Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454003 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #435 Dátum: 2016. Augusztus 15. 23:15 »
OMME Küldöttgyűlés lesz 2016 nov 13-án.

Az OMME küldöttgyűlésére javasolom napirendi pontként a bírósági ítélet végrehajtásaként dönteni arról, hogy a Méhészújság kiadói jogát vegye át az OMME a kft-től, továbbá azt, hogy Méhészeti Közlöny néven folytassa életét. Javasolom tovább, hogy ennek a napirendi pontnak a megtartása érdekében induljon el aláírásgyűjtés.

Ha ez a döntés megszületne, akkor végre átláthatóbbá válna az OMME és a kft kapcsolata és az újság profilja is hiánypótló lenne.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #436 Dátum: 2016. Szeptember 22. 22:02 »
Tisztet Méhésztársak!
2016.szeptember 24-én Szombaton délelőtt, Szentlőrincen tart előadást Bross Péter, és Dr.Hegedűs Dénes.
Délután a Bácskai Mézes Napokon lesznek előadók.
http://www.omme.hu/?p=7199
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #437 Dátum: 2016. Szeptember 25. 23:23 »
Sziasztok,

Szombaton Szentlőrincen jártam. Nem egy "túlzsúfolt" rendezvény volt, mint a nagy méhészvásárok, találkozók általában. Viszont kellemes hangulatú, színvonalas előadásokat hallhatott az oda látogató méhész és érdeklődő. Így, szezon "végén" végre volt időm az ilyesmire és mondhatom, hogy jól éreztem magam... ;)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #438 Dátum: 2016. Szeptember 26. 09:50 »
Belphegor!
Baján jártam az nap! Du kezdődtek a programok(előadók) én is nagyon jól éreztem magam.
Zsúfoltság ott sem volt, viszont az előadóterem tömve érdeklődő méhészekkel :)
Vastapsot kapott Bross-Hegedűs páros :D
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #439 Dátum: 2016. Szeptember 26. 13:13 »
Belphegor!
Baján jártam az nap! Du kezdődtek a programok(előadók) én is nagyon jól éreztem magam.
Zsúfoltság ott sem volt, viszont az előadóterem tömve érdeklődő méhészekkel :)
Vastapsot kapott Bross-Hegedűs páros :D

Kedves Zümi!

A "kis színes" helyszíni tudósítást nagyon köszönöm, de bevallom, engem sokkal inkább az érdekelt volna, hogy az ikonikus előadói páros milyen érdemleges dolgokról adott elő...

Az utóbbi időben erősen fontolgatom, hogy új vállalkozásba kezdek, rövidesen csillárszerelésre és kölcsönzésre térek át a virágos szakmáról. Ahogy pl. Nagyernyei Atillától rendszeresen hallom, az előadótermek -ahol Bross előad- csillárjai mára eléggé megviselt állapotba kerültek a rajtuk lógó méhészek tömegei révén. Belevágok hát a csillárszerelésbe és kölcsönzésbe, jobb bótnak látszik, mint kertészkedni, méhészkedni. Bross Édesapánk előadásaiból vélhetően hosszú távon meg lehet élni...

A vastapssal kapcsolatban meg mindig egy furcsa, paramnéziás, amolyan "déjá vu"-érzés lesz úrrá rajtam: mintha már találkoztam volna ilyen jelenséggel. Nem tudná valaki megmondani, ugyan kivel, mivel kapcsolatban?

https://www.youtube.com/watch?v=ZBhh7g7lnIU

Végül javasolnék egy új méhész-indulót, akár már a Gödöllői rendezvényen is előadhatná a kórus, legfeljebb a nevet kellene behelyettesíteni Bross Péterével, s az úttörők, pajtások, gyermekek helyett méhészekről kellene dalolnunk. Minden más benne van, méhlegelő, méz, virágos ág, mackó, köszönet, hála, szeretet...

https://www.youtube.com/watch?v=pjP_G7jkQnA

Re:Méhészeti programok
« Válasz #440 Dátum: 2016. Szeptember 26. 21:24 »
[quote author=zümi link=topic=7

A vastapssal kapcsolatban meg mindig egy furcsa, paramnéziás, amolyan "déjá vu"-érzés lesz úrrá rajtam: mintha már találkoztam volna ilyen jelenséggel. Nem tudná valaki megmondani, ugyan kivel, mivel kapcsolatban?
Szenttamási úr!

Félre tetszett ütni a klaviatúrán.
Ön nem paramnézia tűneteit produkálja ha meghallja Bross
névét hanem paranoiáét.
A paranoid zavar jól látható minden Brossal kapcsolatos hozzászólásánál.
Rendszerezett, sokszor gondosan kidolgozott téveszméket ill.
téveszmerendszereket állít fel,logikai törvényszerűségeket hoz össze és
ezek igazság tartalmában, valóságosságában megingathatatlanul el kezd hinni is.
Oly ügyesen teszi mindezt,hogy hihetőnek is tűnhetnek a kicsit rosszabbul informáltaknak.

Félek betegségének leleplezése heves indulatot, dühreakciót válthat ki Önből,
és üldözési mániába vált át.Szorongó és feszült lesz a mindig oly magabiztos
Tomipapánk.Mily nagy bajt hozhat egy elűtés a billentyűzeten.
Imádkozom lelki békéjéért.

Ui:Önnek kell küzdenie?


Csányi Antal
« Utoljára szerkesztve: 2016. Szeptember 26. 22:18 írta Csányi Antal »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #441 Dátum: 2016. Szeptember 27. 10:17 »
Kedves Tomipapa!
Belphegortól miért nem kértél tájékoztatást? Talán Szentlőrincre ellátogattál?
Az az igazság, hogy írhatok némi infót a történtekről ha annyira szeretnéd.
Hegedűs előadása gondolom téged nem érint, mivel nincsenek méheid.
De azért kiragadnék néhány gondolatot.
A nyúlósnak lehet light formája is, amire jobban oda kell figyelni, mert nem úgy nyúlik(látványosan) gyufaszál használatára!
Kifejtette, hogy miért fontos a zárt helyen teleltetés, az atka szívott méhek számára!
Beszélt a tartós hordozókról, a szerves savakról, amitráz használatáról, furettózásról stb.
Here villázásának fontosságáról.

Péter előadása.
Úgy kell kezdenem, megsúgta nagy áttörés lesz egy régóta feszegetett témában, ami még képlékeny ezért nem publikus a világhálón!!! A méhészek nagyon örültek a hír hallatán :D
Aztán beszélt a NP változásairól(új eszközök.)
Kifizetésekkel kapcsolatban csak a gyógyszer-cukornál lett visszaosztás 92% kifizetésre kerül.
Szó esett a méz marketingről, méz árakról(neki van egy sémája az alapján számolta ki a vegyest és az akácot!)
OMME üvegekről is szó esett meg a gyártó eszközökről.
A munkacsoportba még keresnek jelentkezőket.
A közös összefogás is téma volt, a méhészeknek is sokat kell tenni a sikereink érdekében(szín tiszta méz termelés.)
Ha jól látom Péternek esze ágában sincs felállni az elnöki székéből! Jól érzi magát! Közös munka, közös érdek, közös célok, ezek vannak a zászlóra tűzve ;)
Péter három napja küzdött a megfázással, még is szuper előadást hallhattunk tőle!



Hirtelen ennyi. Ha eljöttél volna, biztosan elégedetten mentél volna haza. A csilláron egyébként szűkösen, de volt még egy hely :o :P
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #442 Dátum: 2016. Szeptember 27. 13:17 »
Pápa és Környéke Méhész Szövetkezet körleveléből:

- Méhész szakmai nap október 7-én, 13:00-tól Malomtó Fogadóban (Pápa): Németh Zoltán (Atka elleni védekezés szerves savakkal, gyakorlati bemutató), Szalóky Gábor (Oxálsav tablettázása, átalakított szublimáló), Patyi Attila (Szerb ködölő, görög ködölő, furettó összehasonlítása), Tölli László (Eredményes teleltetés, téli takarás), Kovács Miklós (Mézpiaci helyzetkép), Erista Kft. (Méhészeti gyógyszerek, eszközök), Csonka Imre (Egyenlő lépes 12 keretes Hunor rakodó kaptár termeléstechnológiája), Bross Péter (Ágazati aktualitások)

- November 11. 17:00 Huszár Közösségi Ház (Pápa): Tóth Péter (OMME növényvédelemmel kapcsolatos tevékenysége)

- December 9. 17:00 Huszár Közösségi Ház (Pápa): Pásztor Zoltán (A méhészkedés technológiája

www.papaimehesz.hu

Re:Méhészeti programok
« Válasz #443 Dátum: 2016. Szeptember 27. 13:47 »
Kedves Zümi!

Hálásan köszönöm a tájékoztatást. Közismert Bross-fan vagyok, s az ésszerűség határain belül igyekszem is ott lenni, ahol elnökünk előad, de Szentlőrinc és Baja jelen pillanatban felfokozott érdeklődésem ellenére is kiesett a számomra elérhető körből.

Sebaj, a közeljövőben lesz több alkalmam is hallani az elnököt és az elnökhelyettest, gondolom, nem feltétlenül mondanak majd homlokegyenest ellenkezőket a közelebbi helyszíneken sem, mint a számomra "világvégi" rendezvényeken. Majd azokon megpróbálom figyelmesen és értőn meghallgatni őket.

Örülök, hogy a méhészek ennyi pozitív fejleményről hallhattak az előadásokon, s abban is biztos voltam, hogy mindkét előadó a legjobbját hozta. Kiváló előadó mindkettőjük, nem véletlenül keresem a lehetőségeket, hogy hallhassam őket. Sajnálom, hogy ennyire nem publikus az a téma, amelyet képlékeny volta ellenére elnökünk az előadásában mégis megszellőztetett, remélhetőleg nem azon "nagy durranások" egyikéről van szó, amit itt szokott kifecsegtetni. Kár, hogy nem lehettem ott, de majd az elnökségi ülésen rákérdezek az elnökre, mégse maradjak első kézből származó információk nélkül.

Rendkívül megnyugtató, hogy Bross elnök úr szilárdan ül a székében, a hatékony és hasznos munkavégzéshez ez tényleg elengedhetetlen. Az is megnyugvással tölt el, hogy ráébredt: a zászlón a közös  munka, közös érdek, közös célok kell szerepeljenek immáron, s nem az önös magánérdek, feloldhatatlan szembenállás, bosszú és "kipiszkálósdi". Ideje volt már e nemes célokat tűzni a zászlóra, s remélhetőleg azok tényleg szilárdan reá is vannak tűzve.

Köszönöm, hogy a csilláron szorítottak egy helyet nekem is, remélhetően a jövőben sikerül majd élnem az invitálással és szíveslátással. Ha minden jól megy, akkorra a tervezett csillár-projekt is várhatóan dübörög már...

Re:Méhészeti programok
« Válasz #444 Dátum: 2016. Október 02. 17:46 »
Tisztelt Méhésztársak, Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
2016.október 3-án, Hétfőn este 17 órakor a Babits Mihály Művelődési Központban Dr.Hegedűs Dénes az OMME szakmai alelnöke lesz az előadónk.
Előadásának címe: 2016. év méhegészségügyi értékelése.

A Tolna Megyei Méhész Egyesület klubjai nyitottak, oda bárki bejöhet, szeretettel várjuk.
Az előadásról hang, és képfelvétel készíthető.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
Elnök
Tolna Megyei Méhész Egyesület
Szekszárd

Re:Méhészeti programok
« Válasz #445 Dátum: 2016. Október 03. 20:14 »
Naszálymenti Méhészegyesületnél a következő programokat ajánlom figyelmetekbe:
- 2016. október 8. Dr. Rusvai Miklós - A méhek különböző Nosema-fajok okozta betegségei és az ellenük való védekezés lehetősége
- 2016. november 19. Dr. Hegedűs Dénes - Napraforgó utáni méhészeti teendők
- 2016. december 3. Erdélyi Tibor - Változó környezet, átalakuló méhészet
- 2017. január 7. Kozma Eszter - Nemzeti Program koordinátor
A gyűlések szombaton vannak, 15:00-től a Vácon (Deákvári rész) a Ságvári Klubban (Veressipkás u. 4.)

Re:Méhészeti programok
« Válasz #446 Dátum: 2016. Október 04. 00:13 »
Budapesti Méhészegyesület őszi programjai:
BUDAPEST, Zsombolyai u. 6., 17:00-
- október 10. Dr. Hegedűs Dénes: Méhegészségügyi aktualitások
- november 7. Deákné Dr. Paulus Petra: Méhegészségügy a labor szemszögéből
- november 14. Kozma Eszter: Magyar Méhészeti Nemzeti Program
- december 5. Tóth Péter: Atka monitoring
- január 9. Krenovszkiné Lovász Andrea: Adózás, járulékfizetés
ÉRD, Gárdonyi u. 1/B., 17:00-
- október 14. Dr. Völgyesi László: Légzésvédelem a méhészkedésben
- november 25. Dr. Csaba György: Méhegészségügyi kérdések

Re:Méhészeti programok
« Válasz #447 Dátum: 2016. Október 06. 10:01 »
X. OMME Kongresszus (Gödöllő)
Időpont: 2016. november 27. (vasárnap)
Tervezett Program:
9:30-9:45       Mézlovagrendek bevonulása
9:45-9:50       Megnyitó
              Bross Péter - OMME elnök
9:50-10:30     Etienne Bruneau, elnök, Copa-Cogeca Mézmunkacsoport – Az Európai Unió    méhészeti aktualitásai
10:30-11:00   Méhészeti gyógyszerek és gyógyhatású készítmények  - NÉBIH állatgyógyászati Termékek Igazgatósága
11:00-11:40   Gudrun Beckh igazgató, QSI labor Bréma – Ki van előnyben: a mézhamisítók vagy a labor?
11:50-12:20   dr. Pénzes Béla egyetemi tanár, SZIE Kertészettudományi Kar, Rovartani Tanszék - Növényvédő szer okozta mérgezések modellezése méheken
12:30-13:15   Etienne Bruneau: Az Európai Méhészeti Koordinációs Központ (BeeLife) munkája
13:30              Ebéd

A Kongresszus napján reggel 8.00 órától – délután 15.00 óráig, a Szent István Egyetem Sportcsarnokában méhészeti eszköz vásárt tartunk. Étkezési lehetőség az egyetem éttermében!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #448 Dátum: 2016. Október 06. 21:37 »
A Tolna Megyei Méhész Egyesület szervezésében, holnap hajnalban (október 7.-én) Szlovákiába, szakmai kirándulásra indulunk.
A méhészek kényelmét egy minden igényt kielégítő busz fogja szolgálni.
Kiss Sándor házigazda, az OMME tagja fogad bennünket.
Az egész program megszervezéséért hálás szívvel gondolok rá, még így a kirándulás előtt.
Csapatunkhoz Baranya megyei, Bács Kiskun megyei méhészek is csatlakoztak.
Az útról, amikor hazaérkeztünk röviden  beszámolok.
Irány Szlovákia!
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #449 Dátum: 2016. Október 06. 22:08 »
mi két éve voltunk nagyon tanulságos volt.