A méhcsaládok általános állapota

• 1459 válasz
  • 258817 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1410 Dátum: 2018. November 02. 12:37 »
 Takarva nincsenek, szellőző nyitva. A fedetlen mézért jobban aggódok.

*

wr

• 408
« Válasz #1411 Dátum: 2018. November 02. 13:17 »
Szerencséd van Oszkár! Itt még mindig van nyitott fias..
Meg pete, és hordás is.  :o Éppen 1 hónapja virít a zöldítés, és ahogy ma néztem még egy hét biztosan van benne, mert folyamatosan nyílnak a virágok, sok van még rajta bimbós állapotban is.  :-\

« Válasz #1412 Dátum: 2018. November 02. 16:14 »
Szerencséd van Oszkár! Itt még mindig van nyitott fias..
Meg pete, és hordás is.  :o Éppen 1 hónapja virít a zöldítés, és ahogy ma néztem még egy hét biztosan van benne, mert folyamatosan nyílnak a virágok, sok van még rajta bimbós állapotban is.  :-\

Szia wr!
Hogy lehet az, hogy hordásod van a zöldítésről? Idén febr. 23.-án 07:34-kor azt irtad, hogya zölítésről felétek is volt hordás no de nem nálad és, hogy a zöldítésről annak van hordása, aki úgy telelt be ahogyan nem kell!? Mi történt?

*

wr

• 408
« Válasz #1413 Dátum: 2018. November 02. 16:32 »
Az történt, hogy szólt a szomszéd méhész hogy belenéz néhányba, ha van időm meg kedvem akkor menjek át.  :D Kedvem az ugyan nem volt, de kíváncsi voltam hogy milyen népessége van a mérgezés után, meg hogy van-e nála fias. Van.  :)

« Válasz #1414 Dátum: 2018. November 02. 16:39 »
Huuu! Megnyugodtam, azt hittem már nálad történt ilyen istentelenség. :D

« Válasz #1415 Dátum: 2018. November 03. 12:25 »
Október 20-tól a fogyasztás november 3-ig -1 kg    :(

*

Vivaldi

• 1888
« Válasz #1416 Dátum: 2018. November 03. 12:39 »
Az barítom sok.
 Egyszer próbálj már meg két családot, hogy letakarod, és úgy is hagyod. Mondjuk collos deszka, vagy 2cm-es hungarocell.
 Nekem nyáron, farostlemez, és 2cm hungarocell takarás van. Télen meg 6cm hungarocell, plusz a farost. De nem is remegnek a fázástól hajnalban 4-6 fokban, vagy azalatt. Nézzél már meg egy családot hűvös hajnalban.
 Én október 19-én zórókezeltem, és Áprilisig nem szoktam 5 méternél közelebb menni hozzájuk.

« Válasz #1417 Dátum: 2018. November 03. 13:25 »
Azt mivel magyaráznád,hogy  tavaly előtt -20 fokokban a havi fogyasztásuk 60 dkg-volt?

Nem voltak takarva csak 1 szál fóliával,az is hátrahúzva. Akkor nem fáztak?  A család erőssége is hasonló volt,igaz nem számoltam akkor sem,és most sem őket.

Vagy azért takarjak,hogy tovább lenne fiasuk?

Azért azt még megkérdezném tőled,nálad menyit fogyasztanak,igaz ahhoz ,hogy ezt tudd közelebb kell hozzájuk menni 5 méternél. Hacsak nincs táv kaptármérleged.

*

Vivaldi

• 1888
« Válasz #1418 Dátum: 2018. November 03. 18:20 »
Gyere ide. megmutatom. Nekem 6cm vastag hungarocell alatt egyetlen fias sincs 60 valahány családnál. De, se napos , se fedett.

*

barger

• 171
« Válasz #1419 Dátum: 2018. November 03. 18:26 »
Jó csak nem mindegy, hogy Nógrádban vannak a méhek vagy az Alföldön.
Baranyi Gergely

« Válasz #1420 Dátum: 2018. November 03. 20:18 »
A kérdésem első és utolsó részére nem válaszoltál.

Mitől volt -20 fokban 60 dkg?
Nálad menyit fogyasztanak most?

Fias nálam sincs.

*

Bicska

• 372
« Válasz #1421 Dátum: 2018. November 04. 08:04 »
Mindkettőtök irigylem. Itt meleg van, húsz c° feletti, és napos pete van.... :(
"Black&White Brigade for Change"

« Válasz #1422 Dátum: 2018. November 04. 08:53 »
Azért forszírozom ezt a kaja kérdést.Kinél mennyi? Tavasszal bajok lehetnek.

Aki nem figyeli érheti meglepetés még úgy is,hogy rendesen feletetett.

Még egyszer! Kinél mennyi az annyi?

« Válasz #1423 Dátum: 2018. November 04. 14:55 »
Azért forszírozom ezt a kaja kérdést.Kinél mennyi? Tavasszal bajok lehetnek.

Aki nem figyeli érheti meglepetés még úgy is,hogy rendesen feletetett.

Még egyszer! Kinél mennyi az annyi?

Sajnos van olyan család, ahol mindössze talán 13-16 kg. Szélső lépekben alig valami. Március végén pótolni kell. Nem serkenteni, PÓTOLNI.

Jó csak nem mindegy, hogy Nógrádban vannak a méhek vagy az Alföldön.

Teljesen 111. Mások mellébeszélésein alapuló továbbtupírozott marhaság. Duma, duma, duma. Vannak évek, amikor néhány napos eltérés adódik, és érdemes az akácdandárt otthagyni, és északra menni azért a 3-5 napért. DE NEM AZ IDÉN.
 DeGonosznál akkor volt az első nap hordás az idén akácon, (Sajókaza) amikor nálunk. Aki Barger írását ezen az időjárási körülmény alatt tetszikeli, az nem látja a fától az erdőt. Edelényben megdőlt a meleg rekord akác idején, -előtte is - és ha most nézzük, ebben a pillanatban (dátum fent) is Edelényben 23 fok van, míg Zselickisfalud környékén 11. Salgótarjánban ugyan úgy 19, mint Baján.
Most jöttem haza a méhektől, (ha már ott vagyok, gondoltam egyet, gyorsan a diósokat is lemosóztam  :)) mert a sok marhaságot olvasva egyre idegesebb vagyok, és néha megnyugtatásomra kinézek a méhesbe, mint aki a minap írta, hogy csak 5 méterre megy ilyenkor a kaptárak közelébe ;D. 6 hónapig én is így teszek...de most belenéztem néhányba.
Sok volt a fiasítás szeptemberben, nagyobb volt a fogyasztás az elmúlt évekhez viszonyítva. Ez tény. A szélső keretekben alig van élelem, behordták, és tavasszal etetni kell, nem úgy mint az idén, amikor egyszer sem kellett. Most viszont már semmivel sem több a kaptársúly csökkenés, mintha 0 fokok lennének. Nincs mozgás. Bent lapítanak a méhek, várják a tavaszt, 11 léputcák bundásan. Akinél mozognak, ott rablás, és atka van, (zöldítés, azt nem tudom szerencsére)-esetleg a környéken- vagy volt, és az anyák próbálják helyrehozni a veszteséget. Mind1 ki mit hablatyol, kezelt méhészetben nincs fias!!! Leállt a fogyasztás. Normális családnál 10 nap alatt 20 dekagramm a fogyás. Én már 2 hónapja betakartam mint Vivaldi, 5 cm-es hungarocellel, nem "likas" a kaptáralja, nincs higiénikus aljam, mert nincsenek ugráló atkáim SEM ;D , és a többi...letéglázva. Vastag a kaptárfal, és nem voltak szeptemberben etetve, és az utolsó 4-5 kezeléskor egy atka sem hullott. Le lehet nullázni. Le is kell.
 :-X
Gyere ide. megmutatom. Nekem 6cm vastag hungarocell alatt egyetlen fias sincs 60 valahány családnál. De, se napos , se fedett.

Így igaz. Még kelő sincs. Én meg 11x annyinál mutatom meg, ha kell :o ;)  Nézzük csak a képeket! Persze van aki ezeket szűkítené. ??? :o ::)
https://drive.google.com/drive/folders/1TVuBpoYZAzCEJFtsw9KuqyikJjfNS4DS?usp=sharing

« Válasz #1424 Dátum: 2018. November 04. 18:09 »
Jenőőőőőőőőőőő.....
Bocs!
Kivancsi111!
A427-es jelű kaptáradban balról a 2. kereten maximum 100 méh van.
Ez nem bundás 11 léputca!
Esetleg 7-8.
Tudod én nagyon szigorú vagyok, de ettől függetlenül a képen látható méhcsalád gyönyörű.
Véleményem szerint a jobbról 4.-nek kihúzott kereten viszont kicsi a mézkoszorú.
Én anno, inkább 7-8 Hunor lépen teletettem, de sokkal nagyobb mézkoszorúk voltak.
A Hunor kaptárrendszer legnagyobb buktatójának tartom, hogy ahol az utolsó fiasok kikeltek, kicsi a megmaradó mézkoszorú.
Ha pedig ezekből egymás mellett több is van, akkor az már akár veszélyes is lehet.
Mivel évek óta nem volt veszteséged, meg nálad az atkalétszám is nulla, csak zárójelbe teszem a megjegyzésemet.
Ezek a családok mínusz 10-15 fokban 6-7 léputcásak, ami a mai viszonyok között irigylésre méltó.
Szerintem mindent összevetve sokan örülnének egy ilyen állománynak!
Üdv:Attila