OMME tisztségviselők választása, 2016!

  • 728 válasz
  • 279646 megtekintés
OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Dátum: 2015. Október 18. 21:34 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Ennek a rovatnak az indításával, Maya Péter kérésének teszek eleget, amellyel maximálisan egyet is értek, így segítve a az OMME-ban zajló demokratikus reformot.
A Fekete-Fehér Méhészklub létrehozásakor az volt az elsődleges célom, hogy a méhészeti közélet dolgait kitárgyaljuk.
Két éve nem gondoltam, hogy ilyen népszerű lesz a honlap, most már ki merem jelenteni, egy "virtuális történelem könyvet írunk" az OMME jelenéről.
A Méhészklub honlapját olvassák a méhészek, az OMME tisztségviselői, kereskedők,ágazatunk szereplői.
Aminek külön örülök, hogy a hangnem sokkal visszafogottabb mint az első időszakban, a személyeskedéseket simán lehet kezelni.
A 2016-os OMME választás előtt tárgyaljuk ki a jelöltállítástól kezdve a választási szabályokat, és tegyünk javaslatokat az ésszerű változtatásokra.
Ez természetesen egy vitaanyag, és az OMME Küldöttértekezlete jogosult arra, hogy akár az alapszabályba, akár az SZMSZ-be beemelje.
Köszönöm Maya Péter javaslatát.
Dolgozzunk együtt, reformáljuk meg közösen az OMME csikorgó szervezetét!
Nagyernyei Attila
Klubvezető
« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 21. 19:04 írta Admin »

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #1 Dátum: 2015. Október 19. 08:04 »
Köszönöm Attila!A jelenleg érvényes választási szabályokat is fel kellene tenni, mint a beszélgetés kiindulási alapját.Én az előbb nézegettem az OMME honlapot de nem találtam.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #2 Dátum: 2015. Október 19. 08:37 »
Péter!
Előbb azt kéne már kitalálniuk, hogy melyik az érvényes alapszabályunk.
Mint már említettem Dr.Karaszi Margarita bírónő bejelentette, hogy meg fogja vizsgálni melyik az OMME jelenlegi HATÁLYOS alapszabálya.
Ott voltál, hallhattad.
Mivel én nem vagyok jogász, valami fontosat mondhatott, mert Dr.Soós Tibor, és Dr.Mészáros László arckifejezésére mintha az lett volna írva.... a ku..a életbe, megbuktunk.
Bizony, nem először.
Állítólag Dr.Soós az OMME jogi képviselője.
Kíváncsian várom a fejleményeket, mert ha valóban a régi alapszabály szerint kellett volna eddig is működnie az OMME-nek, az bizony zsebbevágó történet az összes vezetőnek!
Lehet Dr.Cserényi Péter hamar nyújtotta be ellenem is az etikai-fegyelmi határozat elleni a súlyosbítási kérését?
Le kéne szállniuk a magas paciról, megtanulni igazat mondani aztán jöhetne egy méhészeknek írt alapszabály előkészítése, SZMSZ és Választási Szabályzat.
Lehet azért nem találod a mostanit, mert az elnökség szeretné beletenni azt a sort, amikor ők határozzák meg, hogy kire kell szavazni?
Véleményem szerint amit már régóta megfogalmaztam teljesen szétesett az OMME "Vállalat", a vezetők csak látszatra értenek egyet, de ez nem így van.
Óriási belső viták és feszültségekkel teli hétköznapjait élik a jelenlegi OMME tisztségviselők.
Kifelé "jópofiznak", hogy minen szép és jó, valójában meg akkora hibákat vétenek, szinte naponta, hogy az elképesztő.
OMME méhészet, multik elé tervezett tüntetés.
A jelenlegi választási szabályokat ők biztosan nem akarják megváltoztatni, ezt nekünk kell szorgalmaznunk, amivel maximálisan egyet értek, és igen jó ötletnek tartok.
Nagyernyei Attila

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #3 Dátum: 2015. Október 19. 10:25 »
Szia Péter!
Az OMME hírek címszó alatt megtalálod az Új választási szabályzatot.
Jól eldugták, már többször szóltunk érte.
Hogy ebben mi a hír nekik, miért oda teszik?
Érdekességnek megemlítem, hogy fent van az Új etikai szabályzat is.
De, láss csodát a régi alapszabályunk is.
Amennyiben az nem érvényes, minek untatják vele a méhészeket?
Nocsak....
Nagyernyei Attila

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #4 Dátum: 2015. Október 19. 10:33 »
Ha mégis "ringbe" szállna a kiskakas, ez lenne a bevonuló zenéje.

https://www.youtube.com/watch?v=exZMwe-igOQ
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #5 Dátum: 2015. Október 19. 13:11 »
Geddekas irta


........... Rövid kampány lesz .
Az én nézetem szerint a kampány a jelöltek,  a jelölő bizottság általi nyilvánosságra hozatala után kezdődik.Ha ez nem rövid, az csak segíti a jelöltek közötti választást.Mert azért az mégsem kampány, ha a jelölés után már 2-3  hétre választás van.Nem is beszélve arról, hogy volt olyan tisztségviselő választás amikor a jelölő bizottsági lista közlése után azonnal szavaztattak.

...sajnos még a szabályos választások lebonyolítására se látok esélyt,.

Na éppen ezért kell figyelni. Az OMMEnak jelölő bizottsága van és nem a vezetéstől független választási bizottsága. A választást maga az aktuális  IB, elnökség szervezi a saját maga által jóváhagyott szabályzat alapján.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #6 Dátum: 2015. Október 19. 20:21 »

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #7 Dátum: 2015. Október 20. 09:47 »
Kedves Attila!
A Fekete-Fehér Méhészklub létrehozásakor nem az volt az inkább az elsődleges célod, hogy szó szerint idézzelek:
"Addig nem nyugszom amíg a jelenlegi IB-t meg nem buktatom!" Ezt azóta mindenki emlegeti.
Tisztelt Malya úr!
Ön azt írja: "Az OMMEnak jelölő bizottsága van és nem a vezetéstől független választási bizottsága. A választást maga az aktuális  IB, elnökség szervezi a saját maga által jóváhagyott szabályzat alapján."
Ön mint az OMME levitézlett egykori ügyvezetője szövegértési gondokkal küzdhet, vagy el sem olvasta az anyagot, mert a válsztási szabályzatban az szerepel, a jelölő és a szavazatszedő bizottságot is a küldöttgyűlés választja.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #8 Dátum: 2015. Október 20. 11:01 »
Kedves csiperke!
Kicsit "fűszeres" az írásod, úgyis fogalmazhatnék, hogy pikáns, viszont nem ülte meg a gyomromat, igen szeretem a gombát.
Az idézet nem gyenge, de minek tagadnám, írásaimból nem volt nehéz kikövetkeztetned.
Annyi kiegészítésem azért lenne, hogy nem az egész "galerivel" van bajom, (mondjuk ezt többször is leírtam már)és például  Kollár Imrével az ég világon semmi!
Na de ne menjünk végig az egész csapaton, mert még felizgatom magam.
Mit is mondott az OMME elnöke a megválasztása előtti kortes beszédében?
Hogy a jelenlegi IB-vel nem tud együtt dolgozni, ha ő lesz az elnök!
Húha!
De mivel rólam van szó, és nekem címezted a kérdést nem térhetek ki ilyen egyszerűen a válasz elől.
Mivel 3 jelenlegi IB tag teljesen szabálytalanul csücsül az "elnökségben", mert összeférhetetlen, valamint az elnök sorozatos valótlan állításai engem igazolnak, nem kell nagyon görcsölnöm a megbuktatásukon.
Személy szerint az OMME elnöke olyan valótlanságot állított rólam, és ezt képes volt az OMME bélyegzőjével, majd aláírásával hitelesíteni, így beadva a dokumentumot a Fővárosi Törvényszéknek, hogy ő saját magát buktatta meg!
Megkérdezlek kedves csiperke, ha ilyen szemenszedett hazugságot állított rólam az OMME elnöke, akkor mennyire lehet hitelesnek tekinteni az anyag többi részét amit beadott a bíróságra?
Annyira mint ahogy az OV-n elhangzott OMME méhészetről tartott mellébeszélését!
Valóban a megbuktatásuk a cél, mert egy diktatúrát csak megbuktatni lehet, a demokratikus átmenet akár egy szabályos választással is történhet.
Amikor kussoltatnak, nem adnak szót, meg mondják, hogy kire kell szavazni, titkosítanak, becsapnak, hazudnak mire számíthattál csiperke?
Véleményem szerint nem lesz egy sima átmenet, igen ragaszkodnak a pozíciójukhoz, és a saját önös érdekeiknek alárendelik az érdekképviselet valós tevékenységét.
A Nemzeti Program mögé bújva áll érdekvédelmi munkát szimulálva mindenki a saját pecsenyéjét sütögeti.
Az egész Nemzeti Program az érdekképviselet kerékkötője, és ezt használják ki, mert tudják a méhészek azért a pár ezer forintért képesek őket majmolni.
Vannak olyan alapszervezetek ahol a tagság fele nem OMME tag!
Miért?
Mert nem kérnek támogatást, és nem kérnek az OMME-ből!
Szerintem nem lennének ekkora problémák, ha az EB tette volna a dolgát!
Nekik is menniük kell, a felelősségük megkérdőjelezhetetlen.
Így az OMME Kontroll Csoport felvállalta azt amit az EB elmulasztott!
Ezért nem kell csodálkozni a bírósági pereken, mert az EB szűrő lyukas, még egy csiperke is átfér rajta.
Nagyernyei Attila


Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #9 Dátum: 2015. Október 21. 13:13 »
A választást maga az aktuális  IB, elnökség szervezi a saját maga által jóváhagyott szabályzat alapján.
Ezen nincs mit beszélni, az alapszabály a választási szabályzatot belső szabályzatnak minősíti, s azt korábban az IB ma az elnökség fogadja el. Ez még akkor is így van ha az elnökség által leszabályozott eljárás végrehajtásához a küldöttgyűlés jelölő és szavazatszámláló bizottságot választ.
Miért is nem a küldöttgyűlés fogadja el a választási szabályzatot? Ez olyan mintha az országgyűlési képviselő választásokat a kormány szabályozná,  holott ezt a parlament teszi.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #10 Dátum: 2015. Október 21. 22:09 »
Igen a választási szabályzatot egy ilyen nagy szervezetnél a küldöttgyűlésnek kéne megalkotnia. Na de mikor lesz már végre egy szabályosan összehívott küldöttgyűlés?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #11 Dátum: 2015. Október 21. 22:21 »
Geddekas!
Ezt kérdezed:
"Na de mikor lesz már végre egy szabályosan összehívott küldöttgyűlés?"
A jelenlegi vezetés idejében már aligha.
Teljesen új alapokra kell helyezni szakmai civil szervezetünk működését, de látható, hogy a jelenlegi társaság erre alkalmatlan.
Alap dolognak tartom, hogy egy olyan alapszabály szülessen végre amely a méhészek érdekének figyelembe vételével születik, sokkal nagyobb beleszólásuk lehessen a saját sorsukba, és az "elnökség" hatáskörét úgy meg kell kurtítani, hogy az egyesület működése ne bénuljon le.
Most mi van?
Tejhatalmú urak gyakorlatilag úgy irányítanak, hogy semmiről nem tud a tagság!!!!!!!!
Erre a legjobb példa a mai nap.
A tüntetésekről senki nem tud, csak valami apró hírecskét akik elmentünk az OV-ra.
Brüsszelről szó sem volt, ezt nem is értem.
Sajnos nem tudom elhinni az OMME elnökének, hogy erről ő nem tudott!
Az OMME-ban szerintem már minden szabálytalan!
Még az alapszabály is!
Ezt a politikában úgy hívják anarchia.
Teljes megújulás, reform kell, fegyelem, tisztesség akkor újra virágozhat az OMME, vagy bedönti az ügyészség.
Ennyi, és akkor lesz szabályos a küldöttgyűlés összehívása.
Félő, hogy ez a vészforgatókönyv fog érvényesülni a makacsságuk miatt.
Nagyernyei Attila

 

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségviselők választása, 2016!
« Válasz #12 Dátum: 2015. Október 31. 14:09 »
A mostani küldöttgyűlési meghívóban szerepel három furcsa napirendi pontja. Ezek szerint november 14-én választják meg
 - a Jelölő Bizottságot
 - a Szavazatszámláló Bizottságot,
 - megerősítő szavazás lesz az OMME tisztségviselőiről.

E harmadikat tekinthetjük aféle bizalmatlansági indítványnak is. A valódi oka, hogy az alapszabály erőteljes megváltozása miatt új választást kellene tartani, és ezt így akarák áthidalni.

Sajnos a Küldöttgyűlés össszehívása dr. Mészáros László és az IB tagjainak közvetkezetesen szabálytalan magatartása miatt az érvényes alapszabálynak nem felel meg, következésképpen az összes határozata érvénytelen lesz.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #13 Dátum: 2015. November 03. 14:23 »
A vonatkozó törvények szerint egyszerre csak egy alapszabály lehet érvényben. Ezt Fáskerti Úrnak üzenem, aki előszeretettel hangoztatta, hogy a két alapszabálynak egyszerre kell megfelelni. Sajnos ez nem megy, mert nem lehetséges. De ezt egy felügyelő bizottsági elnöknek tudnia kellene.

Ez a "megerősítő szavazás" csak akkor lehetséges, ha a régi alapszabály él és egyedül csak az van érvényben. Ha viszont csak az új alapszabály érvényes, akkor a döntéshozatali szervek hatásköreinek jelentős változása (OV hatásköreinek megszűnése és az elnökséghez rendelése) miatt csak a teljes tisztújítás lehet jogszerű intézkedés.

A demokrácia ismeri a "bizalmatlansági indítványt", mint olyan lehetőséget, amivel az ellenzék szokott élni és éppen megválasztott tiszségviselőkkel szemben. Ez benne is van az alapszabályunkban, vagyis a küldöttek 10 %-a kérheti a .... megjelölésével a ...... tarara, tarara  ......

A "megerősítő szavazás" a demokratikus játékszabályok szerint tulajdonképpen "bizalmatlansági indítvány" fordítottja. Ezt kellett volna kérnie Bross Péternek a lemondás helyett. Ha név szerinti megerősítő szavazást kért volna, akkor valszeg még most is Ő az elnök és az IB nagy része kicserélődött volna.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 03. 14:32 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #14 Dátum: 2015. November 05. 11:40 »
A jelölő és szavazatszámláló bizottság  tagjaira, a vezetés tesz javaslatot. Nagyon fontos, mert így demokratikus, hogy a javaslat megtétele után, elhangozzon az a kérdés, a Küldöttgyűlés tagjai felé, hogy van-e a jelölő és szavazatszámláló bizottságok tagjaira vonatkozóan más javaslat is.  A vezetés által javasolt személyi körre vonatkozó javaslat ugyanis, nem feltétlen egyezik meg, a Küldöttgyűlés által elfogadható személyi körrel. Ez pedig csak akkor derül ki, ha a küldöttek ezt  megbeszélik.
Volt már olyan, hogy ezt  a kérdést nem tették fel. Kijött a vezetés jelölt listája, majd két másodperc csend, majd, no akkor szavazzunk.
Ezt a két másodpercet, ha valaki szeretné kiegészíteni a listát, erősen figyelje, és bírja az általa javasolt személy hozzájárulását is, a listára kerülés tekintetében.
« Utoljára szerkesztve: 2015. November 05. 20:56 írta Malya Péter »