A méhcsaládok általános állapota

  • 3433 válasz
  • 967497 megtekintés
*

huber

  • ***
  • 144
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1950 Dátum: 2019. November 06. 19:47 »

És mit írt anno Kivancsi111?
Hogy ő teljesen feleteti a méheket cukorral, előtte szinte mindent kivesz.
Most nem keresgélem, de amikor Csonka Imre leírta, hogy a mézen való teleltetésnél nincs jobb, nekiestek.
Ha tökig feletet cukorral szerintetek mennyi kerül ebből a tavaszi tisztító pergetésbe?
Ha nagyon őszinték leszünk akkor semmi.
Azt hittem Attila dolgoztál Hunorral. Vagy mégsem?
Jenő méhei március közepén-végén már bajban voltak, már alig volt kaja.
Ha sok a fias fogyasztanak rendesen.
Nálam az egységesben is hasonló volt a helyzet. Ha nem indult volna a repce etetnem kellett volna.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1951 Dátum: 2019. November 06. 19:58 »
Ő szerinte a méhei 20-25 kiló élelemmel telelnek, de amelyik nagyon bepakol ott a 30 sem kizárt.
Azért elég falánkok arrafelé a méhek.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1952 Dátum: 2019. November 06. 20:17 »
333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:54 írta Hallgatag »

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1953 Dátum: 2019. November 06. 20:20 »
Nos...
1. Már írtam egyszer, hogy olyan személyről beszélni, aki ki van tiltva a fórumon nem éppen "gentleman art". Megoldásra két lehetőséget látok: 1. a mondvacsinált trágársággal kizárt Jenőt soron kívül rehabilitálod, hogy tudjon reagálni. Remélem lesz annyi esze, hogy "nem harapja át a torkod"! :) 2. A bünti lejártáig nem írsz róla. Ez ugye ma megbukott...
2. Terelésnek nem rossz próbálkozás Jenő bekeverése egy "kabátlopási ügybe", de én még mindig megakadok azon amit Anti írt. ( 20-30% cukor a mézben)
3. A leírtak fényében kérdezem: Akkor az OMME akácméz minőségre tett javaslatai a gigaméhészetek technológiai gyengeségeinek maszkírozására születnek?



Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1954 Dátum: 2019. November 06. 20:40 »
Szolgálati közlemény!
"Butítsd le" a Facebookon!
Akkor egyszerre fel tudod mind tenni.
Elküldöd valakinek, és onnan mentsd le!
Nagyernyei Attila
Klubvezető
Vagy inkább le kell tölteni egy képátméretező programot.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1955 Dátum: 2019. November 06. 20:48 »
333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 21:49 írta Hallgatag »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1956 Dátum: 2019. November 06. 21:50 »
“de én még mindig megakadok azon amit Anti írt. ( 20-30% cukor a mézben”
A pontosság kedvéért: 10-20%- ot írt.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1957 Dátum: 2019. November 06. 22:12 »
Hát Berci... ezen sajnos csak nagyon kevesen akadunk meg.  :o

Az egészben a röhej, hogy régen még ki tudtuk élni a fogadási szenvedélyünket a fórumozó ismerősökkel egy-egy "magas labda" alkalmával a kimenetel tekintetében  ;D .
Mára már sajnos előre megjósoljuk minden a forgatókönyvet....  ::)

Szóval most a "KUSS" és a "KUTYACSONT" címűt lapozzák...

Itt nagyon könnyen feledésbe merül a rapsicozás,  hazudozás, mellébeszélés...

Megvallom őszintén, a megporzási támogatás témakörének a megpiszkálása, és annak eredménye azért tartja bennem a lelket, hogy még nincs minden veszve.  ;)
Ha akkor páran nem verjük a palávert....ki tudja mi lett volna  ;D.


Visszatérve a 10:20-ra :D .
Én leírtam a véleményem, kifejthetné más is kicsit részletesebben.
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 06. 22:16 írta Beeznisz »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1958 Dátum: 2019. November 06. 22:21 »
najó...tételezzük fel, hogy 2-3% benn marad, ami szerintem nem marad bennt, hogy miért nem majd Jenő elmagyarázza Neked, DE az közel sem annyi, mint amennyiről(10-20%) Anti beszélt!!!
Azért emellett nem kellene elsiklani!
2. Terelésnek nem rossz próbálkozás Jenő bekeverése egy "kabátlopási ügybe", de én még mindig megakadok azon amit Anti írt. ( 20-30% cukor a mézben)

Berci Te Aranyos!

Jánosra kereszteltethetnéd magad,tudod az amelyik olyan szép nagyokat mondott.2 óra 59 perc alatt kétszer annyira ugrott az alsó számom,a felső meg másfélszer annyi.
Te,miért nem kétszerese a felső érték is?Neked jobban tetszene,mert akkor még inkább vegzálhatnál!
Nem rossz egy kicsit a memoríád.
Matekból ha jó vagy akkor 23 óra 19 perckor már írhatsz 40-45 %-ot.

Megmondtam előre,hogy nekem jöttök.
Ismét van mit rágódni,addigsem kell a méhészet válságának a valódi okaival foglalkozni.
Ez tudjátok Ti a haverokkal:kiragadni egy mondatot a szövegkörnyezetből.Olvasd már el mégegyszer mit írtam.
Ezt tudjátok Ti a haverokkal:irigységből ferdíteni,sározni a nick név mögé bújva.Jenő meg a Szenttamási Tamásunk legalább vállalja amit ír.De ti a bégetö Beeznisz,hubikám,hallgatag,meg Te is el bújtok.Nem vállaljátok magatok.

Én ezt írtam,most is vállalom.

Nem attól lesz a méz rossz,hogy bele keveredik pár százalék cukor etetés.Nagyon nehéz az etikai,szakmai határát megmondani.Persze nem mindegy mennyi a mennyi,ebben az esetben a minél kevesebb a jobb.Nem szerettem volna %-ot írni,mert belém álltok (egyébként mindegy mert így is úgy is nekem jöttök)de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból.Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.

Csányi Antal
Nekem ott a nevem a végén!
És Nektek?
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 06. 22:33 írta Csányi Antal »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1959 Dátum: 2019. November 06. 22:49 »
Na akkor bégetek még egy kicsit.

Erről a "Fedd fel magad mozgalomról" párszor leírtam a véleményem. Legyen szíves Antal, és keresse vissza, ha kíváncsi rá.

A KIRAGADOTT MONDATRÉSZLET ÍGY SZÓL ÖNTŐL:

"de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból"

Ez így egy önálló mondatként is megállja a helyét. A szövegkörnyezete pedig nem változtat a mondanivalóján.

A hozzászólásában vannak részek , amivel maximálisan egyet értek!

De nekem fentebb idézett kijelentése, hogy is mondjam... eléggé aggályos.
Meg is írtam nyíltan a véleményem róla!
Nem a maga személyének mentem neki (sőt, senki sem) !!! Semmi személyeskedés nem volt a hozzászólásaimban. Nem sértegettem,vádoltam stb...

Sajnálom, hogy az Ön részéről ilyen irányba ment el a vita.

Méh Elemér

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1960 Dátum: 2019. November 06. 23:13 »
Leírtad mi a véleményed a nick név mögé bújásról!
Oké!
Jó ez így!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1961 Dátum: 2019. November 07. 07:13 »
Valójában azt sem tudja az ember, melyik témában a helye a válaszának...

Olyan eklektikus ez a polémia, hogy sehová és mindenhová is passzol. ha ide hozom mégis, annak oka a cukorméz-gyártásban megfogalmazott profi igény, de lássuk be, semmi köze a "Méhcsaládok általános állapotához". Sajnos, inkább a méhészet általános állapotát képezi le ez a vita, de olyan téma nincs, s olyat nyitni nem is érdemes...


..................
Nem attól lesz a méz rossz,hogy bele keveredik pár százalék cukor etetés.Nagyon nehéz az etikai,szakmai határát megmondani.Persze nem mindegy mennyi a mennyi,ebben az esetben a minél kevesebb a jobb.Nem szerettem volna %-ot írni,mert belém álltok (egyébként mindegy mert így is úgy is nekem jöttök)de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból.Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.Többek között az Omme-nak és profi egyesületnek is már ebben a “cukor” kérdésben egyességre kellene jutnia,a 0 % tolerancia hülyeség.

..................

Csányi Antal
..................

Ahogy elnézem, a Fulmer Kft-be sem az esze miatt hívták meg "résztárstulajdonosnak" MGT-Brigagyéroskánk...!

Párszor már biztattam a Népeket, hogy csak beszéltessék, ha a jelmeze mögé szeretnének látni, de erre a feladott labdára még én sem merészeltem volna számítani. Majdnem olyan jó, mint az „olcsó szirupos termék” iránti kielégíthetetlen igény…

Tónyikám, ez egy valódi élmény volt, amit itt előadott. S még ezzel akar a Profiknál kampányolni? Tényleg ennyire hülyének véli a Nagyérdeműt? De azért köszönjük…!

Ami viszont megér egy kérdést, az "a hülye 0 % toleranciával" kapcsolatos elképzelése. Ha jól értem, a Profi egyesületnek és az OMME-nek kellene „megegyeznie” a cukorméz tolerálható arányáról a természetes mézben? Szóval e két érdekvédelmi egyesületnek kellene felülírnia az uniós és hazai élelmiszerkönyvi előírásokat?

Azt hittem, ez már részben megtörtént az akácméz néhány változó paraméterének brossi-miniszteri lerontásakor. Csodálkoztam is, hogy a szacharóz százalékos arányát nem akarták 10 fölé emelni, de aztán rájöttem, hogy cukorméz-készítéskor inkább az a fontos, hogy kizárólag répacukor legyen a „nektárforrás”, mint azt kihangsúlyozta anno a „társtulajdonos Nemagazdája” a méhek takarmányozásával kapcsolatos kampánya során…

Szóval az a probléma Bezzeg Lacival, hogy sem Profi-elnökként, sem OMME elnökségi tagként nem volt hajlandó a kompromisszumra, s nem támogatta azt a profi-egyesületi elemi igényt, hogy valami úton-módon próbálják legalizálni –mondjuk ki bátran- a kőkemény cukorszaporítással elkövetett mézhamisítást. Nekem legalábbis ez jön le az alábbi üzenetekből, melyek valamilyen oknál fogva mindig vissza-visszakanyarodnak az eredeti csányis üzenethez:


Nekem semmi bajom Bezzeg Lacival,amit Ő vállalt a profi egyesületben azt 100%-osan teljesítette.Nekem a profi egyesülettel van bajom.
Nem tudtuk megtölteni az egyesületet olyan feladatokkal,tevékenységekkel,érdekérvényesítési munkával ami igazán
a méhekből élők (profik) életét,munkáját,méhészetük gazdaságosságát segítené.
Végül is ugyanazt írod amit profi nick alatt megjelent.
Bezzeg jól működteti és összetartja az egyesületet, de nem tett csodát.
Milyen csodát?
Hát ezt se te se profi nem írjátok.
Mit is szeretnétek, mit hiányoltok?

Profi és a te írásodból sem jön elő semmiféle elképzelés, csak egy kis fanyalgás.......ez a csávó még a vízen sem tud járni.


Jobb lenne,ha hű lennél nevedhez.
Téged is csak az érdekel hogy mást gyalázzál,ferdítsél.
Te nem értetlen vagy csak keverni akarsz.
Kivárt csodát Bezzeg Lacitól?
Leírtam,hogy több éven keresztül -még Bezzeg elnöksége előtt is-minden kongresszuson elmondtam,az eredményeket megbecsülve -kongresszus,szakmai kirándulás,telefon flotta-,hogy kevés amit a profi egyesület adta lehetőségekből kihoztunk.
Tegnap is ezt írtam pepitában.Nem jut el a tudatodik?
“ Nekem a profi egyesülettel van bajom.
Nem tudtuk megtölteni az egyesületet olyan feladatokkal,tevékenységekkel,érdekérvényesítési munkával ami igazán
a méhekből élők (profik) életét,munkáját,méhészetük gazdaságosságát segítené.A profi egyesületnek az ország összes méhészét érintő problémákra egyfajta iránymutatást kellene adnia rendszeresen évente akár többször is-újság,internetes forumok-hiszen tagjai a méhekből élnek,így elsősorban főállású méhészeket sújtja minden probléma először.
Én ennek sok-sok éve többféle formában hangot adok.Nem bujok semmi esetben sem más mögé,nem irányítók senkit sem.Kaptam is eleget azért mert keveselltem amit kit tudtunk hozni a profi egyesületből.“
Látod?Érted?
Mindig javasoltam valamit.
”Igen sokszor a vízen járást.Jól látod.”
Konkrét ügyeket javasoltam.Tiltakozás a neok eseti engedélye,derogációja ellen,tájékoztató,tiltakozó levelek írása a döntéshozóknak a méhpusztulások miatt,rendszeres nyilatkozatok a a szakmát érintő aktuális ügyekben.
Kár pazarolni rád az időt hiszen mindegy van sapkám vagy nincs.

Csányi Antal

Szóval most világosodik, hogy olyan javaslatokra gondol, mint a Mézdirektíva és az Élelmiszerkönyv előírásainak deklarált és intézményesített felrúgása? Bezzeg elhanyagolta volna a „Profi mézhamisítás” technológiájának népszerűsítését és az avítt, szabálykövető méhészkedést favorizálta volna? Hát, tényleg mennie kell mindenkinek, akik nem értik az idők szavát és igyekeznek a választóik felé vállalt feladataikat, kötelességeiket teljesíteni, ahelyett, hogy a Csányi-féle cukormézszaporító technológiát szentesítenék, s tennék kötelezővé…?

Nekem nem azzal van bajom amit Bezzeg nem csinál, hanem amit csinál!
Szerintem kifejezetten kártékony mint elnök. A saját és még néhány piacos méhész haverja szekerét tolja. A profi egyesület tagjainak a többsége hordóban ad el, nem lett volna szabad a mi érdekeink ellen dolgoznia!

Lám, milyen szókimondó, őszinte ez a jó „Hordósméz” egyhozzászólásos hordószónok, aki szemrebbenés nélkül kicsöveli, amit  KicsiTónyi Csányi résztárstulajdonos MGT-Brigádigazgató kicsöveltetni szükségesnek tart, ám azokhoz már ő sem adná a nevét. Egyfolytában hallatszik a dübörgés, amint mellét verve számon kéri azok valódi nevét, akik nem a szája íze szerint muzsikálnak, de Profika, Hordósmézecske és főleg a kicsi Angyalka esetében ez nem is olyan fontos…

Annál nincs is bájosabb, mint amikor ez a drága Angyalka nick alatt vitézkedő népművészeti motívumokkal díszített agyagedényre hajazó tárolóedény (nehogy alpárinak nyilvánítsananak, ezúttal nem köpőcsészére gondoltam…) „Profikán” kéri számon, hogy nem meri a valódi nevét vállalva támadni Bezzeget…

Kedves "profi" barátom! Szerintem lenne alkalmas ember, ha nem is mindjárt nyelveket beszélő top- menedzser, mint amit te szeretnél! De addig esélye sincs annak, hogy bárki elvállalja amíg a Bezzeget el nem tüntetjük az elnöki tisztségből. Pontosan azért nincs ellenjelölt, amiért barátom te is csak nick név alatt bátorkodtál véleményt nyilvánítani. Bárkit jelölnénk rögtön ráesnének a Bezzeg haverjai. Nézd meg, hogy hogyan gyalázzák Bross-t a zöldön! Ugyanazt a mocskot kapná a nyakába aki (bárki legyen is az az ember) elvállalná a jelöltséget.
Ennek ellenére örültem az írásodnak. Bezzeg mindjárt küldött minden tagnak emailt, hogy te csak zűrzavart keltesz (mint ha az ötvenes években lennénk).
Tetszett a visszafogott válaszod is de nagyon jellemző Bezzegre, hogy azt már nem küldte körbe.
Te egy nagyon találó kérdést tettél fel neki. Lényegében azt, hogy mit csináltál Laci az elnökséged hosszú időszaka alatt? Mit értél el, mondj legalább egy dolgot?!
Na Bezzeg erre nem tud mit válaszolni, mert még meg sem próbálta, de egyszer sem!
Abban viszont óriásit tévedsz, hogy Bezzeg nem bánná, ha átvenné tőle valaki az elnökséget. Már csak azért is kellene legyen ellenjelölt, hogy lássad te és sokan mások is, hogy tíz körömmel fog kaparni azért, hogy ő lehessen továbbra is az elnök."

Angyalka, kicsi cserépedény, Bezzeg nem azt a mocskot nyilatkozta, amit a szájába adni próbált:

Tudjátok van egy barátom akinek a barátjának a barátja OMME vezetőségi tag.
Szóval Bross körbe küldött egy kérdést a szakma válságos helyzetével kapcsolatban.
Drága "profi" elnökünk ezt reagálta rá:
Szóval ha jól értem nevetségesen alacsonyak a felvásárlási árak, de ez nagyon jó mert legalább kinyúvad a méhészetek jó része!
A méhegészségügy és a megporzás is OK!
A méhmérgezések meg annyira nem jelentenek problémát, hogy már megemlíteni sem érdemes!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
           

Nem, kicsi edényke, Bezzeg nem az előbbit nyilatkozta, hanem az alábbit:

Tudjátok van egy barátom akinek a barátjának a barátja OMME vezetőségi tag.
Szóval Bross körbe küldött egy kérdést a szakma válságos helyzetével kapcsolatban.
Drága "profi" elnökünk ezt reagálta rá:
.............
Ami a legsürgetőbb faladatunk lenne, a mézhamisítás(hazai is!), és a eu-ba áramló hamis mézek elleni fellépés. De sajnos ez talán a legnehezebb is. Nem tudom egy újabb tüntetés lenne-e a megoldás? Tartok tőle az kevés.
Üdvözlettel:
            Bezzeg László"
           


Nos, lehet, hogy ezért van útban Bezzeg Profi elnökként? Netán ezért van útban elnökségi tagként is?  Netán Ő lenne az egyik akadálya az intézményesített mézhamisításnak? Ő lenne a kerékkötő, aki nem hajlandó Csányi Tónyi cukormézgyártó technológiáját a profik zászlajára tűzni?
Lassan olyan lesz ez a „bezzegtelenítő” szándékú intézményesített cukormézlegalizálási kampány, mint a Budapest Pride, vagy mint Hofi klasszikusában a homoszexualitás:  "Jó, hogy már nem üldözik őket, jó, hogy már jogaik is vannak, de azt azért nem várom meg, hogy KÖTELEZŐ legyen!"

Nos, jóérzésű méhész nem várja meg, hogy KÖTELEZŐ LEGYEN ez az irányvonal. Jóérzésű méhész –legyen professzionális, avagy hobbiméhész- nem szavazhat olyan elnökjelöltre, amilyet itt a sok névtelen, Csányi Tónyi-Nagyernyei mögé bújó vitéz kamunick sztárolni szeretne.

Értelemszerűen jóérzésű méhész –legyen profi, mellékállású vagy hobbista- nem szavaz olyan ideológusra, aki olyan ideológiával próbál hatalomra kerülni avagy „párttársát” hatalomra segíteni, mint a MGT-Brigádvezető. Ráadásul ismételten fel kell tenni a kérdést: Kedves Anti, mostanság hány méhcsalád után tetszenek OMME tagdíjat fizetni?
A választáshoz, választhatósághoz ui. törvény és Alapszabály-tisztelő tagnak kell lenni. Az Alapszabály viszont kimondja: a választhatóság feltétele a tagdíj fizetése, mely tagdíjnak szerves része a hivatalosan nyilvántartott méhcsaládok után fizetendő tagdíj-hányad…

*

Berci

  • ***
  • 244
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1962 Dátum: 2019. November 07. 08:03 »


Komolyra fordítva az ”írást”.
...de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból...A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.

...és itt álljunk meg egy pillanatra és értelmezzük a leírtakat...


Anti!
Klasszikusokat szó szerint szoktam idézni! Úgy ahogy kell!
A méz cukortartalmának szakmai határát törvény határozza.  Egy kis emlékeztető a Wikipediáról: https://hu.wikipedia.org/wiki/M%C3%A9zhamis%C3%ADt%C3%A1s

Bertalan "Berci" Zsolt vagyok... és nem az MVM vezérigazgatója...a gondolataimat magamtól írom, és mielőtt "azt" gondolnád, nem vagyok senki szócsöve. :)
Már régen megtettem a bemutatkozást...

Ha Te azt személyeskedésnek veszed, hogy idéztem Tőled és elgondolkodtam azon amit írtál, akkor rossz úton jársz.

Akkor foglalkozom a "válsággal". Szerintem nincs. Visszarendeződés van, ami azt jelenti, hogy sokan a koruk miatt abbahagyják (természetes visszarendeződés) és sokan rájöttek, hogy nehéz munka az "aranyásás". Ezért sok az eladó méhészet, méz, eszköz. Ennek természetesen meg van a hatása. Aki ezt látja az tud ellene tenni.
A nagy mennyiségű mézimportra nekem , mint mezei méhtartónak nincs ráhatásom. Létezhetne egyfajta "betyárbecsület" a mézkereskedők részéről a hazai méhészek irányába ( inkább a hazaitól veszi magasabb áron, mint az importot olcsón), de nem vagyok naiv. Pénzből élnek és a vélhetőleg kínai szutykot Ukrajnán át megutaztatva azért veszik, hogy nekik több pénzük legyen.
Az, hogy a világon a méz a harmadik legtöbbet hamisított élelmiszer elég sok mindent elmond...és vélhetőleg annak a több száz éves mondásnak is van valóság alapja, hogy "fejétől bűzlik a hal".





Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1963 Dátum: 2019. November 07. 10:51 »
Hát úgy döntöttem mégsem sietek annyira a profik gyűlésére pont ráérek odaérni a közgyűlésre ami 15.00-kor kezdődik.Szánok egy kis időt és válaszolok a méhészeti internetes oldalak és a méhészeti közélet
legnagyobb,nem csak zavart elméjűnek tűnő fe....a keverőjének,minden idők legnagyobb dezinformátorának.
Veled ellentétben én nem kavarok keverek a profik választásával kapcsolatban. Ennek ellenére a barátok hívása után egyértelművé vált hogy Bezzeg Laci arra kért téged,hogy ne avatkozz bele ebbe az ügybe.
Úgy hallottam össze is különböztek ezen,mégsem tudsz nyugodni szegény nagyon terhelt gönyűi “jóember”.Komplett összeesküvés elméletet állítasz össze,miszerint is a profik elnökét -nick nevek mögé bújva- azért támadom,mert Ő nem támogatja cukorból való mézgyártást.
Nagy voltál Tomipapa!

Egy-két dolgot azért kifelejtettél a számításaiból.
Nem csak irigy emberekből áll a méhésztársadalom!Igen,az ő szemüket elhomályosítja Szent ingerületük az irigység,így könnyű megvezetni Őket.Velük én nem foglalkozom, mert teljességgel értelmetlen.
Szerencsére az értelmes,jószándékú méhészek sokkal többen vannak akiket nem tudsz megvezetni.Ismernek engem,tudják hogy hiteles vagyok, ami a szívemen az a számon.Elfogadnak, hallgatnak rám.Elfogadott véleményformálója vagyok a szakma politikának.Téged meg utálnak,rühellik azt a sok mocskot- már nem olvassák el írásaidat- amit Te folyamatosan öntesz gyakorlatilag mindenkire aki ellent mert mondani neked, aki bármiben is támogatni próbálja Brosst.
Csak azok ismernek téged akik az internetes oldalakat olvassák, és azok nagy része is utál az előbb elmondottak miatt (kedvenc szavaddal MIÁN).A Méhészek nagy része azt se tudja ki vagy.
Veled szemben engem ismernek,a jó érzésűek elfogadnak,meghallgatnak,elismerik méhészeti tudásom.
Nem szeretnék olyan hosszú írást kanyarítani-csak azért,ezt a szót írom mert a Te gyalázó stílusod nem vagyok hajlandó felvenni- mint amivel terhelsz Minket.

Így aztán a lényeg ennyi!
Súlytalan senki vagy a méhészeti közéletben,csak a netet olvasok ismernek és az ő nagyrészük is utál a tetteid miatt.

A jó Méhészek ebben a vitában is tudják hogy nekem van igazam. Nem lehet úgy tartani méheket ,hogy azokban az időszakokban amikor a méhek nem tudnak nektárt gyűjteni ne etessük meg őket. Ők tudják az hogy belekeveredik pár százalék cukor az a méz minőséget nem rontja el.Sajnos szent ingerületemben-mivel már unom a cukorral való piszkálásom-a 10 mellé oda írtam a 20-at is -ami valóban sok, jó méhészeti technológiák mellett ez az érték sok.Ennek ellenére vállalom,mert bizonyos esetekben előfordulhat és nem ez a lènyeg,mert nem ez a cél,hogy ilyen mézet termeljünk és nem ez a fő ágazati probléma,hanem a kínai műméz!
A lényeget bemásolom megint.

Nem attól lesz a méz rossz,hogy bele keveredik pár százalék cukor etetés.Nagyon nehéz az etikai,szakmai határát megmondani.Persze nem mindegy mennyi a mennyi,ebben az esetben a minél kevesebb a jobb.Nem szerettem volna %-ot írni,mert belém álltok (egyébként mindegy mert így is úgy is nekem jöttök)de szerintem attól a méz lehet szuper jó ha van benne akár 10-20 % a cukorból.Természetesen a méz gyártása cukorból elítélendő mivel szakmánkat hosszú távon kinyírja.A minél magasabb minőség fenntartásával van jövőnk.

Csányi Antal




« Utoljára szerkesztve: 2019. November 08. 08:31 írta Csányi Antal »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1964 Dátum: 2019. November 07. 12:53 »
Nézőpont.