Méz árának megemelésére ötletek...

  • 214 válasz
  • 80121 megtekintés
*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #210 Dátum: 2018. Január 21. 17:29 »
QUQURIQ !!!

Figyelem! Illetékesek!
Itt tombol az influenza. Jó volna valami TV-rádiós beszélgetés a mézekről!
A mézkirálynő ne a méhész összejövetelekre menjen, (oda is) hanem a női magazinokban, gasztrós TV műsorokban
szeretném látni.

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #211 Dátum: 2018. Február 20. 12:57 »
A méz ár emelésére több ötletem is van.
Tartsunk szumpóziumokat. Mondjuk el egymásnak milyen jó, ha sok méz fogy.
Hívjunk össze kerekasztal megbeszéléseket.
 Alakítsunk bizottságokat, lehetőleg jó sokat.
 Az omme elnöke minden héten modjon egy beszédet a méz árról.
 10-12 évente tüntessünk Brüsszelben.

 

És úgy járunk mint a pap a templomba amikor azokat szidja akik nem járnak misére, azoknak, akik meg ott vannak.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #212 Dátum: 2018. Március 06. 08:51 »
QUQURIQ !!!

Valamikor jómagam is a mézkirálynő zsűrijében voltam. Akkoriban a szerződésében pár rendezvény is meg volt említve, hogy min köteles részt venni. Tudom, hogy több szakmai rendezvényre is hívják, de ezek nem a fogyasztók!
A mézkirálynőnek nagyon gyenge a menedzselése. Már meglévő méhész rendezvényekre könnyű meghívni, nincs benne semmi plusz munka!
Kellene egy ütőképes sajtó felelősének lenni, vagy esetleg Ő maga magának szervezhetne női műsorokba reklámfelületet.
Pl. tv.-ben ridikül, főző műsorok, sport események, ifjúsági műsorok jótékonysági műsorok, családi rendezvények...ugyan így a rádióban is nagy lehetőségeink lennének!
Valakinek koordinálni kellene, hogy hatékony legyen!
Szponzor a költségekre az OMME!

Kiskakas

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #213 Dátum: 2018. Március 06. 09:32 »
Ameddig az országból, kiüvegezve, saját név alatt, nem megy ki a minőségi Magyar méz, addig csinálhat itt bárki, bármit, bármivel, ez csak hátvakargatás.
Ahhoz, hogy a Magyarországon termelt méz, itthoni piacon elkeljen, vagy drasztikusan, mondjuk tízszeresére kellene emelni a mézfogyasztást, vagy a méhcsaládok számát negyedére csökkenteni.
 Szegény, szép mézkirálynők pedig mindent megtesznek, de hát az ő feladatuk, hogy szépek legyenek, ezt pedig egyetemi szinten csinálják. Mást nem tudnak tenni. A mézfogyasztás növeléséhez, ha hozzájárulnak is valamivel, az bizony csepp a tengerben.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #214 Dátum: 2018. Március 06. 10:07 »
QUQURIQ !!!

Vivaldi!
"Ahhoz, hogy a Magyarországon termelt méz, itthoni piacon elkeljen, vagy drasztikusan, mondjuk tízszeresére kellene emelni a mézfogyasztást, vagy a méhcsaládok számát negyedére csökkenteni."

Tudom, hogy túlzol, de a 60 dkg duplájával is nagyon megelégednék!

"A mézfogyasztás növeléséhez, ha hozzájárulnak is valamivel, az bizony csepp a tengerben."

A méheink is így cseppenként gyűjtik össze a megélhetésünket... ;D
Egyébként egyetértünk.

Kiskakas