A méhcsaládok általános állapota

  • 3490 válasz
  • 973920 megtekintés
*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #840 Dátum: 2017. Október 27. 19:27 »
Üdv.Uraim!
Ezek a képek és lalimeheszet írása rossz rovatba került!
A humor topicba illenek,vagy nyitni kell újat mellébeszélés címen!
Ha nem világos hogy miért írom ezt akkor még inkább!
Ha akác előtt rajosítok és még 10.hó24.napján is szűzlépnek kell nevezni a család lépkészletét akkor nincs miről írni!
Ha az egyébként szűkített fészekbe 10.hó24.napján 11+1ÉK van akkor vagy az olvasót próbáljuk címeres ökörnek nézni,vagy
Kiváncsi111-nek nagyon igaza van!
Legyünk tényszerűek tisztességesek és ne beszéljünk mellé!
További szép estét,jó magyarázkodást!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #841 Dátum: 2017. Október 27. 19:34 »
Izsokaaaaaaa!
Előkerültél?
A kép amire utalsz 2010 napraforgó utáni.
Csacska, előbb ugrottál, mint gondolkodtál!
A,Á..B, C
Tudod, így kezdődik az olvasás óra.
Az olvasót soha ne nevezzük címeres ökörnek.
A figyelmetlenség néha átcsap gyűlöletbe, ez nálad most lecsapódott.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #842 Dátum: 2017. Október 27. 19:54 »
Üdv.Uraim!
Ahogy írtam,jön a mellé duma, annak aki,hogy is szoktad mondani?"becuclizza"!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #843 Dátum: 2017. Október 27. 20:02 »
Bocsi Izso60!
Nem tudtam, hogy más írogat helyetted, olvasni sem tudsz még gyermekem.
Picibaba megismétlem:
"Úgy kértem az eladótól, hogy amikor elkezdődik a napraforgó virágzás viszem őket.
Így is történt.
A vadi új kaptárakba átraktam a családokat, és azonnal kaptak 2-3 műlépet!!!!!!!!!!!!!
Ezt megcsináltam még kétszer, így napraforgó végére gyakorlatilag tele volt a 18-as kiépített tökig meghordott szűzlépekkel."
A képek 2010-es napraforgó virágzás alatt, és után készültek!
Azért tettem ki oldalra az "ÉK" keretet, hogy ne maradjon bent a fészekben télire.
2010, ismered már a számokat?
Csúnya baba, nem érti... OÁ OÁ
Én értelmes méhészekkel vagyok hajlandó további párbeszédre.
Nagyernyei Attila

*

izso60

  • *****
  • 558
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #844 Dátum: 2017. Október 27. 20:14 »
Üdv.Uraim!
Nagyernyei Uram!
Nem vagyok a gyermeked!
Még akkor sem ha továbbra is lököd a hülyeségeidet!
A telelőfészekből akartál szűz lépet kihúzatni,erre felraksz pár július végi képet.
És még van pofád nagyképűen gúnyolódni?
Menj Te oda ahova Én gondolom és ott dumálj mellé baromságokat gyermekem!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #845 Dátum: 2017. Október 27. 20:20 »
Elnézést kérek a Fekete-Fehér Méhészklub olvasóitól a következő link miatt amit Izso60-nak küldök.
A szövegértési probléma kezelésében szeretnék segítségére lenni.
Türelmes vagyok, így hát harmadszorra is nekirugaszkodok.
A képek 2010 napraforgó alatt, és után készültek.
Érthető?
Igen, akkor menjünk tovább.
Ezekből néhány ha bent marad a szűk fészekben semmi gondot nem okoz.
Még egyszer leírom, hogy Izso60 is értse.
Ezekből néhány ha bent marad a szűk fészekben semmi gondot nem okoz.
Tehát a kép nem most készült, hanem 2010-ben!!!
Ne haragudjatok, de lassan feladom.
http://www.tantaki.hu/blog/szovegertes/
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #846 Dátum: 2017. Október 27. 20:23 »
Ugye nem gondoltad komolyan Izso60, hogy képes lesz Attila felfogni amit írtál? Nem is megy neki.

Tudod Attila az teljesen mindegy, hogy mikor készült a kép. Az akác előtt "rajosított"  ::) családnál napraforgóig nem petézett az anya? Ha meg petézett, akkor azok a lépek már nem szüzek. Aki meg szar rajt készít, annak a nyomorék fészken kívüli lépjei szüzek maradnak, és éppen arról volt szó, AZOKAT NAPFORDULÓ UTÁN KI KELL VENNI, MERT GÁT, AZ ANYA KIHAGYJA, ÉS A TÉLI ÉLELMET SEM SZÍVESEN RAKTÁROZZÁK AZOKBAN, ugyanis nem nekünk termelnek a méhek, hanem a melegebb bábinges lépeken szeretnének telelni, AZON AZ ELRAKTÁROZOTT MÉZEN . Na most Te, aki agyoniskolázott, aki Izsonak képes az ábc.ből is részletet idézni,(biztosan ismersz még néhányat) bizonyára könnyen megérted a következőt. Te akartál a szűzlépekben "(még 10.hó24.napján is szűzlépnek kell nevezni a család lépkészletét )"mézharmatot láttatni a méhésszel október végén, amire Gömbi... reagált (akkor), nem Izsó találta azt ki.
Hol vagy Tomipapa? Meséld már el hol vannak a mézharmatot ontó levéltetvek, vagy egyéb váladékozó csodabogarak október végén!!!
Én arra gondolok, hogy azon mézharmatozók maradékát rég megzabálták a Karácsonykor még 2 fokban randalírozó darázskolóniák  :D. Majd ismét akkor lesznek ilyen mézharmattermelők, amikor 3.40-kor roppan a deres fű, de már zsong az erdő akácon. Na gondolkodj el azon az orvosi segítségen Attila, hátha rossz címet adtál meg ;D ;D ;D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. 20:33 írta kivancsi111 »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #847 Dátum: 2017. Október 27. 20:36 »
Ha lenyugodott a csapat akkor folytatom, mert teljesen begőzöltetek.
A telefonokat lehet konferencia beszélgetésre is használni, ne egyesével hívogassátok egymást.
Sajnálom, ha nem fogalmazok világosan, valamint összekevertétek írásomat Laliméhészet hozzászólásával, de úgy beindultatok, hogy észre sem veszitek.
Nem akác előtti kép Jenő!
Ne kezd el mint Izso60.
Odáig már eljutottam, hogy mi a szűzlép, de mivel itt másra megy ki a játék, és a Fekete-Fehér Méhészklub színvonalát porig romboljátok, én kiszállok a sárdobálásból, de egy sorra még válaszolok, hogy tanuljatok belőle.
Erre:
"Hol vagy Tomipapa? Meséld már el hol vannak a mézharmatot ontó levéltetvek, vagy egyéb váladékozó csodabogarak október végén!!!"
Augusztusban és szeptemberben gyűjtik be a levéltetvek ürülékének nagy részét a méhek, és ez bekerülhet a telelő lépekbe.
Tavaly hívott két méhészkolléga, hogy baj van, a világos lépekben látszik, hogy sötét, sűrű a cucc.
Mondtam nekik, hogy azonnal pergessék ki.
Az egyik megfogadta tanácsom, simán kitelelt, pedig szeptember közepét is elhagytuk.
A másik méhészet 250 családjának kapufa.
Tavasszal segítettem neki eladni a kaptárak egy részét, és az egyik konténert.
Ebből vett újra méheket.
Itt a vége!
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #848 Dátum: 2017. Október 27. 20:47 »
Tiszteletem,

Evek ota olvasom lelkesen ezt a forumot, de most batorkodtam regisztralni...kezdo hobbi meheszkent sokat tanultam az itt leirtakbol. Ami viszont borzaszto kiabrandito ahogy itt emberek egymassal beszelnek. Mint az oviban. Komolyan le kell sullyedni ilyen mely szintre? Az egymasra ralicitalas pedig szoszerint nevetseges...alazat! De remelem, hogy csak atmeneti zavar volt a dolog es maradok hu olvasotok! Koszonettel: Janos

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #849 Dátum: 2017. Október 27. 20:53 »
Teljesen egyet értek vjanos hozzászólásával. :'(
Annyi apró megjegyzésem lenne, hogy nézzük ki is adta az első "szájast".
Én befejeztem, ebbe az alpári sárdobálásba továbbra nem kívánok részt venni.
Engem szidalmazhattok, ha ezt mással teszitek, az írást törlöm.


Nagyernyei Attila
Klubvezető

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #850 Dátum: 2017. Október 27. 20:57 »
"Azonnal megrendeltem 100 NB kölyökcsaládot, azokban a rajládáimban amit már többször feltettem ide.(Nem akartam az átfejlesztéssel bíbelődni.)
Gyönyörű szép 8 keretes kölykök voltak, 5-6 NB fiassal."

""Úgy kértem az eladótól, hogy amikor elkezdődik a napraforgó virágzás viszem őket."

"Ezt megcsináltam még kétszer, így napraforgó végére gyakorlatilag tele volt a 18-as kiépített tökig meghordott szűzlépekkel."

Én nem akarlak megbántani Attila, de amit rajládában hozol el, az ne hordja már meg a 18 ast, pont ne napraforgón, meg a feltett fiasról az a kép sem arról árulkodik, hogy szétfeszítették a 18 ast. Bocs csak ezen megakadt a szemem!

Előbb is írtam én befejeztem, a kérdés azért továbbra is kérdés maradt  ;D
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. 21:09 írta Gömbi a virágbogár »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #851 Dátum: 2017. Október 27. 21:06 »
Nem sül le a bőr a pofádról Nagyernyei? Ki adta az első szájast?

Kedves vjanos! Ha Te évek óta rendszeres olvasója vagy a fórumnak, akkor bizonyára feltűnt neked, hogy én már -nagyon sok méhészhez hasonlóan-, ide tavasz óta be sem léptem. Nem csak nem írtam ide, hanem BE SEM LÉPTEM. Ugye Te ezt jól tudod?! Ez a nagyképű hazudozó, főnökének szóvivője nevezett engem Gömbi biztatójának. Erről én úgy értesültem másoktól- rendszeres olvasóként ezt Te is észrevehetted másokkal egyetemben-,  sok hívást kaptam ismerősöktől. Arról szóltak a hívások: nem fér a bőrében a "klubvezető". Na én ugye már sokadszor nagy építkezésben vagyok és a kőművesek sem értették mi ez a telefon áradat. Ebéd időben aztán meggyőződtem erről, illetve ennek okáról. Tehát akkor ugye ki adta az első szájast? Az aki ide hónapok óta be sem lépett?
« Utoljára szerkesztve: 2017. Október 27. 21:11 írta kivancsi111 »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #852 Dátum: 2017. Október 27. 21:12 »
Nem bántasz meg Gömbi a virágbogár!
Annyi mázlim van, hogy sokan járnak hozzám a méhészetembe.
Ha gondolod, privátban küldök egy telefonszámot, és őt kérdezd meg mit látott nálam 2010-nen.
Ezzel el is árultam, hogy az ottani méhegészségügyi felelősöm.
A 2010-es napraforgó az átlagostól jobb volt számomra.
Az 5-6 keret fias pedig folyamatosan kelt, és a méhek gyönyörűen építettek.
A rajládáim mindkét oldalán óriási szellőzők vannak.
Közelről hoztam a kölyköket, csurig méhekkel!
Arra lennék kíváncsi, hogy termelő családoknál napraforgó kezdetén mennyi fias van.
Max 1-2-vel több, de vagy a hárson, vagy a selyemfűn leharcolt öreg méhekkel.
Ezek mind fiatal anyás kölök családok voltak, és végig serkentették őket.
Az, hogy kölyök családoknak nevezem megtévesztő lehet, de sokan örülnének ha napraforgó kezdetén a törzscsaládjaik lennének ilyenek.
A két családos tartalék, amit néhány napja feltettem, messze nem éri el ezt a szintet, de tavasszal jól jöhet.
Üdv:
Nagyernyei Attila

*

Berci

  • ***
  • 247
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #853 Dátum: 2017. Október 27. 21:24 »

Gyönyörű szép 8 keretes kölykök voltak, 5-6 NB fiassal.
...A vadi új kaptárakba átraktam a családokat, és azonnal kaptak 2-3 műlépet!!!!!!!!!!!!!
Ezt megcsináltam még kétszer, így napraforgó végére gyakorlatilag tele volt a 18-as kiépített tökig meghordott szűzlépekkel.
Akkor még jóban voltam Józsi bácsival, aki a körzet méhegészségügyi felelőse volt, ő is nagyot nézett a vizsgálatkor.


Nem szeretnék a nálam tapasztaltak dolgába beleszólni, csak kérdezem...8+(2)3+(2)3=(12)14...a 14 lép az "gyakorlatilag tele" kaptár?

A másik kérdésem: 300 körüli Hunor10-es családot nem egyszerűbb/olcsóbb/gyorsabb átfejleszteni 150 NB-be? ( ahogy én csináltam volna: 150 családot eladok, abból finanszírozom az új rendszer kialakításának költségeit. 150 családot berakok- a Hunor kereteken- az új kaptárakba és termelnek. Nem kockáztatom az az évi akác termelésemet. Valami mézem is lesz és, ha ügyes vagyok,akkor egy anyaráccsal napraforgó előtt kikerül a rendszerből az összes Hunor keret. )

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #854 Dátum: 2017. Október 27. 21:41 »
November 13. Debrecen, December 15. Kaposvár.
Ott képekkel, és 2 órás előadásban beszámolok a váltásom okairól.
Így nagyon nehéz.
A mellékelt  képen az egyik "kölyök" hozott fiasa, 2010 napraforgón.
Ilyenből volt 5-6, és csurig méhekkel.
Mást már nem tudok mondani, a képen látható a sok világos felső keretléc.
Számoljátok, én már belefáradtam.
Más képet nem találtam, a kezemtől meg nem látszik az egész lépkészlet.
Gyertek el, hallgassatok meg, és kérdezzetek.
Mindenre mindig szoktam válaszolni.
Nagyernyei Attila