Méz árának megemelésére ötletek...

  • 214 válasz
  • 80334 megtekintés
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #180 Dátum: 2017. Február 18. 18:45 »
"méhészeknél pedig jelentős készletek vannak."

No szerintem ez az ami nem biztos. Csak a környékemen néztem körül , de nem igazán van a méhészeknél nagyobb mézkészlet 10 ből talán kettőnek.
Sajnálatosnak tartom, hogy Takács úr a méhészeket hibáztatja az esetleges kevesebb termésért, holott van még jópár termelést befolyásoló tényező.
Aki régebb óta méhészkedik megfigyelhette ezt a csökkenő tendenciát. Persze mindig van aki rekordot pörget, de nem ez az általános szerintem.

Üdv. jani bátya

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #181 Dátum: 2017. Február 18. 19:00 »
N
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 18. 20:25 írta KERETBAK »

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #182 Dátum: 2017. Február 18. 19:07 »
A " rekord pergetések" ugyancsak kereskedői fogás, mint a kevés pollenű, meg a nagy víztartalmú méz. Pedig a refraktométer nem hibás.

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #183 Dátum: 2017. Február 18. 20:48 »
Takács papa jól letolta a méhészeket a cikkben >:(, "A magyar méhészek nem kellően átgondolt stratégiája???????"
Ba...meg Ferenc,

ÁÁÁ a többi írást töröltem, túlságosan hasonlított a "harmadik birodalomhoz", még a végén kitiltanak örökre.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 18. 21:20 írta robi 75 »
Üdv:robi

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #184 Dátum: 2017. Február 18. 22:46 »
Németország, Fekete-erdő környéke, mézárak

Freudenstadt, Lidl
Marlene vegyes virágméz, 0,5 kg-os üveges kiszerelésben, krémes állagú, 2,49 € ( 4,98 €/kg)
Ugyan ez folyékony állagú kiszerelésben 2,69 € ( 5,38 €/kg)
Erdei méz 2,99 €/0,5 kg, ( 5,98 €/kg)

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #185 Dátum: 2017. Február 18. 22:57 »
Dornhan, Penny
Naturgut Bio akác, 250 g, műanyag flakonos kiszerelés, folyékony állagú, németország van jelölve származási országként, 2,49€ ( 9,96€/kg)

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #186 Dátum: 2017. Február 18. 23:02 »
Dornhan, Penny, egyéb

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #187 Dátum: 2017. Február 18. 23:53 »
Dornhan, Edeka ( jobb minőségű termékeket is forgalmazó élelmiszerlánc )

Wernet, akác, 0,5 kg üveges kiszerelés, kristályos, be van állva, származási hely Magyarország 5,99 € ( 11,98 €/kg)

Wernet erdei méz, 0,5kg üveges kiszerelés folyékony állagú, 5,99 € ( 11,98 €/kg)

Darbo napraforgó méz, 0,5 kg, üveges kiszerelés, felül folyékony, alul kristályos, 5,49€ ( 10,98 €/kg)

Alnatura bio akác, 0,5 kg, üveges, folyékony, 6,99€ ( 13,98 € )
Alnatura bio erdei méz, üveges, folyékony, 4,99 € ( 9,98 € )

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #188 Dátum: 2017. Február 20. 06:36 »
Takács Ferenc írta:
"Az ominózus levelet az Elnökségnek írtam, ez egy segítség kérő levél volt. Ha nem tudok venni magyar mézet kénytelen leszek más európai eredetű mézet szállítani azoknak a vevőimnek az exportunkban akik eddíg magyart vettek. Ezt nem szerettem volna, ezért kértem a segítségüket, erről szólt. Nem örülök, hogy nyilvánosságra hozták. A sajtót sem én kerestem meg. Nem nehéz kitalálni kinek volt érdeke felkorbácsolni az indulatokat.

Az egyetlen nagy európai csomagoló vagyunk, aki jelentős mennyiségű magyar mézet tesz az európai üzletek polcaira, a többi megy javító méznek, legnagyobb valószínűséggel kínai méz feljavítására. Ennek ellenére egyesek leköpködnek bennünket, ideje lenne, hogy magukba szálljanak.

Nem értette meg szinte senki, hogy nem nekem, hanem a magyar méznek veszteség, ha nem tudom ellátni azokat a vevőimet magyar mézzel akik eddíg azt vették a magasabb ára ellenére is. Ez a levér megírása óta részben bekövetkezett, két külföldi láncba, ahol eddig magyart vittünk, már nem magyar mézet vagyunk kénytelenek szállítani.

Amikor októberben minden jelentős konkurensünk megállt a felvásárlással, a mostaninál száz forintal alacsonyabb felvásárlási ár mellett is, olyan eladási pánik tört ki, hogy nem voltunk képesek megvenni a felajánlott méz mennyiséget. Most jelentős látókörünkben lévő méz készlet nem eladó, mert az áremelkedés miatt kivárnak vele, miközben egy hónap sincs hátra a szezonból. Ha valaki képes félre tenni az indulatait, nem nehéz belátni, hogy ez a hisztéria összességében egy hibás értékesítési stratégia. Már csak ezért is nagyon nehéz polcon tartani a magyar mézet.

Nem kellene elfelejteni azoknak akik itt az indulatokat gerjesztik, hogy egyedül mi vásároltuk folyamatosan december végéig a mézet. Mi az elmúlt két évben több magyar mézet vettünk meg, mint előtte évben, mert üvegben értékesítünk. A válság abból van, hogy a hordós export a kínai méz miatt összeomlott. Mi a polcokon vagyunk a mézünkkel és mivel onnét jól fogy (mert a konkurens méz legtöbbször kínai keverék) nekünk tavaly is 25% al nőtt az eladásunk (aki nem hiszi nézze meg majd a nyilvános mérlegbeszámolónkat).

Az meg szimplán idióta aki az elmúlt két évben bekövetkezett áresést annak tulajdonítja, hogy a bejövő harmincezer tonna ukrán mézből ezret mi hoztunk be az EU ba, amiből egyetlen grammot sem adtunk el Magyarországon.
Talán azt is mi okoztuk, hogy a három évvel ezelőtti csúcs 3,5 € argentin méz ár tavaly már csak 2,2€ volt??? Van olyan kevéske értelmű ember aki azt hiszi, hogy ha egy nyugati csomagoló tud venni lassan kristályosodó argentin virágmézet 2,2 € ért akkor majd nem azt vesz, hanem 3€ fölötti áron magyart ??!

Én a továbbiakban nem kívánok ehez a témához hozzászólni."

Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #189 Dátum: 2017. Február 20. 16:03 »
Az meg szimplán idióta aki az elmúlt két évben bekövetkezett áresést annak tulajdonítja, hogy a bejövő harmincezer tonna ukrán mézből ezret mi hoztunk be az EU ba, amiből egyetlen grammot sem adtunk el Magyarországon. AZ LEHET DE HOGY EUROPÁPAN MAGYARKÉNT KERÜLT A PIACRA....
Talán azt is mi okoztuk, hogy a három évvel ezelőtti csúcs 3,5 € argentin méz ár tavaly már csak 2,2€ volt??? Van olyan kevéske értelmű ember aki azt hiszi, hogy ha egy nyugati csomagoló tud venni lassan kristályosodó argentin virágmézet 2,2 € ért akkor majd nem azt vesz, hanem 3€ fölötti áron magyart ??!
ÖN HÁNY FORINTÉRT VESZI AZ EUROT 200 FT-ÉRT NEM LEHET KAPNI AZ EURO kb 305 FT ÉS NEM KÉRTÜNK 900 FT VEGYES ÁRAT ÖNT FÉLRE VEZETIK.....
Ezt nem szerettem volna, ezért kértem a segítségüket, erről szólt. Nem örülök, hogy nyilvánosságra hozták MIÉRT TALÁN NEM TARTOZIK A MÉHÉSZEKRE??? TALÁN NEM TUDTA HOGY KIS TAKÁCS NINCS AZ IRODÁBAN???? JÖN MÉG KUTYÁRA TEHERAUTÓ AZTÁN MEHET KÜLFÖLDRE MÉZESKEDNI MERT ÖN A MÉHÉSZEK BARÁTJA ÖN MAGA ALATT VÁGJA A FÁT CSAK NEM VESZI ÉSZRE???
:evil:  :evil:

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #190 Dátum: 2017. Február 20. 16:30 »
Lehet pfujolni, de általában a bolti ár 1/3-a a felvásárlási ár. Az EU-ban a mézárak 15 éve stagnálnak, miközben a bolti méz minősége folyamatosan romlik. Vagyis a nagy mézkereskedők profitja folyamatosan nő és a termelő méhészek gazdasági pozíciója folyamatosan romlik.
Miért ilyen a helyzet?
1.
Méhészek száma és ezzel a termett méz kínálata nő. Jobban nőtt, mint a mézfogyasztók vásárlási igénye
2.
Ázsiai gagyi minőségű méz mennyisége nő és az ára fele-negyede az EU termett méznek.
3.
Az érdekképviseleti vezetők éppen annyira nem veszi komolyan feladatukat a kinai gagyi méz elleni küzdelemben, mint a növényvédőszerek elleni küzdelemben.
4.
Ha az átlag bér Magyarországon eléri az 1000 Eurót sokan fel fognak hagyni a méhészkedéssel és újra öregedni fog a szakma.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #191 Dátum: 2017. Február 20. 16:51 »
Csuja. Arra a következtetésre jutottam, hogy még is csak te kellenél Omme elnöknek. Én rád szavazok, ha indulsz.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #192 Dátum: 2017. Február 20. 17:43 »
Várj a választásokkal néhány évet. Bár te már az előbbi hozzászólásodban temetted az OMME-t.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #193 Dátum: 2017. Február 20. 19:19 »
Már nagyon várom......

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méz árának megemelésére ötletek...
« Válasz #194 Dátum: 2017. Február 20. 19:30 »
Mit? A temetést vagy a választást? Én jelölek téged, ha vállalod.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.