Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454037 megtekintés
*

Admin

  • *
  • 24
Méhészeti programok
« Dátum: 2013. December 04. 11:02 »
« Utoljára szerkesztve: 2014. Január 13. 14:11 írta Admin »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #1 Dátum: 2013. December 05. 10:12 »
Az OMME ellenkampánya dübörög. Egyik rendezvény a másik után. Kérem a méhésztársakat, legyetek ott, kérdezettek a tisztánlátás érdekében. Véleményeteket ne hallgassátok el, ha maszatolást, mismásolást, félrevezetést éreztek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #2 Dátum: 2013. December 05. 19:47 »
QuQuríkú!

Kedves méhész társak!
Szorgalmasan látogassátok a klubnapokat, főleg, ha IB vagy EB tag tart előadást!
A nagy hasba akasztós előadásuk után mit is kérdezzetek Tőlük!
-Miért hallgatták el a tagság elöl a rendkívüli tagdíj emelést a közgyűlés tudta nélkül?
-Miért vették le a közhasznúságot az egyesületről?
-miért nem tudatták a közgyűléssel, hogy Kft-t alapítanak?
-Miért nem ismerik el a nemzetközi kutatási eredményeket csávázószer ügyében?
-Miért nem szavazta meg a közgyűlés az OMME elnökének a fizetését?
-Ki fogja megszavazni az OMME elnökének visszamenőleges fizetését?
-Talán a Ti vezetőitek az OV -tagok?
- Ti adtok erre felhatalmazást?
-Ez mind a Ti tagdíjaitokból történik!
-Kérjétek számon a szakmai elnökhelyettestől és a Monitoring doktortól, hogy tegyék közzé a beadványuk
  hitelesített másolatát, hogy Ők jártak közben az Amitrázos gyógyszerek forgalmazásának 
  meghosszabbításáról?
-Miért akarják eltusolni a nagy országos méhelhullást a csávázó szerek miatt?
-Az IB Szakmai elnökhelyettese miért falaz a monitoring vizsgáló helytelen mintavételei miatt??? (délben veszi   
  a mintákat teljes lebomlás után)?
- Miért vannak az idei vizsgálati anyagok még mindig a hűtőben bevizsgálás nélkül?
-Hol itt a szakmaiság???
-kI KÉPVISEL BENNÜNKET MÉHÉSZEKET, ÉS A MÉHEINKET???
MIÉRT VÁLASZTOTTUK ŐKET?....
Kapirgálok tovább!
Üdvözletem józan, jó szándékú méhésznek!
Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #3 Dátum: 2013. December 05. 21:50 »
Kedves  okos Kiskakas!
Az egész Méhészklub nevében köszönjük a szellemes hozzászólásaidat!
Nagyon kellemes napot szereztél számunkra, sokan hívtak, hogy Téged kéne beengedni az OMME központba, világgá szaladna mindenki! Abban biztosíthatlak, hogy igen jól informált vagy a dolgokban!
Sokszor büszke voltam magamra,hogy mennyi információhoz jutok, de azt soha nem gondoltam,hogy egy kiskakas még nálam is többet tud! Kapirgálj bátran, hátha találsz még számunkra valamit!
Mondjuk, ha megkérnénk nem mennél Gyulára?! Ott egy kupacban van mind az amiről írtál! Fürcsizhetsz is a termálban, tolladat ne féltsd, annyira nem meleg a víz!
Lehet, hogy kakaspöri lesz Gyulán? Okos kakas vigyázz magadra!
Ja a végére hagytam a lényeget. Te nem is mesélsz! Ez igaz történet!
« Utoljára szerkesztve: 2013. December 05. 22:06 írta Nagyernyei Attila »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #4 Dátum: 2013. December 05. 22:00 »
Fúj! Kakaspörkölt!
Túl rágós a húsom, még az IB-nek is belém törne a foga.
Arról nem is beszélek, hogy rágós is a húsom. Mind gyomor rontást kapna tőlem, és bepiszkítanák a gyulai gyógyfürdőt! Aztán meg a tagdíjakból fizethetnénk a takarítást is! Megint tagdíjat kellene emelni, nem elég az újság miatt???
Ququriqú!
Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #5 Dátum: 2013. December 06. 19:12 »
üdv!
Nálunk is lesz nagyon,nagyon prominens vendég ebben a hónapban.Váratlanul, utólag került bele a programba.Kíváncsi vagyok mi szépet és jót akar mesélni nekünk.Szerintem lesz pár izgalmas kérdésünk hozzá...
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti programok
« Válasz #6 Dátum: 2013. December 06. 19:45 »
Ugyan írd már le, hogy kiről van szó.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #7 Dátum: 2013. December 06. 19:47 »
Elnök urunk jön 17-én Hartára.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti programok
« Válasz #8 Dátum: 2013. December 06. 19:55 »
Ha leírod a dátumot meg az időpontot lehet átugrok hozzátok.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #9 Dátum: 2013. December 06. 19:57 »
Dec.17. 17 h Faluház
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #10 Dátum: 2013. December 06. 19:57 »
Kedves Vendéget halmozzátok el kérdésekkel. Vigyázat! Nem 100 %-osak az információi, de az is érdekes, amit nem mond el. Sőőőt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #11 Dátum: 2013. December 06. 19:59 »
Köszönöm.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #12 Dátum: 2013. December 06. 20:37 »
Remélem nem a "fenekét" hordozza körbe mint valami véres kardot, hogy mindenki lássa ne csak a hatok, mert én nem vagyok arra kíváncsi.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #13 Dátum: 2013. December 06. 21:38 »
Kedves Barátaim, Méhésztársak, "Sorstársak"!!

Egyszer és mindenkorra azért tisztázzunk valamit, mivel ugye egy igazi érdekképviseletet szeretnénk, és nem szeretnénk látni a jelenlegi vezetés hibáit újra elkövetve.

Szóval figyelembe veszünk minden új ötletet, és elismerünk minden méhésztársat aki már valamit letett az asztalra.

Ezen gondolatmenet mentén szeretném védelmembe venni Tóth Pétert aki az elmúlt évek során igenis a Monitoring Programmal letette a zöldlobby alapjait a méhészetben. Megértem felháborodásotokat neonikotinoidok ügyében, de az általatok már megismert elnökhelyettesi tavaszi és mostani nyilatkozatok tükrében mit gondoltok mégis saját maga döntött a vizsgálati módszer kiválasztásánál és végrehajtásánál vagy "felettese" instrukciói alapján kelett cselekednie?
Nem hinném, hogy bármikor a méhészek érdekeivel szemben nyilatkozott, és főképp cselekedett volna.

A méhészet fennmaradását nem csupán a neonikotinoidok befolyásolják negatívan, hanem a kertészeti kultúrák és minden egyéb más növényvédelmi munka is.
Tóth Péter ezen a területen vitathatatlan érdemeket szerzett, ezen a területen személye nélkül állítom sehol sem lennénk most még. Azért kertészeti kultúrákban a klórpirifosz és a dimetoát hatóanyagok be lett tiltva, és nemrég egy teljesen új eljárásrend is ki lett dolgozva méhmérgezések esetére.
Gondolkodás nélkül szembement a hatóságokkal ha a méhész jogait korlátozva látta, Ő az aki mindig önzetlenül kiáll a kárt szenvedett méhész mellett.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #14 Dátum: 2013. December 06. 22:02 »
Tisztelt Tóth Zoltán!
Látod látod! Rátapintottál a lényegre! Senki nem vonja kétségbe T.P. szakmai hozzáértését a növényvédelemben, főként olyanok mint én akik laikusnak számítunk ennek még a megítélésében is!
Viszont annyit megjegyeznék, hogy teljesen rossz a mintavételi technológia! Ettől  kezdve mit vizsgálunk?
A másik pedig a méhbiológiai kérdéskör!
Na itt már annyira nem dédelgetném az említett Urat! Az egy külön szakma!
Hamarosan felteszünk több anyagot a témakörben, hogy mindenki tisztán lásson!
Atya mondta még a régi Méhészklubunkban!
A köd lassan felszáll!
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila