Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454025 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #810 Dátum: 2019. Március 02. 20:18 »
Ugyan ezen témáról, a következő napon, 5.-én 16:30 kor Nagyatádon a Turisztikai központban is tart előadást. Az érdeklődőket szeretettel várjuk.

Balogh László

Re:Méhészeti programok
« Válasz #811 Dátum: 2019. Március 05. 07:01 »
Tegnap este a Szekszárdi Méhészklub vendége volt Csányi Antal.
Sokan érdeklődtek, sőt kértek, hogy készítsünk hangfelvételt.
Ez elmaradt, de ne csüggedjetek.
Megkértem Antit, hogy röviden foglalja össze a "glicerox" tartós atkairtót, és tegye itt közzé.
Reményem szerint hamarosan olvashatjátok a receptúrát is tartalmazó új készítményt.
Ma Nagyatádon tárja a méhészek elé tapasztalatit.
Aki teheti hallgassa meg Antit, hozzánk még Kecskemétről, Bajáról, Kalocsáról is ellátogattak.
Végre elmondhatom, hogy sokan voltunk.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #812 Dátum: 2019. Március 05. 21:21 »
Köszönjük Csányi Antalnak a tegnap este Szekszárdon tartott előadást! Nagyon hasznos és tartalmas előadást halhattunk e kiváló szakembertől.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #813 Dátum: 2019. Március 05. 22:07 »
Csak ismételni tudnám az előzőeket.

KÖSZÖNJÜK ANTI!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #814 Dátum: 2019. Március 06. 08:52 »
Zöld a lámpa!
Csányi Antal hozzájárult, hogy a "gliceroxos" az-az az oxálsavas tartós hordozós szekszárdi előadásának hanganyagát közzé adjuk.
Anti ígéri, ahogy lesz egy kis szabadideje a receptúrát is közli.
Aki figyelmesen végighallgatja az előadását, abban is elmondja a keverési arányt.
Köszönjük szépen!!!!
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhészeti programok
« Válasz #815 Dátum: 2019. Március 06. 19:30 »
Kis türelmet kérek, még bütykölnöm kell rajta, hogy föl lehessen tenni.
Megpróbálom az este folyamán idevarázsolni.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhészeti programok
« Válasz #816 Dátum: 2019. Március 06. 22:17 »
Elméletileg sikerült!

Csányi Antal  Glicerox című előadása
Szekszárd 2019.03.04.

Atkairtás de ésszerűen témához tettem fel. Érdemes meghallgatni!!!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #817 Dátum: 2019. Március 17. 18:18 »
A nagyváradi Méhészeti Vásár érdekes volt. Nem volt túl nagy, de hihetetlen árubőség volt. Gyógyszerek, gyógyhatású készítmények, egész polcokkal teli, etető keretek, több féle, utánfutón szállítható kiskonténer kaptárokkal, nagyon sok minden. És az árak szerényebbek a megszokottnál. Szóval jó volt megnézni, méhészekkel beszélgetni.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #818 Dátum: 2019. Március 17. 18:58 »
Tegnap volt a Miskolci Regionális Méhésztalálkozó.
Erre a rendezvényre most nem volt jellemző a létszámhiány.
Olyan információim vannak, hogy rengetegen voltak, és ahol az előadásokat tartották abban a nagy előadó teremben még a fal mellett is álltak méhészek.
A helyi elnök szóvá tette, hogy az OV milyen hangulatban zajlott, és az OMME elnökét folyamatosan gátolják a munkájában, majd akik ezt teszik vele szemére vetik, hogy nem csinál semmit! (Ez ott hangzott el, csak jelzem ne engem támadjatok!)
Végre egy olyan rendezvény ahová sokan ellátogattak.
Ismét szombaton volt Szlovéniában, Celjében a hagyományos Nemzetközi Méhésztalálkozó.
Na itt aztán voltak érdeklődők bőven, és az eszközkiállítókban, és mézárusokban sem volt hiány.
Állítólag volna mit tanulnunk tőlük.
Ottani "tudósítónk" arról számolt be, hogy a hordós akácmézet 5.5 Euróért veszik a szlovén méhészektől.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #819 Dátum: 2019. Május 02. 21:07 »
Nyári táborokban is lehet mézes reggelit tartani. Stip-stop, már az elsőt lefoglaltam.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #820 Dátum: 2019. Augusztus 06. 06:03 »
Nem látok híreket, beszámolókat Jászberényről.
Most én is csak "mendemondákra" hivatkozok, mivel nem voltam ott.
Állítólag sokkal kevesebben voltak, a kereskedők is panaszkodtak.
Az előadásokon gyér volt az érdeklődés, kivéve a kereskedők beszámolóján, és Bross előadásán amit Pöte vezetett le.
Apropó, kereskedők beszámolója.
Az egyik hozzászóló "Gyuszikázott", ez arra enged következtetni, hogy igen jó baráti kapcsolatot ápolnak, ami nem baj....csak fura.
Aki Petikézik, vagy Petyázik az is közelebb állhat az illetőhöz.
Nekem kicsit visszatetsző, talán tiszteletlennek tűnik rövid gatyában a kereskedők elnökét a méhészek előtt ""Gyuszizni".
Most mondhatnátok, hogy mindenbe belekötök?
Igen, mert aki nem üti meg a minimum szintet, azt érdemes megemlíteni.
Kíváncsi lennék a monitoring vezetőjének, vagy szaktanácsadónak, esetleg OMME elnökségi tagjának, vagy Magyar Növényvédő Mérnöki és Növényorvosi Kamara tagjának (annyi titulusa van, nem tudom melyiket használjam) egy hallgató az előadása közben beszólna neki.....Petikém nekem más a véleményem a neonikotinoidokról....mit szólna hozzá?
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #821 Dátum: 2019. Augusztus 06. 13:52 »
Úgy gondolom, hogy egy felvásárló volt az illető, aki Gyuszizott. Párbeszédben hangzott el a becézés és nem volt tiszteletlen. Az elnök úr sem érezte magát zavarban, látszott, hogy beszéltek már kötetlenebbül is. Az előadások....., valahol jók voltak, de nem általános dolgokat érintettek. Biztosan szép a Mézes Gergő, méhészmúzeuma és az apiterápiás háza és az előadás is kitűnő volt, de szerintem technológiai, méhegészségügyi, aktuális méhészeti témákra kellett volna rámenni. Igazából, ha az asszony és a gyerekek nem akarták volna Zoltán Erikát megnézni és mézes finomságokat enni-inni, magam nem mentem volna el a programok ismeretében. Szolnokra az alföldi mézesnapra viszont megyek.

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Méhészeti programok
« Válasz #822 Dátum: 2019. Augusztus 06. 19:33 »
Az egyik hozzászóló "Gyuszikázott", ez arra enged következtetni, hogy igen jó baráti kapcsolatot ápolnak, ami nem baj....csak fura.
Aki Petikézik, vagy Petyázik az is közelebb állhat az illetőhöz.
Nekem kicsit visszatetsző, talán tiszteletlennek tűnik rövid gatyában a kereskedők elnökét a méhészek előtt ""Gyuszizni".
Nagyernyei Attila
Ezzel egyetértek, hivatalos rendezvényen a hivatalos megszólítás a helyes, mert az előadó is abban a minőségében van jelen. (Nincs "bratyizás".) Létezhet kivétel a megszólításban, (becenév, Gyuszizás, nem igazán...) ez esetben illik megmagyarázni a hivatalosnál közvetlenebb megszólítás okát.
Üdv: Ata

Re:Méhészeti programok
« Válasz #823 Dátum: 2019. Augusztus 06. 22:03 »
Úgy gondolom, hogy egy felvásárló volt az illető, aki Gyuszizott. Párbeszédben hangzott el a becézés és nem volt tiszteletlen. Az elnök úr sem érezte magát zavarban, látszott, hogy beszéltek már kötetlenebbül is. Az előadások....., valahol jók voltak, de nem általános dolgokat érintettek. Biztosan szép a Mézes Gergő, méhészmúzeuma és az apiterápiás háza és az előadás is kitűnő volt, de szerintem technológiai, méhegészségügyi, aktuális méhészeti témákra kellett volna rámenni. Igazából, ha az asszony és a gyerekek nem akarták volna Zoltán Erikát megnézni és mézes finomságokat enni-inni, magam nem mentem volna el a programok ismeretében. Szolnokra az alföldi mézesnapra viszont megyek.

Zoli!

Biza nem felvásárló volt, aki „Gyuszizott”, hanem az a Tóth Péter, aki nem volt meghívott előadó, csupán hallgatóként ment be az előadásokra, s ott szembesült azzal, hogy tófalui  „Agresszív Zsuzsika” és Fazekes Gyula rentyölték azokat a termelő méhészeket, akikből éltek, élnek, s mint látszik, továbbra is élni szándékoznak. Tóth Péter elsősorban azt a kijelentést utasította vissza, hogy a mézeskerti nagysád „idén még nem találkozott ehető mézzel”. Valószínű éhen is pusztul szegényke, mert a hobbiméhészetükből  a kesudiós, szezámmagos, tökmagos, áfonyás krémmézet nehéz lesz az igényes külföldi piacokra eljuttatniuk élvezhető méz híján. Alapjában véve az OMÉK-en való részvétel körül folyt a polémia, szegény csomagoló-kereskedő vállalkozások valójában azt szeretnék, ha a termelő méhészek promótálnák a mézet a marketing-alapjukból …
Szóval ez a Tóth Péter –rövid nadrágban- a hozzászólásban igyekezett megvédeni a tisztességes termelő méhészeket, akiket az ott üldögélő  fő-fő érdekvédőjük, az egyesület  -még- elnöke  –hosszú gatyában-   sunyin hallgatva a szokott módon esmeg magára hagyott. Az, meg hogy Tóth úr  rövid gatyában volt, semmit nem változtat annak értékén, hogy a termelő méhészek érdekében lépett fel. Gatya nélkül is böcsülendő lenne ez, valamint a hosszú gatya se indok, hogy az érdekvédő elnök a hosszú gatyájába rejtse a tutyimutyi, méhészáruló, kereskedő-csókos mentalitását.
Tóth Péter egyébként bátran „Gyuszizhatja”  Fazekas elnök urat, kapcsolatuk van olyan régi (t’án még a melliferás időkből eredő, ahol Péter alapító tag, Fazekas elnök úr pedig alkalmazott volt), hogy ne legyen sértő, ha nem modorosan, nem olyan kimérten, mint húsz deka juhtúró, kéri ki a termelők nevében, hogy a kereskedő hölgy globálisan leócskázza a méhészek idei munkáját…


Nagyernyei -Feuerstein lovag meg jobb, ha megkéri Puzzolát, hogy erissze már le a fejibül a felgyűlt –és erőst feszítő gőzt- mert a végén még úgy jár a Tóth Péter ellen táplált indulata miatt, mint a kiskutya, aki nem tudott szellenteni, oszt kipukkadt…

Nevetséges és mulattató Atilla, OMME Karógyökere, Kemény Magja, Ustora és Lópici Gáspárja permanens és fóbiás görcsölése Tóth Péter ellen. Már mindenki rajta röhög, mert szegényke azt a néhány boldog, oldott pillanatot sem képes élvezni, amit ritkán megad neki a teremtő, amikor nem „szakmapolitikai sztaniolba csomagolt” –az én véleményem és sok, a szituációt ismerő személy szerint ( s ez nem állítás és szakvélemény)-  paranoid pszichózisaitól, fóbiáitól, rettegéseitől , skizofréniás mélypontjaitól mentes,  világos pillanatai vannak.

Olyan  -erősen mórickás-  feeelingje van ennek az Atilla-közvetítésnek is  a szedresi hírmondóban, nekem egy ősöreg vicc jut mindig az eszembe róla.

Jancsi és Juliska között a párbeszéd:
-Te Jancsi, olyan uncsi már, hogy semmi másról nem tudunk beszélgetni, mint a szexről…!
- O.K. Juliska, de akkor mondd már meg mi a fütyiről beszélgessünk?
- Miről, miről? Beszélgethetnénk  például a zenéről is…
-O.K., nem bánom Julis… Öööö… Izéééé… Csináltad már zongorán…?


Mintha Atilla, Nagy Kerál, OMME Ustora úgy lenne ezzel a Tóth Péterrel, mint a Mumussal. Az emberek nagy része, s úgy látszik, Atilla is retteg attól, hogy a Mumus/Tóth Péter az ágyuk alatt van. Rettegnek a Mumustól/Tóth Pétertől, s képtelenek eloltani a villanyt és elaludni. Van azonban egy személy, akitől viszont a Mumus nem mer elaludni. Ő Chuck Norris, tőle a Mumus is tart… Tóth Pétertől meg még Chuck Norris is tart…!

Szóval a fóbiák egy része elszántsággal, sok időráfordítással és sok pénzzel gyógyítható lenne talán, bár kétlem, hogy Csernus doki  elvállalná Atilla Kerál lélekkurkászatát, a dokinak van jobb dolga is, mint kilátástalan pácienst bevállalni.
 
Valószínűleg igaza is lenne, ám én egy szintén régi tanmesét  mesélnék ágyikóba bújás előtt  Atillának, javasolván, hogy ne égesse a lámpát egész éjszaka, hogy Mumusa, Tóth Péter a setétben elő ne jöjjön az ágy alól…  Ráadásul ingyér’ is adom a bölcsességet és a pszichiátriai tanácsot:

Egy ember elmegy egy pszichiáterhez és előadja neki a következőt:
„Gyerekkoromtól bennem van az, hogy esténként mindig félek lefeküdni, mert félek attól, hogy valaki van az ágyam alatt. Úgy érzem, hogy előbb vagy utóbb beleőrülök ebbe a félelembe.

--- Bízza rám magát nyugodtan – mondja a pszichiáter – egy év sem kell hozzá és megoldható a probléma. Jöjjön el hozzám hetente háromszor és megszabadítom ettől a félelemtől.
--- No és mennyibe kerül – kérdi a paciens.
--- 80 dollár egy vizit – mondja a doki.
--- Alszom rá egyet-kettőt – feleli a paciens és a doki hiába várja vissza.

Egy fél év múlva véletlenül összetalálkoznak, és a doki megkérdi, hogy miért nem jött hozzá a kezelésekre.
Mire a paciens: 80 dollár hetente háromszor, egy teljes éven át, az 12 800 dollár.
Egy bárpultos viszont kigyógyított összesen 10 dollárért. Olyan boldoggá tett a gyógyításával és azzal, hogy olyan sok pénzt megspóroltam, hogy vettem egy új sportkocsit.

Mire a doki:
---  Ha nem vagyok indiszkrét, és megmondhatja, mégis hogyan gyógyította ki a bárpultos a bajából?
--- Azt mondta, hogy fűrészeljem le az ágyam mind a négy  lábát és tényleg, azóta senki sem fér el alatta…” 

Átilla!
 
FELEJTSD EL A PSZICHIÁTEREKET!
IGYÁL EGYET ÉS BESZÉLGESS EL A BÁRPULTOSSAL.
MINDIG ÉRDEMES MEGHALLGATNI LEGALÁBB EGY MÁSVALAKI TANÁCSÁT IS!

Akár az enyémet is…!

Próbálj már normális emberi kapcsolatok mentén kommunikálni, s megszabadulni a bensődet feszegető „Mumusodtól”. Ne megsemmisíteni akard, mert ahhoz kevés vagy, mint a Nagyi lekváros tekercsében az önindukció. Egyszerűen el kellene engedned…!

El se hiszed, mennyire megkönnyebbülnél…!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #824 Dátum: 2019. Augusztus 09. 11:50 »
Úgy gondolom, hogy egy felvásárló volt az illető, aki Gyuszizott. Párbeszédben hangzott el a becézés és nem volt tiszteletlen. Az elnök úr sem érezte magát zavarban, látszott, hogy beszéltek már kötetlenebbül is. Az előadások....., valahol jók voltak, de nem általános dolgokat érintettek. Biztosan szép a Mézes Gergő, méhészmúzeuma és az apiterápiás háza és az előadás is kitűnő volt, de szerintem technológiai, méhegészségügyi, aktuális méhészeti témákra kellett volna rámenni. Igazából, ha az asszony és a gyerekek nem akarták volna Zoltán Erikát megnézni és mézes finomságokat enni-inni, magam nem mentem volna el a programok ismeretében. Szolnokra az alföldi mézesnapra viszont megyek.

Zoli!
.........................................
Tóth Péter elsősorban azt a kijelentést utasította vissza, hogy a mézeskerti nagysád „idén még nem találkozott ehető mézzel”. Valószínű éhen is pusztul szegényke, mert a hobbiméhészetükből  a kesudiós, szezámmagos, tökmagos, áfonyás krémmézet nehéz lesz az igényes külföldi piacokra eljuttatniuk élvezhető méz híján. Alapjában véve az OMÉK-en való részvétel körül folyt a polémia, szegény csomagoló-kereskedő vállalkozások valójában azt szeretnék, ha a termelő méhészek promótálnák a mézet a marketing-alapjukból …
Szóval ez a Tóth Péter –rövid nadrágban- a hozzászólásban igyekezett megvédeni a tisztességes termelő méhészeket, akiket az ott üldögélő  fő-fő érdekvédőjük, az egyesület  -még- elnöke  –hosszú gatyában-   sunyin hallgatva a szokott módon esmeg magára hagyott. Az, meg hogy Tóth úr  rövid gatyában volt, semmit nem változtat annak értékén, hogy a termelő méhészek érdekében lépett fel. Gatya nélkül is böcsülendő lenne ez, valamint a hosszú gatya se indok, hogy az érdekvédő elnök a hosszú gatyájába rejtse a tutyimutyi, méhészáruló, kereskedő-csókos mentalitását.
Tóth Péter egyébként bátran „Gyuszizhatja”  Fazekas elnök urat, kapcsolatuk van olyan régi (t’án még a melliferás időkből eredő, ahol Péter alapító tag, Fazekas elnök úr pedig alkalmazott volt), hogy ne legyen sértő, ha nem modorosan, nem olyan kimérten, mint húsz deka juhtúró, kéri ki a termelők nevében, hogy a kereskedő hölgy globálisan leócskázza a méhészek idei munkáját…


Nagyernyei -Feuerstein lovag meg jobb, ha megkéri Puzzolát, hogy erissze már le a fejibül a felgyűlt –és erőst feszítő gőzt- mert a végén még úgy jár a Tóth Péter ellen táplált indulata miatt, mint a kiskutya, aki nem tudott szellenteni, oszt kipukkadt…

Nevetséges és mulattató Atilla, OMME Karógyökere, Kemény Magja, Ustora és Lópici Gáspárja permanens és fóbiás görcsölése Tóth Péter ellen. Már mindenki rajta röhög, mert szegényke azt a néhány boldog, oldott pillanatot sem képes élvezni, amit ritkán megad neki a teremtő, amikor nem „szakmapolitikai sztaniolba csomagolt” –az én véleményem és sok, a szituációt ismerő személy szerint ( s ez nem állítás és szakvélemény)-  paranoid pszichózisaitól, fóbiáitól, rettegéseitől , skizofréniás mélypontjaitól mentes,  világos pillanatai vannak.

............................

Nos, a hitelesség kedvéért illik helyreigazítanom magamat is, nehogy véletlenül Atilla Kerálunk rám süsse, hogy vele ellentétben nem hitelesen tájékoztatom a Nagyérdeműt...

Mivel Tóth Péterrel csak most tudtam beszélni, most kell módosítanom azt a kijelentésemet, hogy "Tóth Péter elsősorban azt a kijelentést utasította vissza, hogy a mézeskerti nagysád „idén még nem találkozott ehető mézzel”."

Ez a kijelentés ugyan valóban elhangzott Kiss Zsuzsanna szájából, ám tartozom az igazságnak azzal, hogy helyére tegyem: Tóth Péter nem ezt a kijelentést kifogásolta, hanem azt, hogy Zsuzsánna asszony -Jenei Feri azon hozzászólására reagálva, mely szerint a termelői oldal a tőle telhető legtöbbet megtette a hazai termelői méz promótálása érdekében- azt panaszolta, hogy a kereskedők csomagolók -így a Mézeskert is- kiállításokon vesznek részt a méz-marketing jegyében, de ez vállalhatatlanul magas költségekkel jár. Legnagyobb szívfájdalma Zsuzsánna asszonynak az volt, hogy az OMÉK stand-díja is megfizethetetlen, s látogatókon kívül állítólag a kiállítók is pluszban még belépőt kell fizessenek. Tóth Péter ezt tette helyre, s valóban, Zsuzsánna asszony tévedett, hiszen az OMÉK pultbérlőinek 2 db ingyenes kiállítói belépő-bérlet jár pultonként, a 9 m2-es standhoz három ingyenes bérlet tartozik.

Sajnos, a rohadt nagy kereskedői-csomagolói érdekvédelemi görcsöléstől az egyesületünk elfelejtette tájékoztatni a tagságát a kiállítási lehetőségekről, így Zsuzsánna asszonynak is a tejesek tájékoztatóját tudom csak elküldeni (  https://tejtermek.hu/cikkek/altalanos-hirek/79-omek-2019-szeptember-26-29 ), abban a  "Jelentkezési lap OMÉK 2019. pdf" menüpontban pedig Zsuzsanna asszony is elolvashatja, mit kóstál az OMÉK-on a részvétel... Még a bolondnak is megéri, ráadásul komoly kedvezmények is elérhetők, ha valaki egyesületi tagként jelentkezik. Félmillió alatt is kihozható egy gusztusos stand, hogy találkozni tudjanak a vásárlókkal, van lehetőség kóstoltatásra, s esetleg egy szakmai találkozót is össze lehet hozni a vásárlókkal, gondolom egy méz-konferencia is nyélbe üthető lenne a Mézkereskedők és Mézcsomagolók Egyesületének szervezésében... Azt hiszem, nem csak az OMME dolga volna...

Tehát Tóth Péter ezek miatt szólította meg Zsuzsánna asszonyt, de a nagysád  -általam idézett- kijelentése is -mely szerint az idei, hazai termelői mézek között még nem találkozott fogyaszthatóval- megérne egy misét, s ha már a jó elnökecske nem tiltakozott Jászberényben e kijelentés ellen, akkor érdemes lenne az elnökségnek felkérni Zsuzsánna nagysádot a hazai termelői szférát súlyosan leminősítő kijelentésének nyilvánosság előtti visszavonására, s egy halk, de határozott bocsánatkérésre...

Ami Fazekas "Gyuszi" elnök urat illeti, ő az évek óta stagnáló árak eredőjét az ukrán méz árának alacsony voltával (is) próbálta indokolni. Tóth Péter ennek kapcsán jegyezte meg, hogy bár Takács úr valamikor azt a kijelentést tette, hogy az ukrán mézkivitel rakéta-sebességű felívelése annak a következménye, hogy az ukrán méhészek is megtanultak méhészkedni, ám az ott látott méhészeti technológiai színvonal ismeretében erősen kétséges, hiszen hiába az óriási területek, hiába a mézelő kultúrák óriási potenciálja, a nektárt be kell gyűjteni, s azt a méhcsaládok tehetnék.

Közbeszúrás tőlem:
Kíváncsi lennék én arra a statisztikára, mely bizonyítaná, hogy a méhcsaládok száma Ukrajnában pár év alatt oly mértékben "robbant", mely indokolná a "termelés" ilyen mértékű felfutását... Ukrán méhcsalád-statisztikai adatokat szeretettel látnék, sajnos erősen az atomtitkokra hajazó adatszolgáltatás jellemzi Európa legnagyobb méz-beszállítóját... Egyetlen publikus adat, hogy kb. 700 000 személy foglalkozik méhészettel. Nos e számadathoz hozzárendelve a 70 000 tonnás ukrán mézkivitelt, méhészenként 10 tonna export-méz jön ki a matekkal. Az ukrán hazai fogyasztás sem ismert, de miután az orosz piac "elmúlt", feltehető, hogy a mézük nagy részét maguknak kell elfogyasztaniuk. E mellett a 70 000 tonna szinte bagatell...

Folytatva Tóth Péter "Gyuszizását", Péter azt is nehezményezte, hogy az euro-árfolyam változása sem jelent meg a méz árának képzésében. A kereskedők szívesen hivatkoznak arra, hogy a forint erősödése számukra kedvezőtlen (Ft-ban vásárol, euróban értékesít). Tóth úr visszakérdezett: a forintunk árfolyamának gyengülése miért nem jelenik meg a méz árában, miért "nyeli le" a kereskedő, s miért nem osztja meg azt a termelőkkel...?

Szóval ennyit arról, hogy mihez és miért szólt hozzá Tóth Péter a kereskedői tájékoztatóhoz -rövid gatyában képviselve a termelői szférát, s a pontosítás fényében talán az is érthetőbb, hogy Bross -hosszú gatyában- miért sunyított, mint az a bizonyos barna exkrementum a gyöpben. Nem jó ómen a Nagy Testvér és Megmentő rezidensének, "kijárójának" és barátjának az Ukrán mézet emlegetni, netán a magyar termelő méhészt annak piaczavaró, piacromboló hatásától valamilyen formában megvédeni... Itt köszön  vissza Cserényi dr. váteszi jóslata: válasszátok Brosst, s megválasztottátok Takácsot...

De hát Ti szakajtottátok, Ti is szagújjátok...