Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454004 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #795 Dátum: 2019. Január 03. 10:00 »
Nem!
Az a tapasztalatom, ha felvétel készül az előadásokról, az a látogatottságot erősen csökkenti.
Tudom, kényelmes a meleg szobában végignézni egy előadást, de akkor ezen a vonalon végighaladva, mindenkit be lehet hívni egy stúdióbeszélgetésre, és azt a neten leközölni.
Soha nem lesz olyan "fillingje" mint egy élő előadásnak.
Ott lehet kérdezni, összejönnek a méhészkollégák, és ennek a közösségépítő szerepe sem elhanyagolható.
A személyes kontaktusok sokkal hatékonyabbak.
Emiatt a Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznapon sem tervezek felvételt.
Próbáltuk, talán népszerű is volt, az idén nem lesz.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #796 Dátum: 2019. Január 03. 17:36 »
Ezt a nem lesz felvétel dolgot gondold végig!

Nem miattunk kell, hanem azoknak akik utánunk jönnek!

Kortörténet, dokumentum.

Aztán 2-3 év múlva 1 DVD-re felírva a múltkori előadásokat szerintem lenne rá vevő is!

OMME-s urak még mindig ülnek az összes kongresszus, világtalálkozó felvételén és nem adják ki a méhésztársak felé...........
Elgondolkodtató, hogy ezeknek a felvételeknek az árából akár a rendezvény költségeit is állni lehetne....

Na mindegy, ez sem az én dolgom, csak megjegyeztem.  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #797 Dátum: 2019. Január 06. 08:48 »
Utaztam már le előadásra 200 km-t (vonattal) . Az előadó 1 órát késett és nem az a téma volt ami meg volt hírdetve. -szóval nem gondolnálm, hogy kényelmes vagyok. 100 km-t még elutazgatok de főállás  és család( kis gyerek) mellett lehet, hogy nem a meleg szoba a fő szempont(ha ez segít kiülök az erkélyre nagykabátban a géppel....  ;D).  Az igaz, ott lehet kérdezni de így legalább lenne esély arra, hogy ezek a témák a magamfajta - nem feltétlenül lusta- emberekhez is eljutnak.... (bár erre lehet azt mondani: - kinek mi a fontos....) 

Re:Méhészeti programok
« Válasz #798 Dátum: 2019. Január 11. 17:42 »
Üdv!
Esetleg van már valami új infó a méhbarát település programról? Az ahogy feltünt, úgy el is sikkadt?
Zoli.
« Utoljára szerkesztve: 2019. Január 12. 09:57 írta molnarzoli75 »

*

Attila

  • ****
  • 285
Re:Méhészeti programok
« Válasz #799 Dátum: 2019. Január 18. 19:43 »
Sziasztok!

Jól tudom, holnap Gödöllőn a SZIE-n 15 órától méhészeti előadást tart Jó István?
Téma: akác előtt az atkák kivétele (~körülbelül a lényeg, pontos címét nem tudom)
Meddig tarthat az előadás? Ötig-hatig?

Köszi a választ!
Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #800 Dátum: 2019. Január 18. 21:05 »
2019. január 19-én 15,30-tól 16,15-ig
SZIE 103. szemináriumi terem.

Jó István: Atkairtás a gyakorlatban
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #801 Dátum: 2019. Január 30. 20:01 »
Tisztelt Méhésztársak!
Három programra szeretném felhívni a figyelmeteket.
2019. február 1-én Hajdúszoboszlón a Bocskai Rendezvény Központban tartok előadást 17 órától.
A Hunortól az NB 18-ig címmel.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
2019. február 2-a KAPOSVÁR!
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
2019. február 4. Szekszárd, 17 óra.
Babits Mihály kulturális Központ Csatári terem
Katulin Károly:Tavaszi fejlődés segítése, nozema elleni teendők.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nagyernyei  Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #802 Dátum: 2019. Február 05. 13:35 »
Tisztelt Méhésztársak!
A mellékletben olvashatjátok a XV. Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznap részletes programját.
A reklámanyagot a Tolna Megyei Krónika engedélyével tettem közzé.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #803 Dátum: 2019. Február 16. 18:56 »
Tisztelt Méhésztársak!
Egy rendezvényszervezőnek legnagyobb ellensége az időjárás, különösen akkor, ha ez kora tavaszra esik.
Ma a XV. Szekszárdi Tavaszváró Szakmai Méhésznap ma áldozatul esett az időjárásnak.
A szikrázó napsütésben sok méhésztárs megvásárolta a legszükségesebb holmikat, főként a cukorlepényt, és rohant a méheihez.
Az előadások alatt volt némi időm és érdeklődtem az árusoknál.
Mindenki panaszkodott, hogy az 5 évvel ezelőtti forgalmuk felét sem érik el.
A teremben Bross Péter előadása után elmondtam, hogy kint beszélgettem méhészekkel is.
Az egyik ismerősnek poénnak szántam, hogy akik a teremben ülnek azoknak jók a méhei, nyugodtak.
Akik meg nincsenek itt azoknál lehet a baj.
Lesütötte a szemét, és azt mondta, ......na meg azok vannak a teremben akiknek nincs hova kimenni, nekem 80 családom volt ebből 2 van most.
Szomorú.
Bicskát megkértem írjon beszámolót a rendezvényünkről.
Senkit nem szeretnék kiemelni az előadók közül, csak javasolnám, hogy tekintsétek meg
Dr. Hajnal Klára klímakutató honlapját, de csak akkor, ha nyugodtak vagytok.
Nagy baj van, és véleménye szerint nagyon gyorsan még nagyobb lesz.
Nem vagyok feldobódva, mert a mai előadások  nem töltöttek fel optimizmussal.
Lehet ez is rányomja a méhészeti rendezvényekre a bélyegét?
Nagyernyei Attila

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhészeti programok
« Válasz #804 Dátum: 2019. Február 16. 21:15 »
Ma volt méhegészségügyi továbbképzés Kecskeméten.
Ez is elcsalogatta a méhészek egy részét.
+ talán még egy harmadik rendezvény is volt.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #805 Dátum: 2019. Február 21. 19:36 »
2019.február 22-én 17 órától Barcson a Művelődési Házban tartok előadást.
Téma változatlan.
Az egyenlő lépes Hunortól az NB-18-ig.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #806 Dátum: 2019. Február 25. 09:00 »
Székesfehérvár elmaradt?  :o
Vagy senki nem volt?  :o
Vagy semmi nem történt?  :o

Túl nagy a csönd!  ;)
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #807 Dátum: 2019. Február 25. 11:15 »
Én pl. ott voltam Fehérváron. Az előadások kevésbé érdekeltek. (Kaposváron hallottam Brosst, a Németh Lajos korábbi győri előadását is hallottam, a londoni belvárosi méhészet kevésbé foglalkoztat, a többi előadót meg valahogy nem tudtam időzíteni...)
Ami feltűnő, hogy bár sokan voltak de mégsem annyian mint korábban szoktak. Ami szintén feltűnt -bár ez már korábban is csak mindig megdöbbenek-, hogy a méhészek milyen viaszokat visznek ill. a műlépesek meg milyeneket fogadnak el tőlük. Nyilván csak a külleméről tudok állást foglalni, de én nagyon mélyre hajtanám a fejem szégyenemben ha ilyen viasztömbökkel állítanék oda valahova. Ennek vélehetően 3 oka lehetséges. Kinél éppen mi, de lehet egyszerre mindhárom is. Hozzá nem értés, igénytelenség, lustaság. Ja bocsánat, a negyedik meg a böszmeség mondván: 'jó lessz annak majd az is...
Vajon ezek az emberek a mézükkel és egyéb termékeikkel is így bánnak, így kezelik? Gyanítom igen, hiszen miért tennének azokkal másképp?  :-X


Re:Méhészeti programok
« Válasz #809 Dátum: 2019. Március 01. 07:48 »
Tisztelt Méhésztársak!
2019. március 4-én Szekszárdon a Babits Mihály Kulturális Központ Csatári Termében 18 órától előadást tart hazánk, és Európa legnagyobb méhésze, Csányi Antal.
Témája, az atka elleni védekezés tartós, oxálsavas hordozóval.
Előtte a Tolna Megyei Méhész Egyesület Közgyűlését tartjuk ugyan abban a teremben.
Várunk minden érdeklődőt.

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila