A méhcsaládok általános állapota

  • 3490 válasz
  • 974181 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #945 Dátum: 2018. Január 09. 12:49 »
Oszkár Én ha fel akarom fűteni a lakást, akkor bezárok ajtót ablakot ,hogy kevesebb tüzelő fogyjon . Szerintem ahol már fiasítás van jobban jár ha takarja őket .Nálam Október elejétől takarva vannak . Nincs fias és másfél kiló méz fogyott eddig .

*

ekecs

  • **
  • 54
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #946 Dátum: 2018. Január 09. 16:34 »
Üdv! Attila a másik topikban ajánlott lepényt most is be lehet rakni szerinted. Az az igazság,hogy szerintem jól feletettem a lányokat,de bennem van a félelem. Ma kibontottam párat és igen hátul vannak. Bár nem szedtem szét kereteket de szerintem kicsit előrébb kellene lenniük. Szerinted,szerintetek belenézzek,hogy mennyi méz van,vagy ha itt vannak akkor ez alapból gáz és mehet a lepény?

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #947 Dátum: 2018. Január 09. 19:14 »
M
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:56 írta oszkár »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #948 Dátum: 2018. Január 09. 20:18 »
ása. A meleg nagymértékben befolyásolja a tavaszi fejlődést. A fiasításnak 34-35
fokos állandó meleg kell. Erősen ingadozó külső hőmérsékleten a családoknak igen nagy
erőfeszítésbe kerül ennek fenntartása. Egyes falú kaptárainkban a méhek nagyon ki vannak téve a
hidegnek. Ezt a hibát a fészek szűkítésével és gondos takarásával mérsékelhetjük. Szűkített és jól
takart fészekben a családok jobban fejlődnek és kevesebbet fogyasztanak. Igen jól szemlélteti ezt az
egyik szovjet kutatóintézetben végzett következő kísérlet: azonos népességű családokat különböző
módon takartak, és ellenőrizték, hogy a hő veszteség pótlására a családoknak egy hónap alatt mennyi
mézet kell elfogyasztaniuk. Az eredményeket az 5. táblázat mutatja.
A családok takarásának módja Mézfogyasztás
Feszek szűkítetten, takarás nincs 6,17 kg
Fészek szűkítetlen, felülről takart 4,3 kg
Fészek szűkítve és felülről takart 3,94 kg
Fészek szűkítve, oldalról és felülről is takart 2,4 kg
Fészek szűkítve, felülről, oldalról és alulról is takart 2,04 kg
5. táblázat                                                                                                                                     Faluba Zoltán GYakorlati Méhészkönyv . Holnap készítek egy képet megnézheted ,hogy hol vannak a méhek ha nem hiszed el . Nekem még teljesen elől . Tavaly  Szeptember végétől Március elejéig 2,50 deka fogyott.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Január 09. 20:25 írta Meclood »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #949 Dátum: 2018. Január 09. 20:36 »
 "Tavaly  Szeptember végétől Március elejéig 2,50 deka fogyott."

Szerintem vagy elírtad, vagy igen erős diétára fogtad a családokat. ;D

Üdv. jani bátya

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #950 Dátum: 2018. Január 09. 20:40 »
Nem nem írtam el most sem hiszem,hogy több fog elfogyni . 50 deka egy téli hónapba elég neki.

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #951 Dátum: 2018. Január 09. 21:07 »
2,5 deka?
Na muti azokat a képeket! ;)

Nb18

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #952 Dátum: 2018. Január 09. 21:18 »
 P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:56 írta oszkár »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #953 Dátum: 2018. Január 09. 21:27 »
2,50 kg ::)


*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #954 Dátum: 2018. Január 09. 22:37 »
 ;)

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #955 Dátum: 2018. Január 12. 20:26 »
Én kezdő vagyok de elég nehéz elhigyem igy is hogy egy ilyen kemény telet mint ami tavaly volt 2.5 kg élelemmel áttelelje

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #956 Dátum: 2018. Január 13. 19:45 »
Attól , hogy kemény a tél nem kell nekik több ennivaló sőt !! Szerinted ha a méhek 3 hónapig nem tudnának kirepülni . És mondjuk már meg ettek volna 7 kiló mézet. Akkor úgy néznének ki mint a cserebogár! De nem is azért írtam mindenki azt hisz amit akar. Én Október elején 6 Nb keretre valamelyiket 5 re szűkítem és be is takarom. 10 kiló méznél nem nagyon tudok többet feletetni. Mert a középső keretek csak félig mézesek.Ha nincs most fias és nem repülnek minden nap egy hónap  egy fél kiló méz ! Márciusban már más a helyzet akkor hetente egy kiló. Áprilisban már minden nap kapják a szirupot .

*

wr

  • *****
  • 899
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #957 Dátum: 2018. Január 25. 18:34 »
A kelleténél picivel korábban kezdődött az idei szezon.  :-\ Új jártak ma az itatóra hogy kellett bele vinnem meleg vizet, és a virágport is hordták. Lehet hogy egész februárban meg hó lesz meg kemény fagyok.

*

oszkár

  • *****
  • 1130
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #958 Dátum: 2018. Január 27. 17:20 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 15:57 írta oszkár »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #959 Dátum: 2018. Január 28. 15:14 »
A kelleténél picivel korábban kezdődött az idei szezon.  :-\ Új jártak ma az itatóra hogy kellett bele vinnem meleg vizet, és a virágport is hordták. Lehet hogy egész februárban meg hó lesz meg kemény fagyok.
Melyik tájegységen van a méhészeted? Itt Gödöllőn többször volt ugyan tisztuló kirepülés, de még teljes a téli nyugalom.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.