Méhészeti programok

  • 1130 válasz
  • 455230 megtekintés
*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Méhészeti programok
« Válasz #45 Dátum: 2014. Január 04. 08:08 »

XVI. Dunántúli Regionális Méhésztalálkozó
   KAPOSVÁR, 2014. január 25 szombat
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #46 Dátum: 2014. Január 06. 17:57 »
A szekszárdi előadáson már több mint 100 ember van. Itt van az OMME vezérkarának egy része is. Fekete, Rádi. Előadó Bross
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #47 Dátum: 2014. Január 07. 10:07 »
Bross Péter őszinte ember és kiváló előadó. Mostani előadása a méhészkedés emberi oldalára helyezte a hangsúlyt. Takarékos, céltudatos fejlesztés és hivatástudat nélkül nincs öröm és eredmény. A méhészkedés életforma. A most induló méhészeknek szólt elsősorban, hiszen saját indulását mondta el részletesebben.

Kérdésre az OMME elnöki időszakáról is szólt. Az egy mondata egyértelműen kifejezte, hogy katasztrófa az ami történt és amit most csinál a vezérkar.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #48 Dátum: 2014. Január 08. 18:09 »
Január 11-én délután 3 órától GÖDÖLLŐ, EGYETEMEN előadás téma: őszintén a csávázószerekről.
Előadó: Csuja László Geddekas biológus méhész.
Remélem sok kérdés lesz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #49 Dátum: 2014. Január 08. 23:01 »
Január 11-én 16 órától Hajdúszoboszlón a Hunguest Hotel Hőforrásban előadás.
Profi propolisztermelés, profi szedőráccsal. Technológiai fogások, tapasztalatok.
Előadó: Kutasi Tamás
Szeretettel várunk minden kedves érdeklődőt!
Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #50 Dátum: 2014. Január 12. 17:42 »
Igen Joe bácsi!

Látom, hogy a "ződ" méhészfórumon szörnyülködsz. Hódmezővásárhelyen is fogok előadást tartani. Gyere el, hallgasd meg és ítéld meg, hogy hasznos dolgot mondok-e. Eddig három helyen tartottam előadást és egyik helyen se zavartak világgá. Sőt! Telt házas volt és mind. Mindegyik legalább három órán keresztül tartott. Nemcsak az előadás, hanem a kérdések és válaszok miatt.

Tegnap is tartottam előadást. Tóth Péter is meghallgatta. Sőt vita is volt közöttünk. Késsel nem estünk egymásnak és szerintem a vitánk mindenkinek hasznára vált.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #51 Dátum: 2014. Január 17. 06:50 »

Tisztelt méhészek!
Bross Péter hétvégi programja a következő!
 2014. január 18.  Szombat délelőtt 10 óra Fehérgyarmat

2014. január 18.   Szombat délután 16 óra  Nyíregyháza

2014. január 19.  Vasárnap délelőtt 10 óra   Kisvárda




*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Méhészeti programok
« Válasz #52 Dátum: 2014. Július 23. 22:43 »
QUQURIQ!

2014 Jászberény!

Várunk mindenkit szeretettel!!!
Kerekasztal beszélgetés...
Kíváncsi leszek, hogy hányan merik feltenni a kérdést, hogy hová lett a méhészek pénze a Kft-ből?
Mit csinált a Kft az alapítása óta?
Hány munkaórája van az ügyvezetőnek a fizetéséért?
Miért lett drágább az OMME-s üveg?...
Ide még lehetne írni, hogy mi mindent lehetett volna még csinálni?

Mindenesetre a Kiskakas ott fog köztetek repkedni...

A Kiskakas!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #53 Dátum: 2014. Július 24. 05:20 »
Bográcsot vigyek?
Nagyernyei Attila

Re:Méhészeti programok
« Válasz #54 Dátum: 2014. Július 24. 06:22 »
Tisztelt Nagyernyei Attila!

Feltétlenül vigyen, a várható eredményt illusztrálnám....

Ínycsiklandó...!

Re:Méhészeti programok
« Válasz #55 Dátum: 2014. Július 24. 08:46 »
Arisztaiosz!
Én is erre gondoltam, hogy az OMME vezetőit meghívjuk egy kakaspörire.
A szakmai szembennállás nem azt jelenti, hogy utáljuk őket!!!!!!!!!!!!!
Egy hete beszélgettem Dr. Mészáros László OMME elnökkel.
Mondtam neki is "Hogy szerintem Laci Te egy bábu vagy, nincsenek önálló gondolataid, úgy irányítanak Téged."
A vezetők stílusa, amibe nem csak az OMME elnöke tartozik elfogadhatatlan számomra.
Azért nem kéne leszokniuk a jó ragadós kakaspörköltről!
Egészségükre!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #56 Dátum: 2014. Július 24. 09:20 »
Jó az ötlet!
Ki fogja felhívni a jászberényi Mézvásár szervezőjét, hogy adjon helyet és székeket egy nyílt téri kakaspörkölt főzésre.
Ki vállalja hogy hozza a bográcsot és a főzés egyéb eszközeit?
Ki fogja hozni a megkoppasztott kakaskát, fűszereket és egyéb hozzávalót?
Ki vállalja a szakácsságot?
Valamivel öblíteni is kell a kakaspörit. Bor, sör, üdítő?
Ja! A Lényeg egy-két plakát, szórólap a közönség toborzásához.
Aztán ahogy készül a pörkölt, lehet beszélgetni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Méhészeti programok
« Válasz #57 Dátum: 2014. Július 24. 09:47 »
A kakast lehet a helyszínen is kopasztani, tudomásom szerint ott szokott röpködni a rendezvények helyszínén. A bográcsot meg gondolom, Attila viszi, ő már felajánlotta elébb is...

Az az egykori kokaska -miként hallik- egyébként mára már kappanná lett, s így kakaspörkőttnek kár lenne felhasználni, de van egy ragyogó mézes receptem a sütéshez, egy kis habanero-krémmel kellően csípőssé téve a kappansültet...

Jó étvágyat, s Geddekasnak alkoholt ne adjanak, a végén még megint lábát találná törni, annak hatását pedig már jól ismerjük a méhállományára nézve... Jobb a bajt megelőzni...


*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:Méhészeti programok
« Válasz #58 Dátum: 2014. Augusztus 02. 18:30 »
                       XXVII. NEMZETKÖZI MÉZVÁSÁR ÉS MÉHÉSZTALÁLKOZÓ 2014. AUGUSZTUS 2.

Fórumozók találkozója(iskola épület)
Házigazda :Bezzeg László "Tükör" a Profi méhészegyesület elnöke!

Valaki tudna írni infót a történtekről?
Miről szólt?

Mert én lemaradtam róla!!!
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Méhészeti programok
« Válasz #59 Dátum: 2014. Augusztus 02. 18:39 »
13 órakor kezdődött, de én csak 14 óra körül tudtam pár percre bemenni. Éppen Tantó Sándor beszélt a saját új méhészeti módszeréről.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.