Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 455341 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #570 Dátum: 2017. Február 25. 21:48 »
Ququrik!

Köszönöm a jó tanácsokat,de én-a Te szavaddal élve-
az"anyával"végzet motoszka gyógyító erejében hiszek!

Ánti
« Utoljára szerkesztve: 2017. Február 25. 22:09 írta Csányi Antal »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #571 Dátum: 2017. Február 26. 01:09 »
Attilától idézet.
"Bross ismét megtöltötte az előadót.
Semmit nem vetített, azt mondta, mindenki megnézheti a szekszárdi előadását.
Nem hozott anyagot, mert sok kritika érte, amire most kíván válaszolni."

Ma újra,harmadszor is megnéztem Bross Péter barátom szekszárdi előadását
mivel nem tudtam elmenni Fehérvárra.
Most miután elolvastam Attila írását ismét,negyedszerre is nézem.
Azt az előadást amit kritika ért,amire ma valószínűleg válaszolt is.
Dőlnek,ömlenek a kritikák a "nagy tudású,jó szándékú"méhésztársaktól.

Kérdezem én,hol élnek ezek a kritikát megfogalmazó emberek?
Egyszerűen nem értem,hogy nem veszik észre a méhészek azt,milyen igaza van Péternek,
hogy nem látják mekkora szerencséje van ágazatunknak,hogy Bross itt tevékenykedik.
Bár az OMME elnök választás előtt,titkon reménykedtem abban,amit többször
meg is fogalmaztam többféleképpen is,aminek a lényege,hogy,"az emberek nagy tömegben
nem hülyék".
Nem voltak azok!!!!
A "Mészárosok és Cserényisták" óriási negatív kampányát "nem vették be",és megválasztották
Brosst elnöknek,ezért reménykedek abban,hogy az értelmesebb része a méhésztársadalomnak
látja azt jó szándékot ami elnökünket vezérli.
Nem Ők kritizálnak.

Ez az előadás amit Bross Péter az ágazatunk válságáról tartott minden idők egyik
legjobb,ha nem az eddigi legjobb magyar méhészeti előadása.
Röviden,tömören a rendelkezésre álló kevés időben megfogalmazta a válság okait,
úgy és olyan jól,ahogyan csak Ő tudja.

Amennyiben a jövőben Bross Péternek nem a pitiáner hatalmi harcok,
nem a megélhetési okokból vezetőségi pozícióhoz ragaszkodók ármánykodásai
kötik le az energiái jó részét,meggyőződésem ebben az esetben megfelelő megoldási javaslatokat
fog letenni az asztalra,a válság csökkentésére,a méhésztársadalom elé.

Ebben a munkában tudjuk segíteni.
A hátráltató emberek helyett a vezetőségbe,előre mutató,önzetlen méhésztársakat kell találni
és majd bejuttatni,beválasztani.
Össze kell fogni ,ahogy Péter mondja,Ő hisz az összefogás erejében,az az pld. részt kell vállalni a
munkacsoportok munkájában.

Szerintem a válságunk fő oka méhegészségügyi ok.
Ma a hosszú hatású rovarölő szerek mellett,az együtt kijuttatott növényvédő szerek egymást erősítő
hatása miatt,nem lehet ,vagy nagyon nehéz,nagyon sok munkával lehet erős méhcsaládokat tartani.
Fel kell lépnünk a káros vegyszerek ellen.
Akkor majd,"egyszer csak",ahogy Péter mondja,nem méh-életben-tartás lesz a méhészet,
hanem méhtartás,akkor a méhcsalád újra erőforrás lesz,nem a bajok forrása.
Én a magam nevében,ehhez kívánok,jó egészséget mindenkinek.

Csányi Antal



Re:Méhészeti programok
« Válasz #572 Dátum: 2017. Február 26. 08:10 »
Ezt írja Anti, amivel maximálisan egyet értek:
"Amennyiben a jövőben Bross Péternek nem a pitiáner hatalmi harcok,
nem a megélhetési okokból vezetőségi pozícióhoz ragaszkodók ármánykodásai
kötik le az energiái jó részét,meggyőződésem ebben az esetben megfelelő megoldási javaslatokat
fog letenni az asztalra,a válság csökkentésére,a méhésztársadalom elé."

Tegnap felhívott több méhésztárs Székesfehérvárról, és privátban is érdeklődtek, hogy hol vagyok.
Ők mondák, hogy kevesebben vannak, de Brosst nagyon szeretik a méhészek, mert a terem tömve volt.
Az a 10% alatti törpe kisebbség, aki üldözi, gyalázza, pocskondiázza, tegnap kussolt.
Bizony az elnökségben is van néhány (hála az égnek csak néhány) tag, aki ahol tud betesz Péternek.
Nehéz úgy egy ágazatot vezetni, hogy állandóan azon kell agyalni,....velünk van, vagy ellenünk.
Éppen a Tudományos Akadémián előadó fő OMME sámán az egyik legnagyobb kerékkötője ágazatunknak.
Kioktató, nyivákoló hangjától zsibbadok.
Azért örvendetes hír, hogy fogy körülötte is a levegő, mert a körzetében lévő méhészek is átlátják a problémát.
Többen felszisszennetek, hogy mit akarunk, demokratikus úton, a legnagyobb többséggel választották be az elnökségbe.
Én pedig azt mondom, hogy ez olyan mint a Kft, ügy.
Ha megtudnák a küldöttek a valóságot, a Dunáig kergetnék még azokat is akiknek a Kft-hez közük volt.
Az egyik most tanul Nagyatádon úszni, neki a Duna átúszása sem jelentene gondot.
Ha megtudnák a küldöttek, hogy a neonikotinoidok mellett kampányoló OMME tudós, mekkorát változott ez ügyben......hááát.
És még mindig ott van Anti!
Szenvedünk a növényvédelemtől, és szenvedünk egy-két elnökségben maradt szakmai őskövülettől.
A hiteles tájékoztatás hiánya miatt tud már csak "életben maradni".
(Dr.Darvas Béla prof. tudna hiteles infókkal szolgálni.)
A kutatásnak beállított sima kárfelmérés, 2017-ben már kevés!
Szépen lepapírozzák, milliókért terjesztik.
Ez tiszta politika!
Nagyernyei Attila


*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #573 Dátum: 2017. Február 26. 17:48 »
QUQURIQ !!!

Nem régen értem haza a Pest megyei méheüs. továbbképzésről!
Nagyon jól sikerült a rendezvény. Kiemelném Dr. Hegedűs Dénes előadását, amit még nem hallottunk tőle!
Sajnálom, hogy nem videózta senki, mert itt a klubon le lehetett volna vetíteni!
Igaz, tudományos jellegű volt, alátámasztva kísérletekkel és tényekkel! Aki tudja, hívja meg előadásra, amit ma Gödöllőn adott elő!
Rusvai Dr. úr hozott mikroszkópokat, és Nosema spórákat vizsgáltunk. Mindenki nagy érdeklődéssel vizsgálhatta a hozott méheiből a spórákat.
Több ilyen rendezvényt kellene tartani országos szinten!

Kiskakas


Re:Méhészeti programok
« Válasz #574 Dátum: 2017. Március 01. 20:02 »
Sziasztok!

Nem biztos hogy jó helyre írok, de aki esetleg volt a 25-i Székesfehérvári méhésztalálkozón, és járt a külső sátrak egyikében az esetleg látott egy motoros pergetőt ami 200 ezer Ft-ba került és ha jól emlékszem zöld volt a szélein. (elkövettem ugyanis azt a hibát, hogy a "majd visszanézek rá-ból" nem lett majd visszanézek..). Meg tudnátok-e esetleg a gyártóját mondani?

Üdv:

Werberet

Re:Méhészeti programok
« Válasz #575 Dátum: 2017. Március 01. 20:17 »
 ;D
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #576 Dátum: 2017. Március 01. 20:35 »
Ez a cég is ilyen pergetőket árul, nem kizárt, hogy azonos forrásból...

http://www.techtronhun.hu

(Most látom, hogy a második kép is ide mutat.)
« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 01. 20:50 írta Litterae »

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészeti programok
« Válasz #577 Dátum: 2017. Március 01. 21:05 »
Lehet erre gondoltál?
http://inoxon-hu.webnode.hu/
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #578 Dátum: 2017. Március 14. 07:31 »
Tegnap Bross Péter az OMME elnöke Keszthelyen telt ház előtt tartott előadást.
A fal mellett is végig álltak.
Első kérdése az volt, hogy levetítse e szekszárdi előadást?
Második kérdése, akarnak e kérdezni inkább?
Harmadik, hogy beszélje e a mézhamisításról, a gyantaszűrt mézekről?
Erre ez a választ kapta a méhészektől,hogy legyen minden.
Az egyik Ov tag azt kérdezte, hogy mióta OV tag Dr.Cserényi Péter, és miért ad neki ennyiszer szót?
Bross azt kérdezte a jelenlévőktől, hogy olvassák e a két internetes fórumot, és a FF Méhészklubot?
Erre hárman tették fel a kezüket.
Következő kérdése az volt, hogy ki ismeri a fényeslitkei Tóth Zoltánt?
Jobb volt az arány, öten tették fel a kezüket. (Kb. 130 méhész volt a teremben!)
Tehát, ebből levonható, hogy a méhészek nagy részét nem is érdekli, hogy mi itt miről értekezünk.
Egy kicsit azért ez meglep, és elszomorít.
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2017. Március 14. 08:10 írta Nagyernyei Attila »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #579 Dátum: 2017. Március 14. 08:09 »
Azt is megkérdezhette volna ennyi erövel ki volt párttag régen ;D, csak vicc volt.
Többen tudnak róla szerintem, csak nyilvánosan nem vállalták.
Üdv:robi

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #580 Dátum: 2017. Március 14. 09:25 »
Bross nagyon jó szónok és mindíg meg tud tölteni egy termet, mert pontosan tudja 20 éves tapasztalata alapján, hogy a méhészek mire kíváncsiak. Tudja, hogyan kell hangulatot kelteni. Az is nagyon fontos, hogy mit nem mond el és az is amit csak felületesen esetleg ködösítve mond el.

Bross Péter tudásával és ismereteivel soha semmi baj nem volt és most sincs. A kínai típusú mézhamisítással Bross Péter találkozott már évekkel ezelőtt a kínai útja során. Amikor arról beszélt, hogy mindenki mézében lehetnek műanyag részecskék, akkor például vetített, ezzel próbálta elterelni a figyelmet a gyantaszűrt mézekről. Egy súlyos problémát tudatosan, szándékosan bagatellizált. Biztos vagyok benne, hogy most is arról beszélt , miért nem lehet a gyantaszűrt mézet kimutatni és kitiltani. Biztos elmondta megint, hogy Tóth Zoli az OMME-nak és a méhészeknek súlyos kárt okoz.

Azt mondja Bross, hogy felelős vezető nem állhat Tóth Zoli mellé mert súlyos kárt okoz Tóth Zoli a petíciójával. Én ezt az állítását nem osztom. Sőt ennek a fordítottját tartom igaznak. Minden felelős méhész vezetőnek Tóth Zoli mellé kellene állnia, aki szeretné a kínai típusú mézhamisítást eltüntetni az európai mézpiacról.

Attila!
Ne aggódj a fekete-fehér fórum nézettsége és jelentősége ügyében. Mit gondolsz, honnan tudják, hogy a gyantaszűrt méz súlyos probléma, ha nem innen? Szakmapolitikai ügyekben, az igazán fontos ügyekben a legrészletesebb információt innen lehet meríteni. A ződ fórum mindíg súlyos fáziskésésben van. Nem beszélve arról, hogy ők le is tiltanak egyes témákat, a facebook-on meg olyan sok a kezdő és annyira szétforgácsolt, hogy nem igazán alkalmas ilyen feladatra.

Attila!
Mióta azt mondta Bross a 2017 március 11-én az OV után, hogy a pert nem szünteti meg, mert Csujával nem lehet együttműködni, mert Csuja mindíg fog találni olyan ügyet, ami miatt pereskedni fog az OMME ellen, "deja vu" (dezsa vű) érzésem támadt. Ezt már egyszer átéltem és akkor se volt igaz, ahogy most se igaz. Cserényi is azt mondja, hogy Csuja rosszindulatú. Nem az. Soha nem önzésből, nem haszonleső módon dolgozik, hanem nagyon céltudatosan és csak azokkal küzd, akik a méhészek közös érdekeit sértik.

Olyan ügy mellett áll ki Tóth Zoli a petíciójával, ami nagyon sarkalatos és nagyon sokat segít minden méhészen. Minden magyar méhésznek alá kellene írnia a petíciót, hogy legyen nyomás Brüsszelen a kínai típusú hamisítványok elleni küzdelemben.

Összegezve: Aki jelenleg Csuját és Tóth Zolit támadja, az hátráltatja, fékezi a kínai típusú hamisítványok elleni küzdelmet.

Csuja nagyon alaposan utánanézett annak, hogy mit lehet és mit kell tenni a kínai típusú hamisítás ellen. Bross azzal érvel, hogy a hamisítványokhoz hozzákevert méz és pollen miatt nem kimutatható a hamisítás. Ez az állítása sem igaz. Hogy akar Ő a kínai típusú mézhamisítás ellen küzdeni? Keverheti kutyulhatja bárki a virágport vagy a jó mézet a kínai típusú hamisítványhoz a legprofibb gyári körülmények között, a hamisítás akkor is kimutatható, csak akarat kell hozzá. Ugyanúgy kimutatható, ahogy ki lehet mutatni ma már az izocukor jelenlétét, de volt idő mikor arra se figyeltek oda.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #581 Dátum: 2017. Március 14. 20:30 »
QUQURIQ !!!

Geddekas!

Kiskakas mindent elhisz.
...de azért nagyon szeretne látni csak egyetlen egy labor jegyzőkönyvet, hogy a hamis méz, gyantaszűrési eljárás során ok - okozati tényezőből kimutathatók a természetes mézre jellemző, nagyban eltérő különbségei.
Kiskakas egy realista baromfi!
Úgy vagyok ezzel, mint a méhészek az atkával! Hiszem, ha látom!
Ez nem azt jelenti, hogy nincsen, csak azt, hogy nem látom...

Kiskakas

Re:Méhészeti programok
« Válasz #582 Dátum: 2017. Március 14. 23:21 »
Engem meg az szomorít el , hogy Keszthelyen az is elhangzott , hogy ha nem lenne atka meg nosema még több lenne a méhész !!!!!!!!!!  Ha így vélekedik a  "szakma képviselője " akkor inkább elhagyom a " süllyedő hajót " !!!!!!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #583 Dátum: 2017. Március 15. 07:52 »
Miért szerinted nem így van? Meg lenne vagy 2-millió méhcsalád ::)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Méhészeti programok
« Válasz #584 Dátum: 2017. Április 28. 21:02 »
Hogy sikerült a kaptárlevegős tanfolyam?
 Volt elég résztvevő?