A méhcsaládok általános állapota

  • 3430 válasz
  • 967180 megtekintés
*

leo

  • ***
  • 198
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1995 Dátum: 2019. November 09. 22:22 »
Csak ennyi? Nincs hozzáfűznivaló?

*

linen

  • ***
  • 117
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1996 Dátum: 2019. November 10. 07:55 »
Ha valakinek mondanivalója van a fórumon, akkor regisztráljon és írjon utána kénye kedve szerint.
Legyen az akár a miniszterelnökünk, vagy akár egy mezei méhész.
Nem fog leesni a karikagyűrű egyik újjáról sem, ha úgy cselekszik mint egy átlag ember.
Ennyi erővel kiváncsi111 és a többi kitiltott is irhat Attilának amit közzétesz itt a fórumon.
Nekem az jön le ebből, hogy nem óhajt valaki leereszkedni az átlag nép szintjére de azért valahogy
bele kellene verni a saját mondandómat a pórnép fejébe.
Amúgy Elmondta Anti, hogy csak jelképesek a %-ok, nem értem mit kell rugózni ezen.
Megy az élet tovább, pár hét múlva már nem fog rá emlékezni senki sem, viszont a kínai "arany" és a mérgek
továbbra is megkeserítik a méhész és a méhek életét.
Sokkal fontosabbak mint a jelképesen kimondott cukor %.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1997 Dátum: 2019. November 10. 16:43 »
Ismét Takács Ferenc, az Aranynektár Kft. tulajdonosának üzenetét teszem közzé.
Sokan kérdezik privátban, hogy miért nekem ír?
Mert én vagyok a klubvezető, és ennyi.
Íme az üzenet:
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Kedves trobi,

A barátom és üzlettársam méze sem tartalmazhat ennyi cukrot és tájékoztatom, hogy nem is tartalmazott soha. Ez az információ itt mindenkinek szól aki burkoltan arra próbált utalni, hogy Antiék ilyen mézet termeltek.

Takács Ferenc"

*

keydo

  • *
  • 17
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1998 Dátum: 2019. November 10. 22:26 »
Imádom ha hülyének nézik az embert!!!! 

*

leo

  • ***
  • 198
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1999 Dátum: 2019. November 10. 23:06 »
Én értem, elhiszem, de mi van a répacukorral ami nem kimutatható?

*

lygo67

  • ***
  • 144
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2000 Dátum: 2019. November 11. 01:17 »
Tisztelt Fekete-Fehér Méhészklub olvasók!
Takács Ferenc az Aranynektár Kft. tulajdonosa megkért, hogy nyílt levelét tegyem ITT közzé.
Ennek eleget téve, íme a levél:
"
Kedves Mindenki,

....

 Alapvetően az a baj azért van válságban egész Európában a méhészkedés, mert kevés olyan nagy mézcsomagoló van mint az én vállalkozásom, hogy elkötelezetten csak közvetlenül európai termelőtől származó mézet csomagolunk.

Takács Ferenc"

nézzétek meg a képet - vonalkód fölötti utolsó mondat- és döntsétek el , hogy mennyire hiteles az idézett mondat  :-X

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2001 Dátum: 2019. November 11. 06:34 »
Non EU=Ukrajna. Ott szerencsére mindig kiváló az akactermes. Is.

*

linen

  • ***
  • 117
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2002 Dátum: 2019. November 11. 07:49 »
Az azért tény, hogy európai méz szerepel az idézetben, és nem EU!
Ukrajna pedig európa ha jól emlékszek az általánosból.
Szerencsésebb lett volna azt nyilatkozni, hogy hazai termelők akác méze kerül kiszerelésre.
Ja, hogy az túl egyértelmű állásfoglalás, meg lehet mondani azt is, hogy az idén nem volt akácméz Magyarországon.
Ha az ukrán méhész belepancsolja a mézébe az áldott rizsszirupot és az bekerül a felvásárlási rendszerbe,
sajnos akkor is megállja a helyét a kifejezés, hogy európai termelők "méze" van palackozva.
Igaz méznek nem nevezhető a pancsolmány innentől kezdve, de ezt egy labor kell kimondja.
Gyakorlatilag bárhol belekerülhet a termékbe a kínai áldás amíg eljut a fogyasztóhoz.
Ezt általánosságban írom, nem konkrétan a fulmer mézre.
Mindenkit megillet az ártatlanság vélelme, amig az ellentkezőjét nem bizonyítják be.
Mindenesetre gázos az egész.
Megy a játék a betűkkel mint annó Vágónál, csak ott nem a méhészek bőrére játszottak.



« Utoljára szerkesztve: 2019. November 11. 08:38 írta linen »

*

wr

  • *****
  • 890
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2003 Dátum: 2019. November 11. 09:01 »
Ugye, nyáron ahogy elkezdődött a felvásárlás, az aranynektár nem vett vegyeset, így sokan vagy nem tudták eladni a mézüket vagy másik felvásárlónak adták el, még azon az áron is hogy emiatt kötbért fizettettek velük.  :o Majd aki nálam pontosabban tudja az leírja hogy hány tonnát vett az aranynektár ukrajnából, meg milyen áron, így persze hogy nem kellett a mi vegyesünk.
Na én erre mondtam az illetőnek akitől a hírt hallottam, hogy remélem akácot is így fogsz nekik ezek után eladni. Vegyék azt is máshonnan...
Szóval értitek...
Ahogy látom tényleg az lesz a következő lépés, hogy brigádokat kell alaktani akik megkeresik maguk a külföldi partnert, intéznek maguknak fuvart, kiviszik és eladják a portékájukat közvetlenül a rendeltetési helyére. A kereskedő meg csináljon amit akar, vegye a kínait meg az ukránt aztán keresse rá a piacot...
Válság van mi? Az, válság...

*

nata

  • ***
  • 175
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2004 Dátum: 2019. November 11. 11:26 »
Én értem, elhiszem, de mi van a répacukorral ami nem kimutatható?

Ez mese, hogy nem kimutatható. Több módszerrel is ki lehet mutatni, az akácméz laborértékeit nagymértékben rontja.

*

Bicska

  • *****
  • 601
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2005 Dátum: 2019. November 11. 11:46 »
Egyet értek! Van róla egy szép német nyelvű video is. Viszont hadd javasoljam, hogy mézmarketig-mézhamisítás topicban folytassuk!

Köszönöm!
"Vassal csorbitott csontváz-leletek
mutatják, hogy itt mivé lehetek,
ha mellemre kitüzöm jeletek, -
csirkefogók! Nem játszom veletek!"

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2006 Dátum: 2019. December 17. 19:06 »
Többen aggódva kérdezik, hogy mi lesz a méhekkel ebben a melegben?
Gondolom akik régebb óta méhészkednek, többször megtapasztalhatták, hogy voltak már ilyen évek amikor a télben volt némi tavasz is.
Ha nem tart hosszú ideig, még jótékony hatása is van.
Szépen ki tudnak tisztulni, bár most nem olyan rég volt az utolsó repülésre alkalmas idő.
Ahol sokáig volt fiasítás, azoknál a családoknál ez jól jött, mert az többlet fogyasztással is járt, ami több bélsárt is eredményezett.
Nekem az a véleményem, sőt meggyőződésem, hogy egyáltalán nem ártalmas ez a rövid ideig tartó felmelegedés, és akik még nem tudták elvégezni a zárókezelést, azoknak éppen kapóra jött.
Az viszont megfigyelhető, hogy az utóbbi évtized átlagában a tél kicsit később kezdődik, és kitolódik márciusig.
Mondjuk az idén erre rácáfolt az időjárás, de 2013-ban március 15-én havat lapátoltam.
Remélem 2020-ban nem így lesz.
Egy szó mint száz, azért jobb lenne a sok élősködőnek is, ha természetes úton "purcannának ki", nem kéne annyit a gazdáknak permetezniük, mi pedig boldogabban méhészkedhetnénk.
Ezért egy jó kemény fagy a tél folyamán még elkélne.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2007 Dátum: 2019. December 19. 06:34 »
Tegnap ismét élénken mozogtak a méhek, de ennek nem sokára vége.
Jön a hideg.
Hozzászólásom apropója, hogy tegnap megkérdeztem egy méhészkollégát..... volt e méheinél, mit lát?
Válasza....annyi a dolgom, állandóan futok nem értem rá.
Csak szeretném megjegyezni, hogy lakásától 300 az-az háromszáz méterre van a méhese.
Én 30 Km-t autózok azért, hogy lássam a méheimet.
Ki sem bírnám, hogy ne lássam őket, ha repülésre alkalmas az idő.
Még pénteken mutat jó időt, aztán elkezdődik lassan a tél.
https://www.idokep.hu/idojaras/Szeksz%C3%A1rd
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2008 Dátum: 2019. December 20. 09:02 »
Nálam Budakeszin szerdán hordták a virágport.  Három féle virágporral megrakva jöttek visza 11 óra körül. Az egy héttel ezelőtti 15.3 C fokos fészekhőmérséklet tegnap már 26.2 C volt....

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #2009 Dátum: 2020. Január 12. 12:38 »
Sziasztok!

Ma bekerültek a kaptárakba a hőmérők. Kíváncsi vagyok, hogy miképp alakulnak a hőmérsékletek. Valószínű, hogy az egyik selejtes. Gondolom látszik, hogy melyik.....