Nemzetközi események

  • 104 válasz
  • 53287 megtekintés
Re:Nemzetközi események
« Válasz #60 Dátum: 2018. Január 27. 20:05 »
És ezt nem tudtátok volna megbeszélni privátban?

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Nemzetközi események
« Válasz #61 Dátum: 2018. Január 27. 21:04 »
Üdv.Uraim!
Janóka!
Semmi jelentősége!

Re:Nemzetközi események
« Válasz #62 Dátum: 2018. Február 06. 20:16 »
A német közszolgálati TV egyre több olyan programot ad, ahol megjelenik a fogalom: "unokakonform". Azaz csak olyan dolgokat tesznek, amelyeket az unokák sem fognak megbánni. A ternmőföld gyors haszonszerzés miatt történő elszennyezése nem tartozik ezek közé. Sem GLIFOZÁTTAL? SEM DDT-vel, SEM NEO-val.
Két német fiatal, hobbi méhész méhselt alakú ház építésébe kezdenek Portugáliában. Viszik a méheiket is. 
https://www.zdf.de/dokumentation/37-grad/37-zwei-bayern-und-40000-bienen-100.html

és a németekre jellemző, hogy relatív sok méhes műsor van. Itt is egy pl.
https://www.zdf.de/wissen/terra-xpress/dicke-hummeln-und-der-brummer-zoff-100.html#autoplay=true&startTime=0
Az első film elmondja, hogy a méhbetegségekhez kapcsolódóan - az agrárszektor más területeihez hasonlóan - közösségi kármentesítés jár. (Mint a gyümölcsösöknél a vis major alap.)

Egyes problémákat is felvázol, mint pl. a városi méhészkedés pl. Berlinben, Hamburgban annyira elterjedt, hogy már élelem hiány lépett fel. A méhek megjelentek a pékeknél, cukormázat lakmároznak.

A tetőteraszon levők megszurkálták a szomszédokat, a bérbeadó eltávolíttatta őket. A vége az lett, hogy a városban, de egy parkban bérelnek helyet a méheknek.

Németországban 120.000 méhészt regisztráltak, a méhcsaládok száma nő, a méhlegelő csökken.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:Nemzetközi események
« Válasz #63 Dátum: 2018. Február 21. 08:07 »
Talán itt lesz ennek a mocskolódásnak a legjobb helye.
Megfogadtam, hogy a Zöld Méhészfórummal nem foglalkozom, annyira alpári stílust vettek fel odaát, hogy kár rájuk az időt tölteni.
Most mégis kivételt teszek, mert a következő sor amit idézek, azon kívül, hogy felháborító, meg is döbbenek,......
Innen egy sort töröltem, mert Bezzeg Lacival beszéltem telefonon, és beláttam, méltatlan volt hozzá ez a megjegyzésem!
Bocsánatot kérek tőle, de ettől még Tomipapa írása felháborító.

Az elnökségi üléseken meg állandóan a Fekete-Fehér Méhészklub a téma, hogy mi milyen csúnyák vagyunk, mennyire támadjuk "szegény" ártatlan Tóth Pétert aki kifordulva önmagából teljesen mást beszél mint tíz évig.
De maradjunk Tomipapa hajnali gondolatánál.
Íme:
"Erdős Norbert és Bross konzekvensen hazudik, de ez érthető, hiszen mindkettőjüknek oly annyira kell az önigazolás, mint egy falat kenyér."
Tehát olyan messzire merészkedett a kertészbácsi, hogy egy Európai Parlament képviselőt hazugnak nevez.
Szekszárdon Bross Péter elmondta, hogy rengeteg gratulációt kap a mézjelentés miatt külföldről, itthon pedig áztatják a jelentést.
Ha valakinek eddig kétségei voltak, hogy miért tiltottam ki tőlünk Arisztaioszt(Tomipapát) akkor most itt az igazolás.
Én ezt a mérhetetlen sértő, alpári stílust nem engedem!
Nem csodálkoznék, ha a Zöldön megjelenő írás jogi következményeket vonna maga után!
Engedjétek meg, hogy én viszont személyes köszönetemet fejezzem ki képviselő Úrnak, hogy a magyar méhészekért ennyit küzdött eddig is.
Döntés március 1-én.
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 22. 18:36 írta Nagyernyei Attila »

Re:Nemzetközi események
« Válasz #64 Dátum: 2018. Február 22. 07:44 »
Hol vagytok?
Izso60, Kivancsi111 merre jártok?
Még Lobenben is ezt beszélik, hogy Tomipapát (Arisztaioszt) kitiltották a Zöldről.
Most miért nem kiabáltok?
Pedig Izso60 nem rég ezt írta:
"Üdv.Uraim!
Azért ezek a kitiltások és az ezzel való fenyegetőzések igen beszédesek az értő olvasók számára.
Nem de?"
Úgy látom a kertész odaát is elkapálta magát.
Az általam kimásolt sor már ott sem megy.
Nem marad más hátra, majd a Skype (internetes telefon) kisírja magát.
Azért örvendek, hogy a Zöld Méhészfórum moderátorai is belátták, ami sok az sok.
Lehet így tél vége felé a meleg, párás  levegő a fóliasátorban, és egy álmatlan éjszakában jó nagyot akart írni Tomipapa, de ez nem jött be, hiába kopogtatta órákon keresztül a billentyűket.
Így jár aki sokat gondol magáról.
Nagyernyei Attila


Re:Nemzetközi események
« Válasz #65 Dátum: 2018. Február 22. 08:36 »
Na most miről van szó? Mit is kérdezel? Mit csinált az Öreg? Mi van Lobenben? (Azt sem tudom hol van.)
Én már vagy 2 hete nem beszéltem vele, de ha ismét bejelentkezik, akkor rákérdezek, mert Tőled nem jött át a hír, csak valami érthetetlen eseménnyel kapcsolatod "izé". Mondd már légyszi mi történ? De gyorsan beleolvasok a"ződbe" ha ezt megírtam. KÍVÁNCSIvá tettél ;D Na 111.

Hol vagyok? Sajnos családi ügyeket intézek. Senkinek nem kívánom...
Egyébként végeztem a műlépezéssel, de még nem tervezem az etetés-serkentés megkezdését, mint azt február végére javasoltad :o.

De mi van a "ződ" moderátoraival? Valami nehezet írt az Öreg, és kirúgták? Valami nagy gáz lehet, mert senki nem veszi fel a telefont.
Milyen beszédes fenyegetőzések voltak, meg kitiltások? Szerintem senki nem tudja, nem csak én. Mondd már el Attila!
De mi köze ennek a nemzetközi eseményekhez? Mi vannnnnnnnnnnn?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nemzetközi események
« Válasz #66 Dátum: 2018. Február 22. 11:09 »
Attlila!

Kérlek, ne legyél ennyire elfogult a megfogalmazásban, mert ezzel sok embert megbánthatsz és nem vet jó fényt a nyilván értékes munkát végző Bross Péterre és Erdős Norbertre sem.

 A mézjelentéssel kapcsolatos munkálatok már az előző kormányzati ciklusban elindultak. Erdős Norbert és Bross Péter neve fémjelzi most, de illene megemlíteni az elődök tevékenységét is, hiszen egy ilyen jelentés minden esetben hosszú folyamat és sok ember, több intézmény munkája.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nemzetközi események
« Válasz #67 Dátum: 2018. Február 22. 12:52 »
Valamit nem jól tudnak Lobenben, mert  az öreg jelen pillanatban is fent van a fórumon.
Tudjátok messziről jött ember .....

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Nemzetközi események
« Válasz #68 Dátum: 2018. Február 22. 13:02 »
Úgy látszik visszatiltották!  ;D

Tomipapa írását ne emeld ide át!
Had írogasson csak odaát.
Legyen elég az a példa amely sorát én idéztem!
Itt ezt az alpári stílusát nem fogom engedni.
Megértéseteket köszönöm!
Nagyernyei Attila
Klubvezető

« Utoljára szerkesztve: 2018. Február 22. 18:40 írta Nagyernyei Attila »

Re:Nemzetközi események
« Válasz #69 Dátum: 2018. Február 22. 13:10 »
Attlila!

Kérlek, ne legyél ennyire elfogult a megfogalmazásban, mert ezzel sok embert megbánthatsz és nem vet jó fényt a nyilván értékes munkát végző Bross Péterre és Erdős Norbertre sem.

 A mézjelentéssel kapcsolatos munkálatok már az előző kormányzati ciklusban elindultak. Erdős Norbert és Bross Péter neve fémjelzi most, de illene megemlíteni az elődök tevékenységét is, hiszen egy ilyen jelentés minden esetben hosszú folyamat és sok ember, több intézmény munkája.

Előző kormányzati ciklusnál a Magyar Kormányt érted? Az ugye speciell ugyanaz. Az EU parlamenti ciklust érted? Vagy arra utalsz, hogy a mézjelentést az előző OMME ciklus készítette? Pontosan Neked ki és mit mondott? A tégla mondott valamit, mert más ugye nem nagyon állt szóba veled sem.

Szóval nem értem, kire gondolsz a mézjelentésnél. Ki volt Erdős Norbert előtt az előterjesztő, aki bármilyen EU parlamenti anyagot beterjesztett? Annak kik készítettek anyagot? Vagy csak megint beszólsz egy mindent tudok lózungot.

Akkor is tévedtél, amikor a méz szűrésénél kijelentő módban írtad, a méz csak melegen szűrhető gyantán. Elárulom, hogy itt is tévedtél. De persze egyből elkanyarodsz más témára.

Szóval kiknek milyen munkáját véled a melyik intézmény előző kormányzati ciklusában?

Beálltál azok közé, akik az eredményt le akarják szólni. Hogy ez neked miért jó, nem tudom, de lelked rá.


Keresd a szépet és a jót!

Re:Nemzetközi események
« Válasz #70 Dátum: 2018. Február 22. 13:17 »
Úgy látszik visszatiltották!  ;D

Már írt is:
"Aranyoskám, Gyönyörű Tobeecám, Galambom!

Ez a jó ember nem érti meg, hoába linkeli be az oldalakat:

A méz problémákat a termelőknek maguk között kell megoldania. Mindenféle hatósági intézkedés, hírverés és a kertész vádaskodásai ártanak a magyar méznek. Pláne, hogy azok nagyrésze a méhészek kisebbik részét érinti. Mindenfélével vádaskodik. Nem csodálkoznék, ha a háttérben mézet szeretne venni, és ehhez össze akarja dönteni a méz árát, a mázpiacot.

Bejegyzését kérem másolatban is törölni.

Kérem, hogy azon fórumozókat, akik nem tartják tiszteletben a fórum döntését, hogy ide ne fröcsögő, és bemásolják írásait, azokat is tiltsátok ki.

*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Nemzetközi események
« Válasz #71 Dátum: 2018. Február 22. 13:27 »
Talán itt lesz ennek a mocskolódásnak a legjobb helye.
Megfogadtam, hogy a Zöld Méhészfórummal nem foglalkozom,
 

Attila ideje lenne már.
Persze már tucatszor megfogadtad(olvass vissza),de hát ha nincs mit írni jó onnan ezt-azt csipegetni ugye.
Hagyd békén a Zöldet,ott nem vagy téma.

Amúgy meg ha szabad vélemény nyilvánítás híve vagy viseld el a más véleményeket is,meg
a másik méhészfórumot.

Ja és csak az igazat meg a valódit:
Erdős képviselő Úr sajtótájékoztatóján kihangsúlyozta " A Mézjelentés kidolgozásában részt vettek a tagállamok méhészegyesületei".


Re:Nemzetközi események
« Válasz #72 Dátum: 2018. Február 22. 16:18 »


Kérem, hogy azon fórumozókat, akik nem tartják tiszteletben a fórum döntését, hogy ide ne fröcsögő, és bemásolják írásait, azokat is tiltsátok ki.

Szerintem azokat kellene kitiltani, akik pofátlan módon elferdítik a valóságot.
Milyen döntését "nem tartják tiszteletben", kinek? A fórumnak? Van értelme a mondatnak, amit írtál? Ha valakinek a véleménye nem egyezik meg a főnöködével, és nem  szolgálja annak ügyeit, az nem írhat? Az a tisztelet, amikor mindenki együtt megy a vágóhídra?



Ez a jó ember nem érti meg, hoába linkeli be az oldalakat:

Mit jelent az, hogy hoába? Nálatok is sok hó esett? Hoába esett, úgyis elolvad. ;D
Kitint meg hagyd békén! >:(

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:Nemzetközi események
« Válasz #73 Dátum: 2018. Február 22. 17:16 »
Üdv.Uraim!
Ne bosszankodj Jenő,látod hogy ezek sportot űznek a kitiltósdiból,hol ilyen,hol olyan indokkal.
Mert esetleg keményen fogalmazol vagy kifigurázod az értelmetlen írást,111.
A lényeg hogy nem tetszik valamelyiküknek.
Engem is többször fenyegetett már kitiltással a (durva stílusom)miatt.
Pedig csak visszafröccsent rólam amit hozzám vágtak.
Na 111,szép kis nemzetközi esemény kerekedett ebből a teljesen és sajátosan "hazai"eseményből!

Re:Nemzetközi események
« Válasz #74 Dátum: 2018. Február 22. 17:36 »
Azért nemzetközi esemény mert még Lobenben is a zöld fórummal foglalkoznak. ;D
De hogy ezt miért itt kell és miért az itteni klubvezetőnek kell közzétenni azt nem tudom.   ::)