Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28

  • 109 válasz
  • 60220 megtekintés
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #90 Dátum: 2015. Április 16. 22:25 »
Némelyik már a gatyáját is letolta, nehogy sáros legyen.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #91 Dátum: 2015. Április 17. 07:23 »
Megnéztétek már a Magyar Méhész Kft zárómérlegét. Mínusz 8,4 millió eredmény és minusz 14 millió Ft személyi kiadásokra.

Adjon már valaki értelmezést ezekre a számokra, ha már a Vezérkar nem ad semmi információt!
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

atya

  • *****
  • 1043
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #92 Dátum: 2015. Április 17. 10:55 »
Ha ez tényleg így van, akkor nesze neked küldöttgyűlés, nesze neked  OV, - IB, - EB.  A méhészek arcába belehazudhatnak azok az emberek akiket a bizalmával tüntetett ki a tagság? Szépen meg hálálják. Vagy lehet, hogy ez is a méhészek érekében történik??
Még egyszer mondom, ha ez így van, akkor egy rövid egyenes kérdés fogalmazódott meg bennem.
MEDDIG MÉG ??
A sikerhez csak annyi kell, hogy képes legyél az életed a magad módján élni.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #93 Dátum: 2015. Április 17. 19:30 »
A legszomorúbb az egészben az, hogy a pénzügyi beszámoló, egy mondatot sem tartalmazott a Magyar Méhész 2014 évi tevékenységéről.  A pénzügyi beszámoló EB.-s jelentésében 2 milliós költség szerepel amit az OMME fizetett ki a kft helyett. Ezek szerint az összeg négyszerese a jelentésben írottnak. 8,4 milliós negatívum és valszeg nem csak virtuálisan . Miközben a kéttagú kft-nek három hónap alatt 14 milliós kiadás személyi jellegű kifizetésekre? Hát nem aprózták el.
Miért nem szerepelt ez a beszámolóban? Ez is a tavalyi évben történt! Mi ez ha nem kész átverés show?
Újra javaslom az elnök úrnak a kft ügyvezető személyének felmentését, ekkora mérvű dilettantizmust az egyesület nem fog tudni sokáig finanszírozni, és szerintem nem is akarnak a méhészek , ráadásul úgy, hogy meg sem kérdezték őket róla és még csak nem is tájékoztatták őket a tényekről. Azt hiszem ez esetben és még sok más esetben is palira vette a vezetés a méhészeket.

Üdv. jani bátya

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #94 Dátum: 2015. Április 18. 13:52 »
Letöltöttem a Magyar Méhész Kft. nyilvános iratait és megpróbálom feltölteni ide csatolt file-ként.

Először is elnézést kell kérnem, mert elnéztem a 14 milliós adatot.
A személyi jellegű kiadás 1 672 000 Ft volt.
Viszont az anyagi jellegű ráfordítások rovat 14 332 000 Ft volt.
Az értékesítésből befolyt bevételek 8 539 000 Ft volt
Így jött ki deficites mérleg összeg: - 8 427 000 Ft.

Ezt a - 8 427 000 Ft deficitet az OMME állta.

Mivel a Magyar Méhész Kft mérlegének zárása után az OMME mint tulajdonos át kellett vegye az árukészletet, de az Ő nyakán nem maradt eladatlan áru(üveg, könyv, újság), ezért azt nagyon valószínű, hogy 14 332 000 Ft anyagi jellegű ráfordításból vagyis kiadásból keletkezett termék értékesítése az OMME Magyarország Kft-ben történt. Vagyis az OMME Magyarország Kft minimum 8,5 millió Ft-os, de nagy valószínűséggel jóval nagyobb értékű árukészletet kapott már az elinduláskor az OMME-tól. Erről a tényről egy vak hang nem szólt sem az írásos, sem a szóbeli beszámolóban.

Ehhez képest viszont óriási szégyen, hogy az OMME Magyaroszág mérlege a legutóbbi elnökségi ülésen elfogadottak szerint jóval kevesebb, mint 3 millió Ft-tal zárt. Vagyis, ha leszámoljuk a Magyar Méhész kft-től ingyen örökölt árut, akkor totálisan veszteséges volt a tevékenysége. A veszteség valós mértéke jóval több mint 6 millió Ft.

Nem is értem Fáskerti Lacit és a teljes Ellenőrző Bizottságot. A Magyar Méhész kft deficitje az Ő számukra tökéletesen ismert kellett legyen, hiszen teljesen nyilvánosak a mérlegadatok. Azt is tudniuk kellett, hogy az OMME mAgyarország Kft megkapta ingyen kegyelemből a teljes megmaradt árukészletet. Vagy azt kell mondanom, hogy nem látták el a feladatukat vagy nem értenek ahhoz amit vállaltak. Mi érdekük fűződött ehhez? SZÉGYEN!

Szóval megértem, hogy lemondott Körmendi Rácz János, de Ő sem mentesül a felelőség vizsgálata során. Legfeljebb annyival könnyebb helyzetben van, hogy Ő sok szabálytalanságot feltárt és jelzett is, pl. a 38 oldalas jelentésében.

Most mondjátok már meg, hogy nem le kéne mondania ebben a helyzetben az egész Ellenőrző Bizottságnak?

Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #95 Dátum: 2015. Április 18. 13:56 »
Ide csatolom a Magyar Méhész kft mérlegét.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #96 Dátum: 2015. Április 18. 19:38 »
Azért valamit nagyon tudnak ezek.
17 milliós ráfordítással keletkezett 8,5 milliós bevételből 18,516milliót visszafizetni az OMME-nak, ehhez tényleg nagyon nagy tudás kell. Ezt csinálja utánuk valaki. :o

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 18. 19:56 írta jani bátya »

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #97 Dátum: 2015. Április 18. 20:26 »
Azért az nyilvánvaló mivel az adatok nem egyeznek ha ez a mérleg és beszámoló valódi akkor az OMME beszámoló tartalmaz fals adatokat. Azért felmerült bennem a kérdés, ha röpke két és fél hónap alatt 8,5 millió mínusz vajon ,hogy állhat az OMME Magyarország kft? Hamarosan megtudjuk.

Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2015. Április 18. 20:53 írta jani bátya »

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #98 Dátum: 2015. Április 22. 23:33 »
Most már bánom,hogy tűrtem a küldöttgyűlésen!
Hülyének néztek és csak tűrtem.
Az etikai bizottsági választás nagyon durva volt.

Csányi Antal


*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #99 Dátum: 2015. Április 28. 20:58 »
Tudjátok-e, hogy az OMME-nek május 31-ig újabb küldöttgyűlést kellene tartania?

Ki fogja azt összehívni, mi lesz a napirend és lesz az előterjesztés?

Nem mellékes, hogy ki fog rajta részt venni akácvirágzás kellős közepén?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #100 Dátum: 2015. Április 28. 21:38 »
QUQURIQ !!!

Kivan a Kiskakas töke pörköltje , hogy mindig el…..sz  valamit az OMME nagyhatú, de együgyű elnöknek nevezhető képződménye…
Ennyire szakmailag is és vezetés technikailag is rossz elnöke nem volt még az OMME-nak.
Elcseszi a közhasznúságot, elcseszeti az alapszabályt, és elcseszi rendkívüli összehívását is!
Nem tud levezetni egyetlen egy OV vagy küldöttgyűlést hiba nélkül.
És?
Ezért ad Fáskerti neki önhatalmúlag fizetést???
Ejnye!
Azért a tagságot is meg kellene kérdezni…
Már régen le kellett volna mondania az egész vezetésnek…
Ha igazán szereti az OMME –t távoznak önként…

Üdvözlet a Kiskakastól!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #101 Dátum: 2015. Április 30. 18:50 »
Emlékeztek, hogy április 15-ére hívott be Mészáros József, hogy hitelesítsem a küldöttgyűlési jkv-t. Meg is tettem és kértem, hogy adjon egy másolati példányt belőle nekem is. Nem adott, arra hivatkozva, hogy dr. Mészáros László elnök, amióta az OMME nem közhasznú szervezet, azóta ezt nem engedi meg.

Azt is tudjátok, hogy előtte számos alkalommal kaptam hasonló elutasítást az iratbetekintési kérelmemre.

Meguntam a sok visszautasítást és április 17-én kértem a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóságot, hogy végezzen vizsgálatot az OMME sajátos magatartása miatt, sőt csatoltam néhány bizonyítékot is levelemhez.

Azt is tudjátok, hogy ezen a héten is kaptam egy elutasítást Dr. Mészáros Lászlótól, hasonló kérelemem kapcsán, pedig hivatalos ügyfélfogadási időben tettem a kérésemet.

No a mai napon hírtelen változott a széljárás, mert a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság megkezdte a vizsgálatát az OMME-nél. Sőt kaptam egy levelet is, amit most csatolok okulásul. Volt a küldöttgyűlési jkv-nek vagy négy példánya és mindegyik 46 oldalas. Az egyikről véletlenül lefelejtettem a hitelesítő aláírásomat. Ez mondjuk meglep, mert emlékezetem szerint Mészáros József és én is átnéztem mindet. De most jól jön, mert be kell mennem és alá is kell írnom. Sőt dr. Mészáros László kegyességéből be is tekinthetek és másolhatom a küldöttgyűlési jkv-t.

Ez egy nagyon apró kicsi eredmény, de Nincs értelme gyávának lenni. Ha vannak eszközeink, akkor élni kell vele.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #102 Dátum: 2015. Április 30. 20:23 »
QUQUQIQ !!!

Na végre! Nem egészen úgy működik az OMME Ahogyan azt Mészáros elnök úr gondolja!
Ez egy civil szervezet!
Az elnök végre megtanulhatná, hogy nem egy állami végrehajtó szervezetnél van mint fenyegető ész osztó!
Alázat, és tisztelet illeti azt a tagságot, aki a fizetését adózott pénzeikből rakják össze, küldött gyűlési szavazat hiányában!!!
Még egy szer! Visszább az agarakkal, mert az elnöki poszt a civil szervezet piramisában a legalsóbb pont!
Ne bújjon az elnök az OMME háta mögé, ha lökött és szabálytalan intézkedéseket hoz, feleljen a saját fizujával!
Úgy is megfenyegette a közgyűlésen mindenki előtt Csuja Lacit, hogy a 4 milliós perköltséget Ő fizeti!
Nos elnökünk, ki hívta törvénytelen össze a közgyűléseket???
Most az fizet!
Nem az OMME kasszájából!
Több olyan bejelentés is történhetett volna már, amit az ELKÖVETŐKNEK kellene saját zsebből kifizetni! Itt a méh mérgezések miatti neonikotinoid által elhullott méhek kárpótlására és elmaradt haszonra gondolok!
Rögtön máshogyan döntögetne az elnök is és az IB-is!
Arra azért kíváncsi leszek, hogy a perköltséget Fáskerti EB elnök, hogyan engedi kifizetni az OMME-nak!
Nehogy már az OMME pénzét bárki is felhasználja a sebek gyógyítására!

A józanító Kiskakas!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #103 Dátum: 2015. Május 01. 09:07 »
Az Információszabadság Hatóság vizsgálata az OMME-nél egy lépés a a demokratikus működés kiharcolása felé. Ugyanis közérdekű feladatokat ellátó szervnek a működése demokratikus és átlátható kell legyen. Ennek az alapszabályban, a szervezeti működési szabályzatban is meg kell jelenie. Sőt az adatok kezelésében és szolgáltatásában is.

Magyarán nem lehet az alkotó szándékú tagság kizárásával alapszabályt készíteni. Nem lehet több más indok mellett emiatt sem eltitkolni a tagság elől a gazdálkodás egyes részeit.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #104 Dátum: 2015. Május 01. 17:32 »
QUQURIQ !!!


"Magyarán nem lehet az alkotó szándékú tagság kizárásával alapszabályt készíteni. Nem lehet több más indok mellett emiatt sem eltitkolni a tagság elől a gazdálkodás egyes részeit."

Na, éppen ezért nem vette a jelen vezetés  figyelembe  Erdélyi János  komplett kidolgozott, EU komfortos alapszabályát!!!
Ezért nem kellett az elnöknek a Kontroll Csoport alapszabálya, mert a diktatórikus vezetési stílusát így nem tudná gyakorolni, és gyakoroltatni az IB-és EB vel!!!
Erdélyi J. alapszabályában, minden ki van pontosan dolgozva.
Olvastam!
 Soha az OMME –nak nem volt és így nem is lesz olyan alapszabálya, ami a tagság egyértelmű  jogai le lennének írva! E-nélkül egy 12 000 fős szervezetet nem lehet tisztességesen, demokratikusan irányítani!
Így aztán marad az OMME új alapszabálya, (katyvasza), aminek újabb és újabb visszaélés lehet a táptalaja!
A régi vezetés hátára rá kell kötni az általuk kiválónak vélt alapszabályukat, és a tagságon múlik, hogy mindkettőt jó messzire meneszti ….
Új vezetés, új demokratikus  alapszabállyal, új szellemben, új megújult szakmai irányítás és méhész centrikus szemlélet melletti OMME irányítást garantál a Kontroll Csoport!
A változás óráit éljük, napról – napra!
Az OMME és a tagsága megérdemel egy magas színvonalú, hozzá értő vezetőséget…

A változásra vágyó Kiskakas!
« Utoljára szerkesztve: 2015. Május 01. 18:42 írta kiskakas »