A méhcsaládok általános állapota

  • 3491 válasz
  • 974304 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1965 Dátum: 2019. November 07. 12:59 »
Na még egy utolsó bégetés... Egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog....
Viszont azt is látom, hogy ez megint egy olyan vita, hogy még az jön ki belőle a végén sza.ul, akinek nem kellene.  8)

- Egy normális világban, miután a Profik és az OMME is bele lett keverve a cukoretetéses történetbe, már réges-régen közleményben el kellett volna zárkóznia ettől mind két szervezetnek a tagjaik nevében (is).

- A Klubvezetőnek is.

Nem értem meg egyszerűen azt, hogy miért nem veri ki a biztosítékot totálisan a 10:20. Ez egyenesen felhívás keringőre a gyengébb erkölcsűeknek !!! Ebben a frankó helyzetben...

- Én, mint "rapsic" megtettem.

A végén még egyszer hangsúlyozom:
Engem a személy neve hidegen hagy! Ha "Rózsaszín Pákó" nickel írta volna ezt valaki, ugyan úgy kikértem volna...


Méh Elemér

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1966 Dátum: 2019. November 07. 13:01 »
Anti 1-2% meg a 10-20% között csak a nulla a különbség! A nulla meg olyan mint az írásod! Egy meghámozott lufi. Pukk .....

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1967 Dátum: 2019. November 07. 16:52 »
Na akkor én is hozzászólnék, ha megengeditek.
A mi vidékünkön akác után van egy kis gyalogakác (ámor) aztán hársig semmi.
Aki ebben a közel egy hónapos hordástalanságban nem etet, vagy serkent az megnézheti a méhcsaládjait.
2017-ben ez odáig "fajult", hogy az egyik közeli méhésztársam egyéb okok miatt nem tudott akác után etetni.
Kérdeztem tőle, hogy nem lesz e baj, ne etessem meg a méheidet néha?
Válasza.....áááá rengeteget hagytam nekik bent.
Egy hónap múlva 4 családja éhen halt, és az állomány nagyon legatyásodott!
Alig tudta őket beteleltetni.
Véleményem szerint is nagyon nehéz (különösen egy mega méhészetben) minden részletre odafigyelni.
Én azért nem vagyok profi, és szeretek mindenhova odaérni.
Ettől függetlenül az akác utáni serkentésekből kerülhet valamicske a következő pergetésbe.
A 20%-ot én is egy szerencsétlen elszólásnak ítélem, ezt megbeszéltük Antival telefonon, nem a háta mögött írok.
Ő is mondta, hogy már tele a hócipője a sok vegzálóval, és meggondolatlanul írta le ezeket a számokat.
Azt természetesen mindenki átlépte amit utána írt!
"Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk."
Ezt jegyezzétek meg!
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1968 Dátum: 2019. November 07. 17:05 »
Atilla!
Szépen megkérlek, hagyatkozzunk a puszta tényekre!
Nem kell állandóan mellébeszélni. Sokkal tisztább érzés!  ;)

Nem szeretem magamat ismételgetni, de miattad kénytelen vagyok, mivel ezt írtad. (Lehet nem olvastad,vagy rövid a memóriád. Nem tudom.)

"Azt természetesen mindenki átlépte amit utána írt!"

Akkor most idézem a tegnapi hozzászólásom:

"Na akkor bégetek még egy kicsit.

Erről a "Fedd fel magad mozgalomról" párszor leírtam a véleményem. Legyen szíves Antal, és keresse vissza, ha kíváncsi rá.

A KIRAGADOTT MONDATRÉSZLET ÍGY SZÓL ÖNTŐL:

"de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Ez így egy önálló mondatként is megállja a helyét. A szövegkörnyezete pedig nem változtat a mondanivalóján.

A hozzászólásában vannak részek , amivel maximálisan egyet értek!

De nekem fentebb idézett kijelentése, hogy is mondjam... eléggé aggályos.
Meg is írtam nyíltan a véleményem róla!

Nem a maga személyének mentem neki (sőt, senki sem) !!! Semmi személyeskedés nem volt a hozzászólásaimban. Nem sértegettem,vádoltam stb...

Sajnálom, hogy az Ön részéről ilyen irányba ment el a vita.

Méh Elemér "

Erről ennyit.

*

bekesm

  • ***
  • 168
  • HUNOR/12
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1969 Dátum: 2019. November 07. 17:08 »
Tudom nem jó, ha a "bolha köhög"!
10-20,  vagy a fene tudja mennyi.
Jórészt mézen teleltetem méheimet, ősszel pár kg. répacukrot (?) etetek fel.
Méheim, szépek egészségesek, igaz 45 méhcsaládról van szó.
Gané világot élünk.
Nehéz, nem ganévá válni.
Bizony, aki mézből él, és kereskedőnek kénytelen mézét értékesíteni, annak sanyarú sors jut.
Veled szemben elvárás a GMO, az antibiotikum, és hozzáadott cukor mentes méztermelés!
Hogy a bánatban lehet versenyezni az Eu.ba bekerülő szutyokkal.

Azt minannyian tudjuk, hogy miként nem.

Rizs sziruppal szemben esély sincs versenyezni! A birka uniós polgárnak meg csak az occcsó számít.

Megpróbálok megválaszolni!

Szutyok előállítással!

Ti "Méhészek" egymást szapuljátok, ölre mentek, mindenki a maga igazáért gyalázkodik, szapulja a másikat!
De hát hol az igazság?
Uniós, és hazai döntéshozók (Omme, és Profiknak köze nincs a döntéshozatalhoz) akaratlanul, esetleg akarva a mezőgazdasági ágazatok meghallgatása nélkül, olyan kártékony döntéseket hoznak, egyezményeket kötnek, engedményeket tesznek (nem uniós országoknak) amik finoman fogalmazva padlóra teszik az uniós mezőgazdaságot.
"Ganyé" világot teremtenek!
Ha belegondolunk; amennyiben nem jönne be az unióba a „szutyok”,  megfelelő belső ellenőrzés mellett nem volna ez a probléma!
Minden méhész megoldaná, mert megtudná oldani, hogy hozzáadott cukor nélkül termeljen mézet.
Lehet írásomból más következtetést lehet levonni, de ezután is hozzáadott cukor nélkül kívánok mézet előállítatni a méheimmel.
Tisztelettel:
Bekes Mihály

*

nata

  • ***
  • 175
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1970 Dátum: 2019. November 07. 17:34 »
Azért ne essünk már át a ló túlsó oldalára. Ha pár % cukor belekerül a mézbe attól még annak semmi baja nem lesz, sőt a labor se mutatja ki. Sokkal nagyobb problémát látok a különböző szermaradványokban(amitráz, kumafosz, fluvalinát), amiről csak a hallgatás megy. Sokan össze-vissza kezelnek szezon közbe mindennel, "jó lesz az a németeknek" jelszóval. Az ilyen dolgok fogják kinyírni az amúgy is haldokló mézexportunkat.

*

Berci

  • ***
  • 247
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1971 Dátum: 2019. November 07. 22:01 »

Azt természetesen mindenki átlépte amit utána írt!



Amikor az ügyfeleimtől anamnézist veszek fel az alábbi szabályokat tartom szem előtt:
1. Mindig az első szó az igaz.
2. Az az információ ami a "de" előtt hangzott el nem fontos.

Van olyan,hogy kettős mérce?!

Szánok egy kis időt és válaszolok a méhészeti internetes oldalak és a méhészeti közélet
legnagyobb,nem csak zavart elméjűnek tűnő fe....a keverőjének,minden idők legnagyobb dezinformátorának.

Csányi Antal

https://szinonimaszotar.hu/keres/szar

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1972 Dátum: 2019. November 07. 22:16 »
Kedves Bertalan Zsolt!

Akkor a Keverővel együtt röpülök mert “Ű” használta pár írással ezelőtt,ezért bátorkodtam.

Csányi Antal

*

Berci

  • ***
  • 247
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1973 Dátum: 2019. November 07. 22:52 »
Kedves Bertalan Zsolt!

Akkor a Keverővel együtt röpülök mert “Ű” használta pár írással ezelőtt,ezért bátorkodtam.

Csányi Antal

Nekem 111, csak mérjen egyformán az a mérleg... ;)

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1974 Dátum: 2019. November 07. 22:54 »
Idézetet írta: Berci link=topic=681.msg48688#msg48688

Amikor az ügyfeleimtől anamnézist veszek fel az alábbi szabályokat tartom szem előtt:
1. Mindig az első szó az igaz.
2. Az az információ ami a "de" előtt hangzott el nem fontos.
Logikusan ebből az következik hogy az első szó bár igaz, de annyira nem fontos.
Biztos ezt akartad írni?

*

leo

  • ***
  • 199
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1975 Dátum: 2019. November 07. 23:35 »
Könyörgöm, dobjuk ki Viktort, Izsot,Hallgatagot ,Bercit,Beezniszt, talán Mézgát is, és lesz egy nyugodt napunk. Utána ha még ágaskodnak azokat is.Utána nem tudom mi lesz.Talán bezárjuk a fórumot.

*

Berci

  • ***
  • 247
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1976 Dátum: 2019. November 07. 23:52 »
Idézetet írta: Berci link=topic=681.msg48688#msg48688

Amikor az ügyfeleimtől anamnézist veszek fel az alábbi szabályokat tartom szem előtt:
1. Mindig az első szó az igaz.
2. Az az információ ami a "de" előtt hangzott el nem fontos.
Logikusan ebből az következik hogy az első szó bár igaz, de annyira nem fontos.
Biztos ezt akartad írni?


Jogos. Pontatlanul fogalmaztam. A kérdésekre(pl. milyen színű a...?) adott válaszoknál az első szabályt veszem figyelembe. A "meséljen a problémáról" kérésre adott válasznál a másodikat.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1977 Dátum: 2019. November 08. 08:26 »
Látom, hogy beindult a mondanivalóm félremagyarázása. Ezért kiemelem nektek a lényegét:

"....méz gyártása cukorból elítélendő....A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.....a 0 % tolerancia hülyeség."

Ha vissza olvassátok ez a lényege annak amit le írtam, nem az hogy lehet a mézben 20% cukor! Vagy az, hogy legyen hivatalosan elfogadott akár 10%-is!
Persze itt vannak olyanok akik nem megérteni akarják amiről beszélek, hanem félremagyarázni. Ezért szájbarágósan is leírom:

Aki csak egy kicsit is ismeri a méhcsaládok működését tudja, hogy olyan mézet amibe egyetlen molekulányi mesterséges cukor sem kerül bele, csak úgy lehetne termelni ha egyáltalán nem etetnénk a méhcsaládokat. A valóság az, hogy ha vaskalaposan értelmezzük a jogot a Magyarországon megtermelt méznek 99,999%-át hamísítottnak kellene nevezni, mert szerintem egy-két megszállotton kívül senki sem méhészkedik etetés nélkül. Nem is lehet! Ezért írtam le és fenntartom, hogy a 0% cukortartalom a mézben a valóságban egy hülyeség. Viszont nem lenne érdekünk az sem, hogy a jogszabályt megváltoztassák. Az utolsó varázsát is elvesztené a méz a fogyasztók felé, ha abban hivatalosan megengedett lenne a mesterséges cukor. Ezzel a helyzettel együtt kell élnünk, ezt próbáltam elmagyarázni, de kár volt!

Miközben itt álnév mögé bújva hatalmas erkölcsi magasságokból papolnak emberek, akik közül a leghangosabbak nem is termelő méhészek, nap mint nap jön be Kínából a száz százalékig mesterségesen előállított méznek csúfolt szutyok.Kiszámolták állítólag,hogy ha az éves mennyiséget ebből egyszerre raknák kamionra Hamburgban a kamionsor Münchenig érne! És ez ellen mi nem teszünk az ég világon    semmit! Ehelyett egymás kinyírásával vagyunk elfoglalva. Pontosabban unatkozó (és persze irigy) emberek álnév alatt, azzal szórakoztatják magukat, hogy olyanokat próbálnak lejáratni akik értek el eredményeket ezen a nehéz terepen is. És pontosan nem mással, mint a minőséggel! Igen-igen magunkról is beszélek!

Tisztességesen méhészkedőknél is előfordulhat olyan méhcsalád amiből olyan mézet pörget ki amiben van húsz százalék cukor? Természetesen nem ez a cél, de aki a földön jár nem a képmutatásból él az tudja, hogy előfordulhat ilyen. Igen -kövezzenek meg- én erről is ki merem jelenteni, hogy kiválóbb mint ami Európában a boltokban van. Az EU-ban a kereskedelembe kerülő méz nagyobb része importból van és az import nagyobb része olyan országokból jön ahol azt nem méhek állítják elő. Ha kicsit böngészel a neten ilyen "mézet" ajánlanak európai kikötőbe leszállítva egy EUR alatti áron is.
Nem az van, hogy összefogva védenénk az érdekeinket! Nem-nem "dögöljön meg annak is tehene" akié még életben van!
Én magam részéről a témát lezártam! Nyilván tovább csócsálják a "csócsálók" de én ebben nem veszek részt a továbbiakban. Nincs értelme!

Csányi Antal

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1978 Dátum: 2019. November 08. 09:15 »
Némileg választ kaptam egy korábbi kérdésemre Attila:


Attila!

Már nem az első eset, hogy rá szeretnék kérdezni tőled arra, hogy nem az az egyetlen esélyünk, hogy minőséget termeljünk? (Pont ahogy az idézetben van)
Nem tartod furcsának, hogy az OMME az akácparaméterek lerontásán dolgozik?
Előttem már Berci is ezt a dilemmát feszegeti!!!

Akkor, nem érkezett konkrét álláspont (csak személyeskedés), most viszont végre látom, hogy nem is gondolkodunk különbözően:



"A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk."
Ezt jegyezzétek meg!
Nagyernyei Attila

Ugyan ez a válasz nem "paraméter" ügyben érkezett és nem teljesen tőled, de a piros betűs idézet szerintem is fontos lesz a jövőben, őrülök, hogy te is és még sokan így látjuk!

Lenne egy kérésem!
Amikor legközelebb az OMME, az akácméz minőségi alapkritériumait kívánja (le)módosítani, akkor légy szíves ezt az álláspontot képviseld, mert úgy gondolom, hogy a méhészek nagy része még mindig ezt támogatná. Nem kérnélek rá, ha lenne némi beleszólásom a dologba.
Köszönöm.


Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1979 Dátum: 2019. November 08. 09:20 »
Ez az utolsó bégetésem a témában, mert itt ezen a fórumon érdemi vitát nem igazán lehet folytatni.
Sokszor leírtam, hogy kizárólag a tényekre hagyatkozom, amikor leírok valamit.
Nem tudom ki írta az előző hozzászólást,nem is érdekel, de tele van.....(Update: közben cézé írt, nem rá gondoltam)   8) .Áhhh inkább hagyjuk.

Én megmondtam, hogy az lesz a vége, hogy Mi névtelen bégetők jövünk ki a végén szarul a történetből ;D  :

Azért mert valaki próbál tenni a SAJÁT PORTÁJÁN (magyar méhészet) azért, hogy prémium méz maradjon a magyar, már magas erkölcsi magasságokból papolónak számít. Vicc.

NEM PÁR SZÁZALÉKRÓL VOLT SZÓ (ami véleményem szerint is belefér), hanem:
"de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Szerintem meg NEM! 100 hordó mézből, ha 10-20 hordó szirup, nekem az nem szuper jó.

Milyen finoman megfogalmazott mondat a következő  :-[ :

"Tisztességesen méhészkedőknél is előfordulhat olyan méhcsalád amiből olyan mézet pörget ki amiben van húsz százalék cukor?"

Antal, ha megengedi, még egy kérdésem volna az eredeti hozzászólásából idézett mondattal kapcsolatban. Ha nem restelli, legyen szíves, erre még válaszoljon:

"Többek között az Omme-nak és profi egyesületnek is már ebben a “cukor” kérdésben egyességre kellene jutnia,a 0 % tolerancia hülyeség."

Mit szeretne az Omme és mit a Profik, milyen százalékértékek körül folyik a vita?

Előre is köszönöm!

Méh Elemér