Magyar Méhészeti Kutatás

  • 98 válasz
  • 51656 megtekintés
Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #15 Dátum: 2016. Május 16. 22:35 »
http://www.nak.hu/szolgaltatasok/vasarok-piacok/40-hazai-vasarok/91538-szantofoldi-napot-szervez-a-nak-es-a-syngenta

   Véleményem szerint az OMME ,mint szakmai, mint érdek képviseleti szervezet jelen kellene lennie a rendezvényen,és tájékozódni.Hogyan és milyen módon fejlesztik az ágazatot. mire lehet számítani majd.

  Tudtommal a syngenta már a kínaiak tulajdonában van /mi nem?/. :o >:(
  Egy szaktanácsadó felkészülten tájékozódhatna, és a jelenlétünkel jelezhetnénk feléjük, h mi is létezünk/ még egy darabig/.

   Albert

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #16 Dátum: 2016. Május 19. 14:53 »
Tisztelt Méhésztársak!

Ma ismét megjelent a Gödöllői Szolgálatban a Méhészeti Kutató Intézet méhészt kereső hirdetése.

Ha jól tudom 1-2 érdeklődő volt csupán az állás után....   :'(

Továbbra is várják a jelentkezőket a 06 28 511 347-es számon.
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #17 Dátum: 2016. Május 19. 16:15 »
Akkor csak 1, mert az egyik az egyik kiváncsiskodó én voltam. ;)

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #18 Dátum: 2016. Május 19. 16:21 »
Mégis, mitől ilyen népszerűtlen ez az intézeti állás?  ;)
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #19 Dátum: 2016. Május 19. 17:08 »
Végül is ha a magyar méhészeknek nem kell a magyar méhészeti kutatás, akkor ahhoz méhész sem kell!   :-[



Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #20 Dátum: 2016. Május 19. 19:52 »
Végül is ha a magyar méhészeknek nem kell a magyar méhészeti kutatás, akkor ahhoz méhész sem kell!   :-[

Tehát akár egy minimális méhészkedési tapasztalattal is van esélye az embernek?  :)
Nem mintha komolyan gondolkodnék ezen... nem én lennék erre a megfelelő ember  ;)
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #21 Dátum: 2016. Május 19. 20:15 »
Csak az állás megbecsülését próbáltam megvilágítani a mai magyar méhésztársadalom szemszögéből.

Sajnos a Gödöllői Méhészeti Kutató Intézet megbecsülése is hasonló a méhészek részéről......
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #22 Dátum: 2016. Május 19. 21:36 »
Van alapja ennek a közvélekedésnek? Amit itt olvastam, azok alapján nem annyira csodálkozom, de lehet, hogy én értettem félre valamit...
A méhek nem hazudnak.
Sem arról, hogy mivé kellene változtatnunk a környezetünket, sem arról, hogy végül mivé sikerül.

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #23 Dátum: 2016. Május 20. 08:18 »
Hát persze hogy van.

Pénz és eszközök nélkül elvárt világra szóló eredmények hiánya miatt, melyeket minimálbérből élőktől várnak el úgy hogy ahol és amikor csak tehetik beléjük rúgnak!

Röviden ennyi. Lehet ennél népszerűbb hely?

Szerintem nagyon meg kéne becsülni azokat aki még ilyen feltételek mellett is vállalják- vállalták a munkát.
Aki nem lát be a színfalak mögé annak fogalma sincs a dolgokról....
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #24 Dátum: 2016. Május 20. 14:14 »
Én kíváncsiságból érdeklődtem és nem tűnt valami felkészültnek a Hölgy. Elmondása szerint 30 családot kellene kezelni, főállásban, napi 8 órában. Pénzről nem tudott (vagy nem akart) nyilatkozni. Felmerült bennem néhány kérdés, hogy milyen plusz feladatokat kell elvégezni, mivel napi 8 órában 30 családot nem kell és nem is szabad bolygatni. Erre sem tudott a Hölgy válaszolni. Nem tűnt nekem komolynak a dolog.

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #25 Dátum: 2016. Május 20. 15:44 »
A 30 család csak most 30....   ;)


"Pénz és eszközök nélkül elvárt világra szóló eredmények hiánya miatt, melyeket minimálbérből élőktől várnak el úgy hogy ahol és amikor csak tehetik beléjük rúgnak!"

Ezt szerinted, hogy lehet "felkészülten" közölni egy olyan jelentkezővel aki éppen most szeretne állami méhész lenni?  :o
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #26 Dátum: 2016. Május 20. 20:39 »
Persze, hogy kozmetikázva kell közölni a dolgokat, de vannak alapvető dolgok, amit egy állás betöltéséhez illik elmondani. A lenti h.sz-ben megírt két dolog pont ilyen. ;) Értem én, hogy munkát kell adni főállásban, napi 8 órát, de ki vállal el egy állást úgy hogy azt tudja, hogy egy héten két napot méhekkel foglalkozik, de nem tudja, hogy a másik három napon mit kell csinálni.

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #27 Dátum: 2016. Május 21. 08:03 »
Ez is egy teszt volt!  ;)

Kíváncsiak a munkáltatók, hogy a leendő dolgozójuknak van-e elképzelése mi lesz a feladata és önállóan el tudja-e látni!

Kérdeznék mindenkit, mi lehet a feladata egy kutató intézeti méhésznek a méhcsaládok életben tartásán kívül?
(Bár egyes kísérletek nem éppen ez irányban hatnak!)
« Utoljára szerkesztve: 2016. Május 21. 15:22 írta Texas Ranger »
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #28 Dátum: 2016. Május 21. 09:02 »
Ahogy hallottam azokat a méh eket megmenteni kell, nem kísérletezni velük. ;)

Re:Magyar Méhészeti Kutatás
« Válasz #29 Dátum: 2016. Május 21. 09:43 »
Ezért más a feladata a kutató intézeti méhésznek, mint egy mezeinek.

Van amikor nem kezelnél, de itt meg kell! Ez nem mindig válik az egészségükre...... :'(

Bár kimondatlanul nekik ez lenne a "feladatuk", főleg vegyszer kísérletek esetében.  :-[

Aztán azért mert kutató intézeti méhek még ugyan úgy legyengülhetnek, elpusztulhatnak mint az országban sok helyen sőt szegényeknek erre (a fentiek miatt) nagyobb esélyük van.
Szabó György

Az életben egy dolgot jól jegyezz meg!
Az emberek soha nem változnak,
csak te ismered meg őket jobban!