Méhlegelő

  • 2733 válasz
  • 1179674 megtekintés
Re:Méhlegelő
« Válasz #2730 Dátum: 2024. Április 19. 09:15 »
Nekem nem volt repcém, a méhek is megmaradtak. Kevéske galagonya, talán egy kg.
Akácom már volt 2 kg, de vészesen fogy.
De nézzük a jó oldalát ennek az időjárásnak.
Például nincs szúnyog. Hehe.

Re:Méhlegelő
« Válasz #2731 Dátum: 2024. Április 19. 10:11 »
Rengeteget idézitek ezt az írásomat, most seed150 akadt rá.
"Na tehát akkor Romhányban hajnalban deres lettt a fű!!!!
És mi lett belőle estére?
Közel 10 kiló aznapi hordás."

Egyet elfelejt hozzátenni, ami több mint rosszindulat!
Utána nem 13-14 fok lett nappal, hanem 28!!!!!!!!!!!!!
Érted?
Dehogy is érti, hiszen sosem volt északim akácon, csak belekotyog a nagyok dolgába.
Természetesen én is kétkednék, ha mástól ilyent olvasok, de mivel velem történt meg így tényként közöltem.
Egyébként van benne némi telepátia, mert pont ma reggel emlegette feleségem ezt a történetünket, ugyanis sok vándorláskor velem volt, mint akkor is.
Tehát továbbra is megkérem a tisztelt hozzászólókat, hogy a valóságról írjanak, valamint olyan dolgokról amit megtapasztaltak.
A vágyaikat, az elképzeléseiket, és a fantáziájukat más közösségi oldalakon csillogtassák!
Ez most seed150-re főként igaz.
Vagy próbáljátok egymást túllicitálni?
Ahol pedig kidobálják a heréket mert annyira elfogyott az élelem, szégyellje magát a méhész!
Az idei akácot még ne temessétek!
Két hét múlva visszatérünk rá.
Nagyernyei Attila


Re:Méhlegelő
« Válasz #2732 Dátum: 2024. Április 19. 20:39 »
A fagyos reggel után 28 fok, akkor biztosan jó hordás lehetett.
Tényleg soha nem voltam északi akácon.
Szégyellem magam, nálam is dobálnak ki heréket.
Etetni kellene, de várok hátha meghordják holnap legalább a napi élelmüket. Egyébként nagy öröm, hogy a bölcsőket leszívták, és visszaalakították. Másoknál is?

Re:Méhlegelő
« Válasz #2733 Dátum: 2024. Április 19. 23:43 »
Felpakoltunk karancs...bánat tudja már hova, 3 napig mentek mint a golyó. Negyedik nap reggelre fagyott, nyissa az öreg a bódé ajtót megy az istenkáromlás kegyetlenül, deres volt minden.  Le is fagyott ahogy kell, jönni kellett onnan, kaptárt nyitni se lehetett attól kezdve. Hát ez egy ilyen bicigli.
Ezt az akácot szerintem el lehet engedni nyugodtan, hideg van túl hideg, ha majd bejön a meleg akkor meg le fog esni a virág már ahol lessz, és ennyi volt.
Üdv:robi