Nozéma

  • 164 válasz
  • 80282 megtekintés
Re:Nozéma
« Válasz #30 Dátum: 2015. Augusztus 24. 20:39 »
"Én nem a spóraszámot számolom, hanem a hordókat, meg a méheket. Ha látom, hogy jobb kondiban vannak, és erősek, nálam az számít!"

Szeremej, nálad a pont. Én naprára tudtam őket gatyába rázni, akácon majdnem sírtam. A nozéma elleni védekezésem új alapokra helyezem.
Kezdve a teleléssel majd tavasszal ha rendszeresen kijárnak elvándorolok két falu közé. A kinézett hely nagyjából kivül van a falusi méhesek röpkörzetén, valamint távol az agysebész gyomirtós gombaölős rovarirtós hétvégén teszkómotoros permetezős kétszilvafás gazdáktól.
Hiszen tavasszal olyan emberek akik a nevüket csak harmadjára tudják leírni helyesen mind gyomirtós permetezővel szaladgál és permeteznek valamit. Biztos az sem kedvez a méheknek.
 
Ezen felül próbálok majd valami hatékony szert találni ha szükség lesz rá, esetleg fumidil.

Re:Nozéma
« Válasz #31 Dátum: 2015. Augusztus 25. 18:07 »
"távol az agysebész gyomirtós gombaölős rovarirtós hétvégén teszkómotoros permetezős kétszilvafás gazdáktól. "

Nagggyon jó.  ;D

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:Nozéma
« Válasz #32 Dátum: 2015. Augusztus 25. 20:47 »
kétszilvafás  ;D  ;D

Re:Nozéma
« Válasz #33 Dátum: 2015. Augusztus 26. 15:37 »
Nálam meg a "kétszilvafás" jobban tudja a mit-mikor-mivel metódust, mint a "vanacsaládbaméhész" agromókus nagygazdakftfőnök, aki Karate Zeon-nal gyéríti a méheket de. 11-kor hárshordásban, a repülés útvonalán, 5méterre a méheimtől! Kérdésemre azt válaszolja:-Há' mé, mikor permetezzek, este? ???

Re:Nozéma
« Válasz #34 Dátum: 2015. Augusztus 26. 20:05 »
Nekem múltkor nekem állt egy krónikus IQ hiányos senkiházi. Még 10 éve rozsdás camping kerékpárral közlekedett ami nem baj  ( én is szegény vagyok-voltam ) , de hozzá tudatlan is volt.   Csak elvette egy gazda(g) lányát így egyből művelt, bölcs és igazlátó lett + ami ezzel jár: hitelmentes ótó ház lapostévé drága harapóskutya, kilencvenezerforintos laposteló. Hát igen a szerelem...
Az volt a problémája hogy a sok nagyravágyó kapzsi méhész miért nem felvásárlási áron adja a mézet kiüvegezve. Majd az hogy neki (nem apósnak, NEKI) mennyi naprája van és én sem megyek oda hozzá egy üveg mézzel ugyanúgy mint a többi méhész.
Mély levegő mély levegő mély levegő...
 Mondom a papa naprájától 40 azaz negyven kilométernyi távolságra voltam, akinek kell mi adtunk nem vagyunk trógerok.
Válasz: Na akkor ne is menjek később se oda hogy leraknám a méhemet. Amúgy is csak a földtulajdonos tesz szívességet a méhésznek hiszen a mai naprának már nem kell méh, de ha kellene is van már sok mert minden hülye méhész mááá. Meg nehogymáá ne permetezhessen amikor neki jó.
És mindezt úgy hogy közben minden igyekezetét összeszedve lassan tagolva szépen artikulálva beszélt. Mivel ez minimum az összes agyi kapacitásának felét -lehet többet- lefoglalta majd a maradékkal észérveken gondolkodott nem maradt neki annyi hogy a válaszaimat felfogja, így a beszélgetést befejeztem. A vitázáshoz is kell némi értelmi képesség és mivel ez legalább az egyikőnknek de lehet mindkettőnknek ez nem állt rendelkezésre odébbálltam.
Még jó hogy a gazdaságos földművelés is igényel bizonyos szintű (nem is kevés) intelligenciát úgyhogy az ilyen tajtékmajmok remélhetőleg előbb utóbb kiesnek.
Bocsánat, kissé elkanyarodtam a nozémától, nem fertőzöm tovább a topikot.

Re:Nozéma
« Válasz #35 Dátum: 2015. Szeptember 22. 20:41 »
24 Furettózás után nozéma képekben.

Re:Nozéma
« Válasz #36 Dátum: 2015. Szeptember 22. 21:03 »
 :o Nem semmi! Ilyet még nem láttam.

Re:Nozéma
« Válasz #37 Dátum: 2015. Szeptember 22. 21:20 »
Látjátok!
Ezért is kell a füstölés után repülni a méhcsaládnak.
A rosszkor elvégzett kezelésnek a melléktünetete a nozema.
Én nem gondolom, hogy mézengúz, aki profi méhész, rosszkor kezelt, de valami nincs rendben.
Át kell gondolnia a technológiát.
Nem szeretnék okoskodó okfejtésekbe belebonyolódni, de a monitoring csapat is rákattanhatna a témára.
Mondjuk kipróbálhatnák mézengúz technológiáját, és akkor mindenki tanulhatna belőle.
Természetesen ha egyáltalán még élnek az OMME (az-az a mi) méheink.
Egyébként sokat értekeztünk már erről.
Ezért nem szabad etetés után füstölni, és az alacsony hőmérséklet, a kirepülésre alkalmatlan idő is okozhat nozemát.
Erről meg is tudunk győződni, ha a hajnali füstölés után a méhek között tartjuk az autónkat.
Ha "pöttyöznek" akkor kapufa, nem jó időpontot választottunk a védekezésre.
Ja, és ahogy haladunk a tél felé, egyre kisebb a kaptárban a méhtömeg, nem úgy mint a főszezonban, így lassabban tudja a méhcsalád kiszellőztetni a füstöt, mert kevesebben vannak.
Ha Furettózáskor lezárjuk a kijárót, akkor ne csodálkozzunk, hogy ilyen kép tárul elénk.
Sima,hagyományos papírcsíkos füstölésnél talán néhány tíz perc nem árt, régen én is így jártam el, viszont ezek a füstbombák akkora mennyiségű füstöt "okádnak", hogy az tuti ártalmas a méheknek, ha bezárjuk a kijárót.
Nekem erről ez a véleményem.
Nagyernyei Attila

Re:Nozéma
« Válasz #38 Dátum: 2015. Szeptember 24. 23:56 »
24 Furettózás után nozéma képekben.
24???
Atyaúristen! Potyog még?

Re:Nozéma
« Válasz #39 Dátum: 2015. Szeptember 25. 08:06 »
Valakinek van tapasztalata arról hogy az oxálsav szublimálás hogy hat a nozémára? Ha igen leírhatná...

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Nozéma
« Válasz #40 Dátum: 2015. Szeptember 26. 13:00 »
1.
Az oxálsavas kezelés egyik formája sem gyógyítja a nozémás méhcsaládot.
2.
Nálam szinte csak véletlenszerűen fordul elő egy-egy méhcsaládnál nozéma, pedig 2010 óta csak oxálsavval kezelem a méhállományt. Ha túladagoltam az oxálsavat, akkor se a nozémásodást tapasztaltam, hanem elhullást.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

igi

  • *
  • 26
Re:Nozéma
« Válasz #41 Dátum: 2015. Szeptember 26. 18:26 »
Szublimálod?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Nozéma
« Válasz #42 Dátum: 2015. Szeptember 26. 20:36 »
QUQURIQ !!!

A Nosema általában az amitráz túladagolásánál léphet fel, alacsony hőmérséklet alatt. A Nosema és a mérgezés közötti állapot. Mindkettőnek ugyan az az eredménye, család összeomlás.
Most már bizonyított tény számomra, hogy a sorozat kezelés nyolcadik alkalmánál járok, és még a kilencedik hátra van holnap délelőtt amikor 14 C fölé emelkedik a hőmérséklet.
Nincsen nyoma a mászkálásnak, nincsen nyoma a Nosemának. A kocsimmal direkt a méhek közé állok be, hogy a szélvédőn ellenőrizni tudja a pettentéses nyomokat.
A Kétnaponkénti atka hullás érdekesen alakult. Minden második alkalommal csak kevés hullott,
(15 körüli) A köztes ködöléskor pedig (50 körüli). Így hullámzott az atkapergés.
Most legutóbb a 0 és a 10 között volt a lehullott atka szám.
Ami érdekes, hogy a jó meleg időre való tekintettel és a virágpor hordásnak köszönhetően, még mindig találni friss petét, különösen az új anyáknál. Ide még mindig van idejük az atkáknak behúzódni. Nem kell sok fedés előtti sejt, az a pár atka megtalálja.
Meddig megy a harc az atka és a méhész között?

A Kiskakakas!

Re:Nozéma
« Válasz #43 Dátum: 2015. Szeptember 26. 20:44 »
Igi! Ha tőlem kérdezted a válaszom: szigorúan!

Re:Nozéma
« Válasz #44 Dátum: 2015. Szeptember 26. 22:29 »
Minden méhészet fertőzött volt már szolidágó virágzás alatt /20-80 nosema spóra a családokban/ ezért lehetséges,hogy a méhcsaládokban jóval magasabb volt a halálozási ráta az amitrázos kezelések hatására !!!!! 
« Utoljára szerkesztve: 2016. Április 20. 17:42 írta mézengúz »