APIMONDIA

  • 60 válasz
  • 36401 megtekintés
Re:APIMONDIA
« Válasz #30 Dátum: 2015. Április 06. 15:21 »
Dr. Mészáros László szerint már korábban egyeztetett és közösen javasolt személyek, akik az Apimondiára utaznak, a következők:
Deákné Dr. Paulus Petra
Dr. Ludányi István
Horváth Gábor
Nagy Csaba
Tóth Péter
Dr. Mészáros László

Bár nem volt felsorolva az OMME küldöttgyűlésén, de ezeket a személyeket szavazta meg a küldöttgyűlés március 28-án. Miért tartották ezt titokban?

Lászlóffy Zsolt nem megy? Egyébként erről nem volt szavazás, az önállóan utazók regisztrációs díjának átvállalásáról volt. Bár korábban mondta az elnök, hogy ezt is meg fogja szavaztatni, de végül nem tette fel szavazásra, a neveket sem sorolta fel. Megjegyzem, a regisztrációs díj átvállalása ellen a Kontroll csoport tiltakozott. Miért is baj az, ha egy mezei OMME-tag a saját pénzéből több százezer forintot egy szakmai utazásra áldoz és ehhez az OMME egy jelképes, 20 ezer forinttal, a napi belépő árával hozzájárul? Vagy nem tudtátok, hogy éppen miről szavazunk?

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:APIMONDIA
« Válasz #31 Dátum: 2015. Április 06. 17:13 »
QUQURIQ !!!

Bogárkám!

Lászlóffy lemaradt a listádról, Ő biztos megy, mert bocsánatot akar kérni az Apimondi elnökétől a neki címzett gyönyörű leveléért!
Amit meg a Kontrol csoportra akarsz általánosítani, a hitelesség kedvéért nézzed meg a jegyzőkönyvben, hogy hányan nem szavazták meg!
Az életedet rátennéd, hogy csak a kontrol csoport közül nem szavazták meg?
Képzeld, én a nagytarajú is megszavaztam, hogy a belépőt a résztvevők megkapják!
Ha jól emlékszem csak nagyon kevesen szavaztak ellene!
Lehet, hogy Te is köztük vagy!

Üdvözöl a Kiskakas!

Re:APIMONDIA
« Válasz #32 Dátum: 2015. Április 06. 17:43 »
Nem az én listám. Geddekas írta ki. Én megszavaztam a regisztrációs témát, korábban is volt ilyen, de sokan nem, sokan a Kontroll csoportból is ellene szavaztak. Nem kételkedem benne, hogy közületek is lehettek, akik megszavazták, sőt biztosan sokan voltak olyanok is, akik nem Kontrollosok, mégis ellene szavaztak. Ezek nem ellentmondások. Azért kérdeztem ezt az egészet, mert Geddekas hozzászólásából úgy tűnik, hogy nem tudta, miről szavaz. A kiutazók névsorát említi, miközben arról nem szavaztunk. Ebből feltételezem, hogy esetleg voltak, akik összekeverték a két dolgot. A gúnyolódó megnevezéseket, ha lehet kérem kerüljük, én sem gúnyolódok senki nevével, mástól is elvárom velem szemben a normális kommunikációt. Köszönettel.

Re:APIMONDIA
« Válasz #33 Dátum: 2015. Április 06. 17:58 »
Tamáskám, akinek van 500 000 Ft-ja magánutazásra, annak 20 000 Ft-ja is kerül belépőre! Ha már ennyi pénze van az OMME-nak, akkor ezeket a húszezer forintokat sokkal  inkább a rászoruló gyerekeknek kellene adni méz formájában és nem a gazdagoknak. Mindenhol vannak nehéz sorsú családok és erről a nélkülöző gyerekek nem tehetnek.  Ezeknek a gyerekeknek nem csak jelképes összeg lenne. Ez most így csak meggondolatlan pénzszórás.
Kánya!
Az Apimondia részvételi díja a Nemzeti Programból finanszírozott, az erre a célra rendelkezésre álló keretösszeg sajnos nem fordítható adományra, nehéz sorsú családok segítésére.
Azonban kérdés, hogy itt vajon tényleg 20.000 Ft-ról (az utazási iroda ajánlata szerint 50.000 Ft-ról) van-e szó, vagy esetleg a nemzetközi rendezvényen "saját pénzükön" résztvevők kiutazási költségének visszaigényléséről is, amiből néhány tétel a Nemzeti Programból ugye szintén elszámolható:

118/2013. (XII. 16.) VM rendelet
13. § (1) Nemzetközi rendezvények, konferenciák, kiállítások, tanulmányi utakon való részvétel támogatása esetében kizárólag a következő költségek támogathatóak:
 a) legfeljebb negyvenöt fő utazási költsége, legfeljebb 300 000 forint/fő összegig:
   ae) repülővel történő utazás költsége;
 b) legfeljebb negyvenöt fő szállásköltsége, legfeljebb 30 000 forint/fő/nap összeg erejéig;
 c) legfeljebb negyvenöt fő regisztrációs, illetve részvételi díja;


Csak azt aztán már végképp nem látja/firtatja majd senki....   :-X

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:APIMONDIA
« Válasz #34 Dátum: 2015. Április 06. 23:04 »
Azt nem értem, hogy 45 fő mehet ki az MNNP-ből, de csak 6 főről döntöttek. És a többi?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:APIMONDIA
« Válasz #35 Dátum: 2015. Szeptember 03. 09:51 »
Ígértem, hogy elmondom azt a protokollt, amivel a koreai apimondiára fel lehet készíteni az immunrendszerünket.

Minden Koreába utazó figyelmébe ajánlom!

Bizonyos, hogy minden kiutazó készül. Egészségügyi szempontból is.

Védőoltás. Oltóközpontban beadható. Mivel kultúrkörnyezetbe megyünk, ezért elegendőnek mondanak csupán két oltást.

És az alternatív felkészülés.

Nemcsak hogy teljesen más a bakteriális és virális környezet, de a több, mint tízórás repülőút is veszélyeket rejt.  A napokban a médiákban szereplő betegségekkel való találkozásra kicsi az esélyünk, de a nagy tömeg, pont az APIMONDIA rejt veszélyeket. Ott is klimatizált helyiségekben leszünk, így a repülőgépre írtak oda is érvényesek.

A repülőkön nincs vírus szűrés, így a repülő cseppfertőzéses állományának egyik része visszakerülhet minden utashoz. Ezért különösen fontos, hogy mindenki top immunrendszerrel induljon neki.

Szakmai ártalom, de én az apiterápiát vetem be:

A mai naptól napi eggyel emelt méhszúrás. A legfontosabb a folyamatosság. Lehet minden másnap, de akkor kettesével emelni a méhszúrást.
Párhuzamosan 20-60 g virágpor per nap. És minimum 1 g nyers propolisz naponta. Ha van pempő, akkor azt is javasolok.

A repülőn torokfertőtlenítőnek kiválóan megfelel a propoliszos csepp. Ez egyébként a kinntartózkodás alatt is

Az előadások videó felvételeinek elkészítéséhez tartós akumlátorokat, cseréket is javasolok! Egyetértek azokkal, akik azt mondják, hogy nagyon előremutató, ha minden méhész itthon bármelyik méhegészségügyi, méhlegelő, GM, neonikotionid stb. előadást megnézheti majd eredetiben! Minden egyesületben van olyan, aki majd segít lefordítani.


Jó felkészülést mindenkinek!

Üdv Dr. Körmendy-Rácz János

« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 03. 15:13 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:APIMONDIA
« Válasz #36 Dátum: 2015. Szeptember 03. 15:04 »
Közben feltették az Apimondia tudományos programját is: http://www.apimondia2015.com/2015/eng/file/Detailed%20Program.pdf

Így mindenki készülhet, hogy ki melyik előadást veszi fel videóra.


Lesz egyébként két magyar előadás is:

Méhegészségügy
Epidemiology of honeybee pathogens in Europe, recent studies and findings in Hungary
Petra Forgách , Petra Deákné Paulus, István Görgics, Gero Behl, Tamás Bakonyi, Miklós Rusvai

Apiterápia
Bee Hive Air Therapy in Europe
János Körmendy-Rácz Dr. CSc, Attila Márkus Md


Az apiterápia 71 előadást fog jelenteni. Három nap 10-től 18:40-ig, egy nap pedig 13-18:40-ig. Kemény menet lesz. De a többi szekció is ugyanilyen húzós lesz...

Lesz szó az ázsiai lódarázs terjedéséről, a kis kaptárbogárról, a neonikotionidokról, ...

Huh, lapozgatva a programot, szinte mindegyik előadást fel kellene venni videóra. A különféle országok legkülönfélébb problémái, az azokra adott válaszok, kutatások.


Külön lesznek kerekasztal megbeszélések, pl. méhtakarmányokról: http://www.apimondia2015.com/2015/eng/file/Round%20Table.pdf


Üdv

János
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 03. 15:44 írta KörmendyRácz »
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:APIMONDIA
« Válasz #37 Dátum: 2015. Szeptember 14. 09:55 »
Az OMME delegációja megérkezett Koreába. Más méhészek is megérkeztünk. 27 fok. Nagyon sok technika, beépítés. Most lesznek tisztségviselő választások is. A mai beszélgetésekből megtudtuk, hogy milyen sanszokkal kik a vezető jelöltek. A latolgatást kár lenne előre nyilvánosságra hozni. A szakbizottságok is újra lesznek szavazva. Mi magyarok melyik területen szeretnénk a világ méhész munkájában részt venni?

Biztosan lesznek meglepetések.
Einstein tévedett: Ha csak méheink vannak, már akkor leáldozóban az emberiség létjogosultsága!

Re:APIMONDIA
« Válasz #38 Dátum: 2015. Szeptember 14. 20:31 »
Köszönjük Körmendy-Rácz Jánosnak a beszámolót!
Várjuk a tovább híreket Koreából.
Üdvözlettel:Nagyernyei Attila
        Szedresből

Re:APIMONDIA
« Válasz #39 Dátum: 2015. Szeptember 15. 20:22 »
Kíváncsi lennék az OMME standjára az Apimondián.
A Szlovénokét láttam, az klassz.
Már hallom, hogy kórusban zengik az OMME urai, hogy drága lett volna.
Tudjátok, ami régen 100 forintba került most 10-be!
Azért vannak különbségek.
Az elbaltázott Gödöllői Rendkívüli lazán 4 millába került a tagdíjunkból.
Simán kifizettetném velük!
Na de most vissza az Apimondiára.
Kíváncsi vagyok mennyi szakmai hírt hoznak haza negyjaink, amit a magyar méhészek tudnak hasznosítani.
Vagy ismét csak arra fog telni, hogy sokat kellet sorba állni?
Amennyiben nem lesz róla szakmai beszámoló, ismét egy jót kirándultak a tagdíjunkból.
Hiába, megérdemlik.
De mi is!
Nagyernyei Attila

Re:APIMONDIA
« Válasz #40 Dátum: 2015. Szeptember 17. 11:40 »
Kedves OMME vezetők!
Pisilnom kell!
Kérnék engedélyt WC-re kimenni!

Még mielőtt valaki azt gondolná, hogy itt a vég, az Attila megbolondult, idézek Nektek az OMME honlapjáról.
Egyébként az előző írásomra is válaszoltak, csak olvassátok el Koreai Apimondiáról a beszámolójukat.

"A honlapunkon közzétett képek és információk az OMME tulajdonát képezik, ezek szabad felhasználása kizárólag az OMME írásbeli engedélyével történhet.
OMME Hivatal"

Többször feltettem már a kérdést!
Ki az OMME?
Tehát egy szűk, belső kör (majdnem galerit írtam) akiktől minden piti dologra engedélyt kell kérni?
Hol van ez tisztelt Elnök Úr az alapszabályunkban?
Nem találom.
Civil szakmai érdekképviselet az, ahol engedélyeket kell kérni?
Holnap írásban kell engedélyt kérnem, hogy meglocsolhassam az irodában a virágokat?
Van ettől lejjebb?
Miért nem tartják be a hatályos alapszabályunkat?
Vagy annyira tartanak már a Kontroll Csoporttól, hogy mindent leszabályoznak?
Nagyernyei Attila
« Utoljára szerkesztve: 2015. Szeptember 17. 11:48 írta Nagyernyei Attila »

Re:APIMONDIA
« Válasz #41 Dátum: 2015. Szeptember 17. 14:05 »
Egyszerűen el vagyok képedve az OMME honlapjától.
Ez már a kampány!
Szerintem késő, de azért gratulálok a friss hírekért.
Húzzatok bele!
Az adó 1%-ából kapott pénz is jól jött, bár fele annyi mint az elmúlt időszakokban, azért ez is több mint a semmi.
Nagyernyei Attila

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:APIMONDIA
« Válasz #42 Dátum: 2015. Szeptember 17. 16:26 »
Ennek az oka egyszerű. Nehogy a MÉHÉSZET újság felhasználja.

Nagyon kíváncsi leszek, hogy a szakmai hírek mik lesznek. Valamelyik ujjongva fogja közölni, hogy a vegyszerlobbi milyen csodálatos eredményeket mutatott fel a csávázószerek méhkímélő hatásáról, bezzeg a méhcsaládok a méhészek tudatlansága miatt pusztulnak.

Ne haragudjatok a cinikus megjegyzésem miatt de Ludányi doktor már kitette a címlapra, hogy a neonikotinoidokat vissza fogják sírni a méhészek.

De ne felejtsük el Tóth Péter szaktanácsadó úr szíves hozzáállását, aki dühösen felpattant a székéről és majdnem elszaladt, amikor a kárt szenvedett méhész azt merte feltételezni, hogy a nozéma talán azért ütötte fel a fejét a méhállományban, mert a növényvédőszeres mérgezések legyengítették. Sőt OMME rendezvényen magából kikelve visítva védte a védhetetlen álláspontját. Persze a laboreredmények utóbb kimutatták, hogy többféle méreg is kínozhatta a méhcsaládokat.

Dr. Paulus Petra állatorvos és egy korrekt őszinte ember. Jó, hogy tagja a küldöttségnek. Ő egyszer egy kérdésemre nem titkolta el, hogy a növényvédőszeres mérgezések szerinte is kiválthatnak, felszínre hozhatnak méhbetegségeket, sőt azt is elmondta, hogy az ő laborjuk sajnos nem is igazán alkalmas növényvédőszerek kimutatására. Ennek ellenére Tóth Péter éveken keresztül a Tábornok utcai labormérésekre alapozta a monitoring jelentéseit.

Kíváncsi leszek az idei monitoring jelentésre, amiben ugye még részt vesz Nagy Csaba Zoltán szaktanácsadó is, aki a mostani küldöttség tagja, egyébként meg Tóth Péter álláspontjának hűséges védelmezője és a monitoring bizottságban is tag. Vajon Tóth Péter hogyan fogja interpretálni a Pest megyében napraforgón történt méhpusztulásokat, ahol neves méhészeink szenvedtek nagyon jelentős kárt?

Örülök, hogy részt vesz az Apimondián Fritsch Ottó és Körmendi Rácz János. Remélem Ottó bácsi faültetése sikeres lesz és a KRJ előadása is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:APIMONDIA
« Válasz #43 Dátum: 2015. Szeptember 18. 17:37 »

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:APIMONDIA
« Válasz #44 Dátum: 2015. Szeptember 18. 21:08 »
QUQURIQ !!!

Méhek Napja?
NO, fene!
A Szlovének feltalálták a kanálba a mélyedést?
Magyarországon már, hű, ha…. meg sem tudom mondani pontosan, hogy hány éve is van Méhek Napja!
Kicsit most elgondolkodtam!
Kinek lett volna a feladata a Magyarországi vezetők közül, hogy elmondják, hogy ez már nálunk nagyon jól működik, vegyék át a mi „ünnepünk” dátumát!
Miért tartjuk a külkapcsolatok OMME miniszterét? (Lászlóffy ura)t….
Vagy a „sok” nyelven beszélő szakmai miniszterünket? (Cserényi urat)…
Vagy a OMME miniszter elnökét Mészáros urat)….
Ja!
 Tenni, dolgozni kellett volna csak egy kicsit, ici pici kevéskét…
Az egyik kezükkel kellett volna csak elengedni, a görcsösen szorongató széket amihez nagyon, nagyon ragaszkodnak!
…a másik kezükkel meg lehetett volna levelet írni a Méhek Napja kapcsán az  Apimondia vezetőjéhez!
Lászlóffy „urunk” úgy is tudja a címét, mert már küldött egy levelet, amiben lejáratta a Magyar méhészeket! A jelen vezetés, meg megsimogatta az az okos fejecskéjét…
Ezek a mi „jelen” vezetőink…

A szomorú Kiskakas!