Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454985 megtekintés
*

linen

  • ***
  • 117
Re:Méhészeti programok
« Válasz #900 Dátum: 2020. Január 21. 08:25 »
Tudtok ti szöveget értelmezni egyáltalán?
Ezt te kérdezed a többi méhésztől Attila?
Pont te vagy az aki a fórumon szelektíven "hall" és csak arra óhajtasz reagálni ami neked szimpatikus.

Ezen mit nem lehet érteni?

Amit nem akar a szerencsétlen méhész, azt nem érti meg.
Ezt is tőled tanulták amikor nem válaszolsz a feltett kérdésre, a nem tetsző hozzászólásokat törlöd, a neked nem tetsző fórumozót tiltod.
Megbocsáss de pont te kérdezed ezeket a dolgokat a többiektől aki sárban tapossa a többiek véleményét, szelektív az olvasása és mindenkit hülyének próbál nézni!
Amikor pedig tükröt állítanak eléd és viszontlátod a megnyilvánulásaidat benne akkor még fel vagy háborodva.
Kicsit vegyél vissza szerintem Attila, nagy a lendület, senki sem szereti ha megpróbálják hülyének nézni.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #901 Dátum: 2020. Január 21. 08:47 »
Most rendre utasítottál?
Soha nem az a gond ha más a véleményetek!!!!!!!!!!!!
Ezt már ezerszer leszögeztem.
Az információhiány krónikus esetét látom sokatokban.
Kicsit jobban ássátok bele magatokat a témában, és több, valós információt gyűjtsetek össze, akkor lesz értelme a vitának.
Azt jól érzitek, hogy azzal tudtok kiakasztani ha olyan dolgokról nyilvánítotok véleményt amiről halvány lilátok sincs.
De ne keseredjetek el!
Ez egy tendencia.
Legjobb példa az OMME Küldöttgyűlése volt erre, ahol Brossal vitatkozott egy küldött a kiküldött anyagról.
A végén Bross megkérdezte tőle, hogy olvasta e az anyagot?
Szerintetek mit válaszolt?....hogy NEM!
Ezt látom nálatok is napi szinten, akkor pedig elég nehéz veletek vitatkozni.
Tudom, kivételes helyzetben vagyok, mert naprakész információkkal bombázlak benneteket.
A kérdések egy részére valóban nem válaszolok, mert az hülyeség, és benneteket pedig nem akarlak hülyének nézni.
Nagyernyei Attila
 

Re:Méhészeti programok
« Válasz #902 Dátum: 2020. Január 21. 09:15 »
Áhhá! Most már értem! Én specciel naggyon penge voltam szövegértelmezésből,mindig számíthattak rám a kisegítőben a tanáraim.  :D

Most az elején szeretném leszögezni:  NEM KÖTEKEDÉSBŐL ÍROK, SZIMPLÁN A SEGÍTSÉGNYÚJTÁS SZÁNDÉKÁVAL!

Itt nem a szövegértelmezési kompetenciákkal van a gond, hanem a fogalmazásival:

Első példa:

A: „Gondolom az újabb Brüsszeli tüntetés, most szedik össze az embereket.”

B: „Tévedsz Péter!
Már a szervezés utáni héten minden hely elkelt.
Csak Tolna megyéből 23-25 fő utazik.
Nagyernyei Attila”

Ebből a párbeszédből azt szűri le az olvasó, hogy egyszerre utazik a 23-25 fő.

Ha „B” azt szerette volna kifejezni, hogy 23-25 fő jelentkezett a tüntetéssorozatra, de nem egyszerre vesznek részt minden alkalommal a megmozdulásokon, akkor azt kellett volna írnia pl. :

„ Tolna megyéből 23-25 fő jelentkezett, és  tüntetésenként 6-7 fő utazik. „

Második példa:

A: “Négy helyszínen zajló TÜNTETÉSSOROZAT-ról beszélünk!”

Ez így nem helyes megfogalmazás!  A  „négy helyszínen zajló” mondatrész ebben a formában azt jelenti, hogy a négy helyszín mindegyikén egy időpontban van a tüntetés. Ebben az esetben viszont nem beszélhetünk  tüntetéssorozatról. Ha „A” azt szerette volna kifejezni, hogy 4 különböző alkalommal, különböző helyszíneken lesz tüntetés, amelyek egymással kapcsolatban állnak, akkor ezt kellet volna írnia pl.:

„Négy állomásból álló tüntetéssorozatról beszélünk !”


Nekem semmi bajom a megmozdulással, de szerintem nagyon rosszul sült el a méhészek körében, hogy tüntetésként lett kommunikálva. Ugyanis véleményem szerint ez nem tüntetés, hanem reklám! Annak viszont nem rossz! Csak kár, hogy a méhészek bele lettek keverve.

*

linen

  • ***
  • 117
Re:Méhészeti programok
« Válasz #903 Dátum: 2020. Január 21. 09:56 »
Dehogy akarlak én téged rendre utasítani Attila!
Ki vagyok én, hogy ezt megtegyem, mert megtehetem?
Nem tehetem meg, nem vagyok sem a felettesed, sem édesapád.
Csak egy tükröt állítottam eléd, lásd magad benne.
A következtetést neked kell levonni.
Azért írok pár sort erről a tüntetésről az én szemszögemből, hátha kitágul kicsit
a világ körülötted és nem csak egy szűk általad látott szögből látod az egészet.

Nincs bajom a tüntetéssel, szabad a véleménynyílvánítás, sőt a céljával is egyetértek.
A tüntetés módjával, az azok mögött megbúvó érdekekkel van bajom.
Beeznisz által belinkelt cikkből idéznék:

https://www.teol.hu/gazdasag/helyi-gazdasag/tolna-megyei-meheszek-is-tuntettek-brusszelben-2125881/[/url

„A munkánk veszélyben van. Nagyon rossz a helyzet. Nagyon sok hamisított importméz került forgalomba. Ők egy kilóért egy eurót kérnek, ennyire olcsón senki nem képes mézet előállítani” – mondta az Egyesület az Európai Méhekért magyar elnöke, Fulmer-Takács Ferenc. Szerinte a megoldást az általuk létrehozott védjegy jelenti. A védjegyes termékeket az egyesület szigorúan ellenőrizné, és azzal garantálni tudnák, hogy az így forgalomba kerülő mézek közvetlenül az Európai Unió országainak termelőitől származnak, a hely pontos megjelölésével. Azok az európai fogyasztók, akik ezt választják, hamisítatlan mézet vásárolnak és hozzájárulnak az európai méhészetek megmaradásához, továbbá az ökológiai egyensúly fenntartásához. Az egyesület becslése szerint legalább húszezer tonnányi hamisítvány érkezik Európába évente.


Mivel ez egy méhész tüntetés, szerintem nem védjegyezés fogja megmenteni a méhészeket a pancsolmánytól.
Ez egy reklám, amely bizonyos védjegyezett termékkategóriát reklámoz a méhészekkel, az ő problémáikkal együtt.
Nincs bajom egy kereskedővel sem, nekik is meg kell élni valahogy.
Csak mivel ez egy méhész tüntetés hivatalosan és nem mézkiszerelő tüntetés, ezért a méhészek érdekét valóban képviselő javaslatokkal kellene előálni.
Leírták már előttem, hogy nem a rizssziruppal van nekünk gondunk, hanem a cukrászokkal akik belepancsolják a mézbe, és főleg azokkal akiknek a feladatuk lenne ezeknek a kiszűrése legfelsőbb szinteken.
Arra kellene irányuljon a tüntetés kizárólag, hogy ez az ellenőrzés megvalósuljon a gyakorlatban.
Nincs szüksége az EU méhészeinek olyan vezetésre akik szemet hunynak egy tipusú élelmiszer kutyulásában.
Ezt kellene tudatosítaniuk a tüntetőknek az illetékes brüsszeli vezetéssel.
Nem való oda szerintem védjegyes kezdeményezés ilyen formában.
Azért tüntessenek a mézkiszerelők a saját zászlajuk alatt.
Az egész tüntetést az OMME kellett volna kordinálja a méhészek valódi igényeinek tolmácsolásával, minden egyéb más hozzáadott tartalom nélkül.
Akkor lett volna reális esélye, hogy eljusson a megfelő szintekre a szó.
De amikor azt látják a vezetők brüsszelben, hogy a méhészek hátán állva próbálnak "eladni valamit" akkor azt nem veszik komolyan.
És ha még netán beáll egy mezőgazdasági miniszter is a személyével a tüntetésen , na akkor lesz igazán elbagatelizálva az egész a vezetők szemszögéből nézve.
Méhész tüntetés csakis méhész problémák tolmácsolásával, valódi megoldási javaslatokkal lehet eredményes!


Re:Méhészeti programok
« Válasz #904 Dátum: 2020. Január 21. 10:07 »
Négy helyszínen zajló TÜNTETÉSSOROZAT-ról beszélünk!
Tudtok ti szöveget értelmezni egyáltalán?
Ma lesz Párizs, pénteken Amszterdam, jövő hét hétfőn Brüsszel2.
Ezen mit nem lehet érteni?
Nagyernyei Attila

Én azt nem értem, miért hallgatja el tagsága elől az OMME ezt a TÜNTETÉSSOROZATOT. Egy szót sem szól róla. Nem érdekli, vagy nem tudja, vagy nem fontos számára, hogy honfitársaink, méhészbarátaink egy része egy méhészeti ügyben demonstrál. Kutya kötelessége lenne hogy tájékoztasson, értékelje a helyzetet. Az OMME elnökének tájékoztatnia kellene a tagságot a szervezet ezzel kapcsolatos álláspontjáról.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #905 Dátum: 2020. Január 21. 10:49 »
Ülj már el MP!

Az OMME elnökének és a vezetésnek semmi köze ehhez, mint ahogy a méhészeknek sem, ne is próbáld őket belekeverni a méhészek kis csapatának megtévelyedett ostobasága miatt! Ez nem Bross sara.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #906 Dátum: 2020. Január 21. 10:59 »
Áhhá! Most már értem! Én specciel naggyon penge voltam szövegértelmezésből,mindig számíthattak rám a kisegítőben a tanáraim.  :D


Ott is sakkoztak galambok?  ;D Van is erre szabvány, várj! ASA? Nem. ÖÖÖÖÖÖÖÖÖ GOST? Nem. Ja megvan: I(z)SO60.


Nem sakkozom tovább galambbal!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #907 Dátum: 2020. Január 21. 11:00 »
Négy helyszínen zajló TÜNTETÉSSOROZAT-ról beszélünk!
Tudtok ti szöveget értelmezni egyáltalán?
Ma lesz Párizs, pénteken Amszterdam, jövő hét hétfőn Brüsszel2.
Ezen mit nem lehet érteni?
Nagyernyei Attila

Én azt nem értem, miért hallgatja el tagsága elől az OMME ezt a TÜNTETÉSSOROZATOT. Egy szót sem szól róla. Nem érdekli, vagy nem tudja, vagy nem fontos számára, hogy honfitársaink, méhészbarátaink egy része egy méhészeti ügyben demonstrál. Kutya kötelessége lenne hogy tájékoztasson, értékelje a helyzetet. Az OMME elnökének tájékoztatnia kellene a tagságot a szervezet ezzel kapcsolatos álláspontjáról.


Talán nekünk is jobb, ha nem tudjuk az álláspontját.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #908 Dátum: 2020. Január 21. 15:00 »
Ülj már el MP!

Az OMME elnökének és a vezetésnek semmi köze ehhez, mint ahogy a méhészeknek sem, ne is próbáld őket belekeverni a méhészek kis csapatának megtévelyedett ostobasága miatt! Ez nem Bross sara.

" A méhészek kis csapatának megtévelyedett ostobasága" Ha csak ennyi az egész, akkor miért nem vállalható a dolog. Nyilatkozniuk kellene, minek is tekintik ezt az egészet.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #909 Dátum: 2020. Január 21. 15:27 »
De senkit sem érdekel komolyan. Ha jól átgondoljuk, pusztán néhányan próbálják beállítani óriási eseménynek. Nem kell vele foglalkozni, inkább csak megmosolyogni érdemes ezt az egész mókát.
A vezetők közül bizonyára mindenki értesült már a részletekről, és biztosan szeretne belőle kimaradni. A tagság pedig, akinek erről nincs még információja, én úgy gondolom, hogy az OMME honlapját sem nézegeti, és más méhészekkel sem beszélget.

(Mi itt kibeszéljük az "eseményeket", aztán ha megjön a tavasz, megyünk dolgozni, mert nekünk sem lesz már időnk szamárságokkal foglalkozni, meg egymást okosítani :). OMME az komoly dolog, nem fórumosdi.
Hallottam olyat, hogy a méhész azért megy csak el, mert hivatalból illik, és mert nem látta még pl. az Eiffel Guszti vastornyát. Azért tényleg érdemes. Amikor megláttam "élőben" az volt az első gondolatom, dik'má ezt hányan őrzik he? No meg a Liza. Azért megéri. De tüntiért? Inkább Vivaldi rendezne egy BÉKAMENETET ;D .)

Re:Méhészeti programok
« Válasz #910 Dátum: 2020. Január 21. 17:09 »
Gondolom most az a bajotok, hogy nincsenek hírek Párizsból.
Nincsenek....ja nektek.
Mivel végig fikáztatok, így jártatok.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Méhészeti programok
« Válasz #911 Dátum: 2020. Január 21. 17:26 »
Üdv. Uraim!
Idézet:
Gondolom most az a bajotok, hogy nincsenek hírek Párizsból.
Nincsenek....ja nektek.
Mivel végig fikáztatok, így jártatok.
Nagyernyei Attila

Kedves "Uram"!
Ezért keményen megdolgoztál,légy rá büszke!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #912 Dátum: 2020. Január 21. 17:33 »
Köszi!
Nagyernyei Attila

*

linen

  • ***
  • 117

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:Méhészeti programok
« Válasz #914 Dátum: 2020. Január 21. 20:08 »
A kurv@ életbe!!! Nem elég volt a Notre Dame!!!

Nehogy felgyújtsanak nekem ott valamit!!!!!🤔