A méhcsaládok általános állapota

  • 3432 válasz
  • 967296 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1740 Dátum: 2019. Július 27. 19:38 »
Ezt írja kivancsi111:
"Tehát utólag könnyű valamit megjósolni. Na de előtte?"
Úgyis annyira szeretsz böngészgetni írásaim között, hát itt a remek alkalom.
Nézd meg én mikorra jósoltam a hordás indulását.
Írásod többi része sem hozzád méltó, nem vagy valami jó formában.
Valahogy ez nem jött össze...de ne bánkódj, nem először.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1741 Dátum: 2019. Július 27. 21:49 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 21:55 írta kivancsi111 »

*

neo

  • *****
  • 939
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1742 Dátum: 2019. Július 28. 06:35 »
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy Attila emlékeim szerint azt mondta, hogy május 10 előtt nem lesz semmi. Ebben lett igaza, nem abban, hogy mikor kezdődik, főként nem abban, hogy meddig tart. Egyébként pedig ha olyan idő jött volna, akkor akár le is mehetett volna május 10-ig az akác. Az első virág nálam április 27-én nyílt ki.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1743 Dátum: 2019. Július 28. 08:17 »
Aztán kit érdekel a 600 forintos napraforgó. :-X

Mondjuk a termelő méhészeket akiknek a szaporulatot el akarod adni. Lehet hogy a Dunántúlon másképp működik a dolog, de itt  dél Alföldön már idén is több olyat tudok hogy nem bírta eladni a családokat.  ismeretsegembol ketten is abbahagyták a meheszetet most árulják fillérekért a megmaradt eszközöket. De amíg megveszik a mézet nincs is baj. Majd ha a decemberi leállás kitart március áprilisig, na akkor majd a méhek sem kellenek. És ne legyenek illúzióink ez is el fog jönni.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1744 Dátum: 2019. Július 28. 18:42 »
Olyan uncsi már kivancsi111 önmajmoló dicshimnusza.
Többször leírtam már, hogy 36 évig nem lehet balfácánnak lenni a méhek mellett, mert már rég tönkrementem volna.
Az, hogy ő folyton olyan dolgokról ír "szakvéleményt" amit sosem próbált, tehát halvány lilája sincs már megszoktuk.
Az viszont szokatlan, hogy tudni véli én mennyit pergetek, hány rajom volt .....innentől kezdek aggódni, hogy les.
Viccet félretéve biztosan jó méhész Kivancsi111 efelől kétségem sincs, de mivel soha nem láttam a méhészetét én nem veszem a bátorságot, hogy minősítsem.
Egy két fotót mutogatott a bombasztikus családjairól tavasszal, hogy szétfeszítik a 12-es Hunort, azok például az én nézetem szerint 7-8 keretre lettek volna szűkítve.
Aha...mondja ő, hogy így is alig  bír velük.
Nekem azért van csak 200 méhcsaládom, hogy ilyen bánatom ne legyen, mindig naprakészen tudom a méhészetemet kezelni.
Nincs csúszás, meg majd jövőre, meg legközelebb.
A kezelhető állomány határát az idén pont a rajzási láz mutatta meg.
A nagy méhészetek kezelői a bolondulás határán voltak.
Na nem kívánok további okfejtésekbe belemenni, az idei évben nincs panaszra okom.
A saját állományomról annyit (hogy legyen egy naprakész információja is) a méheim sokkal jobbak mint a napraforgó kezdetén.(Nem úgy mint tavaly!)
Ma éjjel vándoroltam vissza a telephelyemre és  hajnalban nem tudtam bezárni a szellőzőket mert a menekülők csurig voltak méhekkel.
Az lenne még tőle csúcs, ha nekem oktatást tartana  a vándorlásról, úgy hogy még a kertjéből egy kaptárt sem vitt ki, csak azokat amiket eladott.
Én pedig 36 éve intenzíven vándorolok, és ebben is szereztem "némi" tapasztalatot.
No de kivancsi111 ezt is biztosan jobban tudja.

Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1745 Dátum: 2019. Július 28. 19:28 »
[333
« Utoljára szerkesztve: 2019. November 29. 22:05 írta Hallgatag »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1746 Dátum: 2019. Július 28. 20:17 »
Tsanyi!
Hol olvasod írásomban, hogy én azt állítottam kivancsi111 családjai sz@rok?
Én azt mondom, hogy a jóktól is lehet jobb.
No de majmoljátok  csak, még büszkébb lesz magára.
Neki a méz melléktermék csak (ő nyilatkozta) és valójában a szaporulatból pénzzel.
Én pedig intenzíven mézet termelek és viszonylag magas áron értékesítem.
Ja a virágméz nálunk mától 2.000 Ft/ kg.
A napraforgó maradt 1.500.
Valaki a Facebookon hirdeti, hogy 800 Ft/Kg a virágméze.
Na arra lennék kivancsi mi van benne.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1747 Dátum: 2019. Július 28. 20:53 »
Olyan uncsi már kivancsi111 önmajmoló dicshimnusza.
........
Az, hogy ő folyton olyan dolgokról ír "szakvéleményt" amit sosem próbált, tehát halvány lilája sincs már megszoktuk.
......
Viccet félretéve biztosan jó méhész Kivancsi111 efelől kétségem sincs, de mivel soha nem láttam a méhészetét én nem veszem a bátorságot, hogy minősítsem.
......................

A saját állományomról annyit (hogy legyen egy naprakész információja is) a méheim sokkal jobbak mint a napraforgó kezdetén.(Nem úgy mint tavaly!)
Ma éjjel vándoroltam vissza a telephelyemre és  hajnalban nem tudtam bezárni a szellőzőket mert a menekülők csurig voltak méhekkel.
.........

Nagyernyei Attila

Te Attila!

Fogjál már egy-két demizson jóféle szekszárdi vöröset (nem bánom, rozé , schiller is lehet), kerekedj már föl, s látogasd meg Jenőt, hogy végre méhest is láthass.A bor egyébként valószínűleg nekem lészen (Jenő gyakorlatilag absztinens), de ígérem, ha jó lösz az a bor a löszről, akkor majd azt is megírom.

Tudom, az asszonyod mőcsényi telephelye se kutya (gondolom, a kelengyéjével vitte a házasságba), de a Jenőé is gusztusos ám...! Nem is olyan kopasz, mint a tiéd...

Mit vartyogsz itt Jenő kompetenciáiról, mikor Ő mindent tud rólad, te meg semmit róla. Menj el hozzá, ne piruljon az orcád (eddig se szokott minden apróságért), s gyönyörködj  Jenő méhesében. Én is odajárok töltekezni.

Egyébként Jenő mézminőségéért sem kell aggódj, zömében 35 és 45 % akácpollennel szokta eladni a mézét (36-ról rögtön tudok küldeni jegyzőkönyvet is). Azon meg nem neked kellene görcsölni, hogy ki mennyiért és milyen minőséget ad el, neked az a lényeg, ami a te üvegedben van (no meg az, mennyit hajlandó adni a mézedért).

A matek meg Hallgatagnál van (meg odaát Zsíros Pistámnál: "A mérőszám? A tele hordók !") Abban is náluk a pont...
« Utoljára szerkesztve: 2019. Július 28. 22:20 írta Fehér Viktor »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1748 Dátum: 2019. Július 28. 21:35 »
Hgéjza!
Te buktál matekból?
Számold ki mejikötök mennyi mézet termel!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1749 Dátum: 2019. Július 28. 21:53 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 21:54 írta kivancsi111 »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1750 Dátum: 2019. Július 29. 08:13 »
Mondom én, hogy teljesen mellette vagy a témának.
Nem tudom mi vezérli gondolataidat a bosszú, vagy az irigység, de a valóságtól iszonyú messze jársz.
Beszélj már olyanokkal akik jártak a méhészetemben és ne a vágyaidat írogasd.
Nálunk a mi családunkban tabu téma, hogy ki mennyit keres!
Azt egy óriási szájhősnek tartom, ha valaki a millióival kérkedik, hogy annyi a lóvéja, hogy adózási problémái adódhatnak.(Kit érdekel az a tiéd, "meg a koporsón nincs zseb".....mondta egy idős néni aki 80 évesen vett terepjárót.)
Elmondtam, hogy én 36 éve csak a méhészedésből élek, és egyelőre nem is szeretnék másból.
Ebből te, hogy  vonod le azt a következtetést mennyit pergetek, mennyit értékesítek hordóban, mekkora a mézkészletem?
Ennyit a hiteles írásaidról.
Valójában most döbbentem rá, hogy egy sok időt töltöttem a válaszokkal.
Mivel méhcsaládjaimat soha nem láttad a véleményed teljesen hiteltelen.
Akik pedig ezt becumizzák mind a te értékrendedet képviselik, ami nekem idegen.
Ha én mások méhészetét látom, akkor merészelek róla írni.
Ne pörögj, nyomjad 1.300-ért meg 2.000-ért.... aztán szidd az OMME-t, hogy milyen barmok odafent mert alacsony a mézár.
Nagyernyei Attila

*

keydo

  • *
  • 17
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1751 Dátum: 2019. Július 29. 08:50 »
Érdekes számok, de akkor, hogy van az, h van aki 100 (erős) vándor családból megél ?  :)

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1752 Dátum: 2019. Július 29. 09:11 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 21:54 írta kivancsi111 »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1753 Dátum: 2019. Július 29. 09:12 »
Ezt tőlem kérdezed  keydo?
Mivel 198 termelő családunk van jelenleg, és 28 db 4-6 keretes kölyök.
Nagyernyei Attila

*

keydo

  • *
  • 17
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1754 Dátum: 2019. Július 29. 10:18 »
nem, a másik fórum egyik adminisztátoráról pl.  de természetesen én mindenki érvelését szívesen olvasom, meg mások is