Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 455054 megtekintés
*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti programok
« Válasz #60 Dátum: 2014. Augusztus 04. 15:59 »
                       XXVII. NEMZETKÖZI MÉZVÁSÁR ÉS MÉHÉSZTALÁLKOZÓ 2014. AUGUSZTUS 2.

Fórumozók találkozója(iskola épület)
Házigazda :Bezzeg László "Tükör" a Profi méhészegyesület elnöke!

Valaki tudna írni infót a történtekről?
Miről szólt?

Mert én lemaradtam róla!!!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #61 Dátum: 2014. Augusztus 09. 21:34 »
Szia Vivaldi!

Ezek szerint senki nem volt ilyen találkozón. Én sem voltam most Jászberényben. Mondj legalább Te valamit a látottakról! Hogy tetszik például az új mézkirálynő?  :)

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #62 Dátum: 2014. Augusztus 11. 00:55 »
Szia Vivaldi!

Ezek szerint senki nem volt ilyen találkozón. Én sem voltam most Jászberényben. Mondj legalább Te valamit a látottakról! Hogy tetszik például az új mézkirálynő?  :)



Nem engem kérdeztél, de elmondhatom, hogy nagyon jó választás volt!!! Nagyon csini:)
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti programok
« Válasz #63 Dátum: 2014. Augusztus 11. 07:58 »
Nyilván mindenki örül ha gyerekei sikert érnek el valamiben. Álszerénység lenne , ha az ellenkezőjét mondanám. Ja és még valamit. Abban is biztosak lehettek, hogy ez nem volt bunda.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #64 Dátum: 2014. Augusztus 11. 08:02 »
Nem baj, hogy nem bunda.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti programok
« Válasz #65 Dátum: 2014. Augusztus 11. 08:26 »
A találkozóval kapcsolatban. Nekem úgy tűnik mintha legalább három féle csoportosulás létezne magyarországon. Az egyik a Bezzeg féle hivatásos. Ide azok a méhészek mennek akik vagy már hivatásosok, vagy pedig utol akarják érni ezeket. Nyilván a fórum találkozóra ezek mentek. A második ezek kőkemény ellenzéke. Nevezetesen zömmel az itt fórumozók.
A harmadik a facebook. Itt zömmel kezdő és fiatal méhészek vannak. Én már tapasztaltam, a facebook-os csoport  valami miatt idegenkedik a  két első csoport prominens tagjaitól. Itt például, idegenkednek Bezzegtől akit sokan nagyképűnek tartanak, de Csujától is valami más ok miatt. Így én maradtam középen./nem mintha én felérnék szakmailag Bezzeghez, vagy Csujához/. Viszont többen is szóltak, hogy én mért nem rendezek találkozót. Nem említeném ezt ha két három ilyen egyén lenne, de egyre többen vannak, ezért talán megpróbálom jövőre.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #66 Dátum: 2014. Augusztus 11. 08:58 »
Először is gratulálok a lányodnak! Az ilyen fiatal hölgyek életében biztosan meghatározó élmény lehet egy ilyen cím elnyerése, és a későbbiekben majd ehhez kapcsolódó tennivalók ellátása is.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #67 Dátum: 2014. Augusztus 11. 09:13 »
A méhészeti közélet pedig láthatóan megosztott, mi több, néhány kéretlen szereplője a megosztáson „dolgozik”. A megosztás egy egyesület esetében nonszensz, mert az egyesület meghatározó lényege a közös cél elérése. Nem nehéz észrevenni, hogy több személy esetében közvetlen anyagi  motiváció is áll a háttérben, a piszkos anyagiakhoz való ragaszkodás pedig több embert kifordít önmagából.

Egy egyesületen belül a közösen kialakított célok mentén kell a tagok számára hasznos tevékenységet végezi, és bizony nem az öncélú pénzlenyúlást kellene egyes embereknek napi tevékenységként gyakorolniuk. 

Re:Méhészeti programok
« Válasz #68 Dátum: 2014. Augusztus 11. 09:52 »
Viszont többen is szóltak, hogy én mért nem rendezek találkozót. Nem említeném ezt ha két három ilyen egyén lenne, de egyre többen vannak, ezért talán megpróbálom jövőre.

Bocs, ezt el is felejtettem. Szerintem bátran meg kell próbálni, az csak gazdagítja a méhészeti közéletet, ha több szakmai csoportosulás, vagy „szakmai műhely” működik. Sőt, szerintem ez lenne a kívánatos. A szándékos megosztás természetesen csak a támogatási rendszerrel most mesterségesen összetartott -egyetlen- egyesület működését tekintve elfogadhatatlan.   

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #69 Dátum: 2014. Augusztus 11. 16:21 »
Idézet
Én már tapasztaltam, a facebook-os csoport  valami miatt idegenkedik a  két első csoport prominens tagjaitól. Itt például, idegenkednek Bezzegtől akit sokan nagyképűnek tartanak, de Csujától is valami más ok miatt. Így én maradtam középen.
Én nem sokat tartózkodok a facebook-on. Ott többségében kezdő méhészek írnak, továbbá akiknek elegük lett a ződ méhészfórum pökhendi, antiszociális magatartásából. Követem az eseményeket a fecebook-on, de ritkán szólalok meg, mert tudom, hogy a méhészkedési módom nem az átlagnak szól. Kevesen akarnak bioméhészkedéssel foglalkozni az országban. A kumafoszos, taofluvalinátos fumagilines stb vegyszeres méhészkedést meg nem követem és nem kedvelem, de sok kezdő csak ebben hisz. Kezdőkkel mert értelmetlen vitázni, hiszen azt se tudja.... Nem folytatom.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

irido

  • ****
  • 488
Re:Méhészeti programok
« Válasz #70 Dátum: 2014. Augusztus 11. 20:50 »
A tao az tau. Körülbelül századjára írod.Tudod, a görög ábécé tizenkilencedik betűje. Felsőfokú természettudományi  intézményekben ezt meg szokták tanítani.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #71 Dátum: 2014. Augusztus 11. 22:47 »
Ja. Helyesírásom nem ötös. Ez legyen a legnagyobb probléma. Kicsinyek örömére teszem. De úgy látom, nem volt félreérthető. OK?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #72 Dátum: 2014. Augusztus 25. 08:35 »
                                                     Tolnai konténeresek találkozója Szeptember 12-13!


http://www.omme.hu/portal/download/2014/egyesuletiprogramok/tolnakont.pdf
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Vivaldi

  • *****
  • 2049
Re:Méhészeti programok
« Válasz #73 Dátum: 2014. Szeptember 20. 18:53 »
Idézet
Én már tapasztaltam, a facebook-os csoport  valami miatt idegenkedik a  két első csoport prominens tagjaitól. Itt például, idegenkednek Bezzegtől akit sokan nagyképűnek tartanak, de Csujától is valami más ok miatt. Így én maradtam középen.
Én nem sokat tartózkodok a facebook-on. Ott többségében kezdő méhészek írnak, továbbá akiknek elegük lett a ződ méhészfórum pökhendi, antiszociális magatartásából. Követem az eseményeket a fecebook-on, de ritkán szólalok meg, mert tudom, hogy a méhészkedési módom nem az átlagnak szól. Kevesen akarnak bioméhészkedéssel foglalkozni az országban. A kumafoszos, taofluvalinátos fumagilines stb vegyszeres méhészkedést meg nem követem és nem kedvelem, de sok kezdő csak ebben hisz. Kezdőkkel mert értelmetlen vitázni, hiszen azt se tudja.... Nem folytatom.

Igazad van. Ott csak a kezdők tartózkodnak. Ilyenek mint én. Csuja bácsi, nem gondolod , hogy a nagyképűség időnként vissza tetsző?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #74 Dátum: 2014. Szeptember 20. 21:57 »
Az nem nagyképűség, hogy magadat tartod a többségnek?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.