Méz árának megemelésére ötletek...

  • 214 válasz
  • 80166 megtekintés
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #60 Dátum: 2016. December 30. 17:51 »

Tisztelt Méhésztársak!

Köszönöm szépen a támogató szavazatokat, és a biztató szavakat is.

A hírles rovatba feltöltöttem annak a levélnek a tartalmát, melyet az egyesületi elnökök részére kezdtem megküldeni.

Közben úgy döntöttem, nyilvánossá teszem így lehetősége van elolvasni a küldötteknek és minden fórumozó méhésztársnak.

Kérek mindenkit keresse meg egyesületének elnökét, küldötteit és tájékoztassa a levél tartalmáról.

Már nagyon sok helyre elküldtem, de sok e-mail cím nem működik az OMME weblap nyilvántartásában szereplők közül, és sok esetben nincs is megadva az egyesületek elektronikus elérhetősége.

Sikerekben gazdag, gyantaszűrt mézektől mentes Boldog Új Évet kívánok!

Üdvözlettel: Tóth Zoltán
« Utoljára szerkesztve: 2016. December 31. 08:59 írta Tóth Zoltán »

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #61 Dátum: 2016. December 31. 10:08 »
Kérdésem lenne, hogy a petícióra mennyi időnk van szavazatokat gyűjteni?

Ha a lentiek igazak, hogy egy IP cím egy szavazat, akkor a fő feladat számítógépeket kell "összevadászni" a minél több méhész szavazat leadása céljából.

Ötletnek jó lehet a közkönyvtárakban lévő gépek, kisebb önkormányzatok (ismeretséggel), de az agrár oktatási intézmények is szóba jöhetnek (itt főleg nevelési célzattal, hogy egyszer talán ők is segítségre szorulhatnak.....+ már tudni fogják mit kell ilyenkor csinálni! :D)

Ha van még időnk akkor a gödöllői közkönyvtárat és a Szent István Egyetemet bevállalnám.  ;D

Jut eszembe itt csak nagy korúak szavazhatnak?

(Kiskorú alsós, és felsős kisdiákok akiknek szintén van email címük és számítástechnika termük megannyi géppel!  ;))
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #62 Dátum: 2017. Január 01. 04:19 »
   :-\ Rosszul írtam , nem 1 ip címre nem lehet regisztrálni, hanem 1 emil címre nem engedi a regisztrációt.
 azért jó ha gondolkodunk rajta, hogy lehetne minél több támogatót találni. Már 248.

 Albert

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #63 Dátum: 2017. Január 01. 09:49 »
Oké akkor ma nálunk próba!  ;D

HA engedi akkor eljött az OMME laptop-ok nagy napja!  ;D ;D ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #64 Dátum: 2017. Január 02. 09:20 »
Sziasztok!
Erőt vettem magamon és megkóstoltam a Szabadkáról hozott "mézet".
Nem tudom a vattacukrot miből készítik, de ennek a katyvasznak ugyan olyan íze van.
Édes, de semmi aroma, semmi ami említésre méltó.
Hacsak az nem, hogy olyan sűrű mint az egérragsztó.
A kanálról le sem lehet vakarni, tapad.

Nagyernyei Attila

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #65 Dátum: 2017. Január 02. 09:25 »
A vattacurot kristálycukorból készítik, így nem meglepő ha hasonlított rá az íze.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #66 Dátum: 2017. Január 02. 10:59 »
Ha a méz árát meg akarjátok emelni akkor be kell tiltani a vándorlást. Mindjárt kevesebb méz lesz, és így megy felfelé az ára.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #67 Dátum: 2017. Január 02. 11:00 »
Próba sikerült!

1 IP címről elfogadta a 2 email címet regisztráláskor!

Így valószínű ha többen regisztrálnak különböző email címekkel és adatokkal a rendszer elfogadja!

OMME laptoppok hajrá!  ;D ;D ;D ;D ;D

Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #68 Dátum: 2017. Január 02. 11:13 »
Vigyázz mit kívánsz!

Már kúszik a csizma lábán felfelé a kis kaptárbogár!

Zárlati intézkedés ott ha jól tudom 100 km sugarú kör.
Ráadásul tavaly óta 100 km-rel feljebb jött, már kb. Nápoly alatt tart a zárlat felső határa..... :(

3 - 4 ilyen méhészet és senki nem megy sehova!
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #69 Dátum: 2017. Január 02. 11:22 »
Ez egyáltalán nem kívánság, csak egy megoldási lehetőség. egyébiránt hülye kérdésre okos válasz nem adható.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #70 Dátum: 2017. Január 02. 11:31 »
Aztán ki kérdezett Tőled?  :o
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #71 Dátum: 2017. Január 02. 11:54 »
Valószínű a kérdező úgy gondolja, hogy egy olyan kérdést amit 1990-től nem tud megválaszolni senki, ő feltesz, és jön valaki, lehetőleg a falvédőről, és "Heuréka" meg mondja a tutit.
Amúgy a megoldás olyan egyszerű, hogy mindenki tudja, nem kell hozzá nagy ész.
 Vagy új piacok kellenek, vagy kevesebb mézet kell termelni. Ezenkívül, még maga Walker Texas Ranger se tud jobbat. Pedig ő aztán tud verekedni.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #72 Dátum: 2017. Január 02. 12:33 »
Akkor most Te jó példát mutatsz és felhagysz a méhészkedéssel?  ;)

Így csökkenne a méhészek száma legalább eggyel.

Vagy a méz mennyiségét nem csökkentve az árát azt igen, szétosztod a készletedet a szegények közt?

Így meg a méz mennyisége csökkenne és olyanok is ehetnének akik eddig nem jutottak hozzá.

Ezek is megoldási javaslatok.....
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #73 Dátum: 2017. Január 02. 14:36 »
Nem. nekem van erdőm telepem. és önmagam korlátoztam 70 családra. Az hagyjon fel vele akinek sem méhlegelője, sem telephelye nincs. Azonkívül nem megélni akar belőle, hanem meggazdagodni. Ezzel meg is húztam a határt 100 családnál.

No, most lehet nagyot röhögni rajta amit írok. De, akkor majd senki nem nevet, amikor a mézpiac teljesen bedugul, vagy olyan olcsó lesz a méz, hogy már nem éri meg vándorolni, aztán méheket tartani.
 És ebből egyenesen ez következik, még csak nagy ész se kell hozzá, hogy kikövetkeztesse az ember.

 És még valamit. A méhészetek , méhészek és méhcsaládok számának növekedéséből senki ne vonjon le téves következtetést.
 Ugyan is ezek száma egy darabig még akkor is növekedni fog, ha a mézek már második idényt töltik az udvarokon vagy raktárakban.
 Akkor kezd majd csökkenni, amikor az üres kaptárak nagy halmokban lesznek az udvarokon, vagy telephelyeken. És már csak a vak nem látja, hogy teljesen csődbe ment az ágazat.
 No most azt is el lehet képzelni , hogy ez nem így lesz. csak akkor meg a kaptárhalmok a kis kaptárbogár, vagy az atka miatt lesznek üresen. Ennek egy előnye lesz, olcsó lesz a kaptár és a felszerelés.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Január 02. 14:43 írta Vivaldi »

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #74 Dátum: 2017. Január 02. 17:15 »
Igen, és van aki úgy akarja az alacsony méz árakból eredő kieső bevételét pótolni, hogy eladásra akar méhcsaládokat nevelni, hallom egy közös ismerősünktől is . Mondom neki hogy hogyan jártak annak idején a bio gilisztások, igaz ebből nem értett semmit, mert akkoriban születhett. Aztán magyarázhattam hogy kitűnő ötelet, de ha nem lehet a mézet megfelelő áron eladni, akkor kinek kellenek majd az eladó méhcsaládok?