Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 455262 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #105 Dátum: 2015. Február 01. 21:58 »
Dr. Mészáros László OMME elnök - 2015. február 11.-én szerdán

Kalocsán előadást tart

OMME aktualítások témakörben

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #106 Dátum: 2015. Február 02. 13:55 »
Idézet
Tisztelt Méhészek!

2015. február 2-án Kutasi Tamás lesz a Szekszárdi Méhészklub vendége a Babitsban.
Az előadás kezdete este 18 óra.

"- Méhészetünk árbevételét növelő lehetőségek.
Propolisztermelés profi szedőráccsal, technológiai fogások, tapasztalatok.
 -Gépesítés a méhészetben, de meddig van értelme?"
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #107 Dátum: 2015. Február 02. 14:10 »
Igen!
Ma este 18 órakor a Babitsban Szekszárdi Méhészklub!
Szó lesz a szombati rendezvényünkről is.
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #108 Dátum: 2015. Február 11. 15:46 »
Sziasztok !
Március 9 -én Bonyhádon a Vörösmarty Mihály Művelődési Központba 18 órától Dr.Hegedűs Dénes állatorvos tart előadást, tavaszi serkentés témába . Mindenkit szeretettel várunk a klubba .Maga a klub 17 órakor kezdődik de az előadás 18 órakor. Bonyhádi klub vezetőnél ezen a számon lehet érdeklődni +36-70/604-4241.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Február 11. 15:58 írta george75 »

Re:Méhészeti programok
« Válasz #109 Dátum: 2015. Február 16. 22:16 »
Bross Péter ismét Kalocsán!

Előadás címe: 2014 év értékelése. A hazai méhegészségügy jelene és jövője. Mézpiac.

És mint mindig őszintén fog felelni az összes feltett kérdésre.
Gyertek el.

Ideje: 2015. 03. 11-én 18. 00 órakor

Méhésztársi üdvözlettel: kerekes.batya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #110 Dátum: 2015. Február 17. 19:31 »
Figyelem!
Bross Péter a Palócoknál is tart előadást.
Balassagyarmaton 2015. március 7-én délelőtt 9 óra 30 perckor.
Az esemény pikantériája, hogy előtte Dr. Mészáros László jelenlegi OMME elnök beszél az OMME aktualitásokról,megkímélve a hallgatóságot a "szakmai" előadásától.
Ezt inkább megteszi helyette Bross Péter!
Szerintem aki teheti menjen el, élesben láthatja a különbséget.
Bross Szekszárdon olyan előadást tartott, hogy Svédországban is híre ment, Bíró Sándor méhésztárs jóvoltából.
Az OMME vezetői lefikázták, ezzel elismerve Bross tudását.
Nem bírták ki szó nélkül,az összes a Méhészklubon lógott,hogy tanuljanak egy kicsit.
Mindenkit megnyugtatunk,hogy ez utánozhatatlan!
Nincs rögtönzés, meg hablaty. A színtiszta valóságról beszélt az OMME volt elnöke.
Remélem Balassagyarmaton is hasonló formában lesz.
Nagyernyei Attila

 

Re:Méhészeti programok
« Válasz #111 Dátum: 2015. Február 17. 21:41 »
Bross Péter 2015.03.14-én 10.30-kor tart előadást Fertőszentmikóson , Hazai méhegészségügy jövője címmel.
Érdeklődőket szertettel várjuk.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #112 Dátum: 2015. Február 17. 21:57 »
QUQURIQ!!!

Én a nagytarajú, Mészi elnök helyében lemondanám az előadást, valami has fájós indokkal…
Vagy ott fog Neki megfájdulni?
Csak nehogy vitába keveredjenek, mert szeretett elnökünk emberére talál!
Lehet, hogy az egész IB – EB ki lesz vezényeltetve mint május elsején a munkás osztály!
Én örülök, hogy Mészi elnök meghallhatja Pétert, talán változhat a képe az egész ágazatról!
Tanulni nem szégyen!
És ezt most teljesen őszintén írom!
Lehet, hogy Őket kellett volna már hamarabb közelíteni egymáshoz?
A Kiskakas is egy kicsit most kiad magából!
Bevallom őszintén, hogy eljátszottam már azzal a gondolattal, hogy 2013 –ban  Péter és az IB – EB megbékéltek egymással, csaptak volna egy jó kis közös vacsit, levonták volna a konzekvenciát.
Másnap már repülhetett volna tovább az OMME!
Mennyi mindent kamatoztathatott volna az OMME!
Tartanának a régi barátságok, egymás megbecsülése…
Egy hajóban, egyfelé evezhetnénk…
Olyan jó még gondolni is rá, szinte bele borzongok.
Hogyan is fejezem be ezt az utópiás kis szösszenetemet?
Talán Ti, barátaim, ellenségeim, mindenki fejezze be úgy magának, ahogy szeretné, hogy megtörténjen.
Így mindenki nyugodtan álmodhatna egy szépet…

Az álmodozó Kiskakas!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #113 Dátum: 2015. Február 19. 06:56 »
Kiskakas és a Többiek!
Tudtátok, hogy az OMME-nak már van repülője is?
Na most figyeljetek!

"LEADER térségek közötti együttműködési projekt
Mecseki Mézes Körút – Zárókonferencia, Bóly, 2015. március 7.
9.30 – 11.00 Méhészet, vidékfejlesztés, agrárpolitika, LEADER program
Levezető elnök: May Gábor OMME Baranya megyei szaktanácsadó
Köszöntő – Hárs József, a Zengő-Duna LEADER Egyesület elnöke, bólyi
polgármester
Plenáris előadások:
A méhészeti ágazat előtt álló kihívások 2020-ig és az agrárpolitika lehetséges
válaszai – Nagy István FM államtitkár
A helyi értékesítés Magyarországon – Mészáros László, OMME elnök
A vidékfejlesztés és a LEADER program kilátásai – Dr. Finta István, a Mecsek-
Völgység-Hegyhát LEADER Egyesület elnöke
LEADER térségi együttműködés, a Mecseki Mézes Körút eredményei – Dr.
Kovács Dezső, Mecseki Mézes Körút projektmenedzser"

És a másik program:

"IPOLYMENTI MÉHÉSZTALÁLKOZÓ

2015.március 7-án, szombaton 9.30 órától

Helye: Mikszáth Kálmán Művelődési Központ (2660 Balassagyarmat, Rákóczi út 50.)
A rendezvényt megnyitja: Medvácz Lajos, Balassagyarmat város polgármestere
Mézlovagavatás
Szakmai előadások:

    Dr. Mészáros László: OMME aktualitások
    Dr. Tófalvi Melinda: Méhészkedés Erdélyben
    Bross Péter: 2014.év értékelése, a hazai méhegészségügy jövője
    Dr. Hegedűs Dénes: A 2015.év méhészeti lehetőségei"

Baj van tisztelt Méhészek!
Szerintem két elnökünk is van! Vagy az Alteregóját küldik valahová?
Nem! Én megfejtettem. Pszszszs.... Az OMME-nak van már repcsije is.
Ez a HIVATALI járat.
Vagy a másik verzió, berezelt elnökünk Brosstól?
Nagyernyei Attila


Re:Méhészeti programok
« Válasz #114 Dátum: 2015. Február 19. 07:54 »
 :) A Fintát bírtam,volt nála egy kötelező tárgyam.Jó kis előadásokat tartott,annak ellenére,hogy maga a téma eléggé száraz volt.
„Ha meg tudjuk változtatni önmagunkat,
a tendenciák is megváltoznak a világban.
Ahogy az ember megváltoztatja a saját természetét,
úgy fog irányába megváltozni a világ hozzáállása.
Nem szabad arra várnunk, hogy lássuk, mások mit tesznek.”

Re:Méhészeti programok
« Válasz #115 Dátum: 2015. Február 22. 20:01 »
Szép kora tavaszi idő volt Grazban. Parkoló helyet nehéz volt ott is találni, mint Kaposváron nemrég. Szerencsénkre jók még a lábaink.
10 Euró a belépő. Mindkét napra kedvezményes.
Iszonyatosan sok bóvli, de ugye amit kíván a vevőkör. A lengyel árusoknál minden volt. Műanyag anyarács hegyekben, villák megszámolhatatlan alakjai. Pergetők halomban. Nekünk nem a megszokott méretű kaptárak variálva a különböző fenékszerkezetekkel. (Fekvőt nem láttunk. :-[) Műlép tonnaszám, de 3000Ft felett kilónként. Nem tettszett a színe, nagyon sárga volt és fénylett, de az illata kifogástalan. Ezernyi elektromos mézmelegítő, és méz szivattyú, de igen borsos áron. Ami nekem van, ahhoz viszonyított minőségi szerkezet 3x-os pénzért. Fedelezőállványok szintén. Na nem is költöttünk semmire. Voltak a nyugati kis méhészeket kielégítő egyszerű eszközök. Pici saválló pergetők, méhleseprők, de az automata 8 keretes minőségi önfordítós már másfél millióba került. Az én negyedik gépem automatika nélkül (mert nem használtam a régieken sem) fele pénzből megvolt. Az egyik teremben az orosházi Kőnigin is reklámozta és árusította a termékeit. Csak náluk láttam eddig fűthető "kabátot " a pergető palástján. Ugyanott fűtött szigetelt ládák a lesepert fias keretek hővel történő atka irtása céljából. Nekem eléggé munkaigényes lenne, de a helyi néhány családos méhészek talán tudják használni.
Láttunk eléggé egyszerű mézszárító szerkezetet. Nem illeszkedik a pénztárcánkhoz. Ilyet könnyen lehet olcsón és sokkal jobbat barkácsolni.
Aranyos méztöltő automata mézüvegező gép. Egyik haverom akárhányszor elment mellette, mindig belerakott egy üveget, ami aztán végigment az ötletes soron, majd a végén csak dobozolni kellett -volna. Címke , tető, zárjegy. A szerencsétlen árus állandóan tépkedte vissza címkéket, és rakta helyére a tetőket. ;D
Rajszállító ládák anyarácsos mozgatható betéttel. Először arra gondoltunk, hogy az anyákat szűrik ki vele. Nem. A heréket, mert azt nem akar ugye venni a vevő.
Láttunk henger alakú (tönk) rakodókast. Hasonlított az úthenger első kerekéhez, ezért nem Geddekas, hanem Geddenger-re kereszteltük el. Szórakozott ember lehetett a feltaláló. Nagyon míves munka volt, de nem gondolkozom a váltásban továbbra sem... :-X
Már a francia Apimondián is láttuk az elektromos molnárkocsit. Fúrógép meghajtású. Emelhető is. Kellene hozzá igen drága tartalék Akku. Összeszámolva sokkal olcsóbb, gyorsabb és biztonságosabb (billeg) nálunk a munkaerő.

Az előadásokra nem mentünk be, mert a német nyelvtudásunk kevés lett volna ahhoz. Csapatunkból az egyik méhész már dolgozott Németországba, a másik jelenleg is méhész egy osztrák méhészetben, és a harmadik méhész végleg át is települt.
Több helyen is érdeklődtünk a jelenlegi helyzetről. Nincs méz. Nem is volt sok. Nagy a veszteség, de erről majd az Ausztriában dolgozó méhésztársunk ír remélhetőleg. Még nem ért haza.
Egy Köln mellett élő német méhésszel úgy egy negyed órát beszélgettünk. Jártas a  napi dolgokban, nem hobbiméhész.  :o35%-os szerinte náluk eddig a veszteség,"de a Nap még nem sütött ki". Neki olyan információi vannak, amelyek szerint a franciáknál és az olaszoknál még több kaptárat csuktak be ezen a télen. Ő az atkát nevezte a fő problémának, de nagyon örült amikor betiltották a neonikotinoidokat, és reméli a két éves tiltás után is így marad, mert tavaly nem volt gond a nyári eltűnéssel.

Ami feltűnt: sokkal magasabb volt az átlag életkor a látogatók körében mint nálunk Kaposváron. Fiatalok kevesen voltak. Talán nincsenek kényszervállalkozók.
A másik. Nem láttam atkaölő szereket és készülékeket.
Volt szakirodalom is. Magyar dvd . Majd megkérem a haveromat, hogy tegye fel a szerzők listáját- fotón.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #116 Dátum: 2015. Február 22. 21:04 »
Pár kép Graz-ból.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #117 Dátum: 2015. Február 28. 18:41 »
Sziasztok!
Néhány gondolat Székesfehérvárról.
Az idén sokkal jobban megoszlott a tömeg, a két külső sátornak köszönhetően.
Eszközkiállítókból, kereskedőkből nem volt hiány.
Óriási rendezvény lett!
Az előadókat már hallottam többször is, úgyhogy én a folyosón töltöttem az időmet.
A Méhészklub találkozón jót dumcsiztunk, ahol kértem a klubtagokat, hogy segítsenek abban, minél több hozzászólónk legyen. Arisztaiosz- Tomi Papa így élőben nem is olyan rettenetes. Meglepő volt vele találkozni, bevallom másra számítottam.
Érdekes színfoltja volt az eseménynek,hogy hosszú idő után felbukkant valaki olyan, akit sokan vártunk már.
Nem tudom a jelenlegi OMME elnöknek hány méhész fog a nyakába ugrani, és hányan közelítenek hozzá könnyes szemmel majdan,távozása után. (Természetesen úgy is lehet sírni, hogy nem hatódunk meg.)
Na ezt a gondolatsort inkább nem folytatom.
Az EB elnökének a héten írtam egy közel 5 oldalas levelet.
Most majdnem egy órát beszélgettem Fáskerti Lászlóval, közben sokan oda-oda néztek mi fog történni.
Semmi nem történt, azon kívül, hogy mindketten az OMME-ért aggódunk,csak másként közelítjük meg a kérdést.
Nem akarok titkolódzni, de semmi olyant nem beszéltünk amit itt a Méhészklubon már ezerszer nem vitattunk meg.
Annyit mondtam neki,hogy Ő mint EB elnök az OMME-ban az Atya Úr Isten egyben.
Az OMME elnöke, az EB elnökének, és tagjainak a szó szoros értelemben csak jelenthet!
Az EB áll mindenek felett, Ők a rend őrei, ezt várja el tőlük a tagság,és ebben mindaddig támogatásunkat élvezik amíg keményen kiállnak a szabályok betartása mellett. Ebben látok egy kis puhaságot, különösen akkor ha a Gödöllői Rendkívüli Küldöttértekezletre gondolok.
Én nem lennék a helyében, hálátlan feladat az övé, és az egész bizottságé.
A holnapi OV-ra kíváncsi vagyok.
Az is érdekelt, hogy egyáltalán a holnapi OV a régi,illetve az új alapszabály szerint lesz megtartva.
Sok külföldi vendéget is vonz már ez a rendezvény, ami már túlnyúlik a határainkon.
Csak gratulálni tudok szervezőknek, és a rendezőknek, mert tudom milyen feladatot hajtottak végre.
Nagyernyei Attila


Re:Méhészeti programok
« Válasz #118 Dátum: 2015. Február 28. 20:54 »
A holnapi OV-ra kíváncsi vagyok.
Az is érdekelt, hogy egyáltalán a holnapi OV a régi,illetve az új alapszabály szerint lesz megtartva.

Attila?

Ma végighallgattam Székesfehérváron dr. Mészáros László OMME elnök beszámolóját-előadását az OMME működésének aktuális kérdéseiről. Egyebek mellett ebből számomra az derült ki, hogy az OMME legutóbbi rendkívüli küldöttgyűlésén elfogadott „új” alapszabály nyilvántartásba vétele a Bíróság által még nem történt meg.

Ebből következően még a „régi” alapszabály szerint kell működnie az egyesületnek, azzal a megkötéssel, hogy jogszabályt nem sérthet a működése. A törvény erről többek között így rendelkezik:

„A jogi személy létesítő okiratának érvénytelenségére a jogi személynek a nyilvántartásba való bejegyzését elrendelő határozat jogerőre emelkedéséig a szerződések érvénytelenségének szabályait kell megfelelően alkalmazni.”

Ha ezek után, vagy ezek ellenére valaki azt állítja, hogy már most az „új” alapszabály szerint kell eljárni, az vagy hazudik, vagy hülye. Tehát a holnapi OV még a „régi” jogosítványait gyakorolhatja.

A napokban hozta meg a Posta az OMME újságját. Az 1-2. oldalon dr. Cserényi Péter írása olvasható. Az egyéb tartalmi részekre nem kitérve megjegyzem, hogy nagyon helyesen az IB megjelölést használja az OMME ügyviteli szervének megnevezéseként. Zárójelben szerepelteti csak az elnökség megnevezést, ahol egyáltalán szerepelteti. Ha egy állatorvos tisztában van ennek a megkülönböztetésnek a szükségességével, akkor fel nem tudom fogni, hogy mások jogi-közigazgatási ismeretek birtokában ezt miért nem értik. 

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #119 Dátum: 2015. Február 28. 20:59 »
QUQURIQ!!!

…Mert nem akarja érteni, másak az érdekei!
Kiskakas