A méhcsaládok általános állapota

  • 3428 válasz
  • 966998 megtekintés
*

keydo

  • *
  • 17
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1980 Dátum: 2019. November 08. 09:31 »
Ebben a pár oldalban minden benne van azt hiszem, és nagyon jól látszódik kinek mi is az érdeke, ki milyen irányvonalat képvisel .... és ennek mit rendel alá. Gyanítom ha az én mézemben (kevés családszámmal) ennyi cukor lenne , kiröhögne a felvásárló ....
Azért, Csányi Antal tól szeretném megkérdezni miért volt/vált szükségessé az "akácméz minőségi alapkritériumainak lemódosítása"?. Ha valaki ő biztosan tudja a választ.
Azt azért még tegyük hozzá, hogy a jelenlegi kialakult helyzetért, a méhészek egyáltalán nem felelősek, (az a pár kivétel is eltörpül ... ) de az egészet nekünk kell majd lenyelni, keserű szájízzel, kis haszonnal.....

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1981 Dátum: 2019. November 08. 10:04 »
Ezt írja deGonosz:
"A hordás beindulása előtti fészek cukorsziruppal való teleetetését is tőle tanultad?"
Majd így folytatja:
"Csak  nem Te is így tanultad tőle? Mi ebben a csipkelődés?"
Ha nem gonoszkodva, hanem megfontolva olvastad volna eddig írásaimat, akkor biztosan nem szólnál így be.
.........
Nagyernyei Attila

Látom, nem úszom meg, hogy beidézzem Zoltán Béla cikkét, mert a végén még jól kimagyarázza magát mindenki...

A csatolmányok csak több részletben rakhatók fel, így csak a vonatkozó részt csatolom, igény esetén a cikk többi részét is felteszem.

Sajnos, nem a méretezéssel van elsősorban gond, kizárólag a figyelmem hagyott ki, amikor az eredeti változatra és nem az átméretezettre kattintottam csatoláskor (egy mappában vannak az eredeti és az átméretezett képek).

Végül is nem ezért idézem vissza a beszélgetést, hanem azért, mert az ilyen csatolmányok csak bejelentkezve láthatók, vendégként nem, s ha már Jenő még egy darabig nem élvezheti a csatolmányok nyújtotta vizuális információkat (s ha a "hiteles, 10-20 %-os szuperjó" MGT-Pici-Csányit is ki találná tiltani egy hónapra a klubvezér az egyenlő mércével mérés jegyében, Tónyika se essen már el a csatolmányok tanulmányozásától), ezért megosztható linkek formájában is közzéteszem, az megnyitható a vendégeskedők számára is...

https://drive.google.com/file/d/1MVLHVm-5RFLog8mKxv2nxRMjkjnPbfqO/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1gOchp4Mr1chCkYoWrGW8b1YcvayXdypI/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1A4x6udY6tjAukYaeecY2yqyVmHPVK2_k/view?usp=sharing

Végül is lassan már tényleg többen lesznek kitiltottak, mint aktívak. Természetesen én nem rinyálok hónapokon keresztül Átillának, hogy pihiztesse már le a MGT-Barátját, mint írtam, nem érdekem, hogy ne tudjon megszólalni. Sokkal inkább érdekem, de leginkább azok  érdeke, hogy minél többet beszéljen ez a hiteles és közszeretetnek örvendő "cukrászmester", akik még elkötelezettek a tisztességes méhészeti gyakorlat folytatásában és a valódi, hamisítatlan, virág- és édesharmat-méz méz gyűjtetésében.

Reményeim szerint a brigagyéros állításával szemben nem a termelő méhész-társadalom 99 %-os része tért át az itt bevallott -a termést 10-20 %-os cukormézzel "szaporító"- méhészkedési gyakorlatra.

Volt már egykor a Méhész Fórumon egy polémia a cukoretetés népszerűsítése kapcsán azzal a somogyi-baranyai kisméhésszel, aki "Nemgazdája" a "szent hevületben" lobogó Brigádvezető társtulajdonosnak.

Javaslom, fussák már át azok, akiket érdekel a téma:

http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127578#p127578
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127582&hilit=+gazdas%C3%A1gosan+is+#p127582
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127598&hilit=azt+mondom%3A+%C3%81CSI%21#p127598
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127602&hilit=+gazdas%C3%A1gi+eredm%C3%A9nyt+is+hozott+volna#p127602
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127607&hilit=aki+p%C3%B3rulj%C3%A1rt+a+n%C3%A1dcukorral#p127607
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127609&hilit=m%C3%A1r+besz%C3%A9lnek+sok+mindent+a+n%C3%A9pek#p127609
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127616&hilit=n%C3%A1dcukor+probl%C3%A9ma+nem+a+mi+Aranynekt%C3%A1r+probl%C3%A9m%C3%A1nk#p127616
http://meheszforum.hu/forum/viewtopic.php?f=2&t=270&p=127619&hilit=most+megbuktak+a+m%C3%A9z%C3%BCkkel#p127619

Természetesen van tovább is, igény szerint azokat a hozzászólásokat is szívesen közreadom ismét...

*

leo

  • ***
  • 198
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1982 Dátum: 2019. November 08. 17:41 »
Beeznisz! Hidd el nem Ti névtelenek jöttök ki szarul a történetből.Sokan gondolkodnak így.
A kizártak helyére mindig újak jönnek.

*

nata

  • ***
  • 175
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1983 Dátum: 2019. November 08. 21:31 »
Na már a facés csoportban is ez a téma. Amivel nem is lenne baj, csak már hülyítik a népet ezzel a 7%-os répacukros dologgal. Keverik össze-vissza a répacukrot, nádcukrot, izót, azt se tudják mik ezek, van aki még a megengedett szacharóztartalmat is odakeveri. Szerencsétlenek akik olvassák és esetleg elhiszik, majd jól meglepődnek, ha visszadobják a mézüket. Sajnálom, hogy kidobták onnan Tomipapát, ő azért rendbe tudná tenni a dolgokat ezzel kapcsolatban. Én nem szólok hozzá ott, nem szeretem a vitát.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1984 Dátum: 2019. November 08. 22:15 »
Meg lehetne oldani, hogy a cikk https://drive.google.com/file/d/1A4x6udY6tjAukYaeecY2yqyVmHPVK2_k/view?usp=sharing következő folytatása is felkerüljön ?
Előre is köszönöm.  ;)
üdv.: lali

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1985 Dátum: 2019. November 08. 23:39 »
Meg lehetne oldani, hogy a cikk https://drive.google.com/file/d/1A4x6udY6tjAukYaeecY2yqyVmHPVK2_k/view?usp=sharing következő folytatása is felkerüljön ?
Előre is köszönöm.  ;)

Kedves Lalimeheszet!

Természetesen "szállunk rendelkezésére", de kérem, nézze el, ha nem erre a kitiltások óta "nyugalom szigetére" teszem, ahonnan a tarsolytulajdonos Jenőt olyan blőd indokkal tiltotta ki a Klubmegvezető", amiért a Brigagyéroska (TÁRSTULAJDONOS) vállát a porcleválást is kockáztatva szokta veregetni...

Egyébként is a szakmai hozzászólásoknak szerintem a Ződön van jobb helye, ott a szakma a prioritás, nem a cukrászipari továbbképzés...

Üdv: FV


Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1986 Dátum: 2019. November 09. 06:31 »
Fehér Viktor!
Majd beidézek a Zöldről, hogy milyen "szakmaiság" van odaát.
Jobb lenne ha ott fikáznád a hozzászólókat, az ott simán belefér.
Neked ez a stílusod, megváltozni nem fogsz, esetleg úgy jársz mint a haverjaid.
Azért a saját peremhez sokat segítesz, amit köszönök.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1987 Dátum: 2019. November 09. 08:36 »
A Méhcsaládok állapota és a személyes konfliktusok furcsán kapcsolódnak egymáshoz. Én mindig megkapom a figyelmeztetést, ha rossz rovatba írok, hát igen.......

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1988 Dátum: 2019. November 09. 09:05 »
Fehér Viktor!
Majd beidézek a Zöldről, hogy milyen "szakmaiság" van odaát.
Jobb lenne ha ott fikáznád a hozzászólókat, az ott simán belefér.
Neked ez a stílusod, megváltozni nem fogsz, esetleg úgy jársz mint a haverjaid.
Azért a saját peremhez sokat segítesz, amit köszönök.
Nagyernyei Attila
Klubvezető

Kedves Átilla, tévelygő aligméhészek Bősz Ustora, kezdők és középhaladók Nagy Tanítója, MGT-Topméhészek Támogató Nagy Barátja,  Szervilis Udvari Mulattatója és Skrupulusok Nélküli Harsány Hírharsonája!


Valamit végzetesen félreérthettél, eszembe sem jutna a hozzászólókat "fikázgatni". Milyen "alpári", közönséges ez az általad oly előszeretettel használt, még a szlengben  is csak hellyel-közzel elfogadható 'fika, fikázás' kifejezés: https://www.nyest.hu/hirek/honnan-jon-a-takony ; bár neked legyen mondva, a szó etimológiájával messze nem vagy még tisztában...

Mint ahogy a kifejezés német tartalmának jelentése is ismeretlen számodra, szerencsére DR. Körmendy-Rácz P.(olihisztor) János P.(hD) főtudományostitkár immáron újra aktív, mint az  Anak Krakatau, s tereli bő nyálkitörésekkel a Nagyérdemű figyelmét az olyan kényes témákról, mint pl. MGT-Brigagyéros 10-20 %-os fáintos répacukros cukrászati műremekéről szóló önvallomás esetéről és az arra született reakciókról...

Nos, a jó fődoktor bizonyára elárulja majd neked, milyen alpári jelentéstartalommal (is) bír a 'ficken' 'fick dich' kifejezés germánéknál:     

https://enyeszpont.blog.hu/2017/10/26/gyerekszitter

Ha szó szerint, s nem csak "körbeírva" is Kivancsi lennél a szó jelentésére, akkor egy -korántsem teljes körű- magyarítás:

http://szotar.sztaki.hu/search?searchWord=ficken&fromlang=ger&tolang=hun&outLanguage=hun

Szóval adj már kérlek magadra, furán venné ki magát, ha Bicska kénytelen lenne egy hónap pihire küldeni az indulatodban alpárivá torzuló, "fogalmazásgátló" nyomait erősen magán viselő "érveléstechnikád" miatt...

Szívesen tanítanék neked stílustani, retorikai kurzusokat is, mert szemmel láthatóan nehézségeid vannak az önkifejezés terén is, s  oktatásod során óvakodnék olyan szavak használatára buzdítani, melyek jelentéstartalmával még nem vagy tisztában. Ilyen betűszó a közismert WTF is, melyet te biztosan valamilyen ordenáréság közvetítésére használnál, noha közismerten a "Welcome To Facebook" köszöntést takarja a kifejezés...   

Nem kellene mentegetőznöd, bár te még sokkal kevesebbért is tiltottál ki innen értelmes, humoros és szakmailag is felkészült és kíváncsi személyeket, mint az én Mindegy barátom, és Gyurika, az élő lelkiismereted (nem mertem a 111111 szimbólummal előrukkolni, nehogy félreértsd vagy provokációnak véld...).

Végtére is tényleg 1111111111111111111, bár én szégyellném magam, ha már mást nem tudnék cselekedni, mint érvelés helyett egy ledorongoló kitiltással elhallgattatni a vitapartnereket. Tudod, egyszer már megírtam:

...............

Figyusz! Most kitárulkozom neked! Fogalmad sincs arról, milyen ostobaság lenne részemről gyűlölni bárkit is. Téged sem gyűlöllek, pedig hányszor szeretted volna, ha azt teszem. Éppen a te kicsinyes gyűlöleted, amit oly sok, nem veled egy húron pendülő ember ellen érzel, táplálsz, gerjesztesz, rettent el attól, hogy rád akarjak hasonlítani. Isten őrözz! Ha én a gyűlöletedre gyűlölettel válaszolnék, olyanná lennék, mint te, aki ellen folyamatosan szót emelek, kinövéseit szeretettel farigcsálom, akit inkább szeretnék felemelni magamhoz, mint hogy lesújtsak rá.

Nem, Atilla, én látom, hogy nem egyenlők a fegyvereink. Te azt hiszed, uralkodhatsz, elnyomhatsz, lebírhatsz, megsemmisíthetsz bárkit.  Talán, lehet... De csak itt! Mindenütt másutt, ahol ez a fegyvered nem működik, már vesztes is vagy, ha alkalmazni akarod. Ha kikerülsz innen, abban a pillanatban pontosan arra a méretre "állsz be", amekkora vagy. Nem fizikailag! Lelkileg...

...........

Nem a régmúlt idők ködébe veszőn, egyszer a te mentális problémádhoz sokban hasonló gondokkal küszködő harcostársadnak küldtem egy üzenetet. Most neked is elküldeném a "refrént", ízlelgesd, dédelgesd, s vesd el!
Hátha kicsírázik belőle valami bölcsesség... Egy próbát megér, nem is túl nehéz felidéznem, átkölteni se nagyon kell.
A te lelked nem a neonikotinoidok és Tóth Péter miatt háborog, hanem szerencsétlenül alakult (szakmai) életed révén. Igazán talán nem is csak amiatt, de az a trauma nem érdekel, ami ide kormányzott, hiszen nem vagyok sem a gyóntatód, sem a pszichiátered. A permanens bizonyítási kényszer, a mindenáron megfelelni akarás, a kisebbségi érzéssel elegyes uralkodni vágyás tipikus szimptómák. Csak kompenzálni próbálsz azzal, hogy támadsz bárkit is, ahelyett, hogy felkeresnél egy pszichiátert, aki segíthetne csillapítani a kínlódásodat. Az a gyanúm, hogy talán még saját magadat is utálod néha. Békélj már meg magaddal, a sorsoddal, légy végre  közösségi ember, akit lehet, hogy nehezen lehet (vagy nem lehet) szeretni, ám tisztelni, értékén becsülni igen... Légy végre te is Buddha... Ő mondta:
"Amit gondolunk, azzá’ leszünk." „Mindannyian saját tetteink rabszolgái vagyunk:
Miért haragudnánk emiatt másokra?”

Látod a pereiddel kapcsolatosan is az az attitűdöm, hogy segítselek, felemeljelek, megmutassam a jó irányt. Nagyon örülök, hogy hogy segítségemet értékeled, biztos lehetsz benne, hogy a későbbiekben is számíthatsz rám, ha szükséges, a bíróság előtt is szívesen rávilágítok értékeidre, személyiséged jellemző vonásaira. Felhatalmazlak arra is, hogy védekezésed során hivatkozz rám, ám sajnos arról lekéstél, hogy mentő-tanúként megidéztethess...

Sebaj, majd a következő pereidben éberebb leszel, s időben kéred a segítségemet és támogató tanúskodásomat. Állok szívesen rendelkezésedre, csak arra kérnélek, ne fenyegetőzz állandóan a kitiltásommal. Olyan pisis óvodás mentalitás ez, mint ha azt mondanád: majd jól megmondalak Bross apucinak, ha állandóan "fikázol"...

*

T82

  • **
  • 68
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1989 Dátum: 2019. November 09. 13:51 »
Engem csak az érdekelne hol tervezik ezt értékesíteni, Magyarországon túltermelés van, nyugaton meg ezért nem fogják ütni egymást a kereskedők.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1990 Dátum: 2019. November 09. 21:00 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa megkért, hogy nyílt levelét tegyem ITT közzé.
Ennek eleget téve, íme a levél:
"
Kedves Mindenki,

Barátom és üzlettársam érdekében szólalok meg annak ellenére, hogy tudom emiatt be fog "rágni" rám.
Anti néhány nappal ez előtt fölírt erre az oldalra egy nagy hülyeséget:

"méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Amikor felhívtam és megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja-e azt mondta, hogy nyilvánvalóan nem. Akkor miért írsz ilyet kérdeztem?! Válasz, mert felmérgesítettek!
Látszik, hogy próbálja elmagyarázni, hogy arra gondol t,  amíg a méheket etetni kell addig valamennyi cukor elkerülhetetlenül bekerül a mézbe. És, hogy szélsőséges esetben jó szándék, jó gyakorlat mellett is nagy ritkán bekerülhet ennyi cukor a mézbe. De az is látszik, hogy ebből a helyzetből jól nem tud kijönni. Így nem is lehet. Szerintem jobban tette volna ha leírja az igazságot: "hülyeséget írtam, dühömben írtam ilyet" Na aki ismeri Antit, ez neki nem megy!

Mindenesetre nagy örömet szerzett annak a pár embernek aki folyamatosan önti az "epét" nem csak rá, hanem szinte mindenkire aki eredményt tudott felmutatni, vagy akart csak tenni jó ügyek érdekében.
Van köztük úgy látom olyan is akinek az élete nem is szól másról!

Szóval, hogy véglegesen mindenki számára világos legyen ez a kérdés. Nem lehet egy méz "szuper jó" ha van benne ennyi cukor! Sőt méznek nevezni sem lehet! És ezt valójában Anti is így gondolja!

Érdemes lenne viszont azon elgondolkodni, amit nem dühében írt! Mert Antinak abban teljesen igaza van, hogy most Európában a méznek címkézett üvegek nagy részében 20%-nál sokkal több mesterséges cukor van. És ez a "cukorméz" teljes mértékben Kínából és más ázsiai országokból származik. És abban is teljesen igaza van, hogy ez ellen nem teszünk semmit!

Mellékesen jegyzem meg. Alapvetően az a baj azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés olyan nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől származó mézet csomagolunk.

Takács Ferenc"


*

trobi

  • *
  • 35
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1991 Dátum: 2019. November 09. 21:39 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa megkért, hogy nyílt levelét tegyem ITT közzé.
Ennek eleget téve, íme a levél:
"
Kedves Mindenki,

Barátom és üzlettársam érdekében szólalok meg annak ellenére, hogy tudom emiatt be fog "rágni" rám.
Anti néhány nappal ez előtt fölírt erre az oldalra egy nagy hülyeséget:

"méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Amikor felhívtam és megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja-e azt mondta, hogy nyilvánvalóan nem. Akkor miért írsz ilyet kérdeztem?! Válasz, mert felmérgesítettek!
Látszik, hogy próbálja elmagyarázni, hogy arra gondol t,  amíg a méheket etetni kell addig valamennyi cukor elkerülhetetlenül bekerül a mézbe. És, hogy szélsőséges esetben jó szándék, jó gyakorlat mellett is nagy ritkán bekerülhet ennyi cukor a mézbe. De az is látszik, hogy ebből a helyzetből jól nem tud kijönni. Így nem is lehet. Szerintem jobban tette volna ha leírja az igazságot: "hülyeséget írtam, dühömben írtam ilyet" Na aki ismeri Antit, ez neki nem megy!

Mindenesetre nagy örömet szerzett annak a pár embernek aki folyamatosan önti az "epét" nem csak rá, hanem szinte mindenkire aki eredményt tudott felmutatni, vagy akart csak tenni jó ügyek érdekében.
Van köztük úgy látom olyan is akinek az élete nem is szól másról!

Szóval, hogy véglegesen mindenki számára világos legyen ez a kérdés. Nem lehet egy méz "szuper jó" ha van benne ennyi cukor! Sőt méznek nevezni sem lehet! És ezt valójában Anti is így gondolja!

Érdemes lenne viszont azon elgondolkodni, amit nem dühében írt! Mert Antinak abban teljesen igaza van, hogy most Európában a méznek címkézett üvegek nagy részében 20%-nál sokkal több mesterséges cukor van. És ez a "cukorméz" teljes mértékben Kínából és más ázsiai országokból származik. És abban is teljesen igaza van, hogy ez ellen nem teszünk semmit!

Mellékesen jegyzem meg. Alapvetően az a baj azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés olyan nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől származó mézet csomagolunk.

Takács Ferenc"


Ferenc
Ha a barátja és üzlettársa méze tartalmazhat ennyi cukormézet, azt az önök cége kiszereli vagy visszautasítja?Hiszen, most írta le az álláspontját ,hogy ezt nem is lehet méznek nevezi.
Esetleg amit ön jó szándéknak, és jó gyakorlatnak ír,nem lehet ,hogy az csak ilyen családszámnál kivitelezhetetlen dolog.Ipari méztermelésnél nincs idő az olyan részletekkel bìbelődni mint a tisztító pergetés.
Én azért nem örülnék,ha a beteg gyermekem olyan mézet kellene hogy egyen, aminek egy komoly hányada cukorméz,mert van aki nem  tud kiköszörülni egy technológiai csorbát.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 09. 22:00 írta trobi »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1992 Dátum: 2019. November 09. 21:55 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa megkért, hogy nyílt levelét tegyem ITT közzé.
Ennek eleget téve, íme a levél:
"
Kedves Mindenki,

Barátom és üzlettársam érdekében szólalok meg annak ellenére, hogy tudom emiatt be fog "rágni" rám.
Anti néhány nappal ez előtt fölírt erre az oldalra egy nagy hülyeséget:

"méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Amikor felhívtam és megkérdeztem tőle, hogy ezt komolyan gondolja-e azt mondta, hogy nyilvánvalóan nem. Akkor miért írsz ilyet kérdeztem?! Válasz, mert felmérgesítettek!
Látszik, hogy próbálja elmagyarázni, hogy arra gondol t,  amíg a méheket etetni kell addig valamennyi cukor elkerülhetetlenül bekerül a mézbe. És, hogy szélsőséges esetben jó szándék, jó gyakorlat mellett is nagy ritkán bekerülhet ennyi cukor a mézbe. De az is látszik, hogy ebből a helyzetből jól nem tud kijönni. Így nem is lehet. Szerintem jobban tette volna ha leírja az igazságot: "hülyeséget írtam, dühömben írtam ilyet" Na aki ismeri Antit, ez neki nem megy!

Mindenesetre nagy örömet szerzett annak a pár embernek aki folyamatosan önti az "epét" nem csak rá, hanem szinte mindenkire aki eredményt tudott felmutatni, vagy akart csak tenni jó ügyek érdekében.
Van köztük úgy látom olyan is akinek az élete nem is szól másról!

Szóval, hogy véglegesen mindenki számára világos legyen ez a kérdés. Nem lehet egy méz "szuper jó" ha van benne ennyi cukor! Sőt méznek nevezni sem lehet! És ezt valójában Anti is így gondolja!

Érdemes lenne viszont azon elgondolkodni, amit nem dühében írt! Mert Antinak abban teljesen igaza van, hogy most Európában a méznek címkézett üvegek nagy részében 20%-nál sokkal több mesterséges cukor van. És ez a "cukorméz" teljes mértékben Kínából és más ázsiai országokból származik. És abban is teljesen igaza van, hogy ez ellen nem teszünk semmit!

Mellékesen jegyzem meg. Alapvetően az a baj azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés olyan nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől származó mézet csomagolunk.

Takács Ferenc"


*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1993 Dátum: 2019. November 09. 22:02 »
Megfogadtam többé nen írok idede most nem bííírom megállni!

Ez egy protokoll duma!! Felmérgelték😂 akkor verte volna a földhöz a seggét!!!
"A hülyék a túloldalban vannak!!!"
Magyarázzátok még!! ő igy gondolta,ez a"gyakorlat"nála. Lejáratta magát,pont,hiteltelen,pont!!

Akár ki lehet engem is tiltani,pont!!!Mert akinek a véleménye nem egyezik a spanokka,l az bizony így jár!!!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1994 Dátum: 2019. November 09. 22:06 »
A nyugalom a hosszú élet titka.
Nagyernyei Attila