Nemzetközi események

  • 104 válasz
  • 53169 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Nemzetközi események
« Válasz #75 Dátum: 2018. Február 22. 19:22 »
Üdv.Uraim!
Nagyenyei Uram!
Idézet:
Hol vagytok?
Izso60, Kivancsi111 merre jártok?
Még Lobenben is ezt beszélik, hogy Tomipapát (Arisztaioszt) kitiltották a Zöldről.
Most miért nem kiabáltok?
Pedig Izso60 nem rég ezt írta:
"Üdv.Uraim!
Azért ezek a kitiltások és az ezzel való fenyegetőzések igen beszédesek az értő olvasók számára.
Nem de?"
Úgy látom a kertész odaát is elkapálta magát.
Az általam kimásolt sor már ott sem megy.
Nem marad más hátra, majd a Skype (internetes telefon) kisírja magát.
Azért örvendek, hogy a Zöld Méhészfórum moderátorai is belátták, ami sok az sok.
Lehet így tél vége felé a meleg, párás  levegő a fóliasátorban, és egy álmatlan éjszakában jó nagyot akart írni Tomipapa, de ez nem jött be, hiába kopogtatta órákon keresztül a billentyűket.
Így jár aki sokat gondol magáról.
Nagyernyei Attila

Nos,itt volnánk és ha már itt vagyunk a magam részéről mindjárt meg is kérdezném a tisztelt klubvezetőt.
Vajon minden bejegyzésének ennyi a hitele vagy azért elkövet ritkán ennél hitelesebbet is?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #76 Dátum: 2018. Február 22. 19:37 »
Attlila!

Kérlek, ne legyél ennyire elfogult a megfogalmazásban, mert ezzel sok embert megbánthatsz és nem vet jó fényt a nyilván értékes munkát végző Bross Péterre és Erdős Norbertre sem.

 A mézjelentéssel kapcsolatos munkálatok már az előző kormányzati ciklusban elindultak. Erdős Norbert és Bross Péter neve fémjelzi most, de illene megemlíteni az elődök tevékenységét is, hiszen egy ilyen jelentés minden esetben hosszú folyamat és sok ember, több intézmény munkája.
Szóval nem értem, kire gondolsz a mézjelentésnél. Ki volt Erdős Norbert előtt az előterjesztő, aki bármilyen EU parlamenti anyagot beterjesztett? Annak kik készítettek anyagot? Vagy csak megint beszólsz egy mindent tudok lózungot.
A bejegyzéseid alapján meggyőződésem, hogy nem kell elmagyaráznom neked, hogyan készül az EU számára egy jelentés és azt se, hogy hány embernek, intézménynek a munkája, adatgyűjtése, gondolata, elemzése, kérdése, véleménye kell hozzá. De ha téged ilyen apróságok nem zavarnak, akkor nyugodtan menj Ukrajnába, Oroszországba, mert ott a te mentalitásod nem ébreszt senkiben kérdéseket. Ott elfogadnak cár atyuskákat.

Idézet
Akkor is tévedtél, amikor a méz szűrésénél kijelentő módban írtad, a méz csak melegen szűrhető gyantán. Elárulom, hogy itt is tévedtél. De persze egyből elkanyarodsz más témára.
Barátocskám! Úgy emlékszem, hogy rajtam kívül Magyarországon még senki nem publikálta, hogyan is megy a méznek a meleg és hideg gyantakezelése. Közvetlenül a gyártótól szereztem be információt, fotót és technológiai leírást róla és tettem itt ezen a fórumon nyilvánossá. 
Idézet
Keresd a szépet és a jót!
Tetszik a mondatod, csak éppen délelőtt és most is éppen arra hívtam fel a figyelmet, hogy Nagyernyei Attila is említse már meg, hogy vannak még megemlítendő nevek Bross Péteren és Erdős Norberten kívül is ez ügyben. De, hát ez neked nem tetszik. Arról viszont nem tehetek, hogy nem Ukrajnában vagy Oroszországban vagyunk. Neked is meg kellene tanulnod, hogy az EU-ban mit hogy illik, ha már "akaratod ellenére" itt élsz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #77 Dátum: 2018. Február 22. 20:06 »
Azt ne felejtsétek el, hogy mi volt a mostani téma kiindulópontja!
Tomipapa ezen "böffentése":
"Erdős Norbert és Bross konzekvensen hazudik, de ez érthető, hiszen mindkettőjüknek oly annyira kell az önigazolás, mint egy falat kenyér."
Majd írtam mellé egy kommentet, amiben az állt, hogy megdöbbenve vettem tudomásul, hogy a profik elnöke, elnökségi tag Bezzeg László ezzel egyet ért, mert nem törli.
Ma, amikor hazaértem ezt a sértő beszólásomat töröltem, és bocsánatot kértem Bezzeg Lászlótól.
Aztán, hogy ezek után Tomipapát miként fogják megdorgálni ez már nem az én dolgom.
Az a lényeg, hogy itt nálunk az ehhez hasonló, sértő megnyilvánulásokat, főként ha még valótlan is, törölni fogom.
Bezzeg Laci megkérdezte tőlem, hogy Csiuját miért nem törlöm, írásait miért nem moderálom, talán egyet értek velük?
Elmondtam, hogy Csuját már többször megfenyítettem, és határozott időre ki is tiltottam.
Mostanában is van amikor a határokat súrolja, de hozzászólásai egyelőre beleférnek a véleménynyilvánítás szabadságába.
Kérem a további hozzászólásaitokat a gőzölgőben tegyétek meg.
Köszönöm.
Nagyernyei Attila



Re:Nemzetközi események
« Válasz #78 Dátum: 2018. Február 22. 22:33 »

Barátocskám! Úgy emlékszem, hogy rajtam kívül Magyarországon még senki nem publikálta, hogyan is megy a méznek a meleg és hideg gyantakezelése. Közvetlenül a gyártótól szereztem be információt, fotót és technológiai leírást róla és tettem itt ezen a fórumon nyilvánossá. 

Az alpáriakra nem reagálok. Meg a felsőbbrendűekre sem.

Itt most önmagaddal kerültél ellentmondásba. Szóval elismered, hogy nem csak melegen/forrón lehet szűrni a mézet. Szuper. Örülök, hogy Te tudtad először és Te publikáltad először. Kár, hogy elárultad az ici-pici sráknagák.

Akkor most az összes hamis méz ellenes harcos a TE tanítványaid ellen harcol. Nem kellett volna elárulnod.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #79 Dátum: 2018. Február 22. 22:51 »




. Kár, hogy elárultad az ici-pici sráknagák.


Na ezzel a SRÁKNAGÁK-al majdnem +fogtál, de csak mejdnam.

Na figyu!

"A cmabritgei emegyeten kéüszit eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon Bleül nicsn jlneestögfée akann, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen. Ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlö, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jlneeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals."

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #80 Dátum: 2018. Február 22. 23:33 »
Barátocskám! Úgy emlékszem, hogy rajtam kívül Magyarországon még senki nem publikálta, hogyan is megy a méznek a meleg és hideg gyantakezelése. Közvetlenül a gyártótól szereztem be információt, fotót és technológiai leírást róla és tettem itt ezen a fórumon nyilvánossá. 
Itt most önmagaddal kerültél ellentmondásba. Szóval elismered, hogy nem csak melegen/forrón lehet szűrni a mézet. Szuper. Örülök, hogy Te tudtad először és Te publikáltad először. Kár, hogy elárultad az ici-pici sráknagák.

Akkor most az összes hamis méz ellenes harcos a TE tanítványaid ellen harcol. Nem kellett volna elárulnod.
Istenem, hogy mennyi marhaságot vagy képes összehordani.
Nemcsak itt jelent meg az összegyűjtött információ, hanem Kedvenc újságodban a Méhészetben is. Ott és akkor miért nem tiltakoztál?
Figyu Aranyom!
Ha jól sejtem Magyarországon is üzemszerűen folyik ilyen tevékenység. Neked bármikor bejárásod is van abba a mézüzembe. Lehet, hogy te is bedolgozol oda. De az is lehet, hogy több ilyen üzem van titkon kishazánkban, ahogy Ukrajnában, Törökországban is van. Legalábbis a kínaiak így tudják.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #81 Dátum: 2018. Február 23. 06:52 »




. Kár, hogy elárultad az ici-pici sráknagák.


Na ezzel a SRÁKNAGÁK-al majdnem +fogtál, de csak mejdnam.

Na figyu!

"A cmabritgei emegyeten kéüszit eikgy tnuamálny áitllsáa sznreit a szvkaaon Bleül nicsn jlneestögfée akann, mkénit rdeeözndenk el a btüek: eyegüdl az a fntoos, hgoy az eslő és az uolstó betű a hlyéen lygeen. Ha a tböbrie a lgnoeyabb özeássivsazsg a jleezmlö, a sövzeg aokkr is tleejs mrtébéekn ovasalthó mraad. A jlneeésg mgáayzrataa az, hgoy az erbemi agy nem eyedgi btüeket, hneam tleejs sazakvat ovals."

Kedves M.J.!

Amerikában nem mondhatod, hogy fekete. Színesbőrűt mondhatsz. Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #82 Dátum: 2018. Február 23. 08:32 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Na beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #83 Dátum: 2018. Február 23. 09:46 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Ne beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o
Igen. És a gyantát vásárlók azok a mézüzemek, amelyek szinte pollen nélküli világos "mézet" dobnak piacra. Merthogy a gyantázás hatására színanyagok is tűnnek el a mézből.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #84 Dátum: 2018. Február 23. 16:35 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Ne beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o
Igen. És a gyantát vásárlók azok a mézüzemek, amelyek szinte pollen nélküli világos "mézet" dobnak piacra. Merthogy a gyantázás hatására színanyagok is tűnnek el a mézből.
Ezek szerint te vagy az anyagbeszerző, ha így tudod. Mennyi a zséd?

Re:Nemzetközi események
« Válasz #85 Dátum: 2018. Február 23. 16:44 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Na beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o
Na ilyen marhaságot. A határra érkező okmányokon nem méz szerepel? Hát mi?

Re:Nemzetközi események
« Válasz #86 Dátum: 2018. Február 23. 19:53 »
Te Sanyi!
Áruld el már melyik határra gondolsz? Az ukránra, vagy valamelyik uniósra?
Csujának talán még megvannak azok a képek a hordókról. Felrakhatnád Geddekas!


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #87 Dátum: 2018. Február 23. 20:55 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Ne beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o
Igen. És a gyantát vásárlók azok a mézüzemek, amelyek szinte pollen nélküli világos "mézet" dobnak piacra. Merthogy a gyantázás hatására színanyagok is tűnnek el a mézből.
Ezek szerint te vagy az anyagbeszerző, ha így tudod. Mennyi a zséd?
Ja. A Te hülyeségedre miért ne válaszoljak hülyeséggel?: Miért ne szállítanék több helyre, például Ukrajnába és a Duna folyó mentén is több helyre? Tudod, a pénz csendben fial, tehát ilyesmit ne kérdezz!

De ne törj nagy babérokra te se, mert már csak rövid ideig lesz jó üzlet a gyantázás, egyre többen tudnak a nagy bizniszről, hogyan lehet a rizsszirupból akácmézet varázsolni és egyre könnyebb leleplezni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #88 Dátum: 2018. Február 24. 10:52 »
Köszönöm, hogy a mindenkinek triviális alternatívát SRÁKNAGÁK megmagyaráztad.
Ne beszélj már annyit mellé! Icipici kínaiaknak is nevezhetted volna őket. Egyébként nem ők hamisítanak, csupán az alapanyagot állítják elő ahhoz, és a vevőnek van rá igénye, nem a fogyasztónak. :o
Igen. És a gyantát vásárlók azok a mézüzemek, amelyek szinte pollen nélküli világos "mézet" dobnak piacra. Merthogy a gyantázás hatására színanyagok is tűnnek el a mézből.
Ezek szerint te vagy az anyagbeszerző, ha így tudod. Mennyi a zséd?
Ja. A Te hülyeségedre miért ne válaszoljak hülyeséggel?: Miért ne szállítanék több helyre, például Ukrajnába és a Duna folyó mentén is több helyre? Tudod, a pénz csendben fial, tehát ilyesmit ne kérdezz!

De ne törj nagy babérokra te se, mert már csak rövid ideig lesz jó üzlet a gyantázás, egyre többen tudnak a nagy bizniszről, hogyan lehet a rizsszirupból akácmézet varázsolni és egyre könnyebb leleplezni.

Kedves vitázók,

Azt látom, hogy csak azért írtok, hogy vitázzatok. A rizsszirup akár szűrik akár nem, nem méz, még csak nem is méz alapanyag. Aki azt mézként forgalomba hozza, az hamisít. Kínában is, Nepálban is és Magyarországon is. Azt az álláspontot, hogy "akár a kínai" csak alapanyagot árul a hamisítók melletti kiállásnak tekintem, elutasítom. Ne vitázzatok a vita kedvéért.

Riszszirup sehogyan sem méz, mégcsak nem is méz alapanyag. A méz alapanyaga a nektár, és abból a méh készít mézet. Nincs ilyen vámtarifa szám, hogy méz alapanyag. Amit it csináltok az bűncselekményre való felbujtás. Álljatok már le! Lehet, hogy van olyan méhész, aki beleesik a mézhamisításba, de a többség - biztosan mondom neked - tisztességes!
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #89 Dátum: 2018. Február 25. 11:43 »
Tisztelt Körmendy Úr!

Nagyra értékelem, hogy nemcsak OMME EB tagként, hanem magánemberként is megszólalsz a méhészkedés közéleti kérdéseiben. Ahány ember annyi élethelyzet és annyiféle nézőpont. Ha beszélgetünk egymással nemcsak a különbségek, hanem az azonosságok is felfedezhetők. De nemcsak az azonosságok, hanem az elsődleges és másodlagos vagyis hátsó szándékok is érvényesülnek. Ezek a hátsó szándékok néha tudatosak, ekkor nevezzük őket csúsztatásnak, hazugságnak, félrevezetésnek. Általában indokolatlan félelemkeltés is társul hozzá vagy rágalmazó minősítés. Egyezzünk meg abban Körmendy úr, hogy ezeket itt a fórumon mellőzni kellene, mert értelmetlenül megnehezíti a beszélgetést.

Idézet
A rizsszirup akár szűrik akár nem, nem méz, még csak nem is méz alapanyag. Aki azt mézként forgalomba hozza, az hamisít. Kínában is, Nepálban is és Magyarországon is.
Ez tiszta beszéd. Egyetértek vele. Annyival kiegészítem, hogy Törökországban és Ukrajnát se felejtsük már el megemlíteni, mert az EU-val ők is növekvő mértékben kereskednek.

Idézet
Azt az álláspontot, hogy "akár a kínai" csak alapanyagot árul a hamisítók melletti kiállásnak tekintem, elutasítom. Ne vitázzatok a vita kedvéért.
A "kínai" ma már egy olyan jelző, ami mögött sok-százezer tonnás szomorú tapasztalat van a mézpiacon. Persze, tudjuk, hogy akár Ukrajánból és Törökországból is érkezhet "kínai" típusú méznek jelölt termék.

Azt is tudjuk, te is én is és sokan mások, hogy miért használjuk a méz alapanyag kifejezést a rizsszirup vagy répacukor enzimmel bontott és gyantakezelt változatára. Tudjuk, hogy hamisítás egy változatáról beszélünk.

Akkor is hamisításról beszélünk, amikor az 1100-1300 Ft-ért felvásárolt 20-50 % akácpollen tartalmú jó minőségű akácmézünk a boltokba jutva most nem részletezem ok okok miatt már csak 2-5% akácpollent tartalmaz, legyen ez a próbavásárlás az EU bármely országában.

Idézet
Riszszirup sehogyan sem méz, mégcsak nem is méz alapanyag. A méz alapanyaga a nektár, és abból a méh készít mézet. Nincs ilyen vámtarifa szám, hogy méz alapanyag.
100 %-ban egyetértek veled. Így van. A furcsa viszont számomra, hogy ha ez így van, akkor szerinted miért ne lehessen küzdeni a kínai típusú változatok, események, termékek ellen? Merthogy a következő mondatoddal már azt is felveted, nagyon okosan, de rendkívül tévesen, hogy aki beszél a kínai típusú hamisítványok létezéséről, az felbujtó.
Már bocsánat, de Ki ellen felbújtó?
De nézzük a következő mondatodat:
Idézet
Amit itt csináltok az bűncselekményre való felbujtás. Álljatok már le!
Miről beszélsz?
Itt mindannyian, én is, te is, mi is, nyíltan és minden hátsó szándék nélkül küzdünk a kínai típusú hamisítás és hamisítványok ellen. Legalábbis eddig én ezt reméltem. De javíts ki ha tévedek.
Mit értesz azon, hogy álljunk le? Azt gondolod, ha leállunk, akkor nem lesz kínai típusú hamisítás és kínai típusú hamisítvány az EU boltok polcain?
A nyilvánosság kizárásával hogy a jó fenébe képzeled el a kínai típusú hamisítványok eltüntetését a boltok polcairól?

Idézet
Lehet, hogy van olyan méhész, aki beleesik a mézhamisításba, de a többség - biztosan mondom neked - tisztességes!
Ez a mondatod a legszebb.
Szerinted az EU boltok polcain levő mézek hány %-ra van az ráírva, hogy Kovács 3 János méhész termelte méz? Mind a ketten tudjuk, hogy nagyon kevés termelői feliratú méz kerül a kiskereskedelmi boltok polcaira.

A mézek döntő többsége 3-6 lépcsőn keresztül jut el a fogyasztóig. Hol van esély a kínai típusú hamisítványok előállítására? A jó labor háttérrel rendelkező mézüzemekben. És itt le is zárhatod a felelősök keresését, mert NEM a méhészek miatt van a boltokban annyi kínai típusú hamisítvány.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.