A méhcsaládok általános állapota

  • 3432 válasz
  • 967256 megtekintés
*

Berci

  • ***
  • 244
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1935 Dátum: 2019. November 06. 12:35 »


Komolyra fordítva az ”írást”.
...de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból...A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.

...és itt álljunk meg egy pillanatra és értelmezzük a leirtakat...

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1936 Dátum: 2019. November 06. 12:51 »
Üdvözletem!

Komolyan mondom, hogy ami itt történik már a röhejes...  :-[
Ha ezt épeszű ember fel tudja fogni, ki tud rajta igazodni, le a kalappal előtte !

Régebben Nagyernyei Úr azt mondta, hogy a kiszerelőknek nem érdeke,hogy hamis méz kerüljön az üvegekbe. Amikor rákérdeztem, hogy akkor ki rakja bele, akkor én voltam a hülye gondolkodású..... ;D ;D ;D galamb szindróma...

Most akkor gondolkodjunk kicsit:

- A becsületes méhész nem készít mézet cukorból.
- A "cukormézet" NEM VESZIK meg a kereskedők a méhésztől.(Bár ez sem állja meg a helyét 100%-ig, de arról mélyen kussolni kell. Igaz Attila? )
- A kereskedő/ kicsomagoló tehát kizárólag MÉZET rak(hatna) az üvegekbe.
- A boltok polcairól lekerülő mézek egy része mégis hamis.

Kérem aki tudja, hogy a fenti folyamat melyik fázisában történik meg az "Isteni csoda" miszerint az eredetiből hamis lesz, az kérem írja meg.

Lenne még egy kérdésem:

Bebizonyítható, hogy a méhészek nem ludasak a mézhamisításban. Ha a hamis méz miatt lesz válság ( Mert még nincs! Ez,ami van, csak egy óriási zavarkeltés,pánikoltatás,spekuláció, ... azért, hogy olcsón tudjanak MÉZET venni, mert lehet, hogy szorul a hurok...), akkor kiket kell felelősségre vonni?

Lehet itt kínaizni, délamerikaizni, távolkeletezni... Azt mindenki vegye tudomásul, hogy azért kerülnek ide, mert valakik megveszik Európában !!!

Azt elárulom, hogy nem a méhészek, és nem is Mari néni...

Olyan egyszerű logikus dolgok ezek... azért kell ezt a katyvaszt csinálni, hogy ne lehessen átlátni...

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1937 Dátum: 2019. November 06. 13:11 »
A 30 ezer tonna méz termett annak a 20% a 6 ezer tonna az 250 kamion cukor. Tényleg Brüsszel be kellene menni tüntetni ? Mikor kezdő voltam a Jenő arra tanított hogy akác előtt amit csak tudok pörgessek ki nehogy a telelő élelemből vagy a repce-gyümölcs mézből minél kevesebb kerüljön az akácba!! Ha 2-3% telelő élelem belekerül a mézbe az nem baj. Igy már érthető a méz paraméterek lerontásának szándéka!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1938 Dátum: 2019. November 06. 13:15 »
Ez mindig is így volt, sokan szeretnek a zavarosban halászni. Csak ezeket a zavaros körülményeket kellene megszüntetni és menne minden rendben. Sajnos több mindenkinek érdeke, hogy ezt a zavaros körülményeket fenntartsa, mert így lehet különleges előnyökhöz jutni. A mézfelvásárlás körülményei ha letisztázódnának /független mézvizsgálat, minőségfüggő felvásárlási ár stb/ csak a jót termelő méhészek rughatnának labdába, ami a méhészek egy részének lenne megfelelő, a másik részük  és a felvásárlói  réteg biztos ellenezné. Így legalább a leggyengébbhez igazíthatják az árat. És akkor a pollen mizériáról még nem szóltam, mikor az üvegbetöltéskor még benne volt, de ahogy rácsattant a kupak, eltünt belőle. Hát ez ilyen!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1939 Dátum: 2019. November 06. 16:56 »
Senkibe nem állok bele,és nem is akarok veszekedni, DE:

Sokat gondolkoztam azon, hogy Antal mit akart ezzel az írással...
Arra jutottam, mivel nem csak méhészek olvassák a fórumot, hanem mézvásárlók/fogyasztók is, hogy tisztázni kell ezt a 10-20%-ot, mert nagyon negatív hatást fejthet ki...

Én magam teljes mértékben elzárkózom azon kijelentéstől, hogy egy méz lehet szuper jó, amely tartalmaz 10-20% nem nektárból, hanem etetésből származó cukrot !

Továbbá kikérem a magam, és a mézfogyasztók nevében, hogy ezt MÉZNEK nevezzék!


A fogyasztókat pedig szeretném megnyugtatni, hogy egyáltalán nem bevett gyakorlat az, hogy olyan mennyiségű idegen cukorral etetik a méheket a méhészek, hogy az a TERMELŐI MÉZBE kerüljön 10 vagy annál magasabb százalékban.

A kollégák figyelmét pedig szeretném felhívni arra, hogy az ilyen technológiák ássák meg a méhészet sírját, és idézik elő a válságot! Mert mindenkinek egy becsülete van, és ha az elveszik,vagy meginog a fogyasztók MÉZbe vetett bizalma..... Ajjajjjajjj

A könnyebben, gyorsabban jött pénz nem minden!!!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1940 Dátum: 2019. November 06. 17:00 »
Ezt írja deGonosz:
"A hordás beindulása előtti fészek cukorsziruppal való teleetetését is tőle tanultad?"
Majd így folytatja:
"Csak  nem Te is így tanultad tőle? Mi ebben a csipkelődés?"
Ha nem gonoszkodva, hanem megfontolva olvastad volna eddig írásaimat, akkor biztosan nem szólnál így be.
Nálam a tavaszi serkentés 1-2 deci nagyon vékony szirup, és úgy jellemeztem, hogy édes víz.
Kaja gondom sosincs, emiatt a vízpózlásra koncentrálok.
Gondolom ezen írásom elkerülte a figyelmed, vagy akarattal cukkolsz?
Mikulásunk is felkászálódott a nyugágyból, bár kicsit visszafogott.
Tán vigyáz, hogy miket írogat, mert megbízói figyelmeztették......
Ezt írja Mézga Aladár:
"Jenő arra tanított hogy akác előtt amit csak tudok pörgessek ki nehogy a telelő élelemből vagy a repce-gyümölcs mézből minél kevesebb kerüljön az akácba!! Ha 2-3% telelő élelem belekerül a mézbe az nem baj."
Látod, látod Aladár.
És mit írt anno Kivancsi111?
Hogy ő teljesen feleteti a méheket cukorral, előtte szinte mindent kivesz.
Most nem keresgélem, de amikor Csonka Imre leírta, hogy a mézen való teleltetésnél nincs jobb, nekiestek.
Ha tökig feletet cukorral szerintetek mennyi kerül ebből a tavaszi tisztító pergetésbe?
Erre szokták mondani, hogy én sem most jöttem le a falvédőről.
Jenő majd 25 nap múlva válaszol ha akar.
Akkor ugyanis lejár az ő tiltása.
Mivel nem tud reagálni itt befejezném, de a megjegyzésem akkor is élni fog.
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1941 Dátum: 2019. November 06. 17:21 »
najó...tételezzük fel, hogy 2-3% benn marad, ami szerintem nem marad bennt, hogy miért nem majd Jenő elmagyarázza Neked, DE az közel sem annyi, mint amennyiről(10-20%) Anti beszélt!!!
Azért emellett nem kellene elsiklani!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1942 Dátum: 2019. November 06. 17:36 »
Nem akarom elterelni a figyelmet az ennél sokkal fontosabb, megvitatandó kijelentésekről, de ebben a szép időben van kedvem egy kicsit szakmázni  ;D :

Attila kérdezi: "Ha tökig feletet cukorral szerintetek mennyi kerül ebből a tavaszi tisztító pergetésbe?"

Válaszom:

Az legyen a Jenő gondja ! ;D

Viccet félretéve:
-1x12 Hunorról beszélünk Jenő esetében(illetve a betelelés/kezdeti fejlődés szakaszában)
- Magam részéről 2x10 1/2 NB
Abban esetben ha a felső fiókot fullra etetem cukorral (kb 15kg élelem, alsó keretsoron 6-7 cm mézkoszorú kb. 4-5kg) , és normális méhcsalád van a kaptárban (kb. 7 keretpár) mindenféle macera nélkül, akkor a helyi hordási viszonyokat figyelembe véve a repce kezdetére pengeélen táncol az élelem készlet.
A gyengébb családokat ilyenkorra vagy szétosztotta/összerakta az emberfia, tehát az azoknál megmaradt élelem megy a szaporulatnak, ami azt nagy megelégedéssel el is fogyasztja.
Szerinted akkor a Hunorba mennyi marad?  ;)

Megvallom őszintén olyat meg még nem láttam,hogy ostorral ütötték a méhész hátát, hogy "Pergesd bele a mézbe a telelő élelem maradékát te á...t  ;D "

Mondjuk aki tud rakodóban méhészkedni, az könnyebben megoldja ezt a témát....

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1943 Dátum: 2019. November 06. 17:47 »
Ezerszer leírtam, hogy 27 évig volt 10 keretes, egyenlő lépes Hunorom.
Ebben a rendszerben a legtöbb méhcsaládom 320 volt.
Tudom mit beszélek (írok), nem másnál láttam, vagy hallottam.
Ügyes technológiával minimálisra lehet szorítani a cukoretetésből származó "cukormézet".
Erről kéne, hogy szóljanak az írások!
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1944 Dátum: 2019. November 06. 17:54 »
Ezt nem hiszem el !  8)
Most akkor marad vagy nem marad ???   ;D
Ha nem marad, akkor miért kell Jenőt belerángatni ?

Légy szíves, ne tereld el a szót,mert nem a téli élelem maradékáról volt szó eddig !!!

Kérlek a 10-20 százalék idegen cukrot tartalmazó prémium édesítőszerről fejtsd ki a véleményed.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1945 Dátum: 2019. November 06. 17:55 »
Látod, látod Aladár.
És mit írt anno Kivancsi111?
Hogy ő teljesen feleteti a méheket cukorral, előtte szinte mindent kivesz.
a Jenő küldött neked Attila tavasszal fényképet 7 keret fiasos családról amikor nálad még csak 3 kereten volt fias. 2 hét mulva nézted meg a levelet és beírtad ide a fórumra , hogy ennyi fias nálad is van  DE 2 HÉTTEL KÉSŐBB !!!! A geddekas régi” üzlettársa” a Kertai készítette a képeket! Keress azokba a lépekbe telelő élelmet!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 06. 18:00 írta Mézga Aladár »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1946 Dátum: 2019. November 06. 18:11 »
És mit írt anno Kivancsi111?
Hogy ő teljesen feleteti a méheket cukorral, előtte szinte mindent kivesz.
Most nem keresgélem, de amikor Csonka Imre leírta, hogy a mézen való teleltetésnél nincs jobb, nekiestek.
Ha tökig feletet cukorral szerintetek mennyi kerül ebből a tavaszi tisztító pergetésbe?
Erre szokták mondani, hogy én sem most jöttem le a falvédőről.
Jenő majd 25 nap múlva válaszol ha akar.
Akkor ugyanis lejár az ő tiltása.
Mivel nem tud reagálni itt befejezném, de a megjegyzésem akkor is élni fog.
Nagyernyei Attila
Hát igen, csak 25 nap az nagy idő, írnak ezt is, azt is, addig teljesen eltorzulhat egy "diskurzus", mivelhogy az érintett ki van rekesztve belőle. Amíg ki van tiltva valaki, addig inkorrekt dolog kritikával illetni a technológiáját.
 
Az őszi feletetés hány százaléka mehet a mézbe? Ennek témának a nyílt színi túlzott taglalásával eleve nem értek egyet. Félreérthetik sokan, néhány rossz példa alapján általánosíthatnak az emberek, stb... Nem is akarom ezt kibontani... Jó dolog az internet, de a vevőt nem érdekli az összes részlet, és meg sem fogja hallgatni. Általában rövid tőmondatok alapján vonja le a következtetést, olykor helytelenül. Miért adnánk ehhez muníciót?
Ezzel a mondatoddal egyetértek Attila: "Ügyes technológiával minimálisra lehet szorítani a cukoretetésből származó cukormézet". Egy erős család felhasználja a telelőméz nagy részét. A maradék lépeket oda lehet adni a szaporulatnak. Így nincsen gond.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1947 Dátum: 2019. November 06. 18:20 »
Rosszul tudod Mézga Aladár!
Jenőnek már 12 fiasa volt amikor nekem 2 tenyérnyi.
Kár vitatkozni.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1948 Dátum: 2019. November 06. 18:26 »
Ezt írja deGonosz:
"A hordás beindulása előtti fészek cukorsziruppal való teleetetését is tőle tanultad?"
Majd így folytatja:
"Csak  nem Te is így tanultad tőle? Mi ebben a csipkelődés?"
Ha nem gonoszkodva, hanem megfontolva olvastad volna eddig írásaimat, akkor biztosan nem szólnál így be.
.........
Nagyernyei Attila

Látom, nem úszom meg, hogy beidézzem Zoltán Béla cikkét, mert a végén még jól kimagyarázza magát mindenki...

A csatolmányok csak több részletben rakhatók fel, így csak a vonatkozó részt csatolom, igény esetén a cikk többi részét is felteszem.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1949 Dátum: 2019. November 06. 19:08 »
Szolgálati közlemény!
"Butítsd le" a Facebookon!
Akkor egyszerre fel tudod mind tenni.
Elküldöd valakinek, és onnan mentsd le!
Nagyernyei Attila
Klubvezető