OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK

  • 129 válasz
  • 66879 megtekintés
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #60 Dátum: 2015. Szeptember 13. 22:13 »
Egy kicsit elgondolkodtam azon amit írtál. Nem igazán tudom értelmezni a bíró véleményét, hogy hogy nem tudott véleményt alkotni.
Szerintem egyértelmű a szabálytalanság, hiszen a küldöttek az alapszabály tervezetet csak ott a helyszínen ismerték meg és a felolvasás alapján kellett véleményezni, ami szerintem nem igazán jogszerű és ezt tartalmaznia kell a hiteles jegyzőkönyveknek és azt is, hogy a szabálytalanságokra a gyűlés elején fel lett hívva a figyelme az elnöknek.
Ha az OMME és a jogi képviselője a bíróságon a megtörténteket adta elő és a felperes is akkor szerintem egyértelműen lehetett volna dönteni.
De ez csak az én véleményem.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #61 Dátum: 2015. Szeptember 13. 22:40 »
Jelenleg két per van folyamatban.

1. 2014 november 30-i küldöttgyűlés összes határozatát megsemmisítette 2015 április 1-én a Fővárosi Törvényszék, ami ellen az OMME fellebbezett, amiről a Fővárosi Ítélőtábla 2016 január 25-én fog tárgyalni és dönteni.
 
2. A 2015 évi március 1-i és 28-i események szabálytalan összehívásáról pedig szeptember 3-án volt az első tárgyalás. Ezt a pert függesztette fel a bírónő, gondolván, hogy majd ennek a pernek a kérdését megválaszolja a másik per eredménye.
Rosszul gondolja.
Ezt a pert  2011. évi CLXXXI. Törvény alapján lehet megítélni, míg a másikat a Polgári törvénykönyv alapján.
De rá fog jönni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #62 Dátum: 2015. Szeptember 13. 22:56 »
Így már tiszta, köszönöm szépen.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #63 Dátum: 2015. Szeptember 15. 23:13 »
Mai napon benyújtottam a fellebbezésemet a szeptember 3-án hozott bírói végzés ellen.
Alábbiakban indoklom, hogy miért döntöttem a fellebbezés mellett.

Kétféle válasza lehet a bírónőnek.  8 napon belül el kell döntenie, hogy megváltoztatja a döntését vagy továbbítja a fellebbezést  Ítélőtáblához.
1. Ha saját hatáskörben megváltoztatja, akkor haladéktalanul kitűzi a következő tárgyalást kb októberben.
2. Ítélőtáblához továbbítja a fellebbezést, aki tárgyalás megtartása nélkül dönt.

Ítélőtábla döntése lehet:

1. Elfogadja a fellebbezésben foglalt érveket és megsemmisíti a bírónő végzését. Ebben az esetben november decemberben lehet a következő tárgyalás és a per a másik pertől függetlenül zajlik.

2. Elutasítja a fellebbezést, ez esetben a másik pertől függővé válik ez a per, tehát amíg abban a perben nem születik jogerős ítélet, addig ez a per nem folytatódik.
Ez esetben leghamarabb jövő év márciusában folytatódik ez a per.

Sok tárgyalást nem lehet tartani ebben az ügyben, hiszen tanúk meghallgatására nincs szükség. A tények alapján nagy valószínűséggel a felperes javára születik ítélet.

Ennyi.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #64 Dátum: 2015. Október 07. 19:26 »
Nagyon meglepő hírrel szolgálhatok.
Ma voltam a Fővárosi Törvényszéken, mert eddig nem kaptam semmilyen értesítést a fellebbezésem elfogadásáról vagy a Fővárosi Ítélőtáblához továbbításról, pedig a bíró számára a törvényben kiszabott határidő már rég letelt.
Kikértem az ügyiratot, hogy beletekintsek, hol tart a bírónő az üggyel.
Egy órán keresztül keresték, de nem találták az ügyintézők az iratköteget sehol.
A bírósági jóindulatú kollégák azt feltételezik, hogy dr. Karaszi Margarita bírónő asztalán van és dolgozik az ügyön.

Lehet, hogy megakadt a torkán a fellebbezés?
Elutasításhoz se talál indokot, de a tárgyalás folytatásától is tartózkodik.
De az is lehet, hogy más az ok?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #65 Dátum: 2015. Október 17. 21:05 »
Azóta ismét eltelt 10 nap!  Eredmény van e már azóta?
Ezek már sorsdöntő döntések lesznek, azután már nem kell azon agonizálnia senkinek, hogy melyik alapszabály  szerint kell menni???

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #66 Dátum: 2015. Október 17. 21:31 »
Szia János!

Most sem kell különösebben gondolkodnia ezen senkinek, jelenleg a 2005-ben elfogadott alapszabály alkalmazható jogszerűen, joghatások kiváltására az alkalmas.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #67 Dátum: 2015. Október 17. 21:50 »
A hét közepén a bíróság a következő tájékoztatást adta. Ők kiküldték az alperes ügyvédjéhez is a fellebbezést. Amikor onnan visszaérkezik hozzájuk az értesítés, hogy az ügyvéd úr a levelet átvette, akkor tudják meg, hogy mikor vette át a fellebbezést. Attól az időponttól számítódik az a 8 nap, ami alatt a bírónőnek döntenie kell, hogy kítűzi a tárgyalást vagy tobábbítja a fellebbezést az Ítélőtáblához. 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #68 Dátum: 2015. November 13. 17:50 »
Írásomnak nem találtam megfelelőbb helyet, de talán nem is baj, hamarosan jó helyen lesz.
Ma megkaptam az OMME Etikai és Fegyelmi Bizottságának elnökétől az OMME elnöke elleni panaszbeadványomra a választ.
Nem kertelek, lazán csuklóból az ETB elutasította. (A csatolmányban az indok olvasható.)
Röviden azt írják, hogy a felsorolt vétségek elkövetése nem valósult meg, így:
"Megállapítjuk hogy a panasz kivizsgálása nem tartozik a bizottság hatáskörébe."
Nem mértem!
Megállapítják, hogy a hatályos (de melyik a hatályos?) OMME Etikai és Fegyelmi szabályzatában felsorolt vétségek elkövetése nem valósult meg, majd nem nem tartozik rájuk.
A levél elolvasása után felhívtam Rádi Tibort, és kérdeztem tőle, hogy most elküldtél az ügyészségre?
Ha az ETB nem foglakozik vele, az OMME védőhálója nem működik, belekényszerítetek engem is olyanba, amit nem akartam.
Szerettem volna házon belül megoldani a vitás ügyet, de az ETB hatáskörébe nem tartozik.
Sajnálom, de nem maradt más út.
Az jelenleg nem ütközik a jó erkölcsbe, (etikába) és nem is fegyelmi vétség, ha az OMME elnöke a Fővárosi Törvényszéket valótlan adatok közlésével félrevezeti, megtéveszti.
A Parlamenti képviselőknek is felfüggeszthetik a mentelmi jogát, ha olyan súlyosat vétenek.
Az OMME elnöke bármit megcsinálhat, az Etikai és Fegyelmi Bizottság ezt nem vizsgálhatja.
Akkor ellenem mi alapján vizsgálódnak?
Arra kiterjedt a hatáskörük?
Az EB sem működik, az ETB sem.
Bíztam bennük, de csalódás ért.
Olvassátok a mellékletet.
Péntek 13. csak van benne valami.
Nagyernyei Attila

Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #69 Dátum: 2015. November 13. 18:47 »
Nem tudjátok a közölik az milyen lyuk?

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #70 Dátum: 2015. November 15. 23:51 »
2015 november 14-i küldöttgyűlés ezer ponton megsértette a hatályos alapszabályt, sőt többet is, jogszabályokat. Megérett a gyümölcs, lehet szüretelni.
1.
Napirend megvitatása és megszavazása.
2.
Miféle mérleget szavazott meg a társaság?
3.
Ezek a gondolkodás nélküli javadalmazások.
4.
Mi az hogy a tisztségviselők megerősítése?
5.
Ennek a kontár alapszabálynak a folyamatos erőltetése. Ez az alapszabály szavazás is tragédia volt.

Minden határozat hatálytalan.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #71 Dátum: 2015. November 16. 18:01 »
Üdv.   "Uraim"!  Lacika! Neked legyen hatálytalan,legyen tragédia,legyen erőltetés,hagyd a p.csába ne kísértsd a sorsot hagyd élni azt a tizenpár ezer embert. Fogjátok már föl néhányan hogy Ti mentek szembe az OMME-val sőtt időnként saját magatokkal is  és az OMME nem Dr Mészáros és még csak nem is Dr Cserényi hanem Mi és ez nem két ember.Egyébként bizonyos  vagyok abban is hogy ezek az emberek sem OMME elnökként nőttek fel eddig is jól megéltek és nem voltak hajlék nélkül aligha erre sz...kodásra vágynak,ennyiféle embernek senki nem lesz képes megfelelni de az értelmes ember kompromisszumokat köt és nem a bíróságra rohan feljelenteni azokat akik holnap is  "szivesen"látják és meghallgatják ha bármekkora "okosságot" mond is. Én senkit nem védek nincs is rászorulva az OMME elnökei közül, viszont az EGYESÜLETET megvédjük az ilyen KCS-tól!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #72 Dátum: 2015. November 16. 18:52 »
Izso60!

Ott voltál a küldöttgyűlésen? Mert ha igen, akkor kurvára háttal ültél! Az OMME nem Mi vagyunk! Az OMME pontosan az általad leírt személyek! Ránk,csak addig van szükségük, amíg befizetjük a tagdíjat! A mostani vezetőség tényleg nem a szarakodásra vágyik, hanem a pénzre! De arra nagyon!
A vezetőségnek nem kell megfelelni senkinek sem, igazad van, nincs két egyforma ember. Nekik,egy dolognak kell megfelelni: a törvénynek! Na ez az amit a KCS próbál elérni. Ezt hidd el és akkor nem fogsz sületlenségeket írkálni!

Nb18

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #73 Dátum: 2015. November 16. 18:58 »
Tévedsz Izsó! Tavasszal Csuját és a gödöllőieket akarta a jelenlegi vezérkar kizáratni a Küldöttgyűléssel és még a szavazásig se jutottak el, megbukott a kezdeményezésük. Most bepróbálkoztak Nagyernyei Attilánál és totális verességet szenvedtek, kb 60 szavazat született a kizárás mellett, a többiek vagy kimentek vagy nem voltak hajlandóak szavazni.

Ezek alapján Tisztelt Választott Tisztségviselőink! Következtetéseket vonhatnátok le, hogy az erkölcstelenségeteknek  hol a határa! Ha minket erkölcsteleneknek tartanának és titeket tekintenének erkölcsösnek, akkor úgy kivágtak volna minket a küldöttek az OMME-ból, mint macskát sz.....ni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:OMME BÍRÓSÁGI ÜGYEK
« Válasz #74 Dátum: 2015. November 16. 19:19 »
QUQURIQ !!!

Izso60!
A törtvény rád is kötelező, mint az OMME IB-EB jére, és mindenkire!
..ha velük értesz egyet, és helyesled, ahogy , amilyen módon vezetik az OMME-t ugyanolyan törvénysértő Vagy, mint Ők!
A bíróság egyszer már kimondta!
Vagy nem voltál ott a küldöttgyűlésen?
Ja kint kajáltál a büfében, addig míg mások végigülték és hozzászóltak!
Miért nem szóltál közbe?
Miért nem helyeselted, hogy igen is nagyon jó dolog az, ha 8,5 milliónak nyoma vész?
Miért nem helyeseltél, hogy az OMME méhészete lepusztult!
Miért nem helyeseltél, amikor az OMME elnöke elvesztette az egyesületünk közhasznúságát???
Hajrá Izso60! Most megmutathatod, hogy mennyire vagy antidemokratikus!
Mond el a tagságnak, hogy így törvénytelen frankó a vezetés, csak így tovább!!!
Ilyenek kellenek még az OMME élére, hogy kiegészítsed ezt a bandát!
..ha megírod privátba a nevedet és Rád szavazok elnöknek, mert Te még a gatyatologatón is túlteszel!

A téged jelölő Kiskakas!