Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454139 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #615 Dátum: 2017. Szeptember 28. 06:31 »
2017. október 2-án este 17 órakor ismét Szekszárdi Méhészklub a Babitsban!
Előadónk Pájer Lajosné, Marika.
A "KB" technológiáról beszél, és a professzionális virágporszedésről.
A belépés ingyenes!
Mindenkit szeretettel várunk a Csatári Teremben.
Nagyernyei Attila
Elnök
Tolna Megyei Méhész Egyesület
Szekszárd

Re:Méhészeti programok
« Válasz #616 Dátum: 2017. Szeptember 29. 19:02 »
Holnap hajnalban 51 méhésszel megyek kirándulni Vizsolyba.
Meglátogatjuk Molnár Gergely méhészetét, és természetesen a Vizsolyi biblia sem maradhat ki.
Este Sárospatakon a Hotel Bodrog szállóban pihenünk, már aki le fog feküdni.
Vasárnap megnézzük Sárospatak nevezetességeit.
A busz tartozéka a mézes pálinka, és természetesen a szekszárdi borászok kiváló termései.
Kívánok minden velünk tartónak kellemes időtöltést!
Hétfőn délelőtt egy méhész csapat látogat méhészetünkbe, köztük külföldi vendégekkel.
Este Szekszárdi Méhészklub.
Zajlik az élet.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #617 Dátum: 2017. Október 01. 20:31 »
Újra itthon!
Épségben egészségben.
A kirándulásunkat kiválónak értékelem.
Vizsoly, és Sárospatak is nagyon szép!
A biblia miatt, gyakorlatilag Vizsoly zarándokhellyé vált, ami nem baj, sőt.
Mézes Gergő méhészete is megér egy misét.
Gergő fiatalos lendülete, vállalkozó szemlélete tanítani való.
A szállodai szobákat, és a hozzá tartozó egyéb szolgáltatásokat, vellness, szauna, étel ital kifogástalan.
A tokaji borvidéken javában tartott a szüret, mi pedig a szikrázó Nap sugarait élvezhettük.
A Sárospataki Nagykönyvtár nem hiába nemzeti örökségünk része.
A vár hihetetlen jó állapotban várja a látogatókat.
Minden kirándulni vágyó méhésztársamnak melegen ajánlom ezeket a programokat!
Nagyernyei Attila

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:Méhészeti programok
« Válasz #618 Dátum: 2017. Október 02. 00:40 »
Valóban kiválóan sikerült a kirándulás.
Nagyon jól éreztük magunkat. A hangulatról annyit, hogy egy hangos, vagy bántó szó nem hagyta el senki száját. Pista bácsi sziporkázott, mint mindig, Isten tartsa őt meg egészségben!
Köszönjük a szervezést! Jó volt veletek lenni!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:Méhészeti programok
« Válasz #619 Dátum: 2017. Október 14. 20:10 »
Egy érdekes tendencia figyelhető meg a méhészeti ágazatban.
A szakmai előadásokra, rendezvényekre egyre kevesebben járnak.
Lehet az bármelyik sztár előadó, az érdeklődés egyre kisebb.
Okát megfejteni sem tudom, találgatni is nehéz, de megpróbálom.
Lassan "megcsömörödtek" a méhészek a rengeteg programtól, és hogy mindig ugyanazokat hallgathatták évek óta.
Bevallom én is bajban vagyok, hogy kiket lehet már előadónak hívni, akit nem hallottunk már vagy ötször.
A fenti jelenség országos szintű, nem Tolna megyei jelenség!
Remélem prof.Dr. Darvas Bélára sokan kíváncsiak lesznek, mert teljesen új képet fog festeni a neonikotinoidokról mint amit Tóth Pétertől megszokhattatok.
Azért írtam, hogy megszokhattatok, mert én soha nem cumiztam be ezt amit erről állított!
Apropó!
Be kell vallanom nektek valamit!
Akármilyen furcsa is tőlem Tóth Péter növényvédelmi ismereteit nagyra értékelem, ezzel semmi gondom.
Egyedül a neonikotinoidok kérdéskörében van köztünk súlyos, kibékíthetetlen ellentét.
Én azt vallom már 12-13 éve, hogy az élővilág minden szerelőjére nézve óriási veszélyt jelent, ő pedig azt, hogy nem okoz problémát a magyar méhészetekben.
Ezt nem tudtam, és továbbra sem tudom elfogadni tőle!
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #620 Dátum: 2017. Október 18. 20:17 »
Az ÉLETET A MÉHEKNEK akció az OMME ellenszelében zajlott vagyis az OMME vezérkar és apparátusa szabotálta.

A tüntetés előtt eljuttattunk egy levelet az Államtitkárságra. Hat pontba fogalmaztuk meg javaslatainkat, majd három oldalas indoklást írtunk hozzá. A levél célba talált, mert a demonstráció előtti napon Államtitkárság értekezleten megtárgyalta és kiosztotta a feladatokat.

A demonstráción nagyon kevesen vettek részt. Sajtó: hvg, greenfo, lánchíd rádió és a karc fm rádió.

Délután tárgyalás volt, ami nagyon tárgyilagos és egyátalán nem ellenséges légkörben zajlott. Lehetőséget kaptunk, hogy a törzskönyvek háttérdokumentációjába betekinthessünk. Ezt a lehetőséget még nem volt időnk kihasználni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Méhészeti programok
« Válasz #621 Dátum: 2017. Október 19. 09:25 »
Lehetőséget kaptunk, hogy a törzskönyvek háttérdokumentációjába betekinthessünk. Ezt a lehetőséget még nem volt időnk kihasználni.
A legfontosabb az, hogy a méhekre vonatkozó kumulatív toxicitásra vonatkozó vizsgálatokra kell összpontosítani. Meg kell nézni, hogy a méhek esetében ily módon milyen adagokkal, mekkora szinteket, mennyi idő alatt tudtak kimutatni. Ebből kiszámolható a degradáció mértéke, vagyis az, hogy a méhek szervezete a bevitt méregnek hány százalékát képes lebontani. Meg kell nézni, hogy csak letalitásra történt-e vizsgálat, vagy az eltévedést is vizsgálták-e? Az lenne az igazi, ha  össze lehetne vetni a kumulatív módon elért szinteket azokkal az értékekkel, amelyek a bizonyított eltévedést okozták. Az általam ismert kísérletekben úgy emlékszem, hogy csak a megetetett toxin mennyisége ismert, az nem, hogy ekkor a méhekből mennyi méreg mutatható ki. De a degradáció ismeretében már sokkal közelebb lehetünk a bizonyossághoz. Egyáltalán ezek az adatok titkosak, vagy nyilvánosságra hozhatóak?

Re:Méhészeti programok
« Válasz #622 Dátum: 2017. Október 19. 20:02 »
Ezt írja Geddekas:
"Az ÉLETET A MÉHEKNEK akció az OMME ellenszelében zajlott vagyis az OMME vezérkar és apparátusa szabotálta."
Én az OMME nevében nem nyilatkozom, de amit erről tudni kell, semmit nem szabotált!
Ott ültél az OV-n és hallottad a fejleményeket.
Én is szeretem a kemény, radikális megoldásokat de most a higgadtság a nyugodtság sokkal előrébb viszi közös dolgainkat.
Ha ráborogatjuk az asztalt a gazdákra, és azokra akik kiadták az engedélyt annyit biztosan elérünk, hogy nem tárgyalnak velünk.
A Te általad szervezett demonstrációból le kell vonni a következtetéseket, és önkritikát kell gyakorolnod.
Ezt nem szemrehányásként fogalmaztam meg, de ha valami nem jön össze akkor ott hibáztunk.
Mivel a "NAGY POLITIKA" is részese a neo kérdésnek, nagyon taktikusan kell viselkedni, de ezt ki is lehet használni.
A repcevirágzás pont a választások kellős közepére esik.
Ha ott balhéznak a méhészek, az fájni fog, és komolyabb eredmény érhető el.
Szerintem átgondolatlan, és korai volt a demonstráció.
Amikor a Greenpeace-szel hónapokkal ezelőtt én is tiltakoztam, akkor még talán el tudtunk volna valamit érni, de senki nem hitte el, hogy ezt megteszik velünk.
Mivel repcevetés után történt a Ti demonstrációtok, így az időpont véleményem szerint szerencsétlen volt, mivel már úgyis földbe került a csávázott mag.
Arról nem is beszélve, hogy 121 szervezet véleményét sem ártana tudni.
November 5-én OMME Küldöttgyűlés,szerintem ott kell megvitatni a továbbiakat.
Közös erővel előrébb jutunk.
Nagyernyei Attila
 

Re:Méhészeti programok
« Válasz #623 Dátum: 2017. Október 19. 21:04 »
Attila! Mit vársz november 5én? (1000!! sebből vérzik a méhészeti ágazat. 20.000 méhész/400 küldött soha nem fogja egy irányba húzni a szekeret!) Kft marad, T.P. marad, neo sajnos marad, álláshalmozó tisztviselőink maradnak. Az érdektelenségnél csak a pénz a nagyobb úr!!! U.I.: még csak levél se jött még fentről a napirendi pontokról... tikk... takk...
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 19. 21:14 írta kerekes.batya »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #624 Dátum: 2017. Október 19. 21:10 »
Idézet
Én is szeretem a kemény, radikális megoldásokat de most a higgadtság a nyugodtság sokkal előrébb viszi közös dolgainkat.

A radikális megoldás és a hatékony megoldás között óriási különbség van. A nyugodtság, az alibi cselekvés vagy a semmitevés között is óriási különbség van. Az OMME eddig alibi cselekvést folytatott, sőt néha a semmitevés is illik a helyzetre. Tóth Péter tudta meg legkorábban a Kormányzat derogációs kérelmét, de először nem lépett semmit.

Aztán észbe kapott Tóth Péter és megfogalmazott egy figyelmeztető levelet a miniszternek, amit február végén köröztetett az OMME elnökségében.  Ezt mindenki tudomásul vette, de még napirendre se került. Vagyis az OMME elnöksége megint csak nem lépett semmit.

Aztán szeptember elején kitört a botrány, kiderült, hogy a lehetséges teljes repce vetésterületnél jóval nagyobb területre adott ki a nyár folyamán szükséghelyzeti engedélyt. Nem hiszem, hogy erről a más ügyekben olyan részletesen és mélyen tájékozott OMME elnökségünk egyetlen tagja se tudott semmit.

Szeptember 14-én az OMME elnökségi ülésen Tóth Péter elővette a témát és felmutatott egy újabb levelet. Elnökségi döntés született arról, hogy levél megy a miniszternek, megelőzendő a jövő évi derogációt. Most írunk október 17-ét és az OMME eddig nem lépett semmit.

No ennyit a nyugodtságról, ami egyenlő a kb egy éves semmittevéssel.

Idézet
Ha ráborogatjuk az asztalt a gazdákra, és azokra akik kiadták az engedélyt annyit biztosan elérünk, hogy nem tárgyalnak velünk.

Nincs mit ráborítani a gazdákra. Ők sokkal pontosabban tudják, hogy mennyire káros a méhekre az amit tesznek, de a vastag profit sokkal jobban érdekli őket és örülj, ha nem hangosan röhögik ki a méhészeket és az OMME-t. Ha meg bárki rájuk pirít, akkor hallgatnak, mint ahogy illik, ha egy gyerek rosszat csinál és tudja, hogy rosszat tesz. Akik meg a korrupció haszonélvezői, azért szurkolnak, hogy ne bukjanak le.


Idézet
A Te általad szervezett demonstrációból le kell vonni a következtetéseket, és önkritikát kell gyakorolnod.

Önkritikát az OMME elnökségének kéne gyakorolnia az egyéves semmittevés után. De nem fognak, mert ahhoz felnőtté kéne válniuk.

Idézet
Mivel a "NAGY POLITIKA" is részese a neo kérdésnek, nagyon taktikusan kell viselkedni, de ezt ki is lehet használni.
Semmi köze ennek a nagy politikához. Legfeljebb akkor, ha a korrupcióban részt vállaltak felelős vezetők is.

Idézet
A repcevirágzás pont a választások kellős közepére esik. Ha ott balhéznak a méhészek, az fájni fog, és komolyabb eredmény érhető el.

Marhaság.
A legszorgosabb méhészeti időpontban tüntetés?
A választás idején, amikor a pártpolitikai személyiségekre figyel az egész ország?

Idézet
Mivel repcevetés után történt a Ti demonstrációtok, így az időpont véleményem szerint szerencsétlen volt, mivel már úgyis földbe került a csávázott mag.

A repce szempontjából valóban késői volt a tüntetés, de itt áll előttünk a következő év a kukoricával és napraforgóval és a következő évi repcével stb. 

Idézet
Arról nem is beszélve, hogy 121 szervezet véleményét sem ártana tudni.
No igen. Biztos, hogy a 121 szervezet 13500 méhésze marhára örül a neo-k újbóli piaci sikerének.

Idézet
November 5-én OMME Küldöttgyűlés,szerintem ott kell megvitatni a továbbiakat.
Közös erővel előrébb jutunk.

Ja. Ettől tartok én is.
Ha az OMME elnökség továbbra is annyit tesz, mint eddig, vagyis amit már felvázoltam, akkor tényleg előrébb jutunk, de sajnos csak a lejtőn lefelelé.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #625 Dátum: 2017. Október 19. 21:58 »
13 éve okoz  gondot a "neo" a méhészetembe , 13 éve nem történik az ügyben semmi , újból fenyegeti a "neo" a méhecskéimet , nagyon nem tudok higgadt maradni ezek után !!!!!!!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #626 Dátum: 2017. Október 20. 05:11 »
 Kerekes.batya!
Az OMME Küldöttgyűlése előtt 14 nappal kell a leveleket postázni!
A napokban fogja az összes küldött megkapni.
A napirendi pontokhoz javaslatokat lehet még tenni írásban.
Az alábbi felvetésekre fogok még reagálni.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #627 Dátum: 2017. Október 21. 19:43 »
Attila? Mennyit bukhatott az omme a kft-vel a megalapitasa ota? Évi 30.000.000?? + bross peti mondta, hogy az eppen futo np bol 100 szazalekban finanszirozhato lenne az egyesuleti ujsag... most kb. 237M van omme szamlan, mennyi lehetne? 350M??? Es meg a tagdijat is emelni szeretnek...

Re:Méhészeti programok
« Válasz #628 Dátum: 2017. Október 21. 21:16 »
 Kerekes.batya!
Az, hogy mennyit bukott az OMME a Kft.-n könnyű kiszámolni, de 100 milliónál jóval többet!
A méhészek mennyit buktak!
Ez sokkal súlyosabb probléma, és ezzel jórészt nem törődik senki.
Én minden adandó alkalmat kihasználtam, hogy tájékoztassam a méhészeket arról, hogy az OMME Kft. rosszabb nekünk mint a méheknek az atka.
Az OV-n is kérdéseket tettem fel, de meggyőző válaszokat nem kaptam.
Azt tudjuk, hogy az ügyvezetőnek tetszik az állás, mert számonkérés az nuku, meg a gázsi sem gyenge.
Nagyok komoly, professzionális méz és méhészeti reklámot lehetett volna csinálni abból a pénzből amit a Kft.-be pumpáltatnak velünk évente.
Ha jól bele gondoltok akkor megerőszakoltak bennünket, mert egy csellel kihúzták a 15.000 méhészből a Kft. részét.
De ezt már kitárgyaltuk, csak nehogy feledésbe merüljön.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #629 Dátum: 2017. Október 23. 10:48 »
Ma október 23-án 14:33-kor az M1-en a Mindentudás műsorát vetítik. Benne szó lesz az apiterápiáról is.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!