Nozéma

  • 164 válasz
  • 80289 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nozéma
« Válasz #15 Dátum: 2015. Április 29. 10:46 »
Egy kiegészítést még had tegyek. A szakirodalomban szerepelnek olyan vizsgálattal megerősített tapasztalat is, hogy a fumagilinnek a megelőző használata és a tartós használata nemcsak nagyon költséges, hanem káros mellékhatások miatt nem előnyös. Hála a Jó Istennek a magas ár miatt kevesen esnek a csábítás áldozaotává. Ezzel nem azt akarom sugallni, hogy ne használjátok, hanem arra, hogy mérlegeljetek, van-e betegség, mert a megelőző kezelés helyett az általam felsorolt okokat érdemesebb megszüntetni.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Nozéma
« Válasz #16 Dátum: 2015. Május 21. 21:23 »
Üdvözletem. Timol beszerzési forrást keresek. Nem tud valaki olyan helyet ahol kisebb mennyiség is beszerezhető? Kezdetnek mondjuk 100 gramm.

Re:Nozéma
« Válasz #17 Dátum: 2015. Május 22. 13:24 »
Próbálkozz meg a helyi patikában.

Üdv. jani bátya

Re:Nozéma
« Válasz #18 Dátum: 2015. Május 22. 15:47 »
Egyikbe kérdeztem de nem adnak ki ott. A többi még hátravan.

Re:Nozéma
« Válasz #19 Dátum: 2015. Augusztus 24. 00:15 »
Megint támad a NOSEMA , szolidágón kint maradt méhekbem 60-80 spóra /SÚLYOS FERTŐZÉS !!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 20. 17:40 írta mézengúz »

Re:Nozéma
« Válasz #20 Dátum: 2015. Augusztus 24. 09:03 »
 A nozémát gyógyteával, vagy gyógyhatású készítménnyel csak megelőzni lehet!!! A Nonosz használati utasításában is benne van. Akkor egészséges a méhcsalád, ha megelőzöd a betegséget. Telelj megfelelő élelemmel(MÉZ+kevés cukorszörp), erős családokkal! Ne pergess kopaszra!
 Ennyit tudok segíteni...

Re:Nozéma
« Válasz #21 Dátum: 2015. Augusztus 24. 14:11 »
Ez nagyon "okos" tanács volt !!!!!!!!

Re:Nozéma
« Válasz #22 Dátum: 2015. Augusztus 24. 14:18 »
Megelőzni ebben az esetben a pöfékelő trabist lehet !!!
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 20. 17:40 írta mézengúz »

Re:Nozéma
« Válasz #23 Dátum: 2015. Augusztus 24. 14:30 »
A Nonos és hasonló gyógyteák, olyanok a nosemára mint a bojtorján hajszesz a tar fejre.
Egy kopasz sem lett még tőle copfos.
Ha baj van, Fumidil-B.
A többi, falra hányt borsó.

Nagyernyei Attila

Re:Nozéma
« Válasz #24 Dátum: 2015. Augusztus 24. 15:36 »
Én nem azt mondtam, hogy akkor locsold ill. itasd gyógyhatású szerekkel a méheid amikor már összefosták a szomszéd kaptárait is, hanem ELŐZD MEG A BAJT! Attilának igaza van, ilyenkor jöhet az antibiotikum("horror áron"), semmi más nem használ. DE! Ha nem sajnálja az ember a fáradtságot, ill. pénzt a megelőzésre, akkor nem fog a spóraszám ilyen durván megemelkedni!
 Ez csak jó tanács, nekem is ezt mondták tavaly, mikor akácon a földön mászkáltak a méheim...Idén tavasszal lepényben, és szirupban is kaptak "drogot". Nem is láttam mászkáló méheket, és láss csodát, a hordás is jobb volt.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 24. 15:45 írta szeremej »

*

ata67

  • *****
  • 521
Re:Nozéma
« Válasz #25 Dátum: 2015. Augusztus 24. 16:57 »
Szeremej!
Mit használsz? Fehér üröm főzetet tettél a lepénybe?

Re:Nozéma
« Válasz #26 Dátum: 2015. Augusztus 24. 17:48 »
Az a baj hogy ezeknek a varázsszereknek a többségét végigpróbáltam már-mikroszkóppal kontrollálva. Sokat ért, mint kopasz csán két szál szőr. Az eddigi kedvencem a Nonosz, ami csak megelőző kezelésre  alkalmas. Tehát semmire mivel olyat nem tudok elképzelni hogy ne legyen egy spóra sem a mintában-nem is csinált semmit.
 Mivel az emberek nem ellenőrzik a szerek hatékonyságát így azt mondhat a gyártó amit akar. Amit nem próbáltam a Nozevit, Protofil, fumidil (ez elvileg nem legál) meg még biztos van valami drága nyavajatörés. Egy barátomnak néztem  mintáját nozevites kezelés után, közepes fertőzést mutatott de előtte nem néztem úgyhogy akár jó is lehet.
Eddig ami bizalomgerjesztő volt a Timolos recept. (köszönöm Robotur!) A spóraszám ettől is csak nőtt, de az összes látható tünet ezzel egyidőben megszűnt. Kezelés előtt ha megálltam a közelben az autómmal hamar ráfostak a szélvédőre ez elmúlt és a duzzadt potrohuk is összement. A spóraszám emelkedésére én magamnak azt az elméletet gyártottam hogy a kipusztulás előtt álló fa módjára tömegével termelni kezdi a szaporítóanyagot. (Remélem erre válaszol majd valami hozzáértő hogy hülyeség-e?)

Szóval én nem vitatom hogy jószándékból írjátok ezeket a recepteket de lehet ti is meglepődnétek egy előtte utánna spóraszámlálás után.
Mondjuk azt meg mindenki magának tudja hogy kinek mi gyalogolt el akácon. Van akinél láttam is és mégis tagadja hogy gyalogoltak neki.

Re:Nozéma
« Válasz #27 Dátum: 2015. Augusztus 24. 18:28 »
Szeremej!
Mit használsz? Fehér üröm főzetet tettél a lepénybe?

Is, meg tölgyfakéreg kivonatot, és sörélesztőt.

Kamikaze!

Én nem a spóraszámot számolom, hanem a hordókat, meg a méheket. Ha látom, hogy jobb kondiban vannak, és erősek, nálam az számít!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Augusztus 24. 18:31 írta szeremej »

Re:Nozéma
« Válasz #28 Dátum: 2015. Augusztus 24. 18:53 »
HA alacsony a spóraszám ,akkor megkérem a papot,hogy szenteltvízzel áldja meg a méheimet és imádkozom a a JÓ ISTENHEZ ,mentse meg a méheimet a nosema járványtól !!!!!!!!

Re:Nozéma
« Válasz #29 Dátum: 2015. Augusztus 24. 19:21 »
Próbáltad már, hogy nem viszed el őket repcére?