Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 454018 megtekintés
Re:Méhészeti programok
« Válasz #825 Dátum: 2019. Augusztus 09. 14:11 »
Szerintem nem jó a matek!

*

neo

  • *****
  • 939
Re:Méhészeti programok
« Válasz #826 Dátum: 2019. Augusztus 09. 14:47 »
Valóban nem. 100 kg/méhész. Kérdés, hogy hány kg/méhcsalád.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #827 Dátum: 2019. Augusztus 09. 14:54 »
Vegyétek már észre, hogy nem az ukrán vagy kínai méhésszel, hanem az ipari enzimekkel bontott gyantázott sűrített cukoroldattal versenyez a magyar méhész.

Amíg a gyantázási módszer kimutatására nem lesz elfogadott módszer a szakmában, addig folyamatosan romlani fog a magyar méhészeti ágazat versenyképességére.

Mert miért is van szükség a magyar mézre? Hogy a gyantázott műmézhez hozzá lehessen adni és ezzel hasonlatossá tenni a termett mézhez. Magyarán a műméznek a piacképessé tételéhez kell a mi mézünk és semmi máshoz.

Elmondta Bross, hogy a spanyol méhész szövetkezetek is azt csinálják, hogy a Kínai importmézet keverik az általuk termelt mézhez. Azt hiszitek, hogy csak ők? A statisztikai hivatal szerint Magyarországra is jön az import gagyi tömegesen.

Szóval lesz it mézexport, de nem a mi mézünkből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #828 Dátum: 2019. Augusztus 31. 21:01 »
Ezt az írást a Facebookról vettem át!
Írta:Imre János
"A szolnoki mézesnapról.

Borzasztóan meleg volt, és ez rányomta a bélyegét mindenre. Én sem tudtam úgy figyelni ahogy szerettem volna. Na, de vágjunk bele.

Bross Péter elnök úr előadását mintegy 100-110 méhész várta. Kicsi terem, és kérdezési lehetőség miatt az előadás is szabadabb volt. Először a méhegészségügyi vizsgálati díj emeléséről hangzott el kérdés. Ennek emelése egyelőre nem megy. De ennek kapcsán elhangzott, hogy az OMME átvenné és működtetné a rendszert. Alkalmaznának egy valakit vállalkozási szerződéssel, akinek a feladata tartani a kapcsolatot velünk méhészekkel és segíteni. Ez egyébként jó ötlet, de akkor pontosan meg kell majd határozni, mi a feladata a szaktanácsadóknak, és hol a határ, ami elválasztja az új feladatkört.

Mézárral kapcsolatban elhangzott, az OMMÉnak nincs lehetősége befolyásolni a méz felvásárlási árát, de többen javasolták már Brossnak, hogy kapcsolódjon be az OMME a mézfelvásárlási piacba. Meggyőződésem, ami egyébként Bross elnök úrnak is a véleménye, hogy ez nem jó ötlet. Ha magasabb árat ad egy felvásárló, akkor neki is azt magasabb áron kellene továbbadnia, de olyan nagy európai vasárló meg nincs, aki többet adna. Ennyi most az európai ár. Igen erős kínálati piac van, ami ezt az árat határozza meg. Bross Elnök úr szerint egyedüli lehetőség a magasabb mézárra, ha azt kiüvegezve, és nem hordóban tudnánk értékesíteni. De minden európai vásárló a saját országában termelt mézet keresi, a mi mézünk pedig az alsó polcon van, az összes többi mézzel együtt.

Hosszú és részletes beszámoló volt a támogatások növeléséről. Itt az 500 Ft/családról volt szó. Az idén még egyszer meghirdetik ezt az 500 Ft-os támogatást, cél, hogy jövőre megmaradjon, és még emelkedjen is 600 esetleg 700 Ft-ra. A támogatás a 2018-as bejelentett méhcsalád szám után jár.

Megjelent az új rendelet, így a több telephellyel rendelkező méhészeknek minden telephelyre kell tenyészetkódot kérniük. Ezt jelezték a minisztériumnak, és állítólag ígéretet kaptak, hogy kijavítják a hibát.

Nagyjából ennyi jutott eszembe. Nekem a leszűrt következtetésem, Bross elnök úr ezidáig meghallgatott előadásai közül ez volt az, amivel az elnökség feladatai és céljai közül a legtöbbet elmondta. A lényeg, nekik a törvényalkotóval kell fenntartani a folyamatos párbeszédet, hogy ott fent minél jobban ismerjék az ágazat problémáit, vagyis lent, mi foglalkoztatja a méhészeket."

Re:Méhészeti programok
« Válasz #829 Dátum: 2019. Augusztus 31. 22:31 »
Ma Zomborban voltunk egy kis kiruccanáson az ilyenkor szokásos méhésznapon.
Amit észrevettem, egyenlőre nem kell aggódni van amitráz utánpótlás.
Szép méhanyákat árultak!. Szerintem talán egy kicsit visszafogottabb volt mint az előző években, de lehet nem jól figyeltem a meleg miatt egy kicsit szaporábbra vettük a tempót.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #830 Dátum: 2019. Szeptember 02. 20:40 »
Ezt az írást a Facebookról vettem át!
Írta:Imre János
"A szolnoki mézesnapról.

Borzasztóan meleg volt, és ez rányomta a bélyegét mindenre. Én sem tudtam úgy figyelni ahogy szerettem volna. Na, de vágjunk bele.

Bross Péter elnök úr előadását mintegy 100-110 méhész várta. Kicsi terem, és kérdezési lehetőség miatt az előadás is szabadabb volt. Először a méhegészségügyi vizsgálati díj emeléséről hangzott el kérdés. Ennek emelése egyelőre nem megy. De ennek kapcsán elhangzott, hogy az OMME átvenné és működtetné a rendszert. Alkalmaznának egy valakit vállalkozási szerződéssel, akinek a feladata tartani a kapcsolatot velünk méhészekkel és segíteni. Ez egyébként jó ötlet, de akkor pontosan meg kell majd határozni, mi a feladata a szaktanácsadóknak, és hol a határ, ami elválasztja az új feladatkört.

Mézárral kapcsolatban elhangzott, az OMMÉnak nincs lehetősége befolyásolni a méz felvásárlási árát, de többen javasolták már Brossnak, hogy kapcsolódjon be az OMME a mézfelvásárlási piacba. Meggyőződésem, ami egyébként Bross elnök úrnak is a véleménye, hogy ez nem jó ötlet. Ha magasabb árat ad egy felvásárló, akkor neki is azt magasabb áron kellene továbbadnia, de olyan nagy európai vasárló meg nincs, aki többet adna. Ennyi most az európai ár. Igen erős kínálati piac van, ami ezt az árat határozza meg. Bross Elnök úr szerint egyedüli lehetőség a magasabb mézárra, ha azt kiüvegezve, és nem hordóban tudnánk értékesíteni. De minden európai vásárló a saját országában termelt mézet keresi, a mi mézünk pedig az alsó polcon van, az összes többi mézzel együtt.

Hosszú és részletes beszámoló volt a támogatások növeléséről. Itt az 500 Ft/családról volt szó. Az idén még egyszer meghirdetik ezt az 500 Ft-os támogatást, cél, hogy jövőre megmaradjon, és még emelkedjen is 600 esetleg 700 Ft-ra. A támogatás a 2018-as bejelentett méhcsalád szám után jár.

Megjelent az új rendelet, így a több telephellyel rendelkező méhészeknek minden telephelyre kell tenyészetkódot kérniük. Ezt jelezték a minisztériumnak, és állítólag ígéretet kaptak, hogy kijavítják a hibát.

Nagyjából ennyi jutott eszembe. Nekem a leszűrt következtetésem, Bross elnök úr ezidáig meghallgatott előadásai közül ez volt az, amivel az elnökség feladatai és céljai közül a legtöbbet elmondta. A lényeg, nekik a törvényalkotóval kell fenntartani a folyamatos párbeszédet, hogy ott fent minél jobban ismerjék az ágazat problémáit, vagyis lent, mi foglalkoztatja a méhészeket."
Nekem az egész szakmai program tetszett és ahogy láttam, mindenkinek, mert aki már nem bírta tovább tartogatni és megindult a mosdó felé, az is akkurátusan lepakolta a vizét, táskáját, vagy bármit ami volt nála, jelezve, hogy igényt tart a helyére, dolga végeztével. Bross Péter azzal kezdte, hogy kérdezzenek és majd beindul a beszélgetés, így is történt. A méhész erdész előadó is nagyon jó volt, (nem jut eszembe a neve) kár, hogy a kétórás előadását bele kellett gyömoszölnie szűk egy órába. Az erdőtérképet és kezelését érdeklődve figyelte mindenki. A méhlegelős rész inkább az akácra volt kihegyezve, mint minden, de aki érteni akarta az most már tudja, hogy mi volna a megoldás, az igazi akácnagyhatalomhoz. Kor és fajtaösszetétel kérdése lenne az egész, ja és hajlandóság. 😉 Dr Hegedűs Dénes pedig egy újabb kerek, érthető és kifogástalan előadással készült. A százezerszám kintlévő idén elszökött rajoktól és azok méhészetünket fenyegető veszélyétől kezdve a fertőtlenítés fontosságán át a valós védekezési, érintett szinte minden fontos szegmenst. A terem kicsi volt, a kinti zene hangos, a klíma gyenge, de estig hallgattam volna minden megjelent előadót. Köszönöm a szerveződnek!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #831 Dátum: 2019. Szeptember 09. 10:17 »
Hát senki nincs az apimondián? Ha igen pár szóval írhatna róla. Előre is köszönjük!

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #832 Dátum: 2019. Szeptember 24. 21:00 »
Tisztelt Méhésztársak!
2019. szeptember 28-án Berettyóújfaluban tartok előadást az érdeklődőknek.
Téma változatlan.
"Az igazi rendszerváltás. Az egyenlő lépes Hunortól az NB 18-ig."
Helyszín:
Berettyóújfalu, Nadányi Zoltán Művelődési Központ,  Bajcsy-Zsilinszky Endre utca 27.
Délelőtt 10 óra 45 perctől.
Várok minden érdeklődőt nagy szeretettel.
Más nem hivatalos megfogalmazása az előadásomnak.

Hogyan lehet sikeresen termeli nyomorék NB családokkal?
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #833 Dátum: 2019. Szeptember 27. 07:01 »
Egy elmúlt méhészeti programra szeretném felhívni a figyelmeteket.
Ennek mi értelme?
Nézzétek meg a hirdetések közötti különbséget, aztán rájöttök.
Szerintem az előadó is rájött....
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #834 Dátum: 2019. Szeptember 27. 09:17 »
"Ennek mi értelme?"

Volt, múlt időben.
Hát oda van írva:1000 kemény magyar forint!

Véleményem szerint nem mintha az összeg számot tevő lenne de ez valamiféle igényfelmérés? El tudom képzelni, hogy még a csilláron is lógtak hogy meghallgathassák. Azt viszont nem hogy miféle méhészeti előadás lehet az amit nem lehet a MNP keretein belül támogatni. Ja, hogy apiterápia? :o Elsőre. Másodszorra meg mint funkcionális élelmiszer talán ,az  hogyan kerüljük el azt hogy szálka menjen a szánkba ha keretestöl akarjuk enni a lépesmézet? ;D ;D
Szerintem a méz  természetes voltát kellene kihangsúlyozni, hiszen inkább tartozik a hagyományos ételek mint a funkcionális ételek kategóriájába.

Üdv. jani bátya

Re:Méhészeti programok
« Válasz #835 Dátum: 2019. Szeptember 29. 08:12 »
Köszönöm mindazoknak a méhészeknek akik tegnap meghallgatták az előadásomat Berettyóújfaluban.
Köztük volt Fekete József az OMME alelnöke, Molnár György a Jászberényi Méhész Egyesület Elnöke, Fehér Péter Kiskunhalasról, és sorolhatnám.
Jöttek Debrecenből, Hajdúszoboszlóról és Romániából is, ott volt Érmellék polgármestere, de voltak méhészek Csíkszeredából is.
A szívélyes fogadtatás, és sok kérdés számomra bizonyította, hogy igény van a szakmai eszmecserékre.
Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #836 Dátum: 2019. Szeptember 29. 18:52 »
2019. október 7-én 17 órakor, Szekszárdi Méhészklub a szokott helyen!
Babits Mihály, kulturális központ, Csatári Terem.
Előadóink.
Bross Péter az OMME elnöke.
Csányi Antal profi méhész.
Téma a mellékletben.
Várunk mindenkit nagy szeretettel.

Üdvözlettel:
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2019. Október 02. 18:52 írta Nagyernyei Attila »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #837 Dátum: 2019. Október 01. 14:12 »
Így nem szabad viselkednie az OMME-nak:
https://drive.google.com/file/d/0B3ANieo00QZFTW4xN2JBYzRZR1NfbkF6X1kwLUlXY1dvQlp3/view

Szégyen, ha az OMME téveszti meg a mézet szerető embereket.

Vajon ki kapott ezek után fegyelmit? Bross vagy Márkovics?

Valahogy a "farkas és a bárány" meséje jut eszembe.

Vajon Márkovics és Bross úr hogyan szavazott, Csuja kizárásakor? Azonos módon vagy ellentétesen? Vagy Ő is kivonult a teremből?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #838 Dátum: 2019. Október 01. 18:27 »
Most hallom, hogy Márkovics urat kizárták a mézlovagok közül. Dúl az antidemokrácia az OMME-ben. Aki tisztességes az bűnhődik, mert nem üvölt együtt a farkasokkal. Van ennél lejjebb? Ez már színtiszta ízléstelen aljas megalkuvó diktatúra.

Mindíg kicsit görbén néztem erre a mézlovagosdi divatra. Hát ez  történet nem erősítette meg a bizalmamat. Mert mi is a feladata a méhészegyesületeknek és mi a feladata a mézlovagoknak? Vajon hány tud közülük lovagolni? Vajon hány közülük a rablólovag? Hogy is állunk a tisztességgel?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #839 Dátum: 2019. Október 02. 18:54 »
Geddekas!
Ma több mézlovag is jelezte, hogy hagyd őket békén.
Azt mondták amibe te belemaszatoltál, annak jó vége még nem lett.
Próbálj meg konszolidáltabban fogalmazni.
Nagyernyei Attila