APIMONDIA

  • 60 válasz
  • 36377 megtekintés
*

Geddekas

  • *****
  • 5859
APIMONDIA
« Dátum: 2015. Március 12. 11:45 »
Szerintem nem kell indokolnom, hogy megérdemli a téma az önálló rovatot. Kérem itt vitassuk meg, hogyan kellene eldönteni ki utazzon ki ingyen az Apimondiára. Itt beszéljünk majd az utazásról és az élményekről is.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

*

Kitin

  • *****
  • 934
Re:APIMONDIA
« Válasz #1 Dátum: 2015. Március 12. 13:17 »
Dobjunk föl egy pézt! Ha írás mehetek, ha nem akkor nekem mindegy ki megy  ::)

/Szerintem már ez is rég el van döntve, hogy ki mehet ingyen/
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 12. 13:21 írta Kitin »

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:APIMONDIA
« Válasz #2 Dátum: 2015. Március 12. 15:17 »
Szerintem már el van döntve :o
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:APIMONDIA
« Válasz #3 Dátum: 2015. Március 12. 15:38 »
Kire gondolsz?
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:APIMONDIA
« Válasz #4 Dátum: 2015. Március 12. 19:22 »
Sziasztok!


Én megyek gyertek ti is!


Jókedvű Karcsi!

*

zümi

  • *****
  • 1382
Re:APIMONDIA
« Válasz #5 Dátum: 2015. Március 12. 22:50 »
Aki közel van a tűzhöz :D

UI: Laci van egy olyan érzésem, hogy te itthon maradsz! Ha csak, nem nyúlsz jó mélyen a zsebedbe:)
« Utoljára szerkesztve: 2015. Március 12. 23:00 írta zümi »
Mindig arra kell törekedned, hogy a legjobb legyél, de sosem szabad elhinned, hogy az is vagy.

*

Geddekas

  • *****
  • 5859
Re:APIMONDIA
« Válasz #6 Dátum: 2015. Március 12. 23:26 »
Ha akarok kimenni megoldom. De valószínűleg egészségi okok miatt nem akarom. Nem ez a kérdésem lényege.

Az ingyenes kiutazásnak NEM "kapsz egy csókot nyald a seggem" alapon kell eldőlnie, hanem annak alapján, hogy kik azok, akik hoznak haza olyan információkat, amit itthon jól lehet kamatoztatni a magyar méhészet számára. Annak semmi értelme, hogy Cserényi vagy Tóth Péter vagy Lászlóffy Zsolt kiutazzon, hiszen bebizonyították már ezerszer (lásd például a neonikotinoid ügyet), hogy azt se tudják, milyen információkat, kapcsolatokat kellene hazahozni és azt hogyan kell hasznosítani a méhésztársadalom számára.
Az élet a legjobb tanítómester, eltekintve attól, hogy minden tanítványát megöli. Bár az erdő zsugorodott, de a fák továbbra is a fejszére szavaztak, mert annak a nyele fából volt, és azt hitték, hogy közülük való.

Re:APIMONDIA
« Válasz #7 Dátum: 2015. Március 13. 05:28 »
Szia Zümi!


Az előzőkön is hasonló módon voltam mint most ahogy megyek(önköltséges) de szerintem így jó ez mivel ha már a szakmai alelnök sem tudja mit kell ott nézni




Karcsi

Re:APIMONDIA
« Válasz #8 Dátum: 2015. Március 13. 09:18 »
Karcsi!

Nem a nézéssel, a megosztással van probléma. Egy szakmai konferenciáról tapasztalataikat a méhészeti újságokban megírók odáig jutottak, hogy nehézkes volt a bejutás... Bravó! Egyedül Dr. Paulus Petra írt egy összefoglaló cikket méhegészségügy témában, külön köszönet Neki!
Csak erre koncentrálva ennyi témát lehetett volna feldolgozni a Méhészújságban:
http://apimondia2013.org.ua/en/congress-program/health.html
És akkor nem is kellene lemásolni a Méhészetet..

Többen írjátok, hogy régen sem volt ez másképp. Lehet, nem tudom. De most nincs jól, az biztos.

Re:APIMONDIA
« Válasz #9 Dátum: 2015. Március 13. 10:58 »
Sziasztok!
Mit cifrázzátok!
Ez egy érdekes repülés lesz meglátjátok.
Lehet gyalog jönnek haza.
Szakmai cikket vártok?
Előtte meg kéne tanulniuk valami jelbeszédet, mert sokuk a magyar nyelven kívül  semmit nem ért, azt is szelektíven.  :P

Nagyernyei Attila
 


Re:APIMONDIA
« Válasz #10 Dátum: 2015. Március 13. 14:40 »
Kedves Attila!

Dehogy cifrázzuk! Éppen most beszéltem a "főnökeimmel", hogy olyan embereket kellene kivinni oda, akik legalább egy nyelvet beszélnek anyanyelvi és szakmai szinten. Legalább a magyart...
Mondták, hogy ők már néhány személyre gondoltak is, szeretnék, ha Nagyernyei Attila, Csuja László mindenképpen ott lenne velük Koreában. Rendkívül szomorúan konstatálták, hogy Geddekas sajnos gyengélkedik, te meg nem szívesen "repülsz", pedig mindenki tudja, milyen nagy szükség lenne ott a kettőtök nyelvtudására és szakmaiságára. Kakaskáról nem is beszélve, hiszen tudják, milyen tehetségesen kapirgál, s az sem közömbös, hogy a világ szinte minden nyelvén perfekt kukorékol. Tán még koreaiul is...Mivel eszerint ti nem tudtok, vagy akartok repülni, kénytelenek megmaradni egy áthidaló megoldásnál: a külkapcsolatokért felelős elnökhelyettes  három-négy nyelvet is kitűnően beszél, szakmailag is jól megalapozott, így vele eleve megspórolható legalább három szaktolmács kiutaztatása. Gondolom van olyan szaktanácsadó még rajta kívül is, aki kiválóan bírja az angolt, ha jól emlékszem, a ti megyétekben is szolgálja a méhész-közösséget egy ilyen kvalitású szakember. Neki is ott lenne a helye, tőle első kézből informálódhatnának az érdeklődő méhészek. Mindenesetre a küldöttek bizonyára képesek lesznek majd eldönteni, hogy kinek a kiutaztatását támogatják, s kiét nem. Aztán meg bizonyára ott lesznek azok is, akik eddig is megtalálták a forrást az ilyen nagy méhész-rendezvényekre történő kiutazásra. Gondolom, ők is informálják majd a méhészek nagy közösségét. Szeptemberig meg még van elég idő mindenre, de az agyalást valóban nem lehet elég korán megkezdeni...
Ha a Küldöttgyűlésen szót kapok, a magam részéről szeretném javasolni Legyen Köztársaság klubtársunk kiutazásának támogatását is, ő rendkívül vonzódik a köztársasági államformához és a demokráciához. Mivel sajnos az Apimondianak helyt adó Koreai Köztársaság ugyan nevében köztársaság lenne, de mivel ún. "elnöki köztársaság", lehet, hogy a mi Legyenünk kényes ízlésének nem elég demokratikus. Ezen esetben is van megoldás: őt a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságba kellene küldeni, az eléggé népi és egyúttal kifejezetten demokratikus is. Phenjanban az ő helye, ott fenékig kiélvezhetné a Köztársaság minden szépségét. Szerintem neki is repülnie kellene... Majd szorgalmazom, az én támogatásomra bizton számíthat...

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:APIMONDIA
« Válasz #11 Dátum: 2015. Március 13. 18:12 »
QUQURIQ !!!

Persze a csapat élén, Dr. Csrényi megy a maga többnyelvű üvöltésével… Kóreaiak pedig ezt nem díjazzák! Azzal az egy nyelvel meg ott még vizet sem tud kérni magának.
Ezért bástyázta kőrbe magát több nyelven beszélő emberekkel.
Lászlóffy meg talán megy bocsánatot kérni a visszautasító levél miatt amit a magyar méhészek lejáratásával eszközölt ki nemzetközi téren!
Na nézzük csak, hogy kik is jöttek számításba Cserényi dörgedelmes akarata alapján!
Dr. Cserényi Péter,  Dr. Mészáros László, (megérdemelte, jót tett a közhasznúságunkkal), Tóth Péter,  Nagy Csaba,  Dr. Halász Gábor, Dr. Békési L.   Dr. Csaba Gy. Dr. Paulsz Petra,
Nem tudom, hogy az utolsó három név OMME tag-e?
Egyenlőre Fáskerti L. is itthon marad, mert az utóbbi időben nem az „Ő” gitárukat pengeti….
Persze, úgy is kiviszik, mert túl sokat tud…….
A névsor meg biztosan bővül, mert mi lenne a sok csókos elégedetlenkedésével így választás előtt…
Cserényi meg meghúzatta a nadrágszíjakat?
Persze mert Neki hózentrágere tartja a nadrágját…
Persze most megint mondatnám, hogy bezzeg   Bross idejében, a magyar stand volt a legszebb a kiállítók közül.
Most meg a nagy szakmai vezetéstől az utazgatás telik csak ki!
Mondja már meg valaki, hogy akkor mi-a-fenének-fizetjük az Apimondiai tagsági díjat?
???
Bárkit beengednének belépővel, nem kell hozzá Apimondiai tagnak lenni!
Ebből is tükröződik, hogy mennyibe nem veszi a magyar méhészeket semmibe a nagy szakmai vezetés…
Persze mit is várhatnánk az érdekképviseletünktől, amikor az alapszabályt is a tagság ellen fordították!!!
Hót ciki, hogy már a bíróságra leadott alapszabályt kétszer kell a tagsággal elfogadtatni, már csak azért is mert törvénytelenül lett először összehívva! Az újbóli alapszabály megszavaztatásával meg elismerték, hogy az előzőt meg sza..ul hívták össze! Még jó, hogy vannak jogvégzett embereink is…
Csak felteszek egy együgyű kérdést?
Mi lenne, ha a tagság nem szavazná meg másodszor az alapszabályt???

A kíváncsi Kiskakas!

Re:APIMONDIA
« Válasz #12 Dátum: 2015. Március 13. 18:27 »
Megszavazza. Mindent megszavaznak amit eléjük raknak. Hiába maceráljátok ezért "Petrót". Igaza van, de így jár:

*

kiskakas

  • *****
  • 3248
Re:APIMONDIA
« Válasz #13 Dátum: 2015. Március 13. 20:31 »
QUQURIQ!!!

Az öreg még beállhat a szamár mögé,... és így két szamaruk lesz, mindketten egy-egy szamár hátán utazhatnának Kóreába...

A Humor Herold Kiskakas!

Re:APIMONDIA
« Válasz #14 Dátum: 2015. Március 13. 20:36 »
Melyik öreg? A Kft ig? Nyugdíj előtt?

-Api! Mondd! Dián ki van?
-Te Árpád. Sávos sapkában.