Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 453982 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #735 Dátum: 2018. Február 26. 13:27 »
No méhészek, mi volt Székesfehérváron ?
Aki volt , írhatna pár szót róla.

Üdv. jani bátya
Az időárás kegyes volt hozzánk. Gördülékeny jó szervezés volt, ez 50 ember munkájának az eredménye. Gratulálok hozzá.
Előadások:
Nekem nagyon tetszett a mézkirálynő és a Csáki Tamás előadása. Bross megnyerő modorú előadó, de .... Nem akarom elemezni, majd más megteszi.
Árusok:
Az árusok felhozatala a szokásosan kiváló volt. Látni lehetett a Kárpát medence minden szögletéből termékeket. Ihattunk kiváló mézbort is, süteményt stb.
Beszélgetések:
Jókat lehetett beszélgetni, vitázni is. Nem volt langyos a hangulat. Ami itt a fórumokon téma az ott is téma.

Egyik méhész elmondta, hogy laborba küldte a mézmintáját szermaradvány vizsgálatra. Az eredményt az OMME elnöke hamarabb tudta meg, mint Ő. Más méhész a határmenti méz és cukor manipulációkról beszélt. Szó esett a hamis műlépekről is. Volt aki ott keresett vevőt a méhcsaládjaira. Szóval zajlott az élet. Egyáltalán nem haldoklónak tűnik a méhészeti ágazat.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #736 Dátum: 2018. Március 03. 18:23 »
Tegnap ilyenkor Celldömölkön tartottam előadást, az ottani méhészeknek.
Elmondhatom, hogy ilyen szívélyes fogadtatásban még sehol nem részesültem.
A 11.000 lakosú város nagyon szép, sok megyeszékhely megirigyelhetné.
Szeretnék máskor is ide visszatérni, kirándulni, egy jót lazítani.
Késős estig beszélgettünk, igazán jól éreztem magam az ottani méhészek között.
Aztán ahogy hazaindultam rögtön rá kellett döbbennem, hogy a márciusi tél egyedül a KPM-et nem hozta lázba.
440 Km-es utamon sem hókotróval, sem sószóróval nem találkoztam, annak ellenére, hogy hol ónos eső, hol a hó esett.
Aki teheti és még nem járt Celldömölkön, ne hagyja ki, de ha lehet ne télen.
Köszönöm szépen a lehetőséget, remélem nem okoztam csalódást.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #737 Dátum: 2018. Március 03. 23:22 »
QUQURIQ !!!

Turisztika: Ne hagyjátok ki a vulkán múzeumot, és a gyógyfürdője is felejthetetlen!

Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #738 Dátum: 2018. Március 05. 20:18 »
Tisztelt Méhésztársak!

2018.március 11- én 10:00 órától a Kisteleki Méhészegyesület meghívásának eleget téve tartom az ismeretterjesztő előadásom, melynek címe: "A magyarorszàgi méhlegelők méhész-erdész szemmel".
Lászka István Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #739 Dátum: 2018. Március 21. 18:42 »
Meghívó
a Magyar Rovartani Társaság 857. előadóülésére
2018. április 20. péntek 16 óra
Szent István Egyetem Kertészettudományi Kar E/2
Budapest XI. Ménesi út 43–45.
1. Györfy Borbála és Vásárhelyi Tamás: A Beporzók napja (március 10.) kezdeményezésről
(10 perc)
2. Sárospataki Miklós: A megporzási krízis, illetve a háziméh és a vadon élő méhek szerepe a
megporzásban (15 perc)
3. Orosz Szilvia: Milyen szerepet töltenek be a tripszek a pollinációban? (10 perc)
4. Soltész Zoltán: Beporzó legyek (10 perc)
Szünet
5. Merkl Ottó: Elefántok a virágboltban – bogarak és a beporzás (10 perc)
6. Kovács-Hostyánszki Anikó: Beporzókról, beporzásról áttekintő szemmel – trendek,
veszélyek, lehetőségek (20 perc)
7. Ronkay László: Szemelvények az európai bagolylepke-faunakutatás újkori történetéből (20 perc)

részletek: http://www.beporzoknapja.hu/wp-content/uploads/2018/03/MRT_857-aprilisi-ules-terkeppel.pdf
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #740 Dátum: 2018. Március 28. 09:01 »
Hétfőn este előadáson jártunk  Kiskunmajsán,ez az este is bizonyította hogy nem csak kaptár, méh és nektár kell a méhészkedéshez.Az elején Lezsák Sándor beszélt a helyi eredményekről,majd Erdős Norbert beszélt az úniós tevékenységéről.Amikor a mézjelentésről adott elő olyan lelkes volt mint ha Neki is lenne néhány kaptárja.Bross is a mézjelentéröl  beszélt meg szakmai dolgokról.Jó hogy az egészböl végül méhészgyűlés lett pedig politikainak indult.Sokan támadják Brosst,én nem akarom megitélni hogy okkal vagy ok nélkül de valószínű ezt jól csinálták.Kell hozzá a politika és türelem hogy kivárjuk hogy eredménye is legyen mert az úniós malmok lassan őrőlnek.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #741 Dátum: 2018. Március 28. 20:23 »
Szabomehesznek köszönjük a tájékoztatást!
Nézzük mit ír egy olyan ember "odaát" akit innen kipenderítettem.(Sajnos előbb kellett volna.)
"Nos, Lelkeim, meghívót küldtek március 26-án egy március 26-i eseményre...! Olyan eseményre, amelyen minden bizonnyal nem kívánatos egyetlen méhész jelenléte sem, hiszen nem csak a közméhésztől zárták el az utolsó pillanatig az információt, de ismereteim szerint hivatalosan az Elnökséget sem tájékoztatták, pedig már terveztem, hogy a hasonló elnöki roadshow-eseményekre turistacsoportokat szervezek. Püff neki, most már semmiképpen nem érhetnék oda (kezdés 18 órakor), pedig olyan, de olyan érdekfeszítő a téma: "Európai Parlament Méz-jelentése – és ami mögötte van, kulissza-titkok; Hungarikumok; ágazati aktualitások; hogyan tovább a Méz-jelentés után..."
Tehát ennek egyetlen sora sem igaz!
Már két héttel a rendezvény előtt a megyei szaktanácsadó körlevelet írt!
Jelen volt 6 egyesületi elnök 4 szaktanácsadó, és vagy 120 méhész.
Nemcsak a pára csöpög a fóliasátorban, hanem a mérhetetlen rosszindulat is.
Azt üzenem a kertészbácsinak, hogy itt a jó idő, nyissa ki a fóliasátrainak tetejét, hogy süssön be a napocska, talán megvilágítja elvetemült elméjét.
Egyébként írását így kezdi amivel maximálisan egyet értek!
"Lehet, hogy rendkívül furcsa gondolkodásmóddal vert meg a Teremtő,..."
Ez nem lehet, hanem biztos.
Néhány éve cseppent a méhészeti közéletbe, és mint a jelenlegi ellenzék szócsöveként írja marhaságait, nem veszi észre, hogy egy bábnak használják.
Én csak mosolyogni tudok rajta, és igazat adni a Teremtőnek.
Nagyernyei Attila

*

huber

  • ***
  • 144
Re:Méhészeti programok
« Válasz #742 Dátum: 2018. Március 28. 23:38 »
Tehát ennek egyetlen sora sem igaz!
Már két héttel a rendezvény előtt a megyei szaktanácsadó körlevelet írt!
Kinek írt körlevelet? Az OMME honlapra miért nem lehetett akkor feltenni?
Jahve szóljon basszus hangon!
Pedig szívesen meghálálgattam volna, a képviselő urat!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #743 Dátum: 2018. Március 29. 07:19 »
Azért, mert egy max 150 fős terembe nem férnek be ezren.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #744 Dátum: 2018. Március 29. 08:35 »
Aha! Akkor miért kellett néhány órával - CSAK - a rendezvény előtt feltenni a HÍRT? Na nehogy már ne legyen néhány gondolkodónak olyan érzése, hogy ez is szándékos volt!
Mennyit panaszkodtál a régi vezetés alatt az OMME honlapra? Mekkora csapást mértél volna egy ilyen esetben rájuk?
Igenis azért nem lett közölve a hír, mert félnek Tomipapától, és Geddekastól, és még néhány méhésztől. Hülye aki nem látja. :'(

Re:Méhészeti programok
« Válasz #745 Dátum: 2018. Március 29. 09:10 »
Mint leírtam a helyi politika kapott szót a majsai gyűlés elején.Nem lett volna szerencsés ha ezen az összejövetelen ugrott volna össze néhány méhész,arra lesz még lehetőség a közeljövőben vagy a fórumokon.A terem tele volt és jóval többen mint 120 fő.Zöme méhész volt de környékbeli  polgármesterek érdeklődők is.Sajna igaza van annak aki azt mondja hogy baj van honlappal most is túl későn jelent meg az infó.A
bács megyei szaktanácsadó nekem egy héttel előtte küldte az értesítést.Hívjátok meg az elnököt és az úniós képviselőt, szerintem emennek máshova is. ott meghálálgathatja Huber is a képviselő urat

Re:Méhészeti programok
« Válasz #746 Dátum: 2018. Március 29. 09:11 »
Ne gyerekeskedj kivancsi111!
Ettől komolyabb embernek gondollak, hogy ilyeneket írjál:
"Igenis azért nem lett közölve a hír, mert félnek Tomipapától, és Geddekastól, és még néhány méhésztől."
Már megint a mellébeszélés!
Neki sem álok cáfolni, mert reménytelen.
Annyit azért köszi, hogy most legalább tudja az OMME elnöksége kitől is kell félniük.
Bár elég mulatságos egy fóliasátras kertészbácsitól tartani.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #747 Dátum: 2018. Március 29. 09:20 »

Annyit azért köszi, hogy most legalább tudja az OMME elnöksége kitől is kell félniük.


Talán az elnökségnek nem kell félnie. Ne próbáld meg mellémagyarázni, mert nem fog menni. Te nem az elnökséget véded, hanem csak valakiket.

Bár elég mulatságos egy fóliasátras kertészbácsitól tartani.


Akkor +?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #748 Dátum: 2018. Március 29. 11:24 »
Tisztázzuk.

A fideszben levő méhész szimpatizánsok választási nagygyűlést tartottak és erre hivatalos volt Bross Péter, Erdős Norbert, Lezsák Sándor.

Ez nem egy méhészgyűlés volt, amire eljött Lezsák és Erdős, hanem egy fidesz választási esemény volt, amire beszervezték a méhészeket és az OMME közhasznú szervezet elnökét.

A fidesz a gyevi bíró, és neki mindent szabad. Az OMME elnöke meg sovány malac vágtában teljesítette is a fidesz kérését. Még arra se vette a fáradtságot, hogy a közhasznúsági törvényt átolvassa, vajon szabad-e Őneki egy párt választási kampányában exponálnia magát? De hát a fidesznek mindent lehet. Aha, de az OMME nem egyenlő a fidesszel. Kit érdekel ez faluhelyen? Engem igen és a neonikotinoid ügyben érintett méhészeket szintén.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #749 Dátum: 2018. Március 29. 11:54 »
Azzal nincs semmi baj, ha az ágazatunk vezetői jó kapcsolatot ápolnak a mindenkori politikai vezetéssel. Ha azt jól csinálják. Csak ugye az egyszerű méhésznek olyan érzése van, mintha odadobnák más érdekeltségeknek (nem csak a politikusoknak), ahelyett, hogy a méhész érdekét figyelembe vennék. Engem például egyáltalán nem érdekel a gazdák problémája a növényeiket zabáló rovarokkal szemben, ha az én méheimet is közben tönkre teszik a védekezési módjukkal. Virágzó növényben ne legyen méreg! Ennyi. Az ő gondjuk miként oldják meg. A méhészek egyesülete vizsgálja, hogy mi és ki mekkora méhveszteséget okoz?  :o Nekem ne okozzanak kárt! Én hasznot hozok nekik, cserébe a nektárért és virágporért. Nem kérek érte mást.
Régen voltak olyan vegyszerek, melyeket este pl. helikopterrel juttattak ki, és reggelre nyoma sem maradt repcevirágzáskor. A kint alvó megkésett méheket elvitte az is, de nem volt jelentős kár belőle. Egyébként nem értek hozzá, csak el szoktam ezeken gondolkozni, tehát elképzelhető, hogy ma már valamiért ez nem működik. Nem tudom, nem akarok hangulatot kelteni. Úgy emlékszem szermaradvány sem volt, sem a termésben, sem a talajban. Azonban inkább az lehet, hogy sokkal egyszerűbb a folyamatos méreg adagolás már a csávázással megkezdve, és nagyon olcsó viszonylag. Nem kell egyeztetni a helikopterrel, az időjárás sem befolyásoló így.
Szerintem ez is túl van bonyolítva. Aztán mintha a betiltott Gaucho lenne átnevezve, legalábbis a hatóanyag szerint. (imidakoprid, vagy mi a fene) ::)
Ja! Választás lesz. Csak nehogy kiderüljön az esetleges ballépés, mert fordítva sül el a kampány, aztán lapátra teszik a jelöltet, mert többet árt mint használ a pártpolitikának. :-X