...

Barátod: Szabó József
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #7 Dátum: 2017. December 11. 09:16 »
Már órák óta azon tűnődöm mit lehetne írni mindenki Pista Bácsijáról?
Az erdélyi Máréfalva díszpolgára, a magyaregregyi méhanyanevelő, az Óbecsei Méhész Egyesülettel való kapcsolatunk motorja?
Sokszor utaztunk együtt, és ha Ő ott volt akkor mindig vidámság, a jókedv kísérte utunkat.
A novemberi Szekszárdi Méhészklubra Erdélyből sietett haza, mert megígérte, hogy ott lesz.
Aztán amikor Komlón a kórházban meglátogattuk,éreztük, hogy baj van.
A Tolna Megyei Méhész Egyesület tagja volt.
Pista Bácsi a telefonba mindig így jelentkezett be:
"Itt a Mecsek legszebb legénye...."
Elment! Ég veled Pista Bácsi!
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #8 Dátum: 2017. December 11. 10:09 »
Biztos vagyok benne, hogy aki ismerte, meg ismerte, annak szívében tovább fog élni. Hallja majd a hangját, mintha most is ott lenne vele. Nagyon szép emlékeim vannak vele kapcsolatban, és akár hogy is, de mindig eszembe jutnak mondatai .... .. .....................
A szomorúságban is örömmel tölt el hogy ismerhettem!!
Ég veled, nyugodj békében Pista Bácsi!
« Utoljára szerkesztve: 2017. December 11. 10:19 írta atya »
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #9 Dátum: 2017. December 11. 12:17 »
Nyugodjon békében...!

Nb18

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #10 Dátum: 2017. December 11. 17:06 »
A család kérésére közlöm:
Pista bácsi temetése a magyaregregyi temetőben lesz december 18-án hétfőn 14:00-kor.
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #11 Dátum: 2017. December 11. 20:57 »
Hálát adok az istennek, hogy megismerhettem Pista bácsit. Egy igazán nagyszerű ember volt!
Humora mindenkinek mosolyt csalt az arcára.
Én így búcsúzom Rónai Istvántól.

 Sűrű köd borítja a tájat,
fáznak a levél nélküli fák.
Földig hajolnak a fűszálak,
eltűnt a Magyaregregyi dombság.

Hideg, nyirkos levegő oson,
halálosan terül a légben.
Érzem, hogy a csontomig hatol,
majd eltűnik a messzeségben.

Az úton hatalmas csattanás,
és sikolyok hangját hallani.
Hirtelen megérkezett a gyász,
mert hamarabb halt meg valaki. :'(

Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

ati22

  • **
  • 51
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #12 Dátum: 2018. Március 07. 23:04 »
Elhunyt,barátom,és mesterem.Bencsik Csaba János. Cirkusz néven ismerte mindeni,akiknek önzetlenül segített.Éveken át tanított engem is.Hajnal ötkor mielőtt elment munkába,mindig válaszolt az előző este fel tett kérdéseimre.Neki köszönhetem,hogy méhész lettem.Csodálatos jó ember volt.Nyugodj békében drága mesterem Csaba,soha nem felejtelek el.

Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #13 Dátum: 2018. Április 02. 08:35 »
Végtelen szomorú a hír.
Hosszú szenvedés után meghalt egyik munkatársunk
harmincegy-két éves lánya.
Nyugodjék békében!

Mivel Ő méhészeti közéletben nem ismert ember volt,jogos a kérdés miért írom ezt ide fel.
A munkatársunk is,az édesapja is rákos beteg és most elment szeretett lánya,mert elvitte a rák.
Mi lesz velünk?
Kevés lányt láttam életre valóbbat,mint aki most itt hagyott bennünket.
ÉS MÉGIS!!!
Mi lesz velünk?
A fájdalomon kívül ezért a kérdés miatt írtam ide a fórumra ezt a pár sort!

Mi LESZ VELÜNK!

Csányi Antal

« Utoljára szerkesztve: 2018. Április 02. 08:45 írta Csányi Antal »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:LÉLEKHARANG
« Válasz #14 Dátum: 2018. Április 02. 09:00 »

Nincs annál megrendítőbb, mint gyermeket, unokát elveszíteni, különösen úgy, hogy az ember maga is a halál mezsgyéjén jár. Egyikünk sem tudja, mit hoz akárcsak a holnapi nap is számunkra. A súlyos válság idején van leginkább szükség arra, hogy föltekintsünk a nyomorúságunkból, és bízzunk abban, hogy a Teremtő jót gondolt felőlünk. Kívánom mindannyiunknak, hogy az alábbi sorok szerint tudjunk élni!

Zsoltárok könyve 90. rész
“12.    Taníts minket úgy számlálni napjainkat, hogy bölcs szívhez jussunk.
15.    Vidámíts meg minket a mi nyomorúságunk napjaihoz képest, az esztendőkhöz képest, a melyekben gonoszt láttunk.
17.    És legyen az Úrnak, a mi Istenünknek jó kedve mi rajtunk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá nékünk, és a mi kezünknek munkáját tedd állandóvá!”