Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28

  • 109 válasz
  • 60239 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #15 Dátum: 2015. Március 24. 08:49 »
Dr. Mészáros László alkalmatlan az OMME vezetésére. Viselkedése méltatlan a 12000 tagot nem tiszteli, a küldöttgyűlést és az országos vezetőséget félrevezeti. Megfelelő egyeztetés helyett a laikus döntéshozó szerveket kényszerhelyzetbe hozza.

Sajnos az Intéző Bizottság, az Ellenőrző Bizottság és az Etikai Bizottság falaz ebben. Ezt nevezik bünös megalkuvásnak, idegen szóval korrupciónak.

összehívta az elnökünk az OV-t és a Küldöttgyűlést teljesen szabálytalanul. Ennek a két ülésnek minden határozata érvénytelen. Ezt ő is pontosan tudja, de arra számít, hogy az idő múlása neki segít. Azzal akarja okafogyottá tenni jogászi segítséggel, hogy a 30 napos megtámadási határidők esetleg peres kereset benyújtása nélkül telnek el.

Szerencsére vannak jogvégzett méhészek, akik tisztelik, szeretik méhésztársaikat és lépnek a megfelelő időben és formában, hogy az OMME meg tudjon szabadulni a közösségi érdekeket romboló hibás döntésektől, és reménykedem abban, hogy maguktól a személyektől is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #16 Dátum: 2015. Március 25. 01:29 »
QUQURIQ !!!

A Kiskakas csak kérdez?
Mi lesz, ha a bíróság érvényteleníti az OMME azóta hozott döntéseit?
Mi lesz a védő ügyvéd siker díjával?
Mi lesz azzal a több helyen vérző, de még el nem fogadott alapszabály tákolmánnyal?
Hű, de nem jut több kérdés az eszembe?

A hajnali Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #17 Dátum: 2015. Március 25. 06:55 »
Tegnap teljesen fölöslegesen ülésezett az alapszabály készítő, és egyébként is illegitim bizottság. Ahogy az összes döntéshozatal szabálytalanul működik. Ezekbe a szabálytalanságokba az OMME nem bukik bele, de a vezérkar viszont igen.

Most abba kapaszkodik a vezérkarunk, hogy a banki aláírási jog náluk van és bukásuk esetén a nagy pénzforgalom megakad nélkülük. Mármint a bérek és közterhek befizetése, az MMNP előfinanszírozása, a rezsiköltségek kifizetése stb. Más egyesület is megoldott ilyen helyzeteket. Erre is van megoldás.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 25. 07:07 írta Geddekas »
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #18 Dátum: 2015. Március 26. 05:43 »
Sziasztok!


Karcsi is csak kérdez hasonlóan a Kiskakashoz.
És mi van ha a bíróság rendben találja ?
Megnyugvás?
Másod fok?
Más verziók a támadásra?
Béke?
Meditálok hogy mi lesz ha a bíróság az Omme mellett döntene akkor itt a történetben ki  is a költségviselő?
Mivel eddig csak azt olvastam ha az ítélet elmarasztaló lesz akkor a vezetőink fizessenek károkozásuk után ha ellenkező lesz a döntés akkor ki aki fizet?!
És mennyit?
Mert ha az elvárás hogy mindenki aki esetlegesen kárt okoz(többlet költségek az alapszabály elfogadása körül) és már több kevesebb kritikai észrevétele van vele kapcsolatban  akkor nevesitsétek ki az aki vállalja a felelősséget azért ami most van?
Geddekas most Csuja Laci vagy nem ?
Mi alapján kell felelősséget vállalni?


ÜDV KÍVÁNCSI KARCSI

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #19 Dátum: 2015. Március 26. 06:22 »
Karcsi!

Remélem nem tőlem tudod meg, most, hogy jogállamban élünk.
A jogi, vagy bármilyen peres ügyben, a bíróságnak van joga a felelősség tekintetében dönteni.  Az, hogy egy egy ügy meddig tart,  részben,  azt is a bíróság dönti el. Viszont a végeredményt, mindenkinek el kell fogadnia.
Egyébként javasolnám neked, mint gyakorló elnöknek, forgasd az alapszabályt, de először kérdezz meg egy ügyvédet, hogy melyik is van érvényben.  :-[  A felelősség, az egyesület tekintetében, ott is szabályozva kell, hogy legyen.
Bár ha ennyit meditálsz akkor valószínűleg, gyakorló agykontrollos vagy!?
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #20 Dátum: 2015. Március 26. 06:47 »
Szia Karcsi!
Írásodat nem tudom értelmezni.
Ha a bíróság az OMME-t rendben találja, természetesen el kell fogadni.
Viszont az OMME nem a bíróságé, és nem Dr. Soós ügyvédé, vagy Dr. Mészárosé, esetleg dr. Cserényié.
Az OMME a méhészeké, tehát a miénk és nekünk nem tetszik ahogy a pénzünkkel bánnak!
Az OMME dolgai kurvára nincsenek rendben!
Szerintem találkoznunk kéne, összeállítok neked egy anyagot, csupán arra kérlek utána ne "dózerold" le a központot, hogy a jó édes anyá...ok ezt miért nem mondtátok!
Mivel sok témát kibontottunk már arra kérlek, kérdezd meg elnök urat mikor fog igazat mondani!
Székesfehérváron több ezer méhész füle hallatára bejelentette, hogy az OMME Kft. csodálatos munkájának eredményeként 8 millió az-az nyolc millió haszonnal zárta az első gazdasági évét!
Gáz van Karcsi!
Az előjel ahogy jönnek a hírek mínusz 8!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, vagy ahhoz nagyon közeli.
Ezt etetik meg veled Karcsi,ezért is megy a maszatolás, mert a papírokon csak a szakemberek igazodnak el!
A függetlennek egyáltalán nem nevezhető könyvvizsgáló jelentése hamarosan kész.
Abban kíváncsian várom, hogy a 8 milliós növekmény hol fog szerepelni.
Legérdekesebb, hogy a Kft-nek a pénzügyi beszámolóját a mai napig nem láttam!
Szerinted lehet felelősségteljesen úgy szavazni, hogy nem látom egészben a költségvetést?
Karcsi!
Minden nap azzal telik el az OMME központban, hogy a 10% alatti törpe kisebbséggel foglalkoznak.
Te törődsz olyan dolgokkal ami nem lényeges?
Na mi ebből a tanulság?
Mi nem a sánta kutyát fogtuk meg, hanem az OMME elnökét!
Szerintem arra készítsd a csapatodat, hogy keressen egy új elnököt, vezetést, mert a hazugságokból elég volt!
Az OMME sorsa nem a bíróságon fog eldőlni!
Tisztességes, önzetlen vezetők kellenek!
Ha neked tetszik ez az, hogy mindig mellé beszélnek, sőt átvágnak, szavazz rájuk!
Ha neked tetszik az, hogy elnök-szaktanácsadó-IB-tag-Kamaraitag meg mit tudom én hány pozíció van egy emberbe gyúrva szavazz rájuk!
Ha neked tetszik az,hogy elnökként nincs bele szólási jogod a döntésekbe, mert az OV csak egy egyeztető fórum, szavazz rájuk!
Ha neked tetszik, hogy nem mehetsz be nyilvános ülésre, és most már Hivatali időn kívül az OMME központba se,szavazz rájuk!
Ha neked teszik az, hogy a méhészek érdek-képviseleti szerve a vegyszereket reklámozza, a tagdíjunkon, szavazz rájuk!
És egy picit szemezgessünk az OMME kiadásaiból. Nagyjaink nagyon szeretnek dőzsölni a pénzünkön.
2013-as pénzügyi beszámolóban 4 millió forint körül volt a repis költség!
Tudták, hogy 2014-ben utoljára dinóm-dánomozhatnak, túl tervezték 1 millióval, tehát 5 millióra!
És most jön a 2014 évi beszámoló. Annyira úsztak a siker mámorában, hogy még ezt is megfejelték több mint 500.000 Ft-al! Ezt az EB is kifogásolta, de ha neked ez így rendben, szavazz rájuk!
Az elnök több mint 2.5 milliót furikázott el a tagdíjunkból, közben hülyítette a tagságot, hogy az autópálya kapukba chip leolvasók lesznek telepítve. Felsorolni is nehéz amit ígért, és nem teljesítette!
Téged még nem vágott át, furcsállom.
Én és a maroknyi csapatunk akiknek jelenleg KUSS, nyíltan felvállaljuk a konfliktust, érted is, hogy vigyázzunk az OMME vagyonára, abban bízva, hogy rádöbben a tagság mit művelnek velük!
Már az etikai bizottság nem működik, mert az OMME elnöke nem végzi a dolgát!
Érted Karcsi? Ha nem szavazz rájuk!
Nagyernyei Attila

   

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #21 Dátum: 2015. Március 26. 07:31 »
Még valami Karcsi!
Ezt kérdezed írásod végén:
 "....ki az aki vállalja a felelősséget azért ami most van?
Geddekas most Csuja Laci vagy nem ?"

Tudtad, hogy Csuja László miatt vagy most szombatra, március 28-ra berendelve?
Szerintem ezt sem tudtad Karcsi!
Bizony! Csuja László hívta össze a küldöttgyűlést!
Azért mert április 1-én, lesz az újabb OMME vezetése ellni per, és ezt fundálták ki nagyjaink, Dr. Soós súgására!
Ezért kellenek olyan emberek, mint Te, hogy szavazz rájuk!
A rengeteg elbaltázott döntésüket próbálják a küldöttekkel megetetni, és akkor "okafogyott" lesz a Csuja per.
Véleményem szerint le kéne ülni a jelenlegi vezetésnek Csujával és megbeszélni a történetet, mert Csuját támadni egyenlő a katasztrófával.
Miért nem kérdezték meg tőle mi baja?
Őt beállítani ellenségnek sokkal egyszerűbb, mint leülni, és tárgyalni vele.
A KUSS nem fog működni nála sem.
Fáskerti László az OV után meghívott a holnapi közös IB-EB ülésre.
Ott állt mellette az OMME elnöke is, aki szintén megerősítette, hogy várnak.
Még azt is megkérdezték tőlem, hogy szállást intézzenek e?
A mai napig semmi programot, meghívót nem kaptam, valahogy megfeledkeztek rólam!
Nem tudom mi történhetett. Itt ülök egy sötét szobában, és vakarom a kopasz fejem, hogy mi lesz ha mégis igaz, hogy a Kft. 8 milliós plusszal zárt.
Megjegyezni kívánom, hogy Dr. Mészáros László OMME elnök, azért nem jött el Szekszárdra a csávázó szer konferenciára, ahol 8 ország méhészei vettek részt, mert nem kapott írásos meghívót tőlem akkoriban.
Szóban meghívtam a küldöttgyűlésen, és személyesen,többször is.
De, hogy veszem a bátorságot, hogy hozzá hasonlítsam magamat?
Nagyernyei Attila

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #22 Dátum: 2015. Március 26. 09:09 »
Attila!
És akkor most nem mész el?? Ha már ketten is meghívtak, ha szóban is, én ma rájuk kérdeznék, hogy állja-e még a meghívás?

Karcsi!
Én megértelek, ha sok a kérdésed.
- a küldöttgyűlések és a sztár ügyvéd fölösleges költségei egyértelműen az elnökünk sara (közhasznúság elvétele,  szabályzatok hiánya) ha minden rendbenaz OMME-ban, akkor még a bíróságon sem kellett volna ügyvéd, nem hogy sztár ügyvéd!!
- Dr. Ese ügyvéd már 2013 októberében megmondta az elnöknek és az IB-nek, hogy az új alapszabályt az új törvények mentén 2014. május 01.ig el kell készíteni!!!! (mit mondott elnökünk a 2013 márciusi OV-én: az alapszabály 2016-ig ráér.
Meg is szavaztatta ezt mind az OV-val majd a küldöttekkel is!! ( a hangfelvétel akkor még nem állt rendelkezésre, ami a 2013 októberi IB ülésen készült, tehát, csak az elnök, az IB, és az EB elnöke tudott róla) mivel Te is tudod, hogy a küldöttek és az elnökök nem rörvénybújók, így hittek az elnök szavainak. Minden szándékos hazugság volt!!!!

És ez csak elenyésző része a történéseknek!

És mivel az EB nem végzi a dolgát ezért marad a törvényszék és a bíróság (hiszen a tagság, vele együtt a küldöttek is megtévesztett emberek, akikkel  legalizáltatni lehet a szabálytalanságokat, és a hazugságokat: hiszen a többség megszavazta, ettől kezdve a felelősség látszólag áthárítva) De csak látszólag!!!

Üdv: Bercsényi
-

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #23 Dátum: 2015. Március 26. 12:50 »
Valóban, dr. Soós Tibor ügyvéd azt javasolta az OMME elnökének, dr. Mészáros Lászlónak, hogy okafogyottá teheti az OMME küldöttgyűlése az április 1-i bírósági tárgyalást, ha a tárgyalás előtti napokban a küldöttgyűlés újra megszavazza az alapszabályt. Ezért lett az évi rendes küldöttgyűlés előrehozva március 28-ra a szokásos áprilisi időpont helyett és ezért lett újra napirendre véve az alapszabály. Sőt az alapszabály készítő bizottság is összeült a héten.

Okos volt dr. Soós Tibor ötlete, de súlyos hiba csúszott a kivitelezésbe, ezért ezt az érvet már nem használhatja Dr. Mészáros László az április 1-i tárgyaláson. De majd biztosan próbálkozik.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #24 Dátum: 2015. Március 26. 19:53 »
Van már hír a számvizsgáló munkájáról? Hogyan lehessen elfogadni az OMME költségvetését, ha milliós tételek rendezetlenek? 
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #25 Dátum: 2015. Március 26. 22:16 »
Geddekas!

Olvastad Petro... hozzám idézett hozzászólását? A könyvvizsgáló semmit nem ér a számunkra,  hiszen ha az  EB nincs a helyzet magaslatán, a könyvvizsgáló semmit nem ér!!!
Te érted ezt?? Akkor tényleg nem marad más lehetőség a tények nyilvánosságra hozatalára mint a törvényszék, meg a bíróság?
De szomorú vagyok!!!

Még jó, hogy nem csak a Dr. SOS van, hanem sok, nagyon sok Dr. Horváth Zsolt is van az OMME-ban!!!!

Üdv: Bercsényi

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #26 Dátum: 2015. Március 27. 01:32 »
Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat.Azt hiszem majd idővel minden kérdésre megjön a válasz és termelési időszak hajrájára már nyugodtan forgathatjuk a kezelő vasat.


ÜDV:KARCSI

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #27 Dátum: 2015. Március 27. 05:51 »
Szia Karcsi!
Kell is forgatni a kezelő vasat, hogy ne legyen GMO-s  a méz! Röhej!
Veréb ellen atomrakétával?
Gyerekkoromban sokat ugrattuk egymást április elsején.
Ismeritek a közmondást:
"Április bolondja, május szamara."
Csuja László bolondot csinál belőlük április 1-én?
Már a küldötteket összehívta szombatra!
Lehet ordítani, kiabálni, kussoltatni, megpróbálni kizavarni.
Miért nem veszik már észre, hogy egy demokratikus szervezet attól demokratikus, hogy a véleményeket ütköztetik, és a legjobb megoldást hozzák a közösség érdekében?
Ez zsákutca, szerintem alátervezték az ügyvédi költséget, persze Soós Úr ennek igen örül.
Pedig nem lehet könnyű számára, mert őt is átvágják,csak még nem tudja.
Ehhez az ügyhöz kevés lesz a rutin.
Nagyernyei Attila

 

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #28 Dátum: 2015. Március 27. 05:56 »
Karcsi!

Mi már több mint egy éve itt is forgatjuk, a "kezelő vasat".
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #29 Dátum: 2015. Március 28. 06:00 »
Sziasztok!

A mai napon mivel nálunk szépen esik szerintem ráérünk szavazgatni,ha jó idő lenne többen rohannának. A kezelővasat a méhekre értettem.Nem tudom mi a forgatókönyv de majd kiderül. Ha jól olvastam ki a szavaitokból ti többet  vártok a mai gyűléstől mint ami szerintem reálisan várható. Attila "pici hógolyóból-lavinát" összefüggését értem csak azt nem ha ez a hógolyó már egy ideje gurul akkor miért nem hízott a "törpe kisebbség "  lavina méretűre? Vagy ezen előtti küldött gyűléseken szavazók látnak másképp  mint előtte? Nem tudom majd ma kiderül. Mindenesetre  az a szitokhalmaz ami mostani vezetőinket érte elgondolkodtatott, biztos ez az -az út ami helyes ?Szerintem nem de ezt nem azért írtam le mielőtt nekem esnétek hogy bárkit is védenék illetve mentegetnék hanem azért mert egyszerűen nem ezt a fajta "jobbító szándékot" tudom elképzelni a békés mindenkinek megnyugvást nyújtó megoldásnak.  Itt is igaz lehet az a szólás "Ki szelet vet vihart arat" tehát a megoldás nem biztos hogy akkor jön állati frankón ha a húzzon el a vezetés a sunyiba a megoldási javaslat alapja.


ÜDV:Kacsi