A méhcsaládok általános állapota

  • 3429 válasz
  • 967149 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1185 Dátum: 2018. Március 11. 19:32 »
Nem erről van szó Geddekes!
Akác előtt adják el a termelő családokat, amelyek ettől kezdve a másik gazdának dolgoznak.
15 kilós akácnál és 10 kilós napraforgónál már a vevőnél van a pont.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1186 Dátum: 2018. Március 11. 19:32 »
Szerintem pontosan azért adja el akác előtt az előző évi szaporulatot, hogy ne csapjon össze a feje felett a munka. Akác előtt az ár is magasabb, és a nagyságrendet nézve.... hát hogy is mondjam... Amíg mi az akác virágzáson izgulunk, addigra Kíváncsi111 már mosolyog. Aztán "melléktermékként" meg a még megmaradt "csekély" állományától perget annyit, amennyiről sokan csak álmodnak.
Szóval szerintem nem biztos, hogy rosszul csinálja.  ::)

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1187 Dátum: 2018. Március 11. 19:50 »
Üdv.UraimI
Szerényen megkérném a klubvezető Urat hogy fotó helyett kizárólag őszinteséget ha lehet!
mert egyébként sz..t sem ér az egész hókusz pókusz,plusz nem biztos hogy azt kéne fikázni akinek
évek óta eladó termelő családjai vannak,azzal szemben aki időről időre innen onnan azért vesz  hogy termelő családjai legyenek, azután meg beszámol a rekord termésről.
"Nekem erről ez a véleményem!)

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1188 Dátum: 2018. Március 11. 20:04 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:11 írta oszkár »

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1189 Dátum: 2018. Március 11. 20:06 »
E
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 17:20 írta oszkár »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1190 Dátum: 2018. Március 11. 20:15 »
Üdv.Uraim!
oszkár!
Igen!
Ez a FIKÁZÁS itt egy szlogen,természetesen nem mindegy hogy mire alkalmazzuk!

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1191 Dátum: 2018. Március 11. 20:19 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:12 írta oszkár »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1192 Dátum: 2018. Március 11. 20:46 »
Ezt írja Oszkár.
"Számoljatok,csak"2 kerettel számolva,amit elvesz 1000 keret " felesleg", ez 100 család,de akkor ez 10 fedett fias."
És a petéző anya honnan van akác előtt?
Izso60 (Lengyel János) megint jól odamondott....
"Üdv.UraimI
Szerényen megkérném a klubvezető Urat hogy fotó helyett kizárólag őszinteséget ha lehet!
mert egyébként sz..t sem ér az egész hókusz pókusz,plusz nem biztos hogy azt kéne fikázni akinek
évek óta eladó termelő családjai vannak,azzal szemben aki időről időre innen onnan azért vesz  hogy termelő családjai legyenek, azután meg beszámol a rekord termésről.
"Nekem erről ez a véleményem!)"
Látod Izso60 ez amit itt leírsz tipikus esete annak, hogy bújik ki a szög a zsákból.
Szerinted amiről én itt a világhálón beszámolok azt nem teljes őszinteséggel teszem?
Engem így neveltek szüleim, és ebből még soha nem származott bajom!
Aki olyan neveltetést kapott, hogy ilyen kérdéseket fogalmaz meg az szégyellje magát!
Nekem erről pedig ez a véleményem.
A kamuzás nem az én asztalom.
Vagy irigy vagy Izso60?
Szívesen segítek, pedig volna rá okom, hogy ne álljak veled szóba.
Molnár Jenő szakmai tudását soha nem kérdőjeleztem meg.
Előadásai is kiválóak.
Én azt feszegetem, hogy "üzleti szempontból" véleményem szerint nem éri meg termelő családokat eladni, hacsak valaki nem kívánja abbahagyni ezt a gyönyörű tevékenységet.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1193 Dátum: 2018. Március 11. 21:02 »
Üdv.Uraim!
oszkár!
Nem tartozom az itt népszerű észosztók közé, ahogy a kiváncsi111 sem,de nem ez a lényeg.
Mi a saját környezetünkben ismert,elismert méhészek vagyunk próbálnak tőlük tanulni,de Te is tudod mint sokan mások hogy vannak rossz és vannak jó tanulók.
A jók elérik a céljaikat,a rosszak szót sem érdemelnek.
Én  nem minősítek,ezt megteszi az élet,(ha az írásomban mégis minősítés fedezhető fel az az Én koncentráció zavaromnak tudható be ami egy ilyen fórum kapcsán talán nem nagy bűn.
Az előbb említettem tanulókat,de ugyanígy vannak jó és rossz tanítók.
Nos,ezt neked,(NEKTEK)kell kiszűrnötök.
Én nem osztok tanácsot,sőtt időnként magam is kérek,(ez nem szégyen),ha viszont speciális kérdésed van állok rendelkezésedre,és a máséra is.

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1194 Dátum: 2018. Március 11. 21:44 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:13 írta oszkár »

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1195 Dátum: 2018. Március 11. 22:09 »
Üdv.Uraim!
Oszkár!
Nos valami ilyesmit gondoltam magam is,bár azt hittem a közeledben is találsz hasonlót.
A van és a nincs között különbséget tenni nem nehéz ,de nem rossz,sőtt..
Ezt mondom Én is (meg éri elmenni sok méterre is némi hiteles imfomációért,talán megyehatáron túl is.
Aztán a tapasztalat majd igazol vagy nem,de ez nem tragédia,mint írod jó példa áll előtted,használd ki,
Sok sikert!
Üdvözlettel:Lengyel János

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1196 Dátum: 2018. Március 16. 07:09 »
Idézet
Idézetet írta: mézengúz - 2018. Március 15.  23:31
Az előző hideg front is nagyon megviselte a méhcsaládokat /március 8-ra szinte nulla fias, meggyötört méhek/még nem tudni mi marad a népességből, hogyan képes újból elindulni a fejlődés a családoknál !!!!!

Sajnos teljesen egyet értek veled!
Tegnap voltam egy méhész barátomnál, és ugyan ezt a problémát láttuk.
De mások is hasonlóra panaszkodtak már.
Azt is észre vettem hogy ezek a problémák nem mindenhol jelentkeznek.
Az ország egyes részein igen, míg máshol nem tapasztalhatók ezek a jelenségek.
Ez szerintem nem minden esetben időjárás függő. Itt jöhet szóba a megfelelő méhtartás felelőssége, a méhlegelők, a méh tartási helyek közvetlen közelségében végzett mezőgazdasági művelésű területek (permetezések, csávázószerek, és így a behordott élelmiszer, a méz, stb).
Mindenki, aki teheti mérje fel ezek alapján a "területeit", közvetlen környezetét, mert nagyon fontos a méhek számára, hisz ösztönlények. Elsősorban Ők fognak belepusztulni, majd másodsorban (az ágazat) a méhészek mennek tönkre. Most nagyon úgy néz ki, hogy ezekkel szemben a méhészek, és a méhek állnak vesztésre. Egy pár évig elmegy a méhészetek vissza fejlesztése, mire belefárad a méhész, és a mi veszteségeinkkel sajnos nagyobb arányban megnő a "fertőzött" területek nagysága. Ha bezárul ez a kör, akkor fogunk rájönni, hogy mit tehettünk volna meg akkor, amit most nem tettünk meg? Bosszantó és felháborító, hogy a méhészek azt érzik, egyedül maradtak ebben a harcban.


A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1197 Dátum: 2018. Március 18. 09:10 »
QUQURIQ !!!

Nyakunkon van a kései tél, nagyon szép, de karácsonykor még hangulatosabb is lehetett volna!
A gyümölcs termesztők a barackosokat kémlelik, a szőlészek a vesszőket, a mezőgazdák a vetések miatt aggodalmaskodnak.
Mi méhészek, szurkolunk az akácért, a méhcsaládjainkért.
Mint már előzőleg olvashattátok, többször leírtam a fürt hőmérséklet adatait.
Véleményem szerint nem is a hidegtől kell félnünk, mert a méhek az optimális fészket tudják hőn tartani, ezért kell a bőséges eleség. Amikor beindul rendesen a fiasítás, a déli és az éjszakai hőkülönbség csak pár tized.
A baj a hideg idő hosszúságával van. A rohamosan növő fiasítás rengeteg fehérjét igényel, ami a tél végi készletből már hiányzik, vagy csak kevés van. Kintről, ilyenkor nem lehet gyűjteni. Ezért méheink átváltoznak kannibállá, és a fiatal álcákból leszívják a fehérje anyagot, a "bőrüket" meg kidobják, kitisztítják a sejteket.
Csak azok izgulhatnak nagyon, akik nem néztek még bele a kaptárakba, nem szűkítettek, ha kellett, nem egyesítették az anyátlanokat, az egerek is munkálkodhatnak tovább, és a takarást is elhagyták.
Mint az Atya írta, "Azt is észre vettem hogy ezek a problémák nem mindenhol jelentkeznek.
Az ország egyes részein igen, míg máshol nem tapasztalhatók ezek a jelenségek."
Igen én is így látom. Nálam gyönyörű népességgel teletek a családok, a kaja is még jól áll náluk, és csak kevés helyen kellett szerencsére szűkíteni 1-1 kerettel.
Kora tavasszal porított sörélesztővel kiegészítem a természetet, gondolván a virágprtalan váratlan időjárásra...
Persze az országban vannak kiváló tavaszi lehetőségek a méhek számára....

Kiskakas

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1198 Dátum: 2018. Március 19. 16:54 »
Tisztelt aggódó méhésztársak!
Tegnap az OV arra is alkalmas volt, hogy "szaglásszak" egy kicsit, miket mondanak a kollégák.
Kicsit másra számítottam bevallom.
Tehát az a nagy helyzet, hogy mindenki panaszkodik, nem túl szépek a méhcsaládok, és komoly veszteségekről is hallottam. (De ez minden éveben szokott lenni.)
Amiben egyező álláspont alakult ki a rögtönzött méhészklubban, az a következő.
Elképzelhető, hogy ez az egy hét nagyobb károkat fog okozni a méhészeknek, mint az eddig eltelt időszak.
Sokan élelemhiánnyal küzdenek, és most akarták berakni a lepényeket.
Egy konkrét beszélgetésnek voltam ezenkívül fültanúja.
Az egyik idősebb kolléga még vagy két hete nagy mellénnyel újságolta, hogy ő nem aggódik, jöhet bár mi, doszta volt a családoknál méz.
Mondja neki a barátja, hogy mikor nézte őket?
Válasz...én a jó idő beálltáig nem szoktam macerálni őket.
Na a nagy unszolásra csak belenéztek ezekbe a családokba.
Azóta mindegyiken cukorlepény, és az idős méhész hálálkodott a barátjának.
Vannak még hasonló történeteim, de ha ilyen nagyok a gondok, talán belátják azok a kollégák is, akik most még 1.600-1.700-ért adják az akácméznek csúfolt valamijüket, hogy ez eddig sem volt helyes.
Én nem aggódok, mert továbbra is 2.500-ért adom az akácmézet, de akinek nem lesz méze, és a piac megtartásához vennie kell,.... az kapaszkodjon.
Majd hordóban vehet 2.000-ért aztán ezt lehet adni 1.600-ért.

Nagyernyei Attila

*

oszkár

  • *****
  • 1112
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1199 Dátum: 2018. Március 19. 17:41 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:22 írta oszkár »