OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK

  • 129 válasz
  • 66614 megtekintés
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #120 Dátum: 2016. Március 26. 19:36 »
Ez nagyon jó!
Dr.Soós Tibor az egész EB-t bemószerolta?
Ekkora baki.
Egyre mélyebbre süllyednek.
Amikor az OMME elnökének Erdélyi János érdi elnök mondta, hogy új alapszabályt kell alkotni, egyszerűen leültette.
Most meg miket hoznak össze?
Teljesen szétestek.
Ez már a fáradtság jele.
Kíváncsi vagyok Dr.Soós ezután az elszólása után mennyi gázsit markol fel a tagdíjunkból.
Dr.Soós azt állítja, hogy az országos Vezetőségben nem választott tisztségviselők ülnek?
Ezt nem gondolhatja komolyan.
Ez több mint égő.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #121 Dátum: 2017. Március 17. 13:07 »
Az OMME 2016 november 13-i küldöttgyűlés határozatai megsemmisítése tárgyában március 23-án 11 órára kitűzött tárgyalás valószínűleg elmarad, mivel a bírónő hozott egy olyan közbenső végzést, ami ellen Csuja László a törvényes határidőn belül fellebbezett az Ítélőtáblánál. Amíg nem születik meg az Ítélőtáblánál a döntés a végzés hatályon kívül helyezése tárgyában, addig első fokon a tárgyalás nem folytatható.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #122 Dátum: 2017. Április 11. 16:26 »
A mostani Küldöttgyűlésen történtek újra csak a Fővárosi Törvényszéken kötnek ki. Miért? Mert így nem lehet lefolytatni egy etikai eljárást. Nem véletlenül jelentette ki az egyik küldött, hogy ez az eljárás KONCEPCIÓS eljárás. Annyira indulatból született, hogy minden lépésében több szabálytalanság van.

Most a Küldöttgyűlésen is megnyilvánult ez. Rádi Tibor és dr Sólya Nándor (civilben körjegyző volt Babarc és Liptód községben) kifejezetten követelte, hogy Csuja Lászlót "megkövezzék". Annyira, hogy direkt erőszakoltak hibás döntéseket. Ők mondták, hogy bár ők nem szavaznak és nem is szavazhatnak, de a határozatképességhez legyen figyelembe véve az Ő jelenlétük is, holott ez teljesen törvényellenes, amit jogvégzett embernek - dr. Sólya Nándornak -
 kötelessége lett volna tudni.

Az OMME elnöksége szerint 218 személy esetén határozatképes a Küldöttgyűlés.
A számlálás szerint 214 szavazat volt összesen, ezért a 8. napirendi pontban hozott kizáró határozat érvénytelen.
Mert mit is mond a Ptk?
Idézet
3:18. § [Határozatképesség]
(1) A döntéshozó szerv ülése akkor határozatképes, ha azon a leadható szavazatok több mint felét képviselő szavazásra jogosult részt vesz. A határozatképességet minden határozathozatalnál vizsgálni kell.
(2) Ha egy tag vagy alapító valamely ügyben nem szavazhat, őt az adott határozat meghozatalánál a határozatképesség megállapítása során figyelmen kívül kell hagyni.

Vagyis utólag hiába volt az Etikai Bizottság 5 tagja figyelembe véve és ezzel utólag 219 főt állapítottak meg. Ez nem teszi a határozatot érvényessé.
Szóval több ok mellett már ez az ok is érvénytelené teszi a Küldöttgyűlés határozatát.

Továbbá azt sem mérték fel a Csuja Lászlót támadó személyek, és nem tárta senki a küldöttek elé, hogy Csuja László a küldötti jogállását és ezzel az összes eddigi jogosítványát még érvényes Küldöttgyűlési határozat esetén sem veszíti el, mert Csuja László a Gödöllői Méhészegyesület elnökeként automatikusan küldött.

Viszont Csuja László mint méhész magánember a jelen küldöttgyűlési határozat miatt elveszítette a méhészeti nemzeti programhoz való hozzáférését. Ezért viszont már érdemes ügyvédet fogadni és perelni az OMME-t a törvénysértő Etikai határozat és a törvénysértő Küldöttgyűlés miatt.

Szerintem Csuja László az OMME következő küldöttgyűlésén - a sorozatos megtörtént, sőt a bizottsági tagok által személyesen kezdeményezett törvénysértések, továbbá az elnök Rádi Tibor elfogult eljárásvezetése miatt - kérni fogja az OMME Etikai Bizottsága jelenlegi tagjainak a tisztségükből való felmentését és újak megválasztását.
« Utoljára szerkesztve: 2017. Április 11. 16:30 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #123 Dátum: 2017. November 08. 10:21 »
2017 december 7-én 13 órakor a Fővárosi Törvényszék II. emelet 44-es tárgyalótermében folytatódik az OMME mostani alapszabályát elfogadó küldöttgyűlési határozatok megsemmisítésére tárgyában az első fokú peres eljárás Eglyné Dr. Csurányi Csilla tanácselnök előtt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #124 Dátum: 2019. Augusztus 09. 15:11 »
2019 szeptember 4-ig fellebbezhet Csuja László a Fővárosi Törvényszék 2019 július 17-én hozott I. fokon hozott ítélete ellen.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #125 Dátum: 2019. Szeptember 29. 20:40 »
Ha jól gondolom fellebbezett, annak hiányában ugyanis az I. fokú határozat jogerős lenne, azt meg már olvashattuk volna az OMME médiában.

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #126 Dátum: 2019. Október 29. 10:35 »
Sziasztok!
Vége az első tárgyalásnak, folytatás következik.
Egyelőre annyit, hogy én nem ismerem el azt, hogy bűncselekményt követtem el., amivel vádolnak.
Ezért bizonyítaniuk kell ezt!
És most jön egy döbbenetes dolog, ami számomra igen tanulságos!
Első számú tanúnak azt a személyt kérte fel a két OMME elnökségi tag, aki a legjobban szapulja az OMME-t, és Bross Pétert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szégyen!
Mi ez ha nem kampány a bíróságon?

Nagyernyei Attila

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #127 Dátum: 2019. Október 29. 11:16 »
Vivaldi???

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #128 Dátum: 2019. Október 29. 22:27 »
Sziasztok!
Vége az első tárgyalásnak, folytatás következik.
Egyelőre annyit, hogy én nem ismerem el azt, hogy bűncselekményt követtem el., amivel vádolnak.
Ezért bizonyítaniuk kell ezt!
És most jön egy döbbenetes dolog, ami számomra igen tanulságos!
Első számú tanúnak azt a személyt kérte fel a két OMME elnökségi tag, aki a legjobban szapulja az OMME-t, és Bross Pétert!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szégyen!
Mi ez ha nem kampány a bíróságon?

Nagyernyei Attila

Kedves Átilla, nem jó helyre írtad ezt a hozzászólást!

Ez a téma netán nem az OMME bírósági ügyek lenne?

Mi köze ennek az OMME-hez? Netán beperelte volna valaki az OMME-et is? Eddig úgy hallottam, csak te ellened nyújtottak be keresetet  magánvádas úton.

Vagy XIV. Lajos mintájára te azt mondod: "Az OMME én vagyok"?

Ezt a kampány-marhaságot meg szívd inkább vissza, mert hülyén hangzik, ráadásul a premisszád és a konklúziód között nincs összefüggés. Téged magánvádas úton magánemberként citáltak bíróság elé, nem az OMME-ben betöltött szereped, funkciód mián. Tudomásom szerint sem az OMME, sem Bross ellen ezidáig senki nem nyújtott be keresetet, nem indult ellenük sem rendőrségi, sem ügyészi vizsgálat. Ha csak nem kívánod megidéztetni tanúként az egyesületed tagjaként Brosst, akkor képtelen vagyok belátni, milyen bírósági kampányról kotyogsz itt?

Az eddigi reakciókból egyébként úgy látszik, a karikára lőtt lőtéri kutyát sem érdekli ez a történet, senki nem akar prejudikálva elítélni, s ahogy nézem, felmenteni sem. Valójában sajnálni sem szeretne senki, nem te vagy a téma mostanság. A méhészeket mostanában nem a te pöröd, hanem első-, másod- és harmadsorban is a talpon maradás dilemmája foglalkoztatja.

Nem köll itt nyivákolni, hogy mit ismersz be és mit nem, a bíróság majd meghallgat tanúkat, átolvassa a bizonyítékokat, oszt' majd dönt. Te meg abban döntesz, hogy elfogadod-é az ítéletet, vagy fellebbezel. Ennyi a te mozgástered... Te szakajtottad eme virágszálat, most te is szagulod, de fogadd el, semmi keresnivalója e bohózat részleteinek egyik szakmai fórumon se. Hangulatot kelteni meg ítélethozatal előtt fölösleges, majd a bíróság döntése után lehet a konzekvenciákat levonni.

 

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #129 Dátum: 2019. Október 30. 06:36 »
Már a Mikulás is jogászkodik....
Nagyernyei Attila