Méz árának megemelésére ötletek...

  • 214 válasz
  • 80113 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #45 Dátum: 2016. December 11. 17:58 »
Konkrétan miben hajaz? Arra, hogy vannak ott is 20 családos méhészetek.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #46 Dátum: 2016. December 11. 18:16 »
Üdv.Uraim!
Vivaldi!
Arra is!
És arra is hogy ott is több egyesület vesződik egymással és ott is a központi "országos"egyesületnek van egyedüli lehetősége a támogatás "koordinálására",stb.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #47 Dátum: 2016. December 11. 19:24 »
Hol hallottad? Egyszerűen csak félrevezetsz itt minket.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #48 Dátum: 2016. December 11. 19:52 »
Üdv.Uraim!
Kérdezd az elnöküket,akkor első kézből informálódhatsz!

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #49 Dátum: 2016. December 11. 20:13 »
Nem szükséges a lányom most ott van Bécsben.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #50 Dátum: 2016. December 11. 20:18 »
Nem szükséges a lányom most ott van Bécsben.
Nem a lányodról volt szó.



Anyádét se, nem hogy mézkereskedőét, Te hülye.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #51 Dátum: 2016. December 11. 20:28 »
Erre szoktam én mondani, már mint az utolsó sorra, hogy: "az ordít akinek a háza ég". "VÁLÁMI VÁN.........."

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #52 Dátum: 2016. December 30. 00:38 »
Tóth Zoltán petíciós kezdeményezése tipikusan ennek a topicnak a tárgya, hiszen Ő akar találni egy olyan módszert, amivel a mézhamisítás tetten érhető.

A ZŐD fórumon megy a vita, hogy Tsanyi meg Tükör támogatja-e vagy nem támogatja a petíciót. Tóth Zolinak igaza van a kezdeményezésével, de ez a két ember olyan mértékben elfogult és kicsi hitű, hogy az már több mint normális vagyis inkább egészen hibás a gondolkodásuk ebben az ügyben. De sajnos az ilyen emberek inkább meghalnának, minthogy beismernék, hogy tévedtek. Ezek erre képtelenek. Ahogy bocsánatot se tudnak kérni, éppen úgy "tévedni se tudnak". Egy bizonyos egyáltalán nem pozitív személyiségjegyből olyan óriási mennyiség szorult mind a két emberbe, ami ezt a képességet 100 %-ban elnyomja.

Lássuk, miért utasítják el Tóth Zoltán kezdeményezését?
1.
Nem azért, amit leírnak. Ezek csak fedőszövegek.
2.
Vágynak egy jobb világot, de elemi félelmük van minden komoly változástól.
3.
Ha változik a világ körülöttük, mert tagadhatatlan, hogy gyorsan változik, akkor keresik a tekintély elv szerinti igazodás lehetőségét, mert nem hisznek önmagukban, saját képességeikben. Az önmagukban való hitet valamikor régen lerombolták bennük.
4.
A lerombolt önbizalom helyét rendkívül erős önvédelmi reflex, önérdek érvényesítés foglalta el.
5.
Mind a két ember pillanatok alatt megsértődik, de nem veszi észre, ha ösztönösen tövig nyomja a kést a másik ember pl. Geddekas oldalába.
6.
A tekintély elv érvényesítésének vágya olyan erős bennük, hogy képtelenek azt elhinni, hogy a változó világot Ők is változtathatják a saját akaratukkal, a saját tudásuk szerinti cselekedeteikkel, ezért inkább szembefordulnak azzal aki hajlandó a változásért tenni is valamit.

Az elnökségi ülésen Bezzeg László a következőképpen érvelt a petíció ügyében. Csekély esélyt lát a petíció sikerére, de ha az OMME nem támogatja Tóth Zoltán kezdeményezését, az rossz fényt vetne az OMME-ra. Bross Péter hasonlóan vélekedett, és azt is hozzátette, hogy az eddigi laboreredmények nem igazolják Tóth Zoltán állítását. Egyedül a mannóz jelenléte ami köthető a gyantatechnológiához, de az is csekély mértékben. Élénken bólogatott az elnökség több tagja Bross Péter mondataira. Nem volt hosszú vita, nem volt ováció. Szóval enyhe közönnyel, majdnem undorral, de támogatta az elnökség a petíciót. Egy biztos, hogy ami támogatást eddig adott az OMME, ennél többre jelenleg nem számíthat sem ez a petíció, sem Tóth Zoltán.

Nagyon valószínű, hogy a gyantatechnológiás mézkezelést az európai mézüzemek is használják. Hallottatok már biztosan a fordított ozmózisos víztisztításról (ott is a gyanta dolgozik), talán hallottatok arról is, hogy néhány báros vákuum alatt már 50-60 C fokon is forr a víz. Szóval ezekkel és még néhány ehhez hasonló élelmiszer-vegyipari technológiával "csodákat lehet művelni". Ha kellő sebességgel zajlik a folyamat és elég alacsony az alapanyagköltség, akkor gazdaságosan lehet akármilyen végtermékként méznek kinéző anyagot előállítani a méhecskéket soha nem látott alapanyagokból. Ezt a méznek kinéző alapanyagot aztán lehet dúsítani ezzel-azzal, még talán valódi mézzel is.

Az mesterséges enzimeken kívül a gyantatechnológia, a szabályozott hőmérséklet és a vákuum nélkülözhetetlen a korszerű mézhamisításhoz. Ebből csak a gyanta az ami bizonyítható, hiszen a melegítés hatására keletkező HMF-t is ki tudják vonni, sőt a mesterséges enzimeket is el lehet tüntetni. A melegítés és a vákuum együttesen a méz illó komponenseit, tehát pontosan a legfontosabb biológiai értékeket csökkenti le vészesen. Erre viszont nincsenek még kidogozott sztenderdek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #53 Dátum: 2016. December 30. 07:58 »
Ezt írja Geddekas:
"Az elnökségi ülésen Bezzeg László a következőképpen érvelt a petíció ügyében. Csekély esélyt lát a petíció sikerére,..."
Ha ez így igaz, az nagyon szomorú.
Valami hasonlót éltem át amikor az OMME-s üvegen görcsöltem.
Sajnos közvetlen kollégáim (szakik) sem hittek a sikerben, és sokszor én is elbizonytalanodtam, hogy megvalósítható e.
Az irigység és rengeteg emberi gyarlóság állt az utamba, és amikor mélyponton voltam mindig felhívott egy méhész, és az a pár támogató szó átlendített a holtponton.
A siker rajtunk múlik, ezt egy ember nem tudja véghezvinni.
Teljesen biztos vagyok abban, hogy Tóth Zoltán kezdeményezése sikeres lesz!
Kemény, elszánt, igazi harcos típus.
Segítsünk neki, ne hagyjuk, hogy a "hitetlenek" megakasszák a petícióját!
A Szekszárdi Tavaszváró Méhésznapon lehetőséget szeretnék adni Tóth Zoltánnak, hogy röviden ismertesse az eddigi történéseket, és beszéljen a hogyan továbbról.
Nagyernyei Attila

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #54 Dátum: 2016. December 30. 08:37 »
Csak egy javaslat a szekszárdi méhésznaphoz.

Tóth úr kezdeményezését a gyantaszűrt élelmiszerekről le kéne fordítani oroszra és el kéne küldeni az orosz méhész elnöknek.
Mint köztudott az Orosz föderáció a Krím visszacsatolása miatt az unió embargót vezetett be, erre Ők az unióból származó élelmiszereket tiltottak ki válaszképpen.
Esetleg meg kéne kérdezni, hogy a kitiltás indokaként szerepelt-e valahol ennek a technológiának a megemlítése.
Ha igen, milyen konkrét mérési eredményeket tudna a rendelkezésünkre bocsájtani,
illetve ha ilyenek nincsenek nem lenne-e kedvük pár vizsgálatot elvégezni ebben a tárgykörbe a szekszárdi méhésznapig?

Mivel mi nem így készítjük a mézet, sőt Európában egy tisztességes méhész sem, kár nem érhet bennünket ha bebizonyosodna Tóth méhésztárs felvetése!
Akik meg a vesztünket akarták, a profitjuk oltárán............... ;)

Kérdezzek egy oroszul nagyon jól beszélő tagtársunkat, hogy hajlandó lenne segíteni ebbe?
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #55 Dátum: 2016. December 30. 10:09 »
Január február március a tagdíjszedés hónapja. Ha Méhészgyűlés eken az orruk alá tudnánk tolni papíron az aláírandót, akkor sokan aláírnák a petíciót.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #56 Dátum: 2016. December 30. 13:00 »
Vagy az OMME laptop-ot egy géphez, programokhoz értő fiatal emberrel aki az öregeknek csinál email címet (ha nincs nekik) és elrendezi a petíciót.
Kérdés mit szólna ehhez a petíciót ellenőrző brüsszeli mitugrász, ha egy címről, egymás után érkeznének a támogató szavazatok?
Egy próbát megérne!  ;)

Meg akkor lenne végre értelme az OMME laptop-oknak is!  ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #57 Dátum: 2016. December 30. 13:34 »
   Magán gépről nem enged a rendszer több regisztrációt, sajnos. Kipróbáltam.

 Albert

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #58 Dátum: 2016. December 30. 13:43 »
Van olyan, hogy nem "magángép"?

Esetleg az OMME laptop-ok ilyenek?

Vagy az egy gép egy regisztráció, ami még jobban szűkíti a lehetőségeket.  :(
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #59 Dátum: 2016. December 30. 14:11 »
  Szerintem az ip címet regisztrálja, és csak egy nevet fogad el. Próbáltam a feleségemet bejegyezni, azt írta ki az emil cím foglalt. Nem vagyok a tudora a rendszernek -nincs unokám  - eddig jutottam, tudom ez nem sok, de megpróbáltam. Különben meg néztem a EU parlament üléseink a programját. 2017,02 28-án 15h-kor lesz bizottsági ülés. Kérdés meddig lehet szavazni, jelenleg 242-nél tartunk. Megy ez csak csinyáni kő./mondá egy klasszikus/. tudom idézni csak pontosan , vagy valahogy így. :-[ ;D :o

   Albert