Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28

  • 109 válasz
  • 60212 megtekintés
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #45 Dátum: 2015. Március 29. 10:43 »
........
Stork Sándorhoz hasonlított Cserényi doktor!
Rossz megközelítés!
Stork Sándor az OMME-t akarta szétverni, mi  pedig a jogszerű működést követeljük, most már jogi úton!
Hogy működhet egy több mint 12.000 főt számláló civil szervezet jogszerűen, amit a méhészek közös  pénzéből tartunk fent, ha nem végzi a dolgát az Ellenőrző Bizottság,  csak maszatol, és  mellé beszél?
Követeljük az EB alapszabályban rögzített működését!
A vakuk  kereszttűzében, a nyilvánosság előtt fogom kérni erre a választ. Ők akarták.

Egyszer csak  észhez térnek.
Nagyernyei Attila

Attila!

Lehet, hogy Kivancsi 111-hez hasonlóan én sem tudok szövegértően olvasni, de hozzá hasonlóan nekem is az jött át, amit Jenő is kifogásolt. Ha meg nem úgy gondoltad, ahogy írtad, akkor írd úgy, ahogy gondoltad. Van elég idő arra, hogy szabatosan fogalmazd meg a gondolataidat...
A "vakuk kereszttűzében" folytatott tiltakozásnak is van egy nagy hibája: a vakuk villogása könnyen elvakítja a szemet. Az pedig veszélyes dolog, romlik az éleslátás, egy ideig csak fénykarikák táncolnak az ember szeme előtt, vagy úgy jársz, mint amiről Oliver Wendell Holmes írt: "Amikor elvakult embert akarunk felvilágosítani, ugyanarra a reakcióra kell számítanunk, mint amikor a pupillába világítunk - beszűkül." Gondolom, ezt te is inkább elkerülnéd... 

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #46 Dátum: 2015. Március 29. 11:10 »
Petro!

Nem tudom mit értetlenkedsz, itt mindannyian nagyon jól tudjuk, hogy a kifejezést a fekáliával és az bélelzáródással kapcsolatban értelmezzük, leképezve Cserényire. Mindannyian tudjuk műveletlen, és tanulatlan viselkedéssel, antidemokratikus megnyílvánulással teljes testével és szellemiségével egy nagy dugót képez a demokratikus emésztőrendszer végbél szalkaszán. Szándékosan említem a végbélt, mert ettől már nincs lejjebb, és híven tükrözi a OMMK jelenlegi színvonalát!
Azt szeretném még megjegyezni, hogy te legalább ekkora dugót képezel a fórumon. :-))

Győzzön az igazság! Legyen Köztársaság!

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #47 Dátum: 2015. Március 29. 13:37 »
A Doktor Úr pedig talán ráébred, hogy érdemes megfelelő kifejezést, képi hasonlatot alkalmazni mondanivalója színesítésére. Ez a "balansz" most nem ilyen volt...

Tomipapa!

A „balansz” kifejezés ott szerepel a véleményemben, ahova azt szántam. Ha nem érted vagy nem akarod érteni, akkor felesleges még egyszer elmondanom. Egy másodpercig se gondold, hogy az olvasó előtt nem átlátszó a törekvésed, amellyel el kívánod terelni a véleményem lényegéről a figyelmet. A „kedvedért” a lényeget újra megfogalmazom, neked most utoljára. A Cserényi Péter egy embertársával kapcsolatban olyan kifejezést használt jól hallhatóan, ennek a fültanúja voltam, ami megengedhetetlen kultúremberek között.  Ezen a szinten egy jóérzésű embernek egyszerűen nincs kedve kommunikálni.

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #48 Dátum: 2015. Március 29. 18:37 »
QUQURIQ !!!

Egy kis emlékezés…
Az elmúlt OV –k és közgyűlések szavazatai, hogyan is alakultak?

Mondjuk, egy 260 fős közgyűlésen?
igen szavazat:  250 fő ( félre vezetett küldöttek )
nem szavazat:  7 fő  (OMME kontroll csoport)
tartózkodik: 3 fő

Most, hogyan is zajlott a szavazati arány?
Küldötti létszám: 258 fő
igen szavazat:  221 fő (félre vezetett küldöttek)
nem szavazat:    31 fő (OMME kontroll csoport)  4,4x emelkedés!
tartózkodott:  3 fő

Ha minden rendbe megy az OMME – ba, még két küldöttgyűlés lesz.
A tendenciánkat továbbra is így kell tartanunk.
Mit kell ezért tenni?
Semmit!
Csak továbbra is ragaszkodnunk kell a törvények betartatására!
Egyre több becsületes méhésznek nyílik ki a szeme!
Az előző választásoknál hogyan is alakult Cserényi (szakmai elnök) esélye?
Az utolsó előtti tisztújításnál Cserényinek nagy szerencséje volt, mert csak pár szavazaton múlott, hogy benn maradt az IB-be!
Ennek okulván, kitalálta, hogy a szakmai elnökre külön kelljen szavazni!
Az utolsó tisztújításnál csak azért lehetett IB-tag, mert senki nem vállalta a jelölést a szakmai elnöki posztra!
Ügyes, egy trükk!
Nem fontos állatorvosnak lenni, egy szakmai elnöknek!
Hajrá, aki érez magában tenni akarást, készüljön lelkileg, hogy végre egy jó csapat szakmai vezetője legyen…

 Kiskakasaka!

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #49 Dátum: 2015. Március 29. 19:19 »
A küldöttgyűlés bezárása után még folytak beszélgetések. Éppen mentem kifelé a teremből, amikor néhány ember, közöttük Cserényi is, rólam beszélgetett. Felhangzott egy érdekes mondat, amit csak úgy fenyegetésként mondtak hangosan: Csujának meg eltörjük a gerincét.
Elvártam volna Cserényi úrtól, hogy rászól az illetőre, hogy nem Ukrajnában vagyunk méhésztársak.
Más is fenyegetőzött, hogy ez meg az fog velem történni egy sötét utcában, ha nem vonom vissza a pert.
Komolytalanok az ilyen szándékok és erősen rövidlátó rosszindulat vezérli az ilyen mondatokat.
 
Gondolkodjatok már egy cseppet: Ha gyáva lennék, nem indítottam volna el a pert. Tudom, hogy igazam van. Engem dr. Soós Tibor ebben az ügyben nem tud sarokba szorítani.

Üzenem Dr. Mészáros Lászlónak, hogy elfelejtkezett valamiről: Ha megnyerem a pert, és a bíró azt mondja, hogy igen a küldöttgyűlés szabálytalan volt, akkor az OMME fizet, amiben az én tagdíjam is benne van. De akkor az OMME követelheti Dr. Mészáros Lászlótól a szabálytalanul összehívott küldöttgyűlések költségét is. Hiszen Ő az alapszabály ügyében folyamatosan félrevezeti az Országos Vezetőséget és a Küldöttgyűlést.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #50 Dátum: 2015. Március 29. 20:42 »
Petronius!
Ezt írod:
 "....nem óhajtja elvitatni dr. Cserényi Pétertől, hogy egy legitim választás eredményeképpen a méhészek közössége választotta..."
Ebben teljesen igazad van, de ez nem jelent azt, hogy villogó szemekkel, korbáccsal a kezében kapott felhatalmazást, civil szervezetünk antidemokratikus irányítására.
Valóban ő királynak gondolja magát, viszont mi sem vagyunk az udvari bolondjai!
Honnan veszi az alelnök úr a bátorságot, hogy befolyásolja közösségünk döntéseit, számon kérje egy küldöttől, ha nem úgy szavaz ahogy ő szeretné?
Bátor egy ember, viszont nem érett meg a demokráciára.
Furcsállom, hogy az újdonsült Etikai Bizottság nem tette helyre doktor úr kificamodott gondolkodását!
A méhészek közössége, saját akaratunkból szerveződött, önkormányzatiság elvére épülő  érdekképviselet.
Ezt erőszakkal úgy befolyásolni, hogy királynak tetsszen, hát nem is tudom milyen jogi kategória,majd az ehhez jobban értők megadják a megfelelő választ. Annyi biztos amit Dr. Horváth Zsolt ügyvéd írt erről:
"Ez elég gyomorforgató volt."
Olyan, hogy erkölcs az OMME-izmusban láthatóan  nem működik, szerintem a KUSS ugyan ez a kategória.
Pedig doktor Úr utalt rá, hogy mennyire szeretné megszüntetni honlapunkat, mert ez a sok átok és szitok ami itt leíródott már, nagyon sértő számára.
Tisztelt doktor Úr, kedves OMME vezetők, EB elnök és EB tagok!
Számomra pedig az sértő, hogy a szabálytalanságokra kényszerítitek a küldötteket!
Továbbra sem kérünk mást, szinte már könyörgünk, tartsátok be a szabályokat, törvényeket!
Nagy igény ez részünkről?
Legyetek kedvesek hozzátok nyilvánosságra a tagdíjunkból összehozott OMME Kft. pénzügyi beszámolóját és
mérlegét, mert így az egész március 28-i küldöttértekezlet totálisan szabálytalan volt!
Olyant szavaztattatok meg a félrevezetett küldöttekkel, amit magatok sem láttatok.
Vagy már a Kft. is virtuális? Miért titkoljátok a számadatokat?
Szeretném itt a nyilvánosság előtt megkérdezni, hogy a küldöttek közül ki látta az új SZMSZ-t?
Hoppá hoppá? Akkor miről szavaztunk? Vagy ezt megint maguknak írták?
Ez nem tartozik a küldöttekre és a tagságra?
Már rég fent kéne lennie a honlapunkon, vagy egy újabb "Gyurcsányi" elszólás volt csupán?
Hazudtunk éjjel nappal?
Meg kell mutatni és akkor elhisszük, hogy van ilyen!
Az OMME Kontroll Csoport tagjait lassan kiközösíttetik, teljes kampány van ellenünk!
Az senkit nem érdekel, hogy az OMME elnökétől a mai napig nem kaptam arra választ amit a küldöttértekezleten feltettem neki.
"Fáskerti László az EB elnöke kijelentette, hogy nem ellenőrizték a Kft-t?
Kérdezem én akkor mi alapján készült el a pénzügyi beszámoló, ha az egyik fele hiányzik az anyagnak?"
Ha ezért a kérdésemért kiközösítenek, vagy már leköpéssel fenyegettek, büszkén vállalom!
Az OMME a tagdíjfizető méhészeké!
Nagyernyei Attila

 






« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 29. 20:47 írta Nagyernyei Attila »

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #51 Dátum: 2015. Március 29. 22:50 »
A Doktor Úr pedig talán ráébred, hogy érdemes megfelelő kifejezést, képi hasonlatot alkalmazni mondanivalója színesítésére. Ez a "balansz" most nem ilyen volt...

Tomipapa!

A „balansz” kifejezés ott szerepel a véleményemben, ahova azt szántam. Ha nem érted vagy nem akarod érteni, akkor felesleges még egyszer elmondanom. Egy másodpercig se gondold, hogy az olvasó előtt nem átlátszó a törekvésed, amellyel el kívánod terelni a véleményem lényegéről a figyelmet. A „kedvedért” a lényeget újra megfogalmazom, neked most utoljára. A Cserényi Péter egy embertársával kapcsolatban olyan kifejezést használt jól hallhatóan, ennek a fültanúja voltam, ami megengedhetetlen kultúremberek között.  Ezen a szinten egy jóérzésű embernek egyszerűen nincs kedve kommunikálni.

Kedves Doktor Úr!

Véleményem változatlan: a "balansz" kifejezés mifelénk továbbra is egyensúlyt, mérleget, kiegyensúlyozottságot, egyenleget, egyforma arányt, szimmetriát, ellensúlyt jelent, ezért akárhová szánta elhelyezni a véleményében, azzal nem tette értelmesebbé a véleményét. A mostani -kedvemre tenni szándékozó- magyarázkodásával sem tett mást, mindössze felhívta a figyelmünket arra, hogy a "balansz" (balance) kifejezést nem annak jelentése értelmében használta. Igyekeztem egy hasonló hangzású, bár teljesen éltérő értelmű kifejezés (ballaszt) használatát javasolni, bár azt is csak bizonyos megszorításokkal. Ön jogvégzett ember, nick-neve alapján írástudó, így gondolom, nem kell sokat ecsetelnem a nyelv helyes  alkalmazásának szépségeit, értékeit...
Mindössze ez volt mondanivalóm lényege. Nemigen foglalkoztatott és ezután sem hiszem, hogy foglalkoztatna dr. Cserényi Péterről alkotott véleménye. Higgye meg, nekem is megvan a saját véleményem, így nem igen szorulok a máséra, s az sem bír komolyabb jelentőséggel, hogy az nem feltétlenül vág egybe az önével. Ha nem vitatja el a saját véleményalkotáshoz való jogomat, kölcsönösségi alapon -mondhatni "balanszírozva"- én is képes vagyok elfogadni, hogy önnek is joga van az enyémmel nem egyező véleményre jutni.
Az pedig, hogy a szakmai elnökhelyettes úr kire és mit mondott, a helyes nyelvhasználat szempontjából indifferens. Amennyi mocskot szórtak már rá itt, annak fényében azon sem csodálkozom, ha az elnökhelyettes úr véleményének kinyilvánítása során nem kívánt tartózkodni a magyar népi tájnyelv markánsabb fordulatainak alkalmazásától sem. Nekem is  támad néha ilyen késztetésem, s ha ennek csak ritkán és rendkívül árnyaltan megfogalmazott szövegkörnyezetben engedek, annak nem a nyelvkincsem szegénysége az oka, hanem részben eltérő vérmérsékletem és az, hogy nem engedem meg magamnak, hogy elveszítsem azt az egyensúlyi állapotot, "balanszt", mely biztosítani képes az indulatmentes, ám hatékony kommunikációt.
E Klub egyes tagjainak, hangadóinak hozzászólásait szokta-é olvasgatni, kedves Doktor Úr? Ha igen, rendkívül csodálkozom azon, hogy ezen a helyen kéri számon dr. Cserényi Péteren a kultúremberi magatartást és a jóérzésű emberi kommunikációt... Ha nem olvasgatja, akkor tegye meg a "kedvemért", aztán térjünk vissza a témára, s kultúremberi érveléstechnikával, kommunikációval igyekezzünk diszkusszálni. Lehetőleg az egyenlőségi, egyensúlyi (balansz) alapú mérce mentén... 

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #52 Dátum: 2015. Március 29. 23:36 »
Kedves Doktor Úr!

Nemigen foglalkoztatott és ezután sem hiszem, hogy foglalkoztatna dr. Cserényi Péterről alkotott véleménye.

Tomipapa!

A neked címzett megszólítás hiányában, valamint bármilyen rád utaló tartalmi elem hiányában igen csak erőltetett belemagyarázás szükséges ahhoz a feltételezéshez, hogy a véleményem akár csak egyetlen ízében is, vagy akár kimondottan neked szólt volna.

Ha pedig a kéretlenül megfogalmazott állításod szerint valóban nem foglalkoztat a Cserényi Péterről kialakított véleményem, akkor miét is szólítasz meg már másodszor a témában? Az állításod és a tevőleges magatartásod között megmagyarázhatatlan ellentét feszül.

A mostani küldöttgyűlés lebonyolítása annyi szabálytalanságtól szenvedett, hogy a Cserényi Péter minősíthetetlen magatartására vonatkozó megállapítás már csak egy súlyos kiegészítés volt a hozzászólásomban. Feltehetően a szabálytalanságok viszont valóban nem érdekelnek, mert arra még kéretlenül sem reagáltál.
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 29. 23:57 írta Litterae »

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #53 Dátum: 2015. Március 30. 08:28 »
Tomipapa most azon dolgozik rendkívül szorgalmasan, hogy az OMME kibővült Etikai Bizottságának munkát szerezzen. Csodálkozom jogvégzett embereken, hogy egy szabálytalanul összehívott küldöttgyűlésen történt választást komolyan vesznek. Remélem lesz annyi józan jogérzékük, hogy csak akkor lesznek hajlandók dolgozni, ha a küldöttgyűlés határozatai érvényesek lesznek.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #54 Dátum: 2015. Március 30. 08:36 »
Petroniustól idézet:
"E Klub egyes tagjainak, hangadóinak hozzászólásait szokta-é olvasgatni, kedves Doktor Úr? Ha igen, rendkívül csodálkozom azon, hogy ezen a helyen kéri számon dr. Cserényi Péteren a kultúremberi magatartást és a jóérzésű emberi kommunikációt..."
Mivel máshol nincs erre lehetőségünk Peronius, mert a kultúrember azonnal lekussoltat bennünket.
Nyugodjál meg, tudjuk, hogy barátok vagyok, ami természetesen nem  bűn.
Én is védem a barátaimat, és büszke vagyok az OMME Kontroll Csoportra.
Képzeld el ha nem lenne kontroll, akkor mit művelnének!
Állandóan a nyomukban vagyunk, folyamatosan felhívjuk a szabálytalanságokra, törvénysértésekre a figyelmüket, mégsem törődnek ezzel.
Dr. Horváth Zsolt felolvasta a küldöttgyűlésen a hatályos jogszabályt, idézte a paragrafusokat, de azok az OMME királyságra nem vonatkoznak.
Az EB alapszabályunkban rögzített feladata a gazdasági társaság, az-az OMME Kft. ellenőrzésére is kiterjed.
Fáskerti László EB elnök kiáll a plénum elé, és kijelenti, hogy az "EB a Kft-t nem ellenőrizte!"
Akkor miről beszélünk?
Hatalmas taps, amikor bejelentette, hogy a hátralévő egy évben tovább vállalja azt a munkát amit soha nem végzett el.
No comment!
Nagyernyei Attila

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #55 Dátum: 2015. Március 30. 10:17 »
Kedves Doktorom!

Olyan kínosan kezdem érezni magam: el kellene döntenem, hogy én vagyok-e képtelen értőn megfogalmazni a mondanivalómat, vagy egy casuista jogász próbálja elhitetni velem, hogy mégiscsak én vagyok az írástudatlan... Segíthetne feloldani a dilemmát, mert immáron harmadjára igyekszem elmondani, mit kifogásoltam az eredeti hozzászólásában. Azt már mintha kapisgálná, hogy sem nem Cserényi Péterről alkotott -számomra nem releváns- véleménye, de nem is a küldöttgyűlés lebonyolítása során felmerült vélt vagy valós "szabálytalanságok" halmaza alapján szólítom meg többedszerre. Egyszerűen azért teszem ezt, mert az eredeti hozzászólásában az alábbiakat írta: "....... Cserényi szalonképtelen..... Olyan balansz az OMME nyakán, aminek elhagyása nélkül az érdemi párbeszéd lehetősége a minimálisra csökken........" Képtelen vagyok felfogni, mitől lenne érdemibb a "párbeszéd" dr. Cserényi nélkül, hiszen ritka kivételektől eltekintve a Kontroll Csoport az ügyvezetés többi tagját sem véli párbeszéd-képesnek, de a komolyabb érdeklődés híján továbbra sem igyekszem ezen talányt megoldani...
Most sem azért idéztem ismételten az ön által szalonképtelennek vélt szakmai elnökhelyettes nevét, mert őt kívánnám védeni, hanem mert a szöveg anélkül még érthetetlenebb lenne. Így is az, hiszen egy tömény képzavar, de feltételezni sem merem, hogy az ön műveltségével ne tudná, hogy a balansz kifejezésnek milyen értelmezése az értelmes. Vizuális típus vagyok, s lelki szemeim előtt felrémlik, amint dr. Cserényi mérlegként, ellensúlyként fityeg az OMME nyakán, és mindenáron -"balanszírozva", libikókázva- megakadályozni próbálja az érdemi párbeszédet...
Gondolom, így talán sikerült megvilágítanom, hogy valóban nem a szakmai elnökhelyettesről (s bárkiről) alkotott véleménye érdekel, mi több, még csak a küldöttgyűlés lebonyolítása körüli "szabálytalanságok" miatt sem riadok vagy zokogok fel éjjelente. Ha nem volt szabályos az összehívás vagy a lebonyolítás, akkor a Kontroll Csoport prominensei, jogászai majd megkeresik a "jogorvoslat" lehetőségét, Geddekas pedig a támogatása fejében kért és várt "apanázs" elmaradásán borongva nemes egyszerűséggel beballag valamelyik bíróságra...
Viszont az a permanens görcsölés, ami már hosszú-hosszú ideje folyik a témában, egyre inkább meggyőz arról, hogy nekem is szükséges lenne látogatnom ezen méhészeti rendezvényeket is, lehetőleg hozzászólni jogosult küldöttként. Ott egyrészt a verbális kommunikációs elemeket kiegészítő nonverbális eszközrendszer segítségével talán jobban sikerülhetne megértetnem a mondanivalóm lényegét, s nem kizárólag az írott nyelv útján (mely egyébként és köztudottan nem az én "kenyerem") lennék kénytelen kommunikálni, másrészt módom nyílna a véleményemet a szavazással is kifejezni, harmadrészt hű képet kaphatnék a történésekről, negyedrészt személyesen is módom nyílhatna meglátni, miként igyekszik egy kisebbségi, de annál hangosabb csoport ellehetetleníteni az érdemi munkát, s azt is, hogy a többségi akarat miként negligálja ezt a szándékot. Talán majd jelöltetem magam, ha úgy érzem, szükség lesz az én szavazatomra is, bár be kell valljam, már nem sok affinitásom van a felesleges szócsépléshez, s a józan többséget ismerve talán nem is lesz erre szükség. Ha sikerülne időt szakítanom, majd nézőként inkább hátra ülök, hiszen sem az Etikai Bizottságba, sem egyéb választott tisztségre nem kívánom jelöltetni és beválasztatni magam, az itt vizionált "szavazógép" pedig nélkülem is jól működhet. Az sem tragikus, ha nem ülhetek Geddekas mellé, s ő kénytelen lesz beérni Vargáék társaságával...
Addig is, míg mindezt élőszóban tudjuk megbeszélni, javaslok egy -a polémiát mindkettőnk számára megnyugtató módon lezárni képes- megoldást: ön kijelenti, hogy megértette, miért terheltem a hozzászólásaimmal, én meg megígérem, hogy a jövőben csak akkor szólítom meg, ha vagy a nyelvi, vagy morális értékrendem nyomán érzek késztetést erre. Eddig is ezt tettem, nem lesz nehéz betartanom ezután sem, s azt is megígérem, ha lájkolni-valót lelnék a hozzászólásaiban, akkor hezitálás nélkül lájkolom azokat...

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #56 Dátum: 2015. Március 30. 10:27 »
Tisztelt Petronius!
A következő kijelenésével maximálisan egyet értek!
"...bár be kell valljam, már nem sok affinitásom van a felesleges szócsépléshez.."
Köszönjük!
Üdvözlettel: Nagyernyei Attila

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #57 Dátum: 2015. Március 30. 12:36 »
Tomipapa!

Amikor elolvasom ezeket a szöveghalmazokat, amiket elénk társz, akkor nem akarom elhinni, hogy nem látod bennük az ellentmondásokat. Rövid másfél nap alatt három hozzászólást sikerült összehoznod, állításod szerint kifejezetten az általam használt „balansz” kifejezés, szerinted helytelen használata kapcsán. Egész véletlenül ehhez még sikerült hozzá csapni tücsköt-bogarat, a közel-keleti helyzet kivételével sok minden szerepel még a megjelölt szón kívül is.

Elmondtam már az első reakciómban, hogy szándékosan használtam a kifejezést, nem látom helytelennek a használatát abban a kontextusban. Válaszoltam a felvetésedre –noha teljesen felesleges szócséplésnek tartom-, innentől kezdve viszont nem látom értemét, hogy a továbbiakban mit kifogásolsz, semmi közöd hozzá, hogy miként kívánom megfogalmazni a hozzászólásaim.

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #58 Dátum: 2015. Március 30. 20:30 »

Úgy szavaztatták meg tegnap a 2014-es pénzügyi beszámolót, hogy azt elfelejtették megmagyarázni, hogy a tárgy évet 172.000.000.-Ft l kezdték, és csökkenő bevételek mellett, a 2015-ös évet 137.370.000.- val tervezik befejezni. Én itt nem látom azt a "nagy" nyereséget amit elhitettek a küldöttekkel.
Elnézésed kérem, de ki kell javítsalak, mert azok a bevételek 43 millió forinttal többre vannak tervezve az idei évre mint a tavalyi valós bevételek.
Sajnos el kellett telni pár napnak mire leülepedett bennem a hétvége.
Nem tarom valószínűnek, hogy az EB elnöke el is hitte azt amit mondott a jó befektetésről a kft-vel kapcsolatban.
Ő a 20 millió forintra vetítette ki a kft állítólagos hozamát. Nem véletlenül elfelejtve közölni a kft apportjában szereplő üvegek utáni bevételektől való elesést ami csak magában majd kétszer ekkora összeget jelent, ezzel és az említett kamatösszeggel együtt válna csak valóssággá, hogy kft nélkül lényegesen nagyobb lenne a bevétel.

Üdv. jani bátya


Üdv. jani bátya
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 30. 20:52 írta jani bátya »

Re:Évi rendes Küldöttgyűlés 2015 március 28
« Válasz #59 Dátum: 2015. Március 30. 20:49 »
Tomipapa!

Lásd meg kivel van dolgod, elmondom, hogy hol tévedsz. Nem azért mondom el, mert ilyen „állhatatosan” értetlenkedtél, hanem azért, mert megsajnáltalak. Azt is elmondom, hogy miért. Ma délután beszélgettem a méhészeti közélet egyik jelentős szereplőjével, akiről bizton merem állítani, hogy nem akar az OMME mostani „vezetésének” rosszat. Érintőlegesen szóba került a „Méhészklub” internetes fórum is. Valamelyik nick neved kapcsán megemlítette az illető, hogy milyen széles lexikális és tudásanyag jelenik meg a hozzászólásaidban. Ebben nem volt vita közöttünk, azonban abban is egyetértettünk, hogy nagy valószínűséggel többet ártasz nekik, mint használsz.

Ami a „balansz” kifejezés használatát illeti. A „balansz” francia szó (balance), elsődleges és sokadik értelemben használt jelentése is „mérleg”. A francia még a mérleg csillagjegyet is „balance” nevezi. Az elején nem értettem, hogy ez miért nem magától értetődő, de aztán lassan rájöttem a megoldásra. Ha valaki a „balansz” szót nem a francia nyelvből, vagy például nem a francia irodalom nálunk is népszerű klasszikusainak műveiből ismerte meg egyértelmű szövegkörnyezetben, hanem mint ismeretlen szót, mondjuk megkeresi az „Idegen szavak és kifejezések szótárában”, akkor könnyen tévútra kerül, mert ott csak az „egyensúly” jelentéstartalom szerepel, erős kívánnivalót hagyva maga mögött.

A mérlegekről pedig tudjuk, hagy vannak pontos, jó értéket mutató mérlegek és vannak pontatlan, valótlan, hamis, a rájuk támaszkodókat félrevezető, becsapó, a valós mérésre nem mindig alkalmas mérlegek is. Azt hiszem innen már felesleges folytatnom…