A méhcsaládok általános állapota

  • 3487 válasz
  • 973111 megtekintés
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1170 Dátum: 2018. Március 08. 19:08 »
Úgy néz ki , hogy a nagy lehülés előtti pánikom alaptalan volt... ma fél 4 körül mindegyik család mozgott a verőfényes napsütésben(Budakeszi). Hordták a vizet. Volt olyan méhecske amelyik kicsike virágporral a lábán tért vissza.... gondolom megtalálták a közeli virágboltot. Persze azzal tisztába vagyok, hogy a nemzedék váltás nem lesz egyszerű... de legalább ez a lehülés nem tett be! Szép volt lányok! :)

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1171 Dátum: 2018. Március 09. 19:32 »
https://youtu.be/ulTHIw6t3D4

Öröm volt nézni ahogy röpködtek (tisztultak).

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1172 Dátum: 2018. Március 09. 20:13 »
Ma délután belenéztem néhány családba összesen 10 be 2 családnál volt 1 keretbe féltenyérnyi fedett fias a többi pete és kevés tejes álca fedés előtt álló fias még nincs igazából most indultak !! A másik 8 családnál csak pete volt látható 2 keretbe a generáció váltás április 1 és 15 között várható az én méhészetemben  gyenge virágpor hordást lehetett látni !!

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1173 Dátum: 2018. Március 09. 20:53 »
WENHARDTGY! Ha nálad április elején lenne a generáció váltás . Akkor azok a családok össze omlanának. Mivel most még jóformán csak peték vannak .

*

oszkár

  • *****
  • 1128
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1174 Dátum: 2018. Március 10. 18:58 »
P
« Utoljára szerkesztve: 2019. Szeptember 23. 16:10 írta oszkár »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1175 Dátum: 2018. Március 10. 19:23 »
Fiasítás lenullázva /csak pete , minimális álca , fedett /, mogyoró elnyílott-megfagyott , mandula , kajszi , őszi megfagyott , méhek vitalitása legyengült , viharos szélben sok méh kint marad , április elejére erős elnéptelenedés várható !!!!!!!!

*

Nb18

  • *****
  • 797
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1176 Dátum: 2018. Március 10. 20:25 »
mézengúz!

Nálam is hasonlóan kevés a fias, de ezen nincs mit csodálkozni hiszen 8-10 napja -20fok közelében járt a minimum hőmérséklet.
Én azért a gyümölcsfákért nem aggódnék, mert talán nem volt mind annyira előre, meg aztán ott vannak még a füzek, amik azért jó minőségű nektárt, virágport tudnak adni viszonylag sokáig...

Nb18

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1177 Dátum: 2018. Március 11. 06:30 »
Két méhész van.
Az egyik pesszimista, és óvatos a jövőt illetően.
A másik meg dicsekszik, hogy milyen bombák a családjai, és csettint egyet.
Aztán amikor elérkezik a pörgetés ideje, a pesszimista szép eredményt ér el.
Az optimista?
Ez a mocsok időjárás tönkretette a kijáró méheimet, és bedobja az ÁSZT....lepermeteztek.
Tisztelt méhésztársak.
Előbb legyen meg zökkenőmentesen a generációváltás, akkor már kicsit megnyugodhatunk.
Nagyernyei Attila

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1178 Dátum: 2018. Március 11. 07:00 »
111
« Utoljára szerkesztve: 2019. December 01. 22:16 írta kivancsi111 »

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1179 Dátum: 2018. Március 11. 15:42 »
Generációváltás talán majd jövőre !!!!! Szerintem nagy a baj !!!!

*

nata

  • ***
  • 175
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1180 Dátum: 2018. Március 11. 16:41 »
Szokatlanul sok család tűnik anyátlannak. A mostani lepénybeadáskor zúgott egy pár. Arra gondolok, hogy lehet azért, mert még csak most kezd el az anya petézni. Elnézve, hogy az itatót egyáltalán nem járták, nagy fiasok nem lehetnek...

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1181 Dátum: 2018. Március 11. 17:07 »
Öt családot néztem meg, napos petét találtam, kevés nyitottat, egy-két fedett sejtet. Pécs.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1182 Dátum: 2018. Március 11. 17:15 »
Tegnap még hófoltok voltak, de a napsütésben virágport gyűjtöttek a méhek. Mára a hó elolvadt, a virágporgyűjtés megmaradt. Annyira fogyott a mézkészlet, hogy nem volt mese, cukorlepényre volt szükségük. Itt-ott volt fedett fiasos méhcsalád is, de a családok többségében a fiasítás csak petés stádiumban tartott.
« Utoljára szerkesztve: 2018. Március 11. 17:19 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1183 Dátum: 2018. Március 11. 19:18 »
Ezt írja Kivancsi111!
"... szokták mondani, hogy két fajta méhész van. Van aki vesz, van aki elad. Lehet fokozni. Van egy harmadik is, aki megfogadja a tanácsokat, de ki tudja szűrni azokból a jókat, és elkezdi árulni a méheket, mert nem győzi a felesleget. Meg van aki mindig ostoba marad."
Meg van aki akác alatt "szedd és vidd a rajaimat" akciót hirdet, mert nem győz rájuk.
Eddig ilyent csak a szekszárdi szőlőszüret alkalmával hallottam, hogy szedd és vidd, de változik a világ.
Nem győzi a felesleget?
Minek annyi méhcsaládot tartani, ha összecsap fejünk felett a munka?
Milyen ostobaság termelő családokat eladni, amikor egy átlagos évben családonként simán elérhető az 50 Kiló/ méhcsalád?
És ezekből még szaporítani is lehet ám...
Aki eladja őket nuku tőlük pergetés, nuku tőlük szaporítás.
Zsozsó a zsebbe, amiből gyorsan vonjuk le a keretek, a műlép és a méhekkel eladott eleség árát.
Én bírok velük mert nem vállalom túl magam, és örülök hogy végeztem a szűkítésekkel.
Még egy télre való mézük maradt, és egységesen szépek.
Veszteségem nincs (egyelőre), de még ebben az időszakban nagyon esendők a méhcsaládok.
A generáció váltásig csak fogyni fognak, ezt is mérlegeltem a szükítéskor.
Majd készítek fotót, hogy is néznek ki a termelő családok induláskor.
Jövő hét közepétől indul a serkentés, de van akik már elkezdték.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:A méhcsaládok általános állapota
« Válasz #1184 Dátum: 2018. Március 11. 19:22 »
Idézet
Milyen ostobaság termelő családokat eladni, amikor egy átlagos évben családonként simán elérhető az 50 Kiló/ méhcsalád?
Egyetértek. Viszont a törzsállománynak lehetnek eladó szaporulatai még hárson vagy napraforgó előtt.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.