OMME tisztségviselők választása, 2016!

  • 728 válasz
  • 279666 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #60 Dátum: 2016. Január 09. 19:34 »
Üdv.Uraim!    Tisztelt olvasó bizonyára mindenkinek feltűnt hogy az OMME tisztségviselők választása 2016 topic-ban olvasgatja az úszóklasszis kiértékelését az újságíró lehazaárulózását leganéjozását,azért mert nem a szánk íze szerint írta meg a cikkét. Ettől aztán faszagyereknek hisszük magunkat és egyébként is mi az hogy Mi a fekete-fehér méhészklubon nem értünk valamihez legyen szó sportról, politikáról,gazdaságról és elsősorban OMME-ről Mi aztán tudjuk a tutit és mindenki más pedig ganéj hazaáruló! Köszönjük nektek az összefogás felé terelő megnyilvánulásaitokat!

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #61 Dátum: 2016. Január 09. 20:49 »
Idézet
Idézet

Téved, aki azt hiszi, hogy itt egy ember elvárásai ütköztek egy bürokratikus szervezettel.

Ez az állítása nem igaz. Miért?
Hosszú Katinka azért szólalt meg, mert bár ő megkap minden segítséget, de a tehetségek döntő többsége nem. És ez veszélyezteti a magyar úszósport jövőjét. Nincs elég masszőr, pszichológus, egyéni edző, rendes pihenőhely stb., holott kiemelt sport az úszás. Ezeket a kéréseket eddig soha meg nem hallgatták. Pedig nem tagadhatja senki, hogy valójában lenne rá pénz is és szakember is, de nem foglalkoztatják őket.





Ez az általad tett értelmezés számomra nem azt bizonyítja, hogy az állítás hamis, ahogy azt te állítod..  (te kis hamis  ;) )
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #62 Dátum: 2016. Január 09. 20:59 »
Megkérek mindenkit aki szeretné még kinyilvánítani az úszóklasszissal való egyet, vagy egyet nem értését az tegye a továbbiakban a gőzölgő- ben.
Itt a klubbon mindenki véleménye számít;
  ;)

Moderátor
Én is ezt teszem
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #63 Dátum: 2016. Január 10. 18:00 »
Tisztelt Méhészklub olvasók!
Saját írásomból egy sort töröltem, mert felhívták a figyelmemet, hogy gyakoroljak önkritikát.
Most is úgy gondolom, ahogy akkor, viszont megértettem, hogy ez nem viszi előre a dolgokat!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Sziasztok!
Már több mint két nap elmúlt azóta, hogy Szekszárdon egy sajnálatos esemény miatt rengeteg méhész megjelent.
A kegyeleti okok miatt nem lett volna túl etikus azonnal írnom a következő dolgokról, most talán már nem sértek meg senkit.
Az majdnem mindenkinek feltűnt, hogy Bross Péter tartotta a búcsút a méhészek nevében.
Így döntött a család, mert vele voltak olyan viszonyba, ezt tiszteletbe kellett volna tartani, de néhány embernek ez nem sikerült.
Ilyen kérdések hangzottak el, hogy mienk kell a hatalommal szembe menni?
Hú ha!
Nem folytatom, mert ez annyira sértő, és annyira szánalmas, de akik ezt megtették (megkérdezték) nekik semmi sem szent.
Volta akit rettenetesen zavart, hogy nem őt kérték fel a méhészek és, hogy mindenki megbizonyosodjon róla,.....
nini itt vagyok...... póker arccal kiballagott, hogy mindenki láthassa.
Bross mélyen kerülte a szakmapolitikai dolgokat, beszédében még az "O" betűs szavakat is kerülte.
Ezzel a nyomulós csapattal nehéz dolgotok lesz, jött hozzám a szertartás végén egy közismert méhész.
Olyan bástyát építettek ki maguk körül, hogy ezt áttörni a demokratikus utat betartva nagyon nehéz lesz.
Úgy kampányolnak, és ezt idézném a neves publicistától:
" A szaktanácsadóknak megmondták, ha itt nem mi maradunk, mások jönnek helyettünk nektek mennetek kell!"
Ez valahol gyalázat, ha így van.
Mindenki tudja, hogy a szaktanácsadókra szükség van, feladatukat kicsit át kell szabni, de ha az MVH-nak így megfelel, ki érdekel.
Ami viszont ettől fogva a magánvéleményem, hogy a szaktanácsadókat teljes mértékben ki kell zárni az érdekvédelmi munkából!
Döntse el a szaki, hogy elnök, IB tag, Ügyvezető, Küldött vagy mi a frász akar lenni, de ahonnan a fizetését kapja, ott ne emelgesse a kezecskéjét!
Többször írtam már, én ezt belülről is megtapasztaltam!
Én vagyok ennek a legjobb példája, ha nem úgy ugráltam ahogy Cserényi doktor kívánta, mindent elkövetett az eltávolításomért.
Annak örülök, hogy az ellenem indított etikai vizsgálata is kudarcba fulladt, csak rájöttek mások is, hogy mire megy ki a játék.
Véleményem szilárd, és megalapozott.
A szaktanácsadók csak és kizárólag a Magyar Méhészeti Nemzeti Programmal foglalkozzanak, ugyanis ez a feladatuk!
Ezt alapszabályunkba kell rögzíteni.
A végére hagytam, de fontosnak tartom.
Most egyáltalán nem azt feszegettem, hogy ez összeférhetetlen vagy sem!
A szaktanácsadókon keresztül nyomást gyakorol az OMME vezetése a demokratikus működésre!
Ez nem összeférhetetlen, hanem felháborító, és bics....nyitogató!
Nagyernyei Attila

« Utoljára szerkesztve: 2016. Január 11. 16:17 írta Nagyernyei Attila »

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #64 Dátum: 2016. Január 11. 07:02 »
Jó reggelt!
Egymás után kapom az elismerő e-maileket, amit köszönök, de nem nem ezért írok.
Ez úgy jön magától, mivel folyamatosan figyelem az eseményeket, érdekel az OMME jelene és jövője, a múlt után meg csak sóvároghatunk.
Ilyen belháború, ennyi etikai-fegyelmi ügy, és egy bírósági sem volt!
Az a lényeg, hogy legdrágább elnökünk nem tudja összetartani a társaságot, mert sosem végzett érdekvédelmi munkát, azt sem tudja mi az, mindig olyan "megmondó ember volt".
Idézném az egyik privát üzenetet, (az összes hangneme hasonló), sőt én is szoktam ezeket a kifejezéseket használni.
" Szia Attila, az OMME elhatározta, hogy negatív kampányt folytat. Ne menj bele, mert nem jól jössz ki. Az a politikai párt amelynek a hátsóját nyalizzák, annak még programja sem volt, mit vársz tőlük. Erre készüljetek, ne a tisztességes,  nemes küzdelemre. Mindenki bűnöző lesz akik nem szimpatikusak a jelenlegi hatalomnak. Vigyázz az egészségedre, ne lovald ennyire bele magad, és főként ne bízd el. Azért sokan drukkolunk nektek. A Méhészklub szakmai része tökéletes. Szia Attila......."
Nincs mit hozzáfűznöm.
Ezt eddig is tudtam.
Nagyernyei Attila

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #65 Dátum: 2016. Január 11. 08:45 »
QUQURIQ !!!


Ezt írta Neked az OMME elnöke Dr. Mészáros László????? :o

" Szia Attila, az OMME elhatározta, hogy negatív kampányt folytat. Ne menj bele, mert nem jól jössz ki. Az a politikai párt amelynek a hátsóját nyalizzák, annak még programja sem volt, mit vársz tőlük. Erre készüljetek, ne a tisztességes,  nemes küzdelemre. Mindenki bűnöző lesz akik nem szimpatikusak a jelenlegi hatalomnak. Vigyázz az egészségedre, ne lovald ennyire bele magad, és főként ne bízd el. Azért sokan drukkolunk nektek. A Méhészklub szakmai része tökéletes. Szia Attila......."
Nincs mit hozzáfűznöm.
Ezt eddig is tudtam.
Nagyernyei Attila

Elképesztő!

A megdöbbent Kiskakas!

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #66 Dátum: 2016. Január 11. 10:25 »
Mi történt veled Kiskakas?
Átálltál?
Mit gondolsz, az OMME elnöke írna nekem ilyen privátot?
Inkább tagadná, mint tényként közölné!
Nagyernyei Attila

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #67 Dátum: 2016. Január 11. 16:14 »
Tisztelt Méhészek!
Senki nem gondolhatja közületek komolyan, hogy az OMME tisztségviselők választása, sima ügy lesz.
Legalábbis én nem gondolom.
Most tegyük azt félre, hogy kire milyen valótlanságokat fognak kitalálni, az jön magától.
A béke, mindig egy háborúnak a vége, lezárása.
Most erre van szüksége a méhésztársadalomnak, békésre, nyugalomra, de addig viszont harc lesz.
Szerintem az alábbi idézet nagyon idevág:
"Azt hiszem, akkor lesz egy hegycsúcson igazán szép a kilátás, hogyha gyalog megyünk oda fel, megizzadunk, verejtékezünk és elfáradunk.
Böjte Csaba."

Nagyernyei Attila

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #68 Dátum: 2016. Január 15. 17:49 »
Kicsit foglalkoztam a jelöltállítás témakörével.
Olyan gáz, hogy mindjárt beleakadok alapvető hibákba.
A Tolna Megyei Méhész Egyesület nem OMME alapszervezet, hanem önálló.
A mi legfelsőbb döntéshozó szervünk, a Közgyűlésünk.
Az OMME legfelsőbb döntéshozó szerve a Küldöttgyűlés.
Az utolsó alapszabály (a sok közül) ezt írja:
10 oldal:
"III Küldöttgyűlés
1.Az Egyesület legfőbb döntéshozó szerve a Küldöttgyűlés, mely...."
Gondolom ez egyértelmű, mert ez van az alapszabályokban, mindegyikben.
Vagy mégsem?
A jelölő bizottság tájékoztatójában, ahol elmagyarázzák a jelölés menetét és azt, hogy egy személyt több posztra is lehet jelölni, ez áll:
"Az Alapszabály szerint a vezető tisztségviselőket demokratikusan, Küldöttközgyűlés keretében kell megválasztani."
Tehát most vagy Közgyűlés, vagy Küldöttgyűlés, vagy Küldöttközgyűlés?
Kérném a jogtudósok segítségét, mert szerintem a Jelölő Bizottság másik alapszabályból dolgozik.
Megválasztásuk úgyis totálisan szabálytalan volt, legalább figyeljenek a helyes fogalmakra.
Tudjuk:
Zárjegy helyett, Zárszalag.
Küldöttközgyűlés helyett, Küldöttgyűlés.
Mondtam, hogy figyelek!
Nagyernyei Attila



*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #69 Dátum: 2016. Január 15. 18:53 »
Üdv. Uraim!
Nagyernyei Uram! 
Valószínűleg eljuttok egyszer arra szintre ahol normális,építő hozzászólások lesznek kutyástul-macskástul. De most nem is ezért jöttem, más a gond lemaradt a Böjte idézet a végéről!!!

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #70 Dátum: 2016. Január 15. 19:13 »
Ha nem is Böjte idézet, de mindenképpen megszívlelendő: Boldogok a békességre igyekezők... Mt 5,9

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #71 Dátum: 2016. Január 15. 19:53 »
Lilahagyma, és Izso60!
Úgy veszem észre nektek minden mindegy.
Egy ekkora "Hivatal", melynek alkalmazottai miniszteri fizetéseket markolnak fel, jobban kéne figyelniük a szabályos működésre, a pontos, precíz megfogalmazásokra.
Nincs közöttük olyan ember aki előtte átnézi a dokumentumokat?
A választások nem csak arról szólnak, hogy jöjjön egy új csapat, és takarítsa el a régit.
A rengeteg hibát ki kell javítani, és ez nem egy rossz szó, vagy betűhasználatot jelent.
A soron következő tisztújító OMME Küldöttgyűlés után az új csapatnak neki kell állni egy normális alapszabályt megalkotni.
Minden módosított alapszabály tele van fogalomzavarral, ellentmondással, szóismétléssel.
Pongyola módon összetákolt, görcs az egész, amit leerőszakoltak a küldöttek torkán.
Méltatlan egy 13.000 fős szakmai civil szervezethez!
Minden szónak, kifejezésnek súlya van.
Képzeljétek el ha a Magyar Alkotmányt így fércelték volna össze.
Arról nem is beszélve, hogy úgy változtatták meg a választási szabályokat, hogy csak most pillázunk mi lett belőle.
Erről ki tudott, a küldötteket miért nem tájékoztatták?
Nem kell őket folyton támadnom, annyi marhaságot csinálnak, én csak közlöm veletek, ami úgy látom nem tetszik.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #72 Dátum: 2016. Január 15. 20:26 »
Üdv. Uraim!   Nagyernyei Uram!  Ezt olvassuk:
(Minden módosított alapszabály tele van fogalomzavarral, ellentmondással, szóismétléssel.
Pongyola módon összetákolt, görcs az egész, amit leerőszakoltak a küldöttek torkán.)
Én úgy emlékszem soha nem védtem (nem föladatom és nem célom és nincs is rá szüksége) a jelenlegi OMME vezetést.Viszont ebben a két mondatban már ennél sokkal többről van szó! Minden módosított alapszabályról van szó, ez több Elnököt és sok küldöttet vádol azzal hogy mit sem értve a szakmai és civil szervezetek működéséhez össze ütöttek valami kuszaságot és "lenyomták a küldöttek torkán". Nahát már az elején is így működött az OMME!
A siralmas Magyar Alkotmányt nem itt kell megvitatni, de annál foltosabb gatyát nem sokan láttak!

Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #73 Dátum: 2016. Január 15. 22:48 »
Miért is siralmas a magyar alkotmány??

Kérdezem attól aki ezt írta. Példákat kérek és miért hibás és miben??

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:OMME tisztségvisalők választása, 2016!
« Válasz #74 Dátum: 2016. Január 16. 06:56 »
Amiről itt beszéltek az nem a http://www.alkotmany.hu/  ??

Alaptörvény!

Idézet
ZÁRÓ RENDELKEZÉSEK
1. Magyarország Alaptörvénye 2012 . január 1-jén lép hatályba.
2. Ezt az Alaptörvényt az Országgyű lés az 1949. évi XX. törvény 19 . § (3) bekezdés a)
pontja és 24. § (3) bekezdése alapján fogadja el.
3. Az ezen Alaptörvényhez kapcsolódó átmeneti rendelkezéseket az Országgy űlés a 2.
pont szerinti eljárásban, külön fogadja el.
4. A Kormány köteles az Alaptörvény végrehajtásához szükséges törvényjavaslatoka t
az Országgy űlés elé terjeszteni .

Mi, a 2010. április 25-én megválasztott Országgy űlés képviselői, Isten és ember előtti
felelősségünk tudatában, élve alkotmányozó hatalmunkkal, Magyarország els ő egységes
Alaptörvényét a fentiek szerint állapítjuk meg .

Legyen béke, szabadság és egyetértés.

 :o  ::)  :-[
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.