Műlép-Viasz

  • 228 válasz
  • 110041 megtekintés
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #45 Dátum: 2015. Október 11. 15:53 »
Tóth Zoltán!

Senki nem haragszik, és nem irígykedik, legalább is szerintem. De te voltál az, akki bedobta a témát a mélyvízbe.
Én mivel láttam benne némi logikát, ( sokan jöttek már hogy megtalálták a méhpusztulások okát, minden évben több cikk jelenik meg erről, és mind más okot feltételez)
Szóval amikor a részletekről érdeklődtem, részedről rögtön nem publikus lett az egész. Akkor minek kellet kiváncsiságot kelteni?
"Továbbá egy tény, hogy első körben 5-10 000 méhcsalád viaszlészletét fogjuk mentesíteni, egy támogatott project keretében."

Tények nélkül ez csak kapmpánybeszéd. Ami  vagy úgy lesz, vagy nem. 
Ha majd ide írhatod, hogy kik mikor és hol és mennyiért végzik ezt a műveletet szerintem akkor lesz miről beszélni addig ezzel az infóval semmire nem menni.

A minimum az volna, ha lenne a projektnek egy honlapja, ahol minden kellő információ fellelhető . Miért kellene a sorok között olvasnunk? Ide leírhatsz mindent, ha meg még nem publikus akkor meg ....
A másik légyszives írd már le hogyan cseréled ki a lépkészletedet 100%-osan két lépésből? Úgy hogy közben nincs termeléskiesésed?



*

bükk

  • ***
  • 169
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #46 Dátum: 2015. Október 11. 17:38 »
Sorok közt olvasva talán valakik olcsó külföldi viaszt vettek,de kaptak hozzá benne egy rejtett nem kívánt vegyszercsomagot is.
Robotur-.nál a pont.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #47 Dátum: 2015. Október 11. 17:48 »
Áthelyezve a NOZÉMA topic-ból.

Jelenleg van az OMME-nak az ELTE-vel egy kutatási szerződése a méhviasz toxinmentesítésére. Nem fűzök hozzá komoly reményeket, hogy valaha is érdemi eredményt érnének el, mert a viasz nagyon sok anyag számára kiváló oldószer, tehát ahhoz, hogy toxinmentesíteni lehessen mindenképpen folyékony, tehát 85 C fok fölötti hőmérsékleten kell tartani hosszabb ideig a viaszt. De mennyi ideig? Továbbá, ha át akarom oldani egy másik anyagba a mérgeket, akkor az olvadt viaszba be kell vinni egy másik, meg talán harmadik oldatot is, de úgy, hogy ezekbe menjen át a méreg és a méreggel teli oldószer távozzon a rendszerből úgy, hogy a visszamaradt viasz tiszta legyen és maradéktalanul megtartsa a viaszokra jellemző tulajdonságait.

Valószínűleg a viasz toxinmentesítése laboratóriumban nem nagy kunszt, de a gazdaságos, biztonságos és elg gyors technológiát kidolgozni nehéz.
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #48 Dátum: 2015. Október 11. 18:40 »
Dr.Fendrik Péternek van kidolgozott metodikája a viasz toxinmentesítésére.
Állítólag adott is be pályázatot, hogy tegyék be az alkalmazott kutatási programba.
"Véletlenül" nem ő nyert.
A részletekről talán többet tudna Dr.Fendrik mondani, majd tájékoztatlak benneteket miután beszélek vele.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #49 Dátum: 2015. Október 12. 08:48 »
Tóth Zoltánt és Roboturt kérem fáradjanak át a Nosema topicból ide, mert a téma fontos, de inkább itt kéne folytatni. A személyes sértődések megbeszélésére meg kiváló hely a GŐZÖLGŐ topic.

Ha Tóth Zoltán kezdeményezése megalapozott, akkor valóban sokkal több konkrétumot kellene írnia a módszerről, hogy a többiek is értsék. Amig nincs elég konkrétum, addig csak ilyen reakciókat várhat, amit most is kapott. Én általánosságokat mondtam, Robotur meg erős kételkedik. Mind a kettő természetes reakció.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #50 Dátum: 2015. Október 12. 10:28 »
Tisztelt Geddekas!
 
Nem a mentesítésben kételkedem, bár gyakorlatilag nulla az információ.  Talán pont ezért a részletek iránt merült fel bennem némi kérdés vagy látszólagos ellentmondásokat vélek.

Szóval mivel ez a bizonyos úriember nem hajlandó, vagy nem teheti hogy további információkat közöljön. Így csak találgathat az ember, ennek semmi értelme.
Mivel én mindíg a megoldásokat keresem, (ha kell alternatív megoldásokat) ezért öttlött be a saját fedelézésből származó viaszból készített műlép, de akár lehetne használni műanyag lépeket is. Alacsonyabb keretek esetén (1/2 NB) akár lehetne csak műlépcsíkokkal iránytszabni az éppíttetésnek. Szóval lehetne próbálkozni alternatív megoldásokkal is, amíg nem elérhető mindenki számára a "mentesített" viasz. Persze azt sem értem, hogy ha a műlépöntők árasztották el az országot akkor pont ugyan ebből az irányból lehetne mentesíteni is. Az az kizárólag menetes műlépeket szabadna forgalombahozni, így idővel megszabadulnánk a mérgektől.
Mert ez most a sárkány ellen sárkányfű, és az ellen megint ellensárkányfű jelenség.
Gőzölögni én ezen nem szeretnék, ha Tóth József úr nem hajlandó többet elárulni  azt is el kell hogy fogadjuk. A személyeskedés meg úgysem vezet sehová. Egyébként sem akarnám, az életem sem a fórum egyébként jó légkörét alantas személyeskedéssel fertőzni. Főleg nincs értelme ha tényleg egy ígéretesnek tűnő projekten dolgozik ami talán hasznos lehet a méhészeknek. Őszintén én csak információkat akartam, nem mérgelődni, részemről ennyi volt.


Re:Műlép-Viasz
« Válasz #51 Dátum: 2015. Október 12. 12:12 »
Egyet értek Robotur. Amíg nincs imfo addig csak ennyinek tünik.


https://youtu.be/MueUw0rGgPs
Üdv:robi

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #52 Dátum: 2015. Október 12. 12:32 »
Hasonlóképpen igazat adok Roboturnak.
Zoltán! Ne haragudj, de ez:
Tehát a háttérszennyezett lépekkel rendelkező családok a legcsekélyebb negatív tényezők együttállásakor azok szinergikus hatást fejtenek ki egymásra, s ennek következményeként lecsökken a méhek élettartama és kezdetét veszi a CCD, melyet követően legkésőbb a napraforgó utáni atkakezelések alatt látható méreteket ölt.
és ehhez hasonló szösszeneteid szimpla süketelések. Fontos kérdés megoldásán dolgoztok, elvárt a tényeken alapuló vizsgálatok ismertetése.
Köszönjük!

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #53 Dátum: 2015. Október 12. 15:54 »
Kérlek benneteket elégedjetek most meg most azzal, hogy sikerült peszticideket eltávolítani a viaszból.

Amennyiben analízis eredmények feltöltését szeretnétek látni, vállalnunk kell azt a kockázatot hogy a hatóság a mézeket egy általános peszticid szűrővizsgálatnak vetheti alá ami a jelenlegi labortechnika érzékenységi szinvonalán katasztrófális következményekkel járhat. Ennek a felelősségét vállalni???   

A viaszmentesítéssel éppen az lenne a célunk, hogy hosszú távon fenntartható maradhasson a méhcsaládok tartása még ebben a folyamatosan szennyezésnek kitett környezetben is, továbbá a szermaradványmentesség biztosíthassa termékeink hosszú távú biztos piacképességét.

Minőségbiztosítási szempontból minden tétel a beérkezéskor és a mentesítést követően mintázásra kerül. Az elmúlt időszakban megpróbáltam ezért az viaszanalízis költséget az új Nemzeti Programba.., kérve a segítségeteket is.

Kérdezném vette -e valaki a fáradtságot hogy egyetértve ezzel halasssa hangját?

Hogy minden igény teljesülhessen múlt héten személyesen is bent jártam az OMME központban kértem egyben a méz analízis vizsgálataihoz is a Nemzeti Programos támogatást. A vezető szaktanácsadó úrral tárgyalva, erre nem kaptam sajnos ígéretet, de a frekvenciamérő készüléket amit szintén kértem minden bizonnyal beveszik a kiseszközök közé.

Magát a mentesítést az Észak-Alföldi régióban, minden bizonnyal Szabolcs-Szatmár-Bereg megyében fogjuk elvégezni.
Ár tekintetében csupán hozzávetőlegesen tudok tájékoztatást adni, tényleg csak viszonyításképpen maga a viaszmentesítés ára töredéke lesz csupán mintha pl. minősített bioviaszt kellene vásárolni pl. Franciaországból.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 12. 16:22 írta Tóth Zoltán »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #54 Dátum: 2015. Október 12. 16:16 »
Túlzóak a feltételezéseid. A mézben nem biztos, hogy oldódnak azok az anyagok, amik a viaszban mérgezési koncentrációt is elérhet, sőt fordítottja is igaz.

Az a sejtésem, hogy téged valaki félrevezet. Bocs, hogy kérdem, de mi a szakmád? Mi a végzettséged? Mert gimnáziumi kémiai ismeretekkel is látható hiba a gondolatmenetedben.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #55 Dátum: 2015. Október 12. 16:26 »
Kedves Geddekas!

Akad esetleg egy építő gondolat is? Mikor végeztél peszticidek eloszlásával kapcsolatos kísérleteket kérdezném?
Ja hogy olvastál róla valahol...az kevés.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #56 Dátum: 2015. Október 12. 21:34 »
Elsődlegesen válaszolj a kérdésekre. Utána támadhatsz. Ez a minimum egy vitában fenegyerek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #57 Dátum: 2015. Október 13. 07:03 »
Nos én alapból megadom a tiszteletet mindenkinek, még ha nem is érdemli meg valaki akkor is..

Miután viszonzást nem kapok, kénytelen vagyok kifejteni az álláspontom.

Nos, azt hiszem senkinek nem tartozom elszámolnivalóval, még a magát nagy elmének tartó Csuja Lacinak sem.

Lacikám igazi tudást nem vizsgákra való készüléssel és nem kredit gyüjtögetésekkel lehet megszerezni és nem fél disznóért mint amikor te jártál egyetemre.

Annyit azért elárulhatok neked harmadik évtizede foglalkoztat a kémia, s már tizenéves koromban volt néhány eszközöm kísérletekhez, nekem a biokémia, a mikrobiológia és a remediációs technológiák fürkészése igazi kikapcsolódásnak számítanak..

No de visszatérve a rovat témájához:
Láthatóan elképzelésed sincs a témáról (peszticidek eloszlásáról) amit megkérdeztem, még egy borzasztóan lassú válaszreakcióban sem amivel még a paraolimpiára sem tudnád kvalifikáltatni magad.

Ahhoz hogy megérts bármit is az egészből gyakorlati munkák sokaságát kellene elvégezned, és mindig a határokat kellene súrolnod még neked nagy tudósnak is.

« Utoljára szerkesztve: 2015. Október 13. 07:12 írta Tóth Zoltán »

*

kas62

  • ***
  • 146
Re:Műlép-Viasz
« Válasz #58 Dátum: 2015. Október 13. 08:22 »
Ez a tisztelet? ::)

Re:Műlép-Viasz
« Válasz #59 Dátum: 2015. Október 13. 08:38 »
Olvasd vissza azokat azokat a hozzászólásokat és megérted.